Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5517 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Sto se tice skupa, apsolutno neces imati nikakvih problema, prosto jer se okuplja ekipa koja se manje ili vise zna sa V-strom foruma. Mada ja licno nisam nigde imao problema, a vozio sam se dosta po Hrvatskoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: V-strom DL650

Momci, mrzi me da trazim po forumu, pa da pitam da li neko zna gde u Srbiji mogu da se nabave polovne prednje oplate, maska i ona donja prednja plastika za stroma 650? Da li mozda neko od forumasa prodaje to.... boja nije vazna, mogu cak biti i povrsinski izgrebane ionako ce da se farba al da su komplet zdrave i prave...???? :ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1545 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Momci, mrzi me da trazim po forumu, pa da pitam da li neko zna gde u Srbiji mogu da se nabave polovne prednje oplate, maska i ona donja prednja plastika za stroma 650? Da li mozda neko od forumasa prodaje to.... boja nije vazna, mogu cak biti i povrsinski izgrebane ionako ce da se farba al da su komplet zdrave i prave...???? :ups:

 

Naleteo sam na ovaj oglas,probaj kod njega http://www.moto-berza.com/polovni-motori/suzuki-dl-650-v-strom--2006-g--oglas-17234/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000

Nesto mi se povecala potrosnja u zadnje vreme a nisam menjao ni nacin voznje a ni zenu pa me buni malo 0zbunjen.gif Ima neko neku ideju sta bi mogao da bude uzrok??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Šta god da je, otkako sam uzeo motor u martu imao sam dva točenja koja su odskakala. Potrošnja je inače od 4,3 do 5,6, - nisam radio posebno za grad, put i autoput, solo ili dvoje. E, ta dva što odskaču išla šu na 7,6 u martu (i to je bilo apsolutno prvo sipanje, hteo sam da se roknem, ali samo sam se rasplakao) i 7,5 pre neki dan. Oba šu bila posle vožnje po hladnijem vremenu. Ako je ti dovoljno za zaključak, eto ga. Možda se potrefilo i gorivo, možda se prethodno točenje zezne za litar ili se zalomi da malo češće odvrne... Kako god, ta veća potrošnja je izuzetak, za sada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5517 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ono sto utice na potrosnju, a i na uravnotezen rad motora, i sto ujedno skoro ni jedan serviser ne radi (jer nema cime) je SINHRONIZACIJA. Posle toga necete prepoznati motor, iako vam se cinilo da radi odlicno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Strom 650 u gradskoj vožnji i vožnji magistralnim putevima troši 4 L/100km

Natovaren sa sva tri kofera troši 4,5-4,8L

 

Na autoputu preko 130 km/h troši 6,5-7L

 

To je sve normalno.

 

A ovo tvoje baš i nije.

 

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Meni u gradu trosi 5l.

Po magistralnim putevima, kad ga stedim i ne prelazim 4500 obrtaja, trosi u proseku 4.3l.

 

(DL650 K7, presao oko 22000km)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Potrosnja od 4 l u gradu mi ne deluje realno, pod uslovom da se ne vozi bas kao po jajima. Nekad malo dodam gas nekad ga drzim na 3-5k obrtaja i potrosnja nikad nije bila ispod tih 4.3/100. To je otprilike u skladu sa onim sto prijavljuju na testovima. Modeli mladji od 06 trebalo bi da trose 10ak % manje. Elem, sve to do 5.5l mi je ok, ono preko toga odskace.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1545 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Nesto mi se povecala potrosnja u zadnje vreme a nisam menjao ni nacin voznje a ni zenu pa me buni malo 0zbunjen.gif Ima neko neku ideju sta bi mogao da bude uzrok??

 

Proveri filter za vazduh.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000

Ono sto utice na potrosnju, a i na uravnotezen rad motora, i sto ujedno skoro ni jedan serviser ne radi (jer nema cime) je SINHRONIZACIJA. Posle toga necete prepoznati motor, iako vam se cinilo da radi odlicno.

 

Kome i gde za to da se obratim? Probacu prvo filter za vazduh, K&N je kod mene a promenicu i pumpu, dosad stalno isao kod NISa pa cemo videti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Probaj da promenis pumpu gde tocis gorivo pre nego odes kod majstora, cisto da iskljucis uticaj loseg goriva koji bi zaista mogao biti uzrok. Ta potrosnja nije normalna, uticaj hladnog vremena moze da poveca malo, ali ne toliko.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5517 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ono sto utice na potrosnju, a i na uravnotezen rad motora, i sto ujedno skoro ni jedan serviser ne radi (jer nema cime) je SINHRONIZACIJA. Posle toga necete prepoznati motor, iako vam se cinilo da radi odlicno.

 

Kome i gde za to da se obratim? Probacu prvo filter za vazduh, K&N je kod mene a promenicu i pumpu, dosad stalno isao kod NISa pa cemo videti...

 

 

Mi imamo drugara u Kraljevu koji ima servis i svima nam servisira motore. K&N se samo opere i naprska ponovo, ne mora da se menja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Gde si kupio skid plate, hocu i ja takav. :D

 

Ma ja sam ga ovakvog uzeo...a covek je sve kupovao u suzukiju, i skid plate ima znak suzukija...0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

Potrosnja mi bila skocila astronomski na 5L kolko god da mu titram jajca. Zamenio svecice i u servisu odradili ultrazvucno ciscenje dizni i da kucnem u drvo sad sam na putu bio 2up plus full koferi 3.8 litara lagano magistralni/ seoski putevi

 

Sipao sam samo max motion 95 na omv pumpama (nadjoh omv i u Rumuniji :P )

 

sent from mine huawei g300 using tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1545 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Zadnja guma dosla na zamenu. (Verovatno i prednja). Kakva su iskustva za 650. Sta predlazete?

 

 

Meni je danas stigla nova Michelin Anakee 3, narednih dana je montiram pa javljam prve utiske. Inače, pošto uglavnom vozim po asfaltu, u užem izboru su mi bile Anakee 3, Pilot Road 3 Trail i Metzeler Tourance Next. Pošto sam na prethodnom motoru (Transalp 650) već imao po jedan set Anakee 1 i Anakee 2 odlučio sam da probam i trojku jer sam sa 1 i 2 bio zadovoljan ponašanjem i trajnošću tih guma a bilo bi i logično da novi model bude još bolji

 

 

Daj utiske za anakee 3 u odnosu na dvojku. Ja sam stavio prošle godine anakee2 ,zadovoljan sam, imaju sad 16000 km i mislim da će izdržati još 4-5000km.Razmatram još i metzeler exp kojoj iskusniji stromaši daju prednost u odnosu na anakee 2.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja