Jump to content

Moto Zajednica

KTM 390 Adventure vs Honda CB500X vs Benelli TRK 502 X

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova

Pozdrav svima.
Imam 25 godina, vozim 50cc skuter od 15-te godine, 125cc proteklih par godina.
Posedujem dozvolu A2 kategorije i zelim da kupim prvi motor sa menjacem. Iskljucivo bih uzeo nov motor.
Najvise bih vozio po gradu, a velika mi je zelja da cesto vikendom odem na avanturu po Srbiji, pa i na godisnji van Srbije (sa i bez pilliona).
Visok sam 191cm, 80kg, kosarkaska gradja. Ne bih uzimao nista drugo nego Touring motor, i dvoumim se izmedju ova 3 motora.
Puno sam istrazivao po internetu, i ova 3 motora mi deluju najbolja za moju kategoriju, uslove i zelje.
Molim vas, pisite iskustva, prednosti, mane, preporuke, bilo sta sto mislite da moze da mi pomogne u ovom izboru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki - ZZR500

Sva tri motora su sjajna. Benelli trk502x je meni ipak favorit sa aspekta izgleda, mada je i hondica lepa. Ja nisam ljubitelj KTM-a, mislim da malo vise kubika i konjica ce dosta da znaci na autoputu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1708 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Za tvoju konstituciju, mozes jedino adekvatno da se smestis na Beneli 502 x, ali opet najbolje da sedes, vidis, probas pa odlucis. Sta god izabrao srecno ti bilo.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2175 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Beneli ti po konstituciji leži na keca. Ja sam probao CB500X i TRK...visok sam isto 191 i preko 120kg, Beneli je prava mera, naravno nije Honda ali svakako zakaži probu Benelija i svrati do Honde (ne znam da li daju probnu vožnju) pa vidi šta ti više godi po gabaritima a i tu je uloga cene... ima razlike i u tom segmentu.

 

Svakako ćeš se sa bilo kojim slatko navozati...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZZR1400, BMW R1250 GSA

Bez probe nemoj kupovati nov motor. Ovo je odlučujući faktor, obzirom da si već istraživao i oformio svoju percepciju kao kupac. Nažalost u Srbiji retko koji diler će omogućiti probnu vožnju, ali potrebno je to iskustvo da bi odlučio. Na ovu listu dodao bih Hondu NC750X, ako ne planiraš neki "pure adventure". Honde sam vozio i mislim da je NC ubedljivo najbolja opcija.. Podeli i svoje iskustvo i sa prodavcima, baš me interesuje da li se nešto menja u Srbiji..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2175 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 2 minuta, arpads001 je napisao:

Bez probe nemoj kupovati nov motor. Ovo je odlučujući faktor, obzirom da si već istraživao i oformio svoju percepciju kao kupac. Nažalost u Srbiji retko koji diler će omogućiti probnu vožnju, ali potrebno je to iskustvo da bi odlučio. Na ovu listu dodao bih Hondu NC750X, ako ne planiraš neki "pure adventure". Honde sam vozio i mislim da je NC ubedljivo najbolja opcija.. Podeli i svoje iskustvo i sa prodavcima, baš me interesuje da li se nešto menja u Srbiji..

Mislim da mu je 500cc plafon zbog dozvole...a od sva tri navedena jedino Beneli daje probnu vožnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZZR1400, BMW R1250 GSA
32 minutes ago, mick said:

Mislim da mu je 500cc plafon zbog dozvole...a od sva tri navedena jedino Beneli daje probnu vožnju.

honda-nc750x.jpg
WWW.A2MOTORBIKES.CO.UK

The Honda NC750X is a 745 cc motorbike. Can you ride the...
motor2.png
WWW.AUTOSKOLAPAVLIN.COM

A2 KATEGORIJA vam omogućava da vozite MOTOCIKLE čija snaga nije...

 

NC750XC, se može naručiti sa redukcijom snage.. 

U svakom slučaju vredi probati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Sjajno! Da te dugo i bezbedno služi! 

U istoj sam trilemi, bio, 185 cm visina, 85kg, ali ipak mi je Honda najsigurnija i po svemu najbolja opcija. Naravno, NC nije dolazio u obzir zbog snage i nešto više cene. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja