Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda Varadero

Sve je novo, filteri,svecice,ulje,lanac,lancanici...jedino sto bi trebalo lanac da se dotegne, ne znam da li to moze da poveca potrosnju..? Racunao sam na ovu sadasnju potrosnju tek sa koferima i saputnikom...koliko li bi me tek tad ocarinio  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Meni je uvek potrosnja oko 5lit, kada je gradska voznja...Vozim ga 70% do 5000rpm a 30% odvrtanje gasa...

Na otvorenom nesto niza pri 130kmh...

 

Model 2009.god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda Varadero

Sa nacinom voznje koju imam (mirniji stil) otvoren put, potrosnja 5,5l, 5,6l. kada sam maximalno vodio racuna o ubrzavanju, obrtajima,,pala potrosnja na 5,3l..Ocekivao sam potrosnju 4,5 do 5l obzirom da je stariji model ali ovo mi je bas cudno u odnosu na vasa iskustva..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

Sa nacinom voznje koju imam (mirniji stil) otvoren put, potrosnja 5,5l, 5,6l. kada sam maximalno vodio racuna o ubrzavanju, obrtajima,,pala potrosnja na 5,3l..Ocekivao sam potrosnju 4,5 do 5l obzirom da je stariji model ali ovo mi je bas cudno u odnosu na vasa iskustva..

Meni je DL1000 trosi 5,5l kad vozim lagano. Mislim da bi mali strom trebao da ide ispod toga. Proberi filter vazduha, ako je dosta prljav moze zbog toga da trosi vise. Proveri i svecice da vidis kakva je smesa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Sve je novo, filteri,svecice,ulje,lanac,lancanici...jedino sto bi trebalo lanac da se dotegne, ne znam da li to moze da poveca potrosnju..? Racunao sam na ovu sadasnju potrosnju tek sa koferima i saputnikom...koliko li bi me tek tad ocarinio  :)

 

Baš voliš da se samomaltretiraš?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

OBAVEZNO, ako nije radjeno na odgovarajucoj kilometrazi, uraditi proveru/stelovanje ventila i sinhronizaciju, posle toga je drugi motor i sigurno ce trositi manje i do ceo litar.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda Varadero

 

Sve je novo, filteri,svecice,ulje,lanac,lancanici...jedino sto bi trebalo lanac da se dotegne, ne znam da li to moze da poveca potrosnju..? Racunao sam na ovu sadasnju potrosnju tek sa koferima i saputnikom...koliko li bi me tek tad ocarinio  :)

 

Baš voliš da se samomaltretiraš?

 

Ne razumem? (osim ako nije vezano za suvozaca)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda Varadero

OBAVEZNO, ako nije radjeno na odgovarajucoj kilometrazi, uraditi proveru/stelovanje ventila i sinhronizaciju, posle toga je drugi motor i sigurno ce trositi manje i do ceo litar.

Svakako sam imao u planu proveru i eventualno stelovanje ventila. Volim da mi motor bude u najboljem mogucem stanju. Koga mi preporucujes za tu proveru? Imam lepo iskustvo sa Saletom iz Krusevca ili je ovlasceni u Balosavi bolja opcija? Inace je strom dovezen na tvoju preporuku u pk.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Radi se o tome da sinpotrošio dva rezervoara i da meriš potrošnju u decimale. Verovatno ga maltretiraš pokušavajući da prebaciš što ranije i da spustiš potrošnju jer si od nekog negde čuo da ti motor troši previše - mada je sasvim u rasponu normalnog.

Hoćeš na štelovanje a ne znaš čega i treba li.

I tako dalje.

Nisam hteo da ispadnem zloban, naprotiv, pokušao sam da ti kažem da se ne maltretiraš zbog pet litara goriva na 1000 km.

Ugodnu i bezbednu vožnju ti želim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda Varadero

Nikako nisam doziveo kao zloban komentar, samo sam hteo da se kosultujem i saznam iz vasih iskustva da li je potrosnja ok ili ne, a jos manje se opterecujem oko troska za potrosnju jer u tom slucaju ne bi kupio Stroma, jednostavno sumnjam da je nesto rastelovano a ne cuje se i ne oseti u voznji. Sto se tice servisa postoji tabela koja kaze da se ulje menja na 6000km, ventili steluju na 24000km itd.tako da provera i eventualno stelovanje ventila nije na odmet pogotovu ako ne znas da li je predhodni vlasnik to obavljao na vreme.

Hvala puno u svakom slucaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

 

OBAVEZNO, ako nije radjeno na odgovarajucoj kilometrazi, uraditi proveru/stelovanje ventila i sinhronizaciju, posle toga je drugi motor i sigurno ce trositi manje i do ceo litar.

Svakako sam imao u planu proveru i eventualno stelovanje ventila. Volim da mi motor bude u najboljem mogucem stanju. Koga mi preporucujes za tu proveru? Imam lepo iskustvo sa Saletom iz Krusevca ili je ovlasceni u Balosavi bolja opcija? Inace je strom dovezen na tvoju preporuku u pk.. :)

 

 

To je bio motor od jednog mog drugara...napisao sam tada bopk-u kada je kupovao.

Sto se tice servisera, imam ovde u Kraljevu, drugar koji je svima nama servisirao motore (ja sam trenutno u garanciji pa idem u zvanicni). 

Sumnjam da se neko bavio (osim ako bopk u medjuvremenu nije) ventilima i posebno sinhronizacijom...svakako bi trebalo proveriti ako nije dugo radjeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Poznaje li drugar dovoljno dobro Strom-a da mu se može poveriti i neki veći servis? Ima li Suzuki dijagnostiku?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Poznaje li drugar dovoljno dobro Strom-a da mu se može poveriti i neki veći servis? Ima li Suzuki dijagnostiku?

U ekipi smo svi vozili Stromove i svi su bili, a neki jos uvek kod njega na servisu...bice i moja Tenera cim izadje iz garancije. Ima dijagnostiku (cini mi se TEXA). Inace citava moja ekipa, sirom Srbije dovozi motore ovde na servis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Odlično! Hvala, a znam o kome se radi pošto si mi već dao kontakt i jednom sam se čuo sa čovekom.

 

Kad se kaže sinhronizacija, misli se na TPS?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda Varadero

 

 

OBAVEZNO, ako nije radjeno na odgovarajucoj kilometrazi, uraditi proveru/stelovanje ventila i sinhronizaciju, posle toga je drugi motor i sigurno ce trositi manje i do ceo litar.

Svakako sam imao u planu proveru i eventualno stelovanje ventila. Volim da mi motor bude u najboljem mogucem stanju. Koga mi preporucujes za tu proveru? Imam lepo iskustvo sa Saletom iz Krusevca ili je ovlasceni u Balosavi bolja opcija? Inace je strom dovezen na tvoju preporuku u pk.. :)

 

 

To je bio motor od jednog mog drugara...napisao sam tada bopk-u kada je kupovao.

Sto se tice servisera, imam ovde u Kraljevu, drugar koji je svima nama servisirao motore (ja sam trenutno u garanciji pa idem u zvanicni). 

Sumnjam da se neko bavio (osim ako bopk u medjuvremenu nije) ventilima i posebno sinhronizacijom...svakako bi trebalo proveriti ako nije dugo radjeno.

 

Da to je taj motor. bopk nista nije radio sto se toga tice. Ako imas kontakt tog majstora sto mi to moze proveriti salji. (mozes i PP) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DL-650

Meni ne znam da li je ikad trosio preko 5,5. Na magistrali se vozim u proseku 100 i trosi oko 4. Od kad sam ustelovao tps, drugi motor. Mada zavisi i od obrtaja, stila voznje, odvrtanja gasa itd... potrosi jos koji rezervoar pa vidi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

 

Kad se kaže sinhronizacija, misli se na TPS?

Ne, vec na TBS (throttle body syncronisation)

 

Bas tako.

Majstor Mile Kalcho 063/351251

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Braćo po Stromu, nešto smo se uspavali...

 

Šta vas je navelo da izaberete baš Stroma? Po čemu ga smatrate boljim, kad već nije lepši, od sličnih drugih iz klase?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Nego jel ide neko na Strom skup u Makarsku?

Bilo bi lepo da nas bude što više  :vstrom:....smeštaj je rezervisan,samo vreme da posluži...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja