Jump to content

Moto Zajednica

Rade Kocka

Recommended Posts

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT
Nista spec' date=' bio 2x kod njega da se dogovorimo da uzmem akumulator za HOndu, da mi ga formira...[/quote']

 

Kupis lepo akumulator u Gevari i oni ti daju fon servisa u Dimitrijali koji ti za 150-200 din formiraju isti u roku od 2 sata i odes kuci pevajuci aka. verglajuci.

 

xexe Tako rekose i meni u Guevari. Onda se ispostavi da formiranje akumulatora kosta 500 din i da traje 4 sata. Oni za formiranje salju u Maksima Gorkog (mislim), Rally Auto. I sam Rally Auto prodaje akumulatore, mozd anije lose pitati njih da se covek ne cima na drugi kraj grada zbog toga.

 

Bio sam juce, bas se pogodilo, u radnji u Dimitrijali, TOPLA, rade besplatnu procenu snage akumulatora, prodaju par vrsta, ljubazni su i fini, a formiranje baterije kupljene kod njih, koliko sam razumeo, a mislim da se ne varam, je BESPLATNO, a za moj acc traje oko 3h...

 

Exide kosta kod njih 3700 a u guevari Unibat 3100. Makar moj model, 8ah 12V. YTX9-BS.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981
Nista spec' date=' bio 2x kod njega da se dogovorimo da uzmem akumulator za HOndu, da mi ga formira...[/quote']

 

Kupis lepo akumulator u Gevari i oni ti daju fon servisa u Dimitrijali koji ti za 150-200 din formiraju isti u roku od 2 sata i odes kuci pevajuci aka. verglajuci.

 

xexe Tako rekose i meni u Guevari. Onda se ispostavi da formiranje akumulatora kosta 500 din i da traje 4 sata. Oni za formiranje salju u Maksima Gorkog (mislim), Rally Auto. I sam Rally Auto prodaje akumulatore, mozd anije lose pitati njih da se covek ne cima na drugi kraj grada zbog toga.

 

Ne prièam ti ovo napamet jer sam kupio akumulator u Gevari i formirao ga u servisu u Dimitrija Tucoviæa 98 ili nešto slièno (kad od Kocke spustiš u D.T. skreneš desno i malo dalje sa desne strane ima velika crvena tabla piše TOPLA....) za cca. 200 din. i stvarno ima je trebalo par sati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Bio sam kod kocke pre par dana.

Na displeju mi se izgubila trenutna brzina pa sam mislio da mi je riknula ona sonda na disku.

Covek se mucio skoro 2 sata,rasturio mi ceo motor proveravao i stelovao sve zivo i na kraju se ispostavi da je se otkacila zica koja ide u displej.

1.500din - ipak je izgubio dosta vremena na glupost

Sve u svemu dobro je sto nista nije riknulo :)

Neznam koliko se krecu cene i za koje poslove ali mislim da je sasvim ok.

Nije bio ni neljubazan ni neprijatan-prema meni

ali je zato napusio nekog lika koji je bio ispred mene haha

jebiga kocka mu pregleda motor i kaze sta sve trea da se radi a ovaj mu neveruje i pocinje da mu objasnjava ma ne,ne meni su rekli da treba to i to a da to sto si ti rekao nemora jos da se radi.Trenutak dramska pauza i onda napusavanje:pa idi onda kod piiiip da ti taj piiiiiip pip piip.....

eto i mojeg iskustva

Znaci savet ako idete kod coveka: nemojte da se svadjate i ubedjujete ili pristanite na ono sto je predlozio (ipak je ON majstor) ili hvala,dovidjenja okrenete se i kuci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: ZX6R, CB1000F

Iz mog iskustva mogu reći da je Rade O.K.

Uvek sam bilo lepo dočekan, motor odrađen kao treba i cene su mu pristojne. Ja ne menjam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: KTM450EXC

Mob. 063/244-892

Fix. 011/3807-597

Rade je legenda. Jeste malo tezak za saradnju ali je stvarno kvalitetan majstor i nece da te odere, bash je realan sa cenom a sto je naj vaznije dobar je covek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C

KOCKA, Rade je legenda Beograda koju ni jedan majstor ne moze da zameni, njemu je samo potrebno malo veca radionica i malo modernizacije.

Jeste da ima ruznu narav kad mu udjete u radnju ali kad napravite par reci s njim shvatite da je jako posten i dobar covek. Motorcikle kod njega odrzavamo moj otac i ja vec 18god i nisamo imali ni jednu primedbu do sada.

Sve naj....pohvale za Radeta.

 

Pocetkom prosle godine oteram z900 kod Radeta da mi zameni zadnju gumu i on mi kaze ko ti je rekao da dodjes.

Ja mu odgovorm: Pa ti, juce si mi rekao da dodjem u ...

Da bi mi on mrtav hladan rekao: Mali, znas gde stoji alat i pocni.

Tako da smo zajedno zamenili gumu na mom motoru, popili po pivo i koliko se secam nije nista naplatio.

 

Greota sto taj covek nema bolje uslove za rad inace bih pokopao sve majstore!

 

post-2684-1287899333008_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

KOCKA, Rade je legenda Beograda koju ni jedan majstor ne moze da zameni, njemu je samo potrebno malo veca radionica i malo modernizacije.

Jeste da ima ruznu narav kad mu udjete u radnju ali kad napravite par reci s njim shvatite da je jako posten i dobar covek. Motorcikle kod njega odrzavamo moj otac i ja vec 18god i nisamo imali ni jednu primedbu do sada.

Sve naj....pohvale za Radeta.

 

Pocetkom prosle godine oteram z900 kod Radeta da mi zameni zadnju gumu i on mi kaze ko ti je rekao da dodjes.

Ja mu odgovorm: Pa ti, juce si mi rekao da dodjem u ...

Da bi mi on mrtav hladan rekao: Mali, znas gde stoji alat i pocni.

Tako da smo zajedno zamenili gumu na mom motoru, popili po pivo i koliko se secam nije nista naplatio.

 

Greota sto taj covek nema bolje uslove za rad inace bih pokopao sve majstore!

 

To je sarmantno,,,zaista , ali mozda ima ljudi koji nece ovo kad dodju kod majstora. Tu se i ja ubrajam. Prijatelju il opravi il zacepi. ja sam musterija a ti majstor. Da sam hteo sda se prljam i rmpaccim ja bih odmah to sam uradio, kao sto uglavnom sad i radim.

 

A ja da imam krunu bio bi kralj, ovako sam samo obican tip iz BG. Da neko ima ili nema ovo ili ono ko zna sta bi bilo...ali  to je pluskvam perfekat.... Radionica mu je onakva kakvu je on zeli....

 

Steta sto je posten i ok majstor pa nema boljeg i mora da trpimo nj gluposti..... :(

 

Ovo je naravno moje misljenje i ne zameri. Ja sam zapadno dete ne dam se dezavuisati ;D Far far west....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

KOCKA, Rade je legenda Beograda koju ni jedan majstor ne moze da zameni, njemu je samo potrebno malo veca radionica i malo modernizacije.

Jeste da ima ruznu narav kad mu udjete u radnju ali kad napravite par reci s njim shvatite da je jako posten i dobar covek. Motorcikle kod njega odrzavamo moj otac i ja vec 18god i nisamo imali ni jednu primedbu do sada.

Sve naj....pohvale za Radeta.

 

Pocetkom prosle godine oteram z900 kod Radeta da mi zameni zadnju gumu i on mi kaze ko ti je rekao da dodjes.

Ja mu odgovorm: Pa ti, juce si mi rekao da dodjem u ...

Da bi mi on mrtav hladan rekao: Mali, znas gde stoji alat i pocni.

Tako da smo zajedno zamenili gumu na mom motoru, popili po pivo i koliko se secam nije nista naplatio.

 

Greota sto taj covek nema bolje uslove za rad inace bih pokopao sve majstore!

 

To je sarmantno,,,zaista , ali mozda ima ljudi koji nece ovo kad dodju kod majstora. Tu se i ja ubrajam. Prijatelju il opravi il zacepi. ja sam musterija a ti majstor. Da sam hteo sda se prljam i rmpaccim ja bih odmah to sam uradio, kao sto uglavnom sad i radim.

 

A ja da imam krunu bio bi kralj, ovako sam samo obican tip iz BG. Da neko ima ili nema ovo ili ono ko zna sta bi bilo...ali  to je pluskvam perfekat.... Radionica mu je onakva kakvu je on zeli....

 

Steta sto je posten i ok majstor pa nema boljeg i mora da trpimo nj gluposti..... :(

 

Ovo je naravno moje misljenje i ne zameri. Ja sam zapadno dete ne dam se dezavuisati ;D Far far west....

 

A kad je tako dobar majstor, bas se chudim da za 18 godina rada nije uspeo da sebi napravi bolje uslove za rad (veca radionica i malo modernizacije)

 

Mora da postoji neki razlog ?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Jbg, jedini majstor koji na slušanje pogodi dijagnozu i kvar, a to što je ostao na čekiću i kleštima umesto na kompjuteru, i to poštujem.

Nikada do sada nisam ništa kod njega radio jer mi je predaleko, ali svaki savet koji mi je dao je bio na mestu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Slazem se sa Cope-tom, covek je iskusan i pouzdan majstor koji zna sta radi...prosao je sve i svasta, i zaista ne postoji zamena za toliko iskustvo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C

Nije mi radio int. pa samim tim nisam mogao da dam odgovor.

Mislim da je trazeno da se za Radeta daju komentari tj i sta mislite o njemu:

 

Koliko ja znam Rade popravlja motorcikle vise od 18god, a pomenuo sam da meni i mom caletu servisira vec 18god motorcikle. U niciji dzep ne zelim da ulazim i da se raspitujem ko je sta napravio za svoj staz.

Meni odgovara i njegova sadasnja garaza, a za motorcikl kakav ja vozim i kakav nameravam da kupim Rade bih mogao i na ulici da mi ga popravlja.

Ovim nisam hteo nikoga da uvredim, samo sam hteo da dam moj kometar tj. da pohvalim svog majstora koga ne verujem da cu menjati!

 

Sale Kawasaki Z900

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Slazem se sa Cope-tom, covek je iskusan i pouzdan majstor koji zna sta radi...prosao je sve i svasta, i zaista ne postoji zamena za toliko iskustvo...

 

....osim sto mu je mozak i nastup prema musteriji na nivou neuroticara iz Palmoticeve... nemojte molim vas., i Klinton je odlican predsednik samo nas je malo bombardovao (izvinjavam se nema veze s politikom samo poredjenje).

 

Doduse, svako ima pravo na misljenje..... i na sujetu. Al ako je Smajser pregazio svoju mogu i ja svoju xaxaxxax el tako Smajsi;) ;D

 

Voli covek cekic u kljesta pa nek ide 21 verk u qrac xexexx..nije ni to lose. Sve sto mi je do sada opravio radilo je odlicno i nikad nije zacepio. Al u poslednje vreme ima neoprostive nastupe pa il radim sam il trazim zamenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Pa ne znam, ja sa Radom nemam takva iskustva...jednostavno mu nisam prisao kao majstoru, vec kao coveku...ispostujem ja njega, ispostuje on mene...pitam ga lepo, kad da doteram, kad imate vremena, i on mi kaze...ako nema ni tada kad ga zovnem, ja kazem dobro Rade, nema veze, kad da nazovem...kad vidim da nije dobre volje, i to ispostujem, covek me cak i pocastio vecerom/picem pari puta...

 

Covek je jednostavno takav...a sad za one koji zele poslovnost, izvoilte, zamena gume toliko radnih sati, dotezanje dva safa toliko radnih sati, podmazivanje lanca toliko radnih sati...problem...ne znamo sta je, ostavite, videcemo...dijagnoza problema - toliko radnih sati.... Pa ima i takvih poslovnih servisa, cak ce i fakturu da ti dostave, ne moras uopste da porazgovaras sa njima....

 

Ja vise volim da odem kod Rada i kad mu kazem sta je problem covek ili odmah kaze sta je, ili izadje kratko, poslusa/pogleda i kaze sta je...i koliko ce da kosta...i ne odere me...i znam kad mu ostavim motor na godisnji servis i zamolim ga da pogleda sve sto mu se ucini sumnjivo da sam miran posle, i da ce uraditi sve sto treba...

 

Par puta je dosao od kuce u radnju  kada mi je motor stao, pa nisam imao gde da ga ostavim...ili me je sacekao (iako je bio sve zavrsio i hteo da ide kuci) da doteram motor do njega...bilo je slucajeva i da covek ostane do u "sitne sate"...

 

Opet kazem, sve je do toga sta zelis od majstora...da moras biti oprezniji u konverzaciji sa njim - moras, ali meni to zaista ne smeta...dobar je majstor, i ako se postavis kako treba i ispostujes ga, sigurno ces biti zadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

...Covek je jednostavno takav...a sad za one koji zele poslovnost, izvoilte, zamena gume toliko radnih sati, dotezanje dva safa toliko radnih sati, podmazivanje lanca toliko radnih sati...problem...ne znamo sta je, ostavite, videcemo...dijagnoza problema - toliko radnih sati.... Pa ima i takvih poslovnih servisa, cak ce i fakturu da ti dostave, ne moras uopste da porazgovaras sa njima....

Dje to ima??? Kazi da odmah i stalno idem tamo! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Dje to ima??? Kazi da odmah i stalno idem tamo! :)

 

Heheheh...ma ne znam, dao sam primer... :D :D :D..takvi su neki servisi za kola u kojima sam bio...pa mi se nije svidelo...

Ali ako nema takvih servisa, sta se onda ljudi zale na Rada? Jesu onda i drugi takvi? Ili svaki majstor mora da ima neku zvrcku?

 

Mislim, covek je rekao da mu Radov sistem rada ne odgovara, pa sam onda rekao da verovatno ima i onih koji rade/naplacuju drugacije, pa moze i tamo da se ode... svako bira sta mu odgovara, mislim da ovi thread-ovi sluze za to da ljudi znaju unapred sta kod nekog majstora ocekivati, i da li i zasto otici, a zasto ne kod tog majstora....

 

Ja mislim da sam dao realno vidjenje tog majstora, iz licnog iskustva, pa kome se svidja, nek' ide kod njega, a kome se ne svidja, moze da izabere nekog drugog...cak i za one za koje je on serviser, moze da se ode direktno u KTM servis/radnju, i tamo servisira motor...ne mora kod Rada...

 

Samo sam hteo da kazem da uvek mozes da odes kod nekog drugog ako ti Rade kao takav ne odgovara, i rekao da meni (kao takav kakav je) ipak odgovara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

...Covek je jednostavno takav...a sad za one koji zele poslovnost, izvoilte, zamena gume toliko radnih sati, dotezanje dva safa toliko radnih sati, podmazivanje lanca toliko radnih sati...problem...ne znamo sta je, ostavite, videcemo...dijagnoza problema - toliko radnih sati.... Pa ima i takvih poslovnih servisa, cak ce i fakturu da ti dostave, ne moras uopste da porazgovaras sa njima....

Dje to ima??? Kazi da odmah i stalno idem tamo! :)

 

Eto zasto volim mog druga Evila  ;D :D;)

 

Ja na primer, u zadnjih 10 godina imam 2 servisa gde opravljam Honde. Ne sminkam se pred odlazak, ne pripremam se psihicki, ne trresem se da li ce da me majstor napusi i otera u Qrac kao neke odavde , a video i cuo sam licno, i doziveo, zatim - ne brijem se i ne perem,.....a uvek se lepo ispricamo, nikad ne naplate mnogo, profi su i imaju ozbiljnu radionicu,,,prvi ogroman sevis a drugi majstor ima home made garage. u zavisnosti od araspoloznja i procene ko sta moze da uradi brze tamo idem. pice, platim, i cao drugari.

 

Eto...za mene je to posao. A to je nesto izmedju.

 

Dosta od mene o ovoj temi, odok dalje:)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo i ja da kazem nesto.

 

Majstora Radeta jos uvek nisam video,niti sam bio kod njega.Dobio sam nejgov broj i zvao ga danas-pitao sam ga da li moze da mi pregleda en 500 koji nameravam da kupim,a on mi je preporucio da ne kupujem taj motor i rekao mi je da trazim neki V motor u kombinaciji sa kardanom.Tako je i bilo-nasao sam yamahu 535 i opet ga zvao i pitao i covek mi je lepo rekao na sta da obratim paznju i rekao mi je da ga slobodno zovem kada budem kod tog motora kojeg kupujem ako mi nesto nije jasno pa da mi kaze.Ja sam taj motor danas kupio,pa kada malo otopli idem kod njega na servis i to je to  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

...Covek je jednostavno takav...a sad za one koji zele poslovnost, izvoilte, zamena gume toliko radnih sati, dotezanje dva safa toliko radnih sati, podmazivanje lanca toliko radnih sati...problem...ne znamo sta je, ostavite, videcemo...dijagnoza problema - toliko radnih sati.... Pa ima i takvih poslovnih servisa, cak ce i fakturu da ti dostave, ne moras uopste da porazgovaras sa njima....

Dje to ima??? Kazi da odmah i stalno idem tamo! :)

 

Nema nidje, ali je jevtino...

 

;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: ZX6R, CB1000F

Već sam rekao i ponoviću, ja sa Radetom nemam nikakvih problema.

 

Kao i svaki put kada treba da uradim servis odem kod njega, dogovorimo se kada može da primi motor (obično ga ostavim i bude gotov istog dana).

 

Ukoliko ima neki problem a nema veze sa redovnim servisom, odvedem motor, pogleda, istog trenutka kaže i rešenje i to je to. Bez ikakvih problema.

 

Evo, juče sam baš bio kad njega, uradio prolećni servis, zamenio obe gume.

 

Od mene, za Radeta Kocku, samo reči pohvale i preporuka!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Nije, a mozda i jeste, posto su kod nas svi ovlasceni za sve, po potrebi ;D :D Npr, ja sam ovlasceni serviser za moju yamahu i kawasaki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Koliko sam ja skontao, Kocka je ovlašteni serviser od strane Rodića, a Spale od strane Yamahe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja