Jump to content

Moto Zajednica

Rade Kocka

Recommended Posts

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

...osim sto nije neophodno da radi za dzabe. Meni je za bivsu Yamu, prilikom prodaje rekao da motor prodajem ispod cene zbog nekog bezveznog semeringa od 5 evra i malo muke, i da ce za dzabe da mi ga sredi samo da se ne glupiram sa cenom. I uradio je za dzabe. Uzeo je nesto sitno cisto za materijal. Ruke nista, pa sam ga castio, naravno.

 

A to da se u bilo kojoj varijanti radi za dzabe, ne razumem poentu.

 

Covek je extra dobar covek i majstor al da je tezak-jeste ili bolje reci ume da bude. Jednostavno-malo je cudan:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Rade Kocka .. Najkritichniji .. sa punim prawom .. ali kad on kaze da je bajk ok .. onda je stwarno ok .. dodushe ima oscilacije u raspolozenju :) i zna da deluje arogantno .. ali samo dok was ne upozna i ne kategorishe u odredjenu wrstu bajkera .. ako mogu tako da se izrazim ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 464 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS
Slobodno svratite svi kod tata Radeta' date=' jos jednom fenomenalan covek i serviser.... :D:D:D[/quote']

 

Bas mi je drago da je Rade fenomenalan covek i serviser... ali moje vidjenje njega i kao coveka i kao servisera je malkice drugacije...

 

Moze on da bude majstor i da se razume u mehaniku koliko god hoce... ako se time bavi privatno i za ljude koje poznaje..

 

On je serviser i ima radnju, u koju bi trebalo da dodju ljudi koji zele neku uslugu. Tuzno je da neko mora da trpi razna raspozozenja tog majstora, i da mora da dodje sa preporukom neke, vec zadovoljne musterije.

 

Ljudi shvatite, za vase pare, ne treba trpeti razna raspolozenja takozvanih majstora.

 

Licno sam imao problem sa njim zato sto mi je prilikom jedne promene lanca, lancanika i zadnje gume, tu istu gumu okrenuo suprotno od smera okretanja ( ako je covek uopste i primetio da postoji smer okretanja gume na motorima). To nisam reklamirao... zato sto sam budala.....

 

Pri sledecem, i poslednjem, definitivno, susretu sa njim, gde mi je bilo potrebno stelovanje karburatora.... covek me je nadrndano otkacio kao - zasto ti je to potrebno i nemam ja vremena za takvu zajebanciju...u velikoj sam guzvi ..... iako sam ja dosao da zakazem servis...

 

Sta ja iz toga mogu da vam preporucim:

 

Ako ste mu bas dobar ortak, ili ga vas dobar ortak zna, idite kod njega.

 

Ako vam je potreban bas dobar majstor (a mnogi ga hvale, verovatno ne bez razloga) i imate zivce ko sajle i obraz ko djon... idite kod njega.

 

Ako bas nemate nikoga drugog... - sta da se radi- idite kod njega.

 

 

Znam da ce se povodom ovog mog misljenja javiti bar 10 ljudi koji ce reci da je on super... ali ovo je moje misljenje iz nekog licnog iskustva sa covekom.

 

Mene videti vise nece, i nikada ga necu preporuciti.

 

To je moje misljenje :)

 

Pozdrav svima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200
bio sam jesenas kod njega i pitao da mi nasteluje ventile i karburatore ..... rekao mi je da ne moze ..... :cry: :cry:

Jel ti naveo neki razlog?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Ima covek svoje trenutke. Ja sam ga pitao za delove masine sto mi treba i nis nema, a i nije bio srecan kad sam mu rekao da sam radim motorce. Verovatno bi bilo da sam radio kod njega ali tako ti je to. Znaci drugar samo opusteno i ziveli! :jos_piva:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova
Jel ti naveo neki razlog?!

 

:lol: Ne znas ti Kockastog! :lol:

 

 

A sto za svoje pare mora da "zna" Kockastog ??? Svi ti majstori treba da se ponasaju pristojno i ako im neko udje prvi put u radionicu.

 

Takodje, veliki problem je u slaboj konkurenciji - moto servisa ima da nabrojis na prste, pa onda misle da im to sto su malobrojni dozvoljava da se ponasaju kako hoce i da otkace nekog "Ko ne zna Kockastog".

 

Kada zavlada zdrava konkurenciji, ti neljubazni ce jednostavno morati da stave kljuc u bravu posto ce izgubiti sve musterije.

 

:shock: :shock: :shock:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

A sto za svoje pare mora da "zna" Kockastog ??? Svi ti majstori treba da se ponasaju pristojno i ako im neko udje prvi put u radionicu.

 

Takodje' date=' veliki problem je u slaboj konkurenciji - moto servisa ima da nabrojis na prste, pa onda misle da im to sto su malobrojni dozvoljava da se ponasaju kako hoce i da otkace nekog "Ko ne zna Kockastog".

 

Kada zavlada zdrava konkurenciji, ti neljubazni ce jednostavno morati da stave kljuc u bravu posto ce izgubiti sve musterije.

 

:shock: :shock: :shock:[/quote']

 

Mislim da me nisi razumeo; a mozda se i ja nisam dobro izrazio. Htedoh da kazem da ocigledno decko ne poznaje dovoljno tj njegovu narav o kojoj svi pricaju. Ja nisam rekao da treba da ga poznaje za svoje pare. Poznato je kako se ophodi prema musterijama; mada ja licno nikada nisam imao probleme tog tipa sa njim.

 

Neka ide gde hoce, a i ja nisam pr Kockastog tako da...razumes. Ja sam zadovoljan sa njim i ako nekome to ili bilo sta drugo neodgovara neka slobodno ide gde mu je volja.

 

A o zdravoj konkurenciji koju ti pominjes.... procice jos dosta veremena, a do tada ja odtajem kod Radeta!

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

A sto za svoje pare mora da "zna" Kockastog ??? Svi ti majstori treba da se ponasaju pristojno i ako im neko udje prvi put u radionicu.

 

Takodje' date=' veliki problem je u slaboj konkurenciji - moto servisa ima da nabrojis na prste, pa onda misle da im to sto su malobrojni dozvoljava da se ponasaju kako hoce i da otkace nekog "Ko ne zna Kockastog".

 

Kada zavlada zdrava konkurenciji, ti neljubazni ce jednostavno morati da stave kljuc u bravu posto ce izgubiti sve musterije.

 

:shock: :shock: :shock:[/quote']

 

Mislim da me nisi razumeo; a mozda se i ja nisam dobro izrazio. Htedoh da kazem da ocigledno decko ne poznaje dovoljno tj njegovu narav o kojoj svi pricaju. Ja nisam rekao da treba da ga poznaje za svoje pare. Poznato je kako se ophodi prema musterijama; mada ja licno nikada nisam imao probleme tog tipa sa njim.

 

Neka ide gde hoce, a i ja nisam pr Kockastog tako da...razumes. Ja sam zadovoljan sa njim i ako nekome to ili bilo sta drugo neodgovara neka slobodno ide gde mu je volja.

 

A o zdravoj konkurenciji koju ti pominjes.... procice jos dosta veremena, a do tada ja odtajem kod Radeta!

 

Pozdrav

 

Ja sam te dobro razumeo, ali i dalje tvrdim da te price kao "njegova narav" ne bi trebalo da se ozbiljno shvataju. Ako je on privatno nadrkan i neljubazan, pa to je brate njegov privatni problem, i pravi razlog da propadne. Kad mu se smanji promet , a samim tim i prihod razmislice o ponasanju sa musterijama koje mu udju u radnju, makar i prvi put.

 

Ja coveka licno ne poznajem,cak ga nikada nisam ni video, ali mi je pun qrac tih umisljenih majstora koji su kao "malo cudni", pa te kad udjes u radnju ne jebu pet posto prvih pola sata, pa ako si dovoljno uporan da savekas onda ti posle sledecih pola sata kaze da su zauzeti i da ne mogu da ti rese problem.

 

Hvala bogu, u Srbiji je sve vise motora, samim tim bice i vise servisa pa ce se iskristalisati ko je ko, a i morace da se nauce da je MUSTERIJA UVEK U PRAVU, ili ce otici u istoriju.

 

:lol::lol::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 464 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

A sto za svoje pare mora da "zna" Kockastog ??? Svi ti majstori treba da se ponasaju pristojno i ako im neko udje prvi put u radionicu.

 

Takodje' date=' veliki problem je u slaboj konkurenciji - moto servisa ima da nabrojis na prste, pa onda misle da im to sto su malobrojni dozvoljava da se ponasaju kako hoce i da otkace nekog "Ko ne zna Kockastog".

 

Kada zavlada zdrava konkurenciji, ti neljubazni ce jednostavno morati da stave kljuc u bravu posto ce izgubiti sve musterije.

 

:shock: :shock: :shock:[/quote']

 

Mislim da me nisi razumeo; a mozda se i ja nisam dobro izrazio. Htedoh da kazem da ocigledno decko ne poznaje dovoljno tj njegovu narav o kojoj svi pricaju. Ja nisam rekao da treba da ga poznaje za svoje pare. Poznato je kako se ophodi prema musterijama; mada ja licno nikada nisam imao probleme tog tipa sa njim.

 

Neka ide gde hoce, a i ja nisam pr Kockastog tako da...razumes. Ja sam zadovoljan sa njim i ako nekome to ili bilo sta drugo neodgovara neka slobodno ide gde mu je volja.

 

A o zdravoj konkurenciji koju ti pominjes.... procice jos dosta veremena, a do tada ja odtajem kod Radeta!

 

Pozdrav

 

Ja sam te dobro razumeo, ali i dalje tvrdim da te price kao "njegova narav" ne bi trebalo da se ozbiljno shvataju. Ako je on privatno nadrkan i neljubazan, pa to je brate njegov privatni problem, i pravi razlog da propadne. Kad mu se smanji promet , a samim tim i prihod razmislice o ponasanju sa musterijama koje mu udju u radnju, makar i prvi put.

 

Ja coveka licno ne poznajem,cak ga nikada nisam ni video, ali mi je pun qrac tih umisljenih majstora koji su kao "malo cudni", pa te kad udjes u radnju ne jebu pet posto prvih pola sata, pa ako si dovoljno uporan da savekas onda ti posle sledecih pola sata kaze da su zauzeti i da ne mogu da ti rese problem.

 

Hvala bogu, u Srbiji je sve vise motora, samim tim bice i vise servisa pa ce se iskristalisati ko je ko, a i morace da se nauce da je MUSTERIJA UVEK U PRAVU, ili ce otici u istoriju.

 

:lol::lol::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Gremilin:

Hvala bogu, u Srbiji je sve vise motora, samim tim bice i vise servisa pa ce se iskristalisati ko je ko, a i morace da se nauce da je MUSTERIJA UVEK U PRAVU, ili ce otici u istoriju.

 

Potpisujem:) Samo da ti servisi i majstori budu valjani, da ljudi ne moraju da beze od kocke i sa sami rasklapaju svoje masine..oni koji to nece da rade, naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

e,entuzijazam je zamro,odavno!

ko zna da radi ali jednostavno NECE...ili nema zashto da radi.Slabo neshto kesha,svi bi da budu majstori.

Pratim ovaj forum i gledam komentare.Niko da napise kako im dolaze motori sa servisa,sa gomilom problema koji su se javili nakon servisa!!!!

Alo,bre...I sto bi davali pare???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Dok školovani i talentovani klinci ne krenu da grizu, nema ništa od kvaliteta i zdrave konkurencije, a dotle su na sceni Kocka, Šuba, i razni ostali da ne nabrajam...

A mislim da ni jedan jedini nije završio mašinstvo od svih raspoloživih na domaæoj sceni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
Dok školovani i talentovani klinci ne krenu da grizu' date=' nema ništa od kvaliteta i zdrave konkurencije, a dotle su na sceni Kocka, Šuba, i razni ostali da ne nabrajam...

A mislim da ni jedan jedini nije završio mašinstvo od svih raspoloživih na domaæoj sceni...[/quote']

mislim da oni nebi ni trebali da zavrse masinstvo, ali bi za motomehanicara morali i jos plus specijalizacija za odredjenu marku koju zele da servisiraju... Mada, danas sam kod Spaleta vidio nesto vrlo interesantno po tom pitanju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: bg

upravo tako , dosta mi je vise nekih UNIVERZALNIH majstora koji znaju da popravljaju sve zivo , ili da se specijalizuje za odredjenu marku ili nek se bavi cvecarstvom , mislim da nigde preko ne postoje servisi koji popravljaju SVE I SVASTA . . . . do juce popravljao ficu a danas radi BMW

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Meni se prevrnu creva kad treba da idem kod tih "majstora", a ne zasluzuju ni da se zovu "segrti". Na srecu, imam sav neophodan alat, nesto znanja, pa u zadnjih 15-ak godina sam sebi odrzavam i motore i aute. Kad takvi cuju da "ti" sam znas nesto o mehanici, kao da ih grom pogodi. Pa znanje je rezervisano samo za njih. I kocka je sujetan kao i ostali, nece nikakav savet (iako ga pitas "da li ovo mora da se vrti samo nalevo ili na obe strane", primer) da ti da nego, "dodji i dovezi motor pa da ti uzmem pare, zasta, nizasta"! Muka mi je od tih nabedjenih osoba, a sve kao da je jedna majka "vestica" radjala, svi su na isti kalup. Pa ja sam i poceo sam da rastavljam masine kad su mi se oni popeli na vrh k...a. Totalno su nevaspitani i bezobrazni, nece ni da te saslusa ako ne moze da ti odmah uzme lovu, ponasaju se bahato i to govori o njihovom primitivizmu i odgovornosti!!!!! Zamislite kako ce vam "odgovorno popravljati motor"!? Zato ima toliko reklamacija. Ja se plasim vise da mi ne pokvare motor jos gore nego sto se nadam da ce ga popraviti. Kad sam sebi podmazem, zasrafim, zamenim, popravim, bar znam sta sam uradio i siguran sam u to sto sam radio. Oni idu na to sto se ljudi (posebno neiskusniji) ne razumeju ni u sta osim u voznju i onda se izdrkavaju nad njima pumpajuci sopstveni ego, jer su iskomplesirani. Ucenjuju ljude , moras da ih cekas do sutra, prekosutra, a nekad i par dana, da ti odradi posao od punih 5-10 minuta, kradu nas na delovima dupliranjem cena iz inostranstva, kurce se samo zato sto su malobrojni, kad ih vidim dodje mi da sam otvorim neki serviscic, makar za sitnije popravke i odrzavanje motora i po duplo nizim cenama (realnim) od njihovih. Ne znaju da kazu ni dobar dan, izvolite, do vidjenja, da utese coveka ako ima veci problem, ponasaju se gore od najgoreg nadrkanog pandura. Nazalost, to je nasa surova realnost. Ako neko ima neki problem gde ga neki takav "maltretira", slobodno neka mi se javi pre nego sto ga osisa, pomoci cu makar savetom, koliko je u mojoj moci. :)

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc
Ako neko ima neki problem gde ga neki takav "maltretira"' date=' slobodno neka mi se javi pre nego sto ga osisa, pomoci cu makar savetom, koliko je u mojoj moci. :)[/quote']

 

Zato smo tu :)

Nadam se da ce doba naprednih komunikacija, i interneta da doprinese boljoj medjusobnoj saradnji u ublasti odrzavanja motora, takodje vlasnici istih marki ili modela motora bi trebalo malo vise da saradjuju pa bi samim tim razmenili iskustva o odrzavanju.

 

Da li mozete da zamislite Kocku kako u zaru resavanja nekog problema na motoru pretura po internetu i stranim forumima u zelji da prodandje najbolje resenje, hahaha kakav vic...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 657 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.
Meni se prevrnu creva kad treba da idem kod tih "majstora", a ne zasluzuju ni da se zovu "segrti". Na srecu, imam sav neophodan alat, nesto znanja, pa u zadnjih 15-ak godina sam sebi odrzavam i motore i aute. Kad takvi cuju da "ti" sam znas nesto o mehanici, kao da ih grom pogodi. Pa znanje je rezervisano samo za njih. I kocka je sujetan kao i ostali, nece nikakav savet (iako ga pitas "da li ovo mora da se vrti samo nalevo ili na obe strane", primer) da ti da nego, "dodji i dovezi motor pa da ti uzmem pare, zasta, nizasta"! Muka mi je od tih nabedjenih osoba, a sve kao da je jedna majka "vestica" radjala, svi su na isti kalup. Pa ja sam i poceo sam da rastavljam masine kad su mi se oni popeli na vrh k...a. Totalno su nevaspitani i bezobrazni, nece ni da te saslusa ako ne moze da ti odmah uzme lovu, ponasaju se bahato i to govori o njihovom primitivizmu i odgovornosti!!!!! Zamislite kako ce vam "odgovorno popravljati motor"!? Zato ima toliko reklamacija. Ja se plasim vise da mi ne pokvare motor jos gore nego sto se nadam da ce ga popraviti. Kad sam sebi podmazem, zasrafim, zamenim, popravim, bar znam sta sam uradio i siguran sam u to sto sam radio. Oni idu na to sto se ljudi (posebno neiskusniji) ne razumeju ni u sta osim u voznju i onda se izdrkavaju nad njima pumpajuci sopstveni ego, jer su iskomplesirani. Ucenjuju ljude , moras da ih cekas do sutra, prekosutra, a nekad i par dana, da ti odradi posao od punih 5-10 minuta, kradu nas na delovima dupliranjem cena iz inostranstva, kurce se samo zato sto su malobrojni, kad ih vidim dodje mi da sam otvorim neki serviscic, makar za sitnije popravke i odrzavanje motora i po duplo nizim cenama (realnim) od njihovih. Ne znaju da kazu ni dobar dan, izvolite, do vidjenja, da utese coveka ako ima veci problem, ponasaju se gore od najgoreg nadrkanog pandura. Nazalost, to je nasa surova realnost. Ako neko ima neki problem gde ga neki takav "maltretira", slobodno neka mi se javi pre nego sto ga osisa, pomoci cu makar savetom, koliko je u mojoj moci. :)

 

 

AMIN :!: :!: :!:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja