Jump to content

Moto Zajednica

Alpi jul 2006.....Svaba, Djura

Recommended Posts

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Radi preglednosti, evo ga u novom topicu...

 

Iz Beograda smo krenuli u Bec. Tamo je trebalo da ostanemo 2 dana. Posto sam u njemu bio jedno 700 puta, a jedno vreme cak i radio, logicno je da sam ja bio vodic.

Do tamo smo isli najkracim i nadosadnijim putem - preko Budimpeste. S obzirom da nas nista izmedju nije interesovalo, a da su Madjari produzili autoput do same granice sa Srbijom (hvala im), do Beca stizemo za 6 sati (620km). Probali smo i ovo….i naravno da nisam osetio nikakvu razliku…zvaka za seljaka:

 

efMTH_dsc014755dz.th.jpg

 

Kad smo stigli u Bec, posle tusiranja, presvlacenja i sta se sve vec radi kada predjes 600km na 35C, smo otisli sa mojim kumom u moj omiljen lokal 1514 na rebra od dinosaurusa i toceno pivo koje prave vec 5 vekova:

 

404.jpg

WCPU3_dsc033096by.th.jpg

 

sve sam sjebao:

 

wxGsh_dsc033114dp.th.jpg

 

Slike samog grada nemam, lep je veoma, ali sam slike, cini mi se vec postovao ovde, pa da se ne ponavljam.

Sutradan smo otisli u dvorac Schoenbrunn (vise na http://www.schoenbrunn.at/en). Lepo je zivela ta Habzburska aristokratija (mozda Smajser moze malo vise o tome i njenom, najpoznatijem stanovniku Mariji Terezi):

 

aFT7N_dsc033166mr.th.jpg

hriFf_dsc033182rw.th.jpg

45lU6_dsc033203cs.th.jpg

BYfck_dsc033287ef.th.jpg

z82GJ_dsc033321ni.th.jpg

 

Sutradan smo konacno krenuli ka Alpima. Uputili smo se ka Insbrucku a odatle u Garmish Partenkirchen. Takodje smo taj put ubili autoputem i od autobana, to je bilo to. Vise nisam zeleo da ih vidim, mada i pored njih ima sta da se vidi:

57eZi_dsc033355tt.th.jpg

 

Pred Insbruck i konacak silazak sa autoputa nas je uhvatila i prva kisa. Stajemo da tankamo a na pumpi najveci serijski motorcikl Truimph Rocket III (2300ccm). To treba cuti!!

 

lLgqj_dsc033396kt.th.jpg

 

Svabini Two Bros. su male bebe pored njega.

 

Kao sto rekoh, iz Insbrucka se skidamo sa autobana i krecemo prelepim putem za Garmish….Chalorija pocinje!!

 

Ide nastavak veceras...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Djuro , mislim da ovo sa zadnje slike nije Triumph , vec Honda F6C Valkyrie (6-cilindricni boxer , 1500ccm)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Samo da napomenem da slika najlepsih puteva imam veoma malo, jer – ko ce da staje da slike kad je u zoni…leva, desna obaraj….grebi…

 

Put do Garmisha:

5OjlM_dsc033623ao.th.jpg

6HiGB_dsc033619zh.th.jpg

sS1Fa_dsc033661kv.th.jpg

 

Garmish:

FugtF_dsc033521vi.th.jpg

Jurrs_dsc033542wx.th.jpg

 

A onda mi jedan plakat privuce paznju…

hbuEv_dsc033535aj.th.jpg

 

Kasnije kada smo se smestili, krenemo mi da gledamo utakmicu na nekom mestu gde to kao svi rade i naletimo na ovo:

 

UlC8h_dsc014793qp.th.jpg

g2alz_dsc014811do.th.jpg

N93vg_dsc014826qy.th.jpg

5TmVm_dsc014832pi.th.jpg

zX0Wk_dsc014855fz.th.jpg

opxFk_dsc014875np.th.jpg

 

Sve vam pise na plakatu….stotine BMW-ovih motocikala spremnih za drndanje (na tanku od svakog pise – budite pazljivi…gume su nove)

 

Posle svega nastavili smo tamo gde smo krenuli. Francuska-Portugal..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Odslusali smo himnu…utakmica znate i sami kako je zavrsena

 

GBVQJ_dsc014969dn.th.jpg

 

Krecemo ka Bodenskom jezeru (Bodensee) i gradu Bregenz gde leti dolaze Austrijanci od kulture i gledaju predstave, uzivaju u operama i to sve na ogromnoj bini napravljenoj na povrsini jezera…

 

Put do tamo vodi preko Alpenstrasse (kakva je, mozete da zamislite):

 

lp6Kh_dsc033687bv.th.jpg

dCfWF_dsc033690jr.th.jpg

 

U Bregenz ulazimo kroz tunel dug 5km na cijem pocetku je temperatura bila 22C a na kraju 35C. Mislio sam da ce mi se skuvati mozak ispod kacige.

Stajemo gde nam je zgodno i idemo u razgledanje grada…

yvOeF_dsc033721gq.th.jpg

iHKPJ_dsc033750bj.th.jpg

 

Ne, nije napustena fabrika. To je scena opere:

fPmN0_dsc033778xr.th.jpg

 

Pravimo krug (vise polukrug) oko jezera…

 

NxIDI_dsc033845ff.th.jpg

 

i ukrcavamo se na trajekt za Konstanz, stari nemacki univerzitetski grad nasoj javnosti mozda poznatiji kao mesto (univerzitet) na kome je doktorirao pokojni premijer Djindjic

Kad ono na trajktu sa nama i Pablo..

tZutP_dsc033866yc.th.jpg

IbwhC_dsc033887us.th.jpg

zC1og_dsc033905az.th.jpg

 

Stizemo u Konstanz i iz Austrije prelazimo u Nemacku

pv3gW_dsc033954pv.th.jpg

PhA4V_dsc033988wc.th.jpg

CRl8C_dsc034036bs.th.jpg

u9upy_dsc034040ye.th.jpg

a54zN_dsc034057yk.th.jpg

Jw2Qs_dsc034076vs.th.jpg

 

Iz Kontanza idemo u Svajcarsku i grad St. Gallen. Prva granica na koju nailazimo posle dugo vremena (CH nije u sistemu sengena). Svabu drndaju zato sto nema zeleni karton za CH pa ga kupuje preko puta kod Nemaca (pa kad je Svaba). 20EUR za karton i picimo dalje. Predeli kao iz bajke. Krave pored puta bar 2x vece od nasih. Svaka kao sa reklame za Milku (samo sto nije ljubicasta)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Spavali smo u St. Gallenu. Budimo se….kisa lije. Sta da radimo kisna odela, u sedla pa pravac St. Moritz da vidimo sta to tamo James Bond tako cesto trazi.

Put do tamo nas je vodio kroz drzavicu Lihtenstajn:

KnJcD_dsc014986in.th.jpg

404.jpg

 

A tamo videsmo i malo unapredjen model za sve kojima se svidjaju postarske prdekalice koje ovde na placu mogu da kupe za 600EUR. Eto, razmislite i o ovoj varijanti:

LnP4S_dsc015007fk.th.jpg

 

Izlazimo iz Lihtenstajna. Put do St. Moritza nas vodi pored Davosa (Svajcarsko selo u kome se svake godine odrzava svetski skup lidera…znate ono Bush, Bill Gates, Putin, Boza Djelic…) i preko Julier passa kao i pored San Bernandina (odatle poticu psi bernandinci...cak sam i video jednog....vidi se da je original - lep kao slika)

ElrJs_dsc015022yv.th.jpg

W1Y8T_dsc015052uf.th.jpg

UGKzp_dsc015074pz.th.jpg

EbQ0M_dsc015082kc.th.jpg

a2Cba_dsc015097uz.th.jpg

 

St. Moritz je jedan od najlepsih gradova koje sam u zivotu video ali na zalost nemam nekih reprezentativnih slika pa cete morati da mi verujete na rec. Evo samo par..

404.jpg

iPuVf_dsc034302ia.th.jpg

k3ATI_dsc034286tz.th.jpg

 

Rucali smo na obali jezera. U jednom trenutku dosla je grupa od oko 15ak novinara na BMWima. Bili su sa par instruktora koji su ima pokazivali nove modele i sa kojima su se vozili po Alpima. Neki od instruktora su imali zanimljive guma….nekako iskrzane po krajevima :shock:

Dtbwp_dsc034324pr.th.jpg

YeApC_dsc034313pr.th.jpg

 

Posle rucka krecemo ka Bormiu (ITA) preko Bernina pasa….

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Kisa pocinje ponovo da pada. Vise nam ni ne smeta. Asvalt je toliko dobar da mi se cini da vozim skoro onoliko brzo koliko bih bih u Srbiji vozio po suvom (ovde sam malo preterao, ali i nije mnogo da leko od istine).

MGIec_dsc015110uy.th.jpg

dofol_dsc015121df.th.jpg

PhR71_dsc015139ir.th.jpg

 

Na prevoju temperatura prava letnja..

2c17p_dsc015145ua.th.jpg

VTLIA_dsc015158fr.th.jpg

 

Krave su takve da bih ih zive pojeo

subnF_dsc015167cl.th.jpg

 

Odjednom na 2315m – granica!? Prelazimo iz CH u ITA. Naravno, Italijanima ne pada na pamet da nam traze bilo kakva dokumenta

404.jpg

 

Svaba pozira…kako je izasao odavde, bolje da vam ne pricam

lQ4XB_dsc015194cb.th.jpg

 

Na vidiku nam se ukazao i Livigno. Kisa polako prestaje, sto nas nevidjeno raduje jer nam posle Bormia predstoji cuveni passo Stelvio.

AbkK7_dsc015203om.th.jpg

N7UKc_dsc015239bj.th.jpg

qvXjK_dsc015288jq.th.jpg

EIuSu_dsc015299oa.th.jpg

 

A onda, Svaba me zove da mi nesto pokaze. Dolazim do njega a on se smeje i pokazuje mi put na ekranu navigacije…

V4GaZ_dsc015318tn.th.jpg

 

Uzivo to izgleda ovako:

MQWDK_dsc015321bh.th.jpg

EpYZb_dsc034364nq.th.jpg

hA25c_dsc015401qm.th.jpg

 

Rocky je na vrhu!

rdD5m_dsc015359pr.th.jpg

 

A ko je dobar, dobije ovu majicu da se kurci:

g2BQn_dsc035211ao.th.jpg

 

1.mesto…2.mesto 2760m Passo Stelvio nam je pod nogama

fyCa8_dsc015365vo.th.jpg

 

 

ide nastavak m alo kasnije..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Svaka cast,.... znaci da planiram i alpe !!!

 

E da sam sinoc dobio na LOTO-u vec bih danas krenuo

 

Daj jos slika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Nastavljamo kroz Italiju. Pijemo pravi kapucino (ovako ti fino dobijete tamo)…

KkWbM_dsc034356zp.th.jpg

 

Dalje nastavljamo u kao i do sada. Cudan je osecaj kada udjete u ritam…krivine se nizu, vozis sve bolje, grebes sve vise….nista te vise ne zanima, cak ni da stanes i da slikas i ako znas da pored tebe promicu takvi predeli da bi ti u svakoj drugoj situaciji stala knedla u grlu

LLuKB_dsc034379tb.th.jpg

rZ6uZ_dsc034381xy.th.jpg

CSrJX_dsc034397ma.th.jpg

 

Scene kao iz LOTR

404.jpg

 

Prolazimo kroz Bolzano, Modonu di Campiglio….jurimo ka Cortini d’Ampezzo

404.jpg

 

Kisa prestaje, asfalt se susi, ubrzavamo…Stejemo da klopamo na putu za Cortinu….pitam se, a da nam ne pljunu u pizzu jer ne vozimo Ducati?!

404.jpg

 

K1200R….da imam lovu za 2 motora, ovo bi bio drugi

2Mv8k_dsc034448tv.th.jpg

 

Setim se da nam je Chala pricao o Marmoladi (ne onoj sto se maze na hleb) i najvecoj zicari na svetu…OK, mladi smo, imamo vremena….pravac Marmolada..

9d5B8_dsc034462op.th.jpg

Bfheo_dsc034478tc.th.jpg

2ZsHZ_dsc034458hz.th.jpg

xFw4A_dsc034468vd.th.jpg

UjL5F_dsc015503ev.th.jpg

jcmu7_dsc015512ae.th.jpg

 

Zicara radi tek od 15.07…tako da je ispracamo pogledom. Srecemo ekipu iz Novog Mesta. Dovoljno su stari da pamte SFRJ tako da na visini sirimo bratstvo i jedinstvo

404.jpg

 

Silazimo ka Cortini

3w2g6_dsc015629so.th.jpg

YrzeW_dsc015641qj.th.jpg

ZGiIf_dsc015654wq.th.jpg

 

Cortina d’Ampezzo. Smestamo se u hotel, brzinski tus…jurimo na utakmicu za 3.mesto

Evo malo i grada (tu sam se malo vise potrudio da skljocam):

4Sxek_dsc015703gx.th.jpg

LEn5c_dsc015722nt.th.jpg

Sezs1_dsc015739wp.th.jpg

404.jpg

 

Iz Cortine idemo ka finalnom odredistu (ispostavilo se SLAG NA TORTI) – Grosglockner. Prolazimo kroz Lienz, Zell am See, Kitzbuhel, Gerlospass…vozimo cuvenu Gerlosstrasse

LYMoK_dsc034555yp.th.jpg

 

Nailazimo na vodopad u Krimlu , 5. najvisi vodopad na svetu

E6I68_dsc034597ky.th.jpg

Fn8F9_dsc034606tc.th.jpg

 

Gerlosstrase se placa

1fzOd_dsc034610xb.th.jpg

jasno je i zbog cega

6lk9w_dsc034621fn.th.jpg

 

Posle fenomenalne voznje….kada vise mozak ne moze da primi takvu kolicinu emocija….ide totalni overload – Grosglockner!!

YST8B_dsc034658cu.th.jpg

 

Posto je vec smiraj dana a ovo:

ool81_dsc034664of.th.jpg

ne obecava nista dobro, uzimamo celu kucu u podnozju Grosa sa stane Zell am Seea

4XNbM_dsc034903xl.th.jpg

 

Naravno, uskoro pocinje i kisa….boli nas dupe. Mi na gajbi, klope koliko hoces, finale svetskog prvenstva pocinje za sat vrema (a nekako znas da te sutra ceka lepo vreme – ne umem da objasnim taj osecaj, jednostavno sam znao)

UHc5k_dsc034788ru.th.jpg

 

Jutro….pa naravno….zasluzili smo valjda:

CO9vH_dsc034917up.th.jpg

NcmDW_dsc034922ur.th.jpg

 

OK, dorucak, oblacenje…start. Da vidimo sta je to o cemu svi toliko kenjaju. Hmm, tabla obecava:

nDj6u_dsc034932jb.th.jpg

 

Idemo dalje…Fuuuuuck (sto bi rekao Rossi kada je prvi put isprobao five hundred). Ludilo. Taman pomislis – nema bolje a onda naletis na ovakve neke stvari…

NpUws_dsc034940yy.th.jpg

rf1g5_dsc035009yi.th.jpg

XAzwr_dsc035159ie.th.jpg

TAHte_dsc035101xg.th.jpg

404.jpg

 

“Coban tjeeeera oooovciceee…”

NwGy7_dsc035244sz.th.jpg

 

Onda dolazimo do samog glecera. Da, da…secam se da sam ja to jednom gledao na Discoveryiju:

jI3Tt_dsc035295ua.th.jpg

 

Jos malo slika sa tog dela:

WA9gc_dsc035259ar.th.jpg

6V9Am_dsc035316od.th.jpg

K3RzJ_dsc035322zi.th.jpg

ceq3e_dsc035334wb.th.jpg

 

Puni utisaka…svako sa mozgom zarobljenim u kacigi pokusava da ukapira sta nas je snaslo ovih 8 dana. Ne vredi…ne ide. Spustamo se ka Hochshoberu..

0SvRm_dsc035346mp.th.jpg

 

Palimo dalje ka Beogradu. U Zagrebu stajemo na jednu brzu cedevitu kod naseg mentora i SMS vodje puta

pvygP_dsc035360ly.th.jpg

 

Tu se i rastajemo. Svaba ka Varazdinu ja ka Beogradu. Na putu za Beograd, 70ak km posle Zagreba, imao sam nevidjen dozivljaj. Mislio sam da sam manje-vise, doziveo sve metereoloske pojave…oluje, uragane, zabe sa neba (OK, to nisam), snezne mecave… ali…vozim ja tako….vreme leeeeepo. Odjednom MRAK! Ljudi – MRAK! Pogledam na sat – 19:10. Nije mu vreme. Pocinje kisa…svaka kap kao kofa vode. Stajem, oblacim kisno odelo…pocinje grad kakav nisam video u zivotu. Kao ping-pong loptice. Na autoputu automobili staju tamo gde su se zatekli. Kakvo bezanje u zutu traku. Staje se i u levoj. Ne vidim 1m pred sobom. Da nemam kacigu – garantovan potres mozga! Odlicim ja da vozim. Na autoputu voda do clanaka a sva penusava, kao da sam u alpskom potoku. Krenem…vidim da ce led da mi probije vizir od kacige a onda sam stvarno najebao. Ipak odlucim da je pametnije da cutim i da kenjam. 10min kasnije, kao da sam upao u vremeplov. Odose oblaci, opet svanuo dan….da mi je neko pricao, ne bih mu verovao.

 

U Bg sam stigao oko 22h. Skoro 4000km, 8 drzava, od toga oko 2000km raja. Ako vas sta zanima, pitajte. Opsti utisak bih sveo na jednu recenicu (parafraziram odgovor ortaka koga su pitali kakav mu je BMW koji je kupio): ko ima para-preporucujem!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Bravo majstori!! :D

 

Nego, aj nam okaci i rutu koju ste uradili...

 

Sjajno! 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Ovu dvojicu treba ili zabraniti, ili ih nalepiti na neku ikonu. Podseæate na onog patuljka iz filma "Èudesna sudbina Amelije Pulen" koji je proputovao svet i slao slike... Alal vera, dobro nam se vratili, jer tako znamo d aæete opet da odete...

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Svaka cast , i hvala sto si podelio sa nama bar delic ovog putovanja.

Sve je lepo, samo ta poslednja recenica...

 

ko ima para-preporucujem!

:(

Mada, mogao bih da probam igre na srecu...loto... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Svaka cast Djuri i Svabi, odlicne fotke i fenomenalna tura. Jebiga ovi Ameri daju samo dve nedelje godisnjeg pa nazalost necu dugo moci da vidim Alpe ponovo ali zato je tu Djura da putuje, opisuje i uziva u ime svih nas iz sedamdeset i neke.......

Veliko HVALA Djuri i Svabi.

 

P.S.

 

Djuro koliko ti to odmora imas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Djuro koliko ti to odmora imas?

 

Trenutno.....veoma mnogo....dao sam otkaz :wink:

 

Ti si moj Idol! Ja Vash Volim! :P

Voleo bih i ja ali moram da placam racune, jebem ti gasterbajterski zivot. Dolazim sredinom Avgusta pa se vidimo na picu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Voleo bih i ja ali moram da placam racune' date=' jebem ti gasterbajterski zivot. Dolazim sredinom Avgusta pa se vidimo na picu.[/quote']

 

Odlicno! Ja se taman vracam 14. avgusta sa puta i u Bg-u sam do 1.septembra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd
Odlicno! Ja se taman vracam 14. avgusta sa puta i u Bg-u sam do 1.septembra

 

A onda prvi dan skole :D

 

Odlican putopis naravno!

 

Jel sad ides na onu veliku turu do Spanije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

 

Jel sad ides na onu veliku turu do Spanije?

 

Portugalije, ali ne. Ukapirao sam da ako to hocu da izvedem za neko pristojno vreme, tura bi se svela na jurnjavu autoputevima a nekako se tu nisam nasao. Sledeca tura je sa zenom (zasluzila je)....kolima :cry:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

Djuro, ala te mrzim joj bas te mrzim(sto bi rekli pojedini likovi iz crtanih filmova) ;)

 

nemam rijeci, odradio si turu koju sam donekle i ja planirao.... samo s druge strane bih prilazio. Vidi se da ste vas 2 odlicna ekipa i mislim da je to dosta bitno za dobro putovanje...

Svaka cast i kad ja krenem da osvajam ovu teritoriju definitivno se vracam na ovaj topic da se prisjetim svega ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

. Vidi se da ste vas 2 odlicna ekipa i mislim da je to dosta bitno za dobro putovanje...

 

Tu si u pravu. Ljudi nisu svesno koliko je bitno da se poklope karakteri kada se ide na ovako nesto. Svaba i ja smo drugovi skoro 25 godina i poznajemo se kao da smo jedno. Ja znam sta da cekujem od njega i obrnuto. Vrlo je vazno da ljudi imaju slicna interesovanja, slicne vozacke sposobnosti, sklonost ili ne ka slikanju (sta mi stajes tu svakih 100m da slikas - hocu da vozim breeee), navike sto se klope tice i td. Nije zanemarljivo i da budu slicnih plateznih sposobnosti da se ne bi desavalo da jedan koji ima lovu hoce da jede u restoranu a ovaj drugi koji je bas i nema, hoce mesni narezak i pola hleba...ili jedan bi u hotel za 100EUR a ovaj drugi jedva moze da plati mesto u kampu. Tu lako dodje do varnice i ode put u kurac.

Mi smo uglavnom jeli u nekim restoranima i klopa nije preterano skupa. Desavalo nam se da ujutru napravimo sendvice, pa popodne kad odagladnimo, zabodemo se na neku drvenu klupu na nekoj krivini (kao kod nas u Kosutnjaku), sednemo, uzmemo pice, klopamo i gledamo druge kako voze. To je pravo uzivanje a od mnogih je bilo i sta da se nauci.

 

Sada mi pade ne pamet da bih mogao i ovde da napisem koliko para treba za ovako nesto. Kada se ide pocetkom jula (jos uvek nije spic sezone), ocekujte da vas dan kosta izmedju 80 i 100EUR. Smestaj smo placali oko 30ak EUR po coveku sa doruckom. Najmanje smo ga platili u Garmishu (cudno ali istinito) 22EUR, a najvise u CH - nesto malo preko 50 (sve cene po osobi). Beznin je izmedju 1.1 i 1.3EUR. U Alpima se ne prelazi mnogo. Dobar prosek je oko 300km dnevno. Putevi su zahtevni, prosecne brzine nize nego na klasicnim putevima a trenuci kada pozelite da stanete da gledate oko sebe, slikate i sl su veoma cesti. Znaci za benzim vam treba oko 30ak eur ili otprilike jedan tank kada je u pitanju V-strom.

Znaci, benzin+spavanje=60ak EUR i treba vam izmedju 20 i 30,40 za klopu, kafice, po koji suvenir i ostala sranja. Pojednini prevoji se placaju, ali su oni veoma retki tako da ne uticu bitno na konacnu cifru.

Eto, ako koga jos sta zanima, neka pita

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja