Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • Drug član, 1553 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Prošlog utorka :takoje: Moj nije video ni sunca ni meseca od kraja oktobra.Budim ga tek u martu da mu se odradi veliki servis i zamena guma,pa u novu sezonu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 599 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

A zima ubi, da. Kukam, a ne bi trebalo, proslog utorka sam smestio motor na spavanje.

 

Blago tebi, ja sam poslednji put vozio krajem novembra. 0plac.gif

 

Evo od LEDova šta sam našao:

 

Ove su pravljene baš za motor i super im je kačenje za crash bar:

http://dx.com/p/m1306-cree-xm-l-u2-30w-1000lm-waterproof-white-light-car-led-bulb-black-247029#.UuljTvtAPip

 

A ove su mi interesantne jer sam već viđao da su ih Stromeri stavljali ispod originalnih farova:

http://dx.com/p/20w-1200lm-6000k-led-white-car-daytime-running-lights-2-pcs-213717#.UulRN_tAPio

 

Ajde ljudi, a šta je sa forkbrace i crossbarom? Neki predlog?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Evo: 25 novembra sam ga odvezao da prezimi:

576668_10202015749651847_566379987_n.jpg

 

 

... ali brzo sam ga izvukao, jer krenulo ono nenormalno toplo vreme. Vozio sam manje-vise svakodnevno sve do, eto, pre neki dan.

 

Gume sam uzeo odmah kada mi je stigao motor, u martu. Mnogo km, mnogo autoputa tako da je ucetvrtastila, pa cu i ja morati da menjam, ali ne odmah. Gledacu da uzmem ili novog Metz Tourance Next http://www.revzilla....ance-next-tires (sada EXP). Ali ne odmah, ova je jos ok i planiram negde da zapucam u aprilu, isto uglavnom autoputem, na jug. Pa da ovo sto imam potrosim do kraja.

 

Da, moracu da promenim i oko hladnjaka ulja nesto, vlazi mi crevo. Tako mi je dosao. Cujem da im je, Stromovima i SV, to osetljiva tacka i da preterano zatezanje najcesche pravi taj problem. Kazu, doduse, i ono ocigledno: hladnjak ulja sa periferijom je zaista izlozen otpacima sa puta. Kako god, frka mi je da ne procuri negde ozbiljno na putu, pa da nagrabusim. To je jedino za ovih 15.000 km (33-48k). Volim ovaj motor!

 

Dejane, apropo forkbrace, opet mislim da je nepotrebno. Nisam stekao utisak da je tu ista zvanjkavo dalje od onoga sto se i inace moze ocekivati od takvog motora.

 

Crossbar i ja zelim da stavim, zgodniji (mi izgleda) je za GPS od volana ili onog mounta iza vetrobrana. To mi je daleko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1553 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Ajde ljudi, a šta je sa forkbrace i crossbarom? Neki predlog?

Ja ti ne savetujem da ih staviš na kreš bar.To je osetljivo mesto i pri najmanjem padu možeš da se pozdraviš sa njima.Tu ima i najviše vibracija pa nepovoljno utiče na vek sijalica.

Ja ću ove uzeti za sebe http://www.ebay.com/...7862fc6&vxp=mtr Montiraću ih ispod farova ,na onu plastiku kod štapova.

 

Šta će ti crossbar? To imaš u Louisu,košta oko 20 evra.Jedino ako ćeš na njega da kačiš kameru ili tako nešto.

 

 

Evo: 25 novembra sam ga odvezao da prezimi:

576668_10202015749651847_566379987_n.jpg

 

 

... ali brzo sam ga izvukao, jer krenulo ono nenormalno toplo vreme. Vozio sam manje-vise svakodnevno sve do, eto, pre neki dan.

 

Gume sam uzeo odmah kada mi je stigao motor, u martu. Mnogo km, mnogo autoputa tako da je ucetvrtastila, pa cu i ja morati da menjam, ali ne odmah. Gledacu da uzmem ili novog Metz Tourance Next http://www.revzilla....ance-next-tires (sada EXP). Ali ne odmah, ova je jos ok i planiram negde da zapucam u aprilu, isto uglavnom autoputem, na jug. Pa da ovo sto imam potrosim do kraja.

 

Da, moracu da promenim i oko hladnjaka ulja nesto, vlazi mi crevo. Tako mi je dosao. Cujem da im je, Stromovima i SV, to osetljiva tacka i da preterano zatezanje najcesche pravi taj problem. Kazu, doduse, i ono ocigledno: hladnjak ulja sa periferijom je zaista izlozen otpacima sa puta. Kako god, frka mi je da ne procuri negde ozbiljno na putu, pa da nagrabusim. To je jedino za ovih 15.000 km (33-48k). Volim ovaj motor!

 

Negde sam pročitao da treba malo da se pritegne to crevo i da prestaje curkanje.

Možda se sretnemo negde na jugu u aprilu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1553 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Dobio sam savet da aprolutno ne dotezem. Ima dana da vidimo kakvi su planovi. Padaju mi na pamet za Uskrs Kavala/Tasos, Atina i Istanbul.

Lepi planovi.

Od 20-22 juna se održava skup stromera na Ohridu.Valjalo bi da bude bar neko od nasih iz Srbije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Forkbrace je dobra stvar,samo je problem što to parče metala košta 80US$. + poštarina + carina.

 

Mesecima je bila priča u ovoj temi da se nabavi jedan kom i na osnovi njega naprave svim zainteresovanim.

 

I na kraju ništa nije bilo.

 

Nije to stavka bez koje se ne može.

Sipaj gorivo i vozi.

 

Napomena: ako ipak nađeš ili saznaš ko ima forkbrace...razlikuju se za 650 i 1000.

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Drage kolege iz sekte...

Da li ima negde da se pazari ovaj crni plasticni stitnik na ramu, a da nije u suzukiju gde je par 50 eur?...slika dole...

post-19049-0-01165400-1392817345_thumb.jpg

Hvala!:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 599 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Druže, mislim da bi ti jeftinije izašlo da ti se uradi od one 3d karbon folije, izreže i zalepi.

Ako ti to radi posao, mogu da ti pošaljem pripremu za štampu u corelu, preuzeto od kolega sa Hrvatskog foruma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1553 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Drage kolege iz sekte...

Da li ima negde da se pazari ovaj crni plasticni stitnik na ramu, a da nije u suzukiju gde je par 50 eur?...slika dole...

post-19049-0-01165400-1392817345_thumb.jpg

Hvala!:zdravo:

 

18 eura-komad u Balosavi,kupio ja prošle godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 599 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Ja sam se ovih dana igrao sa nosačem za GPS, kameru i slično. Ideja je da mi bude u vidnom polju, iznad instrument table i da ima šipku na koju bih mogao da nakačim svašta-nešto.

 

U dodatku, malo slika kako model izgleda, i na kraju tehnički crtež sa merama. Model je isproban u vožnji, i iako je od kartona, problem vibracija je umnogome rešen. Jedino što je vibriralo su ova krilca, ali, provlačenjem i fiksiranjem alu šipke, mislim da će i taj problem biti rešen.

 

Zamisao je svakako da se ispod ove treće nožice postavi neka guma ili sunđerčić, kako se ne bi grebala instrument tabla i kako bi se dodatno amortizovale vibracije.

 

Takođe, ovako konstruisan nosač je podesiv za sve položaje vizira (sem ukoliko nemate madstad konzolu).

 

post-16826-0-11583900-1392824991_thumb.jpg post-16826-0-91033600-1392824992_thumb.jpg post-16826-0-57645300-1392824994_thumb.jpg

Modifikovani nosac GPSa.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1905 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Da nisam vec kupio gume prikljucio bih se akciji. Video sam cenu za dva seta u Grofovoj temi i odlicna je cena. Ako bude jos vise spustio na vecu kolicinu onda je to premija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Kolege, ima li neko iskustva na svom motoru, od 650ccm, sa auspusima iz Ade?

Koliko para izadje, jel valja zvuk, kakva je potrosnja, da li moze i fabricki da se vraca po potrebi i neka slicica ako moze?

Nesto se razmisljam...:stabre:

Fala :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Druže, mislim da bi ti jeftinije izašlo da ti se uradi od one 3d karbon folije, izreže i zalepi.

Ako ti to radi posao, mogu da ti pošaljem pripremu za štampu u corelu, preuzeto od kolega sa Hrvatskog foruma.

 

Hvala na predlogu ali porucio sam iz Balosave u obliku gume....:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

Inace drugari ima li ko preporuku za plocice prednjih diskova? Trebao bi to pre pocetka sezone da sredim.

 

 

I meni trebaju zadnje pa se dvoumim sta da kupim, ove sto su trenuto na motoru koce kada stanem petom na papucicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: GSR 600 K8

Kolege, ima li neko iskustva na svom motoru, od 650ccm, sa auspusima iz Ade?

Koliko para izadje, jel valja zvuk, kakva je potrosnja, da li moze i fabricki da se vraca po potrebi i neka slicica ako moze?

Nesto se razmisljam...:stabre:

Fala :zdravo:

 

Imam Robertov auspuh, lično sam oduševljen i mislim da vredi svake pare(evro centa) :lol: Originalni auspuh se može vratiti u svakom trenutku, ništa nije menjano na samoj grani. Vidim da si iz BG-a, lako ćemo se dogovoriti, ako te zanima da ga vidiš i čiješ uživo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: GSR 600 K8

Kolege, ima li neko iskustva na svom motoru, od 650ccm, sa auspusima iz Ade?

Koliko para izadje, jel valja zvuk, kakva je potrosnja, da li moze i fabricki da se vraca po potrebi i neka slicica ako moze?

Nesto se razmisljam...:stabre:

Fala :zdravo:

 

Imam Robertov auspuh, lično sam oduševljen i mislim da vredi svake pare(evro centa) :lol: Originalni auspuh se može vratiti u svakom trenutku, ništa nije menjano na samoj grani. Vidim da si iz BG-a, lako ćemo se dogovoriti, ako te zanima da ga vidiš i čiješ uživo.

 

Cena je, ako se dobro sećam, sa DB killerom bila 130 eura. Kačim i neku fotku, samo da je nađem :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja