Jump to content

Moto Zajednica

Odvali me covek vratima

Recommended Posts

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Juce vozim kroz jednu usku ulicu,idem uz desnu ivicu kolovoza,brzina hvala Bogu mala-druga brzina.Uz levu ivicu kolovoza parkira se stojadin,usporavam jos vise i prolazim pored sto dalje od njega ali nema bas previse prostora,desno je zid.Kada sam bio bas  pored suvozacevih vrata covek naglo otvara i krece da izlazi.Udaram u vrata,motor pada na stranu naslonivsi se malo na onaj zid,ja letim napred i padam  ispred motora.Boli me leva noga,podignem nogavicu i imam sta da vidim .Ispod kolena sa prednje strane iseceno sve do kosti u duzini od 5-6cm,uplasim se nekog obilnijeg krvarenja i derem se na onu dvojicu iz stojadina da mi daju prvu pomoc da se sam previjem posto niko nije sme da pridje kada su videli kost.Naravno nemaju prvu pomoc a moja je u desnom koferu na koji je motor pao.Stize neka bakica iz  komsiluka sa peskirom te njme obmotavam nogu.Na svu srecu vidim da nema obilnog krvarenja,sedim i mirno cekam hitnu pomoc.Stizu dosta brzo,prevoze me u bolnicu,snimanje noge,nisam je polomio,usivanje,neke silne inekcije,jos neki pregledi i evo me sada kod kuce.Oljustio sam i desnu nogu,odvalio pola nokta na palcu leve noga,levo koleno se nadulo ko krofna i jos bezbroj modrica.Na motoru tek treba da utvrdim stetu,video sam pokrcene retrovizore,poluga menjaca savijena potpuno unazad i nece da ide ni kada se pritisne kvacilo kaze moj kum koji ga je odvezao na tehnicki pregled.Ali j...s motor,mogao sam da prodjem i gore da sam isao brze ili da nisam nosio kacigu.

 

post-2200-12879005315396_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Dobro si prosao... Jbg nekada se neke stvari ne mogu izbeci. Da si ti ziv i zdrav...

Necu ti pricati da nije bitno sta je sa motorom i slicne price. Ti si bitniji, to stoji, ali bitan je i on.

Da sam na tvom mestu ja bih ih tuzio...

Pa sledeci put neka pogledaju u retrovizor pre nego sto se uhvate za rucicu.

Pozdrav i zelim ti brzo ozdravljenje.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Mnogim ljudima retrovizor sluzi da bi namestili frizuru,a ne da gledaju unazad.

Vazno da si ti relativno dobro,a motor se da srediti.

Pozdrav druze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

U bre Duki, sto ga nisi cimnuo na zadnji u tom momentu, mozda bi bolje prosao?

Opusti se par dana i budi srecan sto si tako dobro prosao, sve ce to narod pozlatiti i supruga zaleciti. ;)

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ma kakav retrovizor, ja se osvrcem po nekoliko puta pre nego sto otvorim vrata! Jos sam pod utiskom. Ne znam koliki debil moras biti da ne gledas iza sebe pre nego sto izvuces svoje dupe iz kola.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

E ovoga se ja stalno plasim,kad god prolazim pored nekih parkiranih kola ja prvo gledam dal ima nekog unutra i spram toga odredjujem sebi koliko da se udaljim prilikom obilazenja.Inace ovo ume da bude problem i dok se vozi obican bicikl. >:(

 

Brzo se oporavi,i da se vratis na drumove.Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

E ovoga se ja stalno plasim,kad god prolazim pored nekih parkiranih kola ja prvo gledam dal ima nekog unutra i spram toga odredjujem sebi koliko da se udaljim prilikom obilazenja.Inace ovo ume da bude problem i dok se vozi obican bicikl. >:(

 

Brzo se oporavi,i da se vratis na drumove.Pozz

 

Iskren da budem, ja toliko koristim sirenu, da me svi zezaju... Pored parkiranih vozila, kada vidim da neko prilazi raskrsnici gde ja imam prednost, kada se mimoilazim za autobusom u stanici, sa kolima koji su u koloni...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Znaci katapultirase te, srecom bez posledica opsasnih po zivot ;D

Cuvaj se, da se rano brzo zalece, a ovog Betmena&Robina sto iskacu iz Stojdze obavezno da tuzis, pa ce njihovo osiguravajuce drustvo da ti plati popravku motora i jos pride za povrede, a njih ce sudija da nauci preko paragrafa i clanova kad im istisne jos malo parica da sledeci put pripaze jer ocito nisu primetili da pored njih jos neko vozi po ulicama grada ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

E ovoga se ja stalno plasim,kad god prolazim pored nekih parkiranih kola ja prvo gledam dal ima nekog unutra i spram toga odredjujem sebi koliko da se udaljim prilikom obilazenja.Inace ovo ume da bude problem i dok se vozi obican bicikl. >:(

 

Brzo se oporavi,i da se vratis na drumove.Pozz

 

Baš sam ovo sad hteo da napišem.

Vozim motor preko dvadeset godina,i naučio sam da moram da predvidim situaciju,

i šta može da se desi.

Da gledam i napred i nazad,da "peglam" tuđe greške,jer džaba ti prednost,

kada se ne daj bože izlomiš.

Ne mislim da se pravim pametan i da držim nekom lekciju,ali to je jedna vsta škole

da se uvek pogleda dok si još iza auta ima li suvozača,i da se proceni da li je brzina njegovog auta

doboljna za preticanje sa desne strane,ili je on već dovoljno usporio da bi (glupi) suvozač mogao da otvori vrata,

prethodno ne pogledavši i ne pomislivši na to da neko može da ide motorom.

Tako mi se u početku dešavalo da vozač ispred mene uspori i počne da koči,

a je krenem (besno  >:( da pretičem sa leve strane,a sa desne ispred tog auta stižu pešaci zbog kojih je vozač usporio da bi ih propustio.

I ja pravo na pešake.

Ja imam običaj da novim vozačima u šali kažem da u početku idu oprezno i da je potrebno

vreme "Dok se ćurići prebobaju", ali to niko ne veruje dok ne oseti na svojoj koži.

I ja sam nekad,dok su mi stariji vozači držali reč,u sebi govorio,ma ne tupi matori,meni to ne može da se desi.

Ali tako je to,svako se negde saplete i padne,džaba je što neko priča.

Ja sam vozio BT-a kao lud,jurcao sam kroz grad i mislio sam kao prekaljeni vojnik da me neće metak.

Govorili su mi ljudi,mali kada se negde zalepiš moraće sa špaknom da te sastružu.

Ja sam se na to samo odsmehivao.Ko ja?Mislio sam u sebi da to meni ne moža de se desi.Ja imam sjajne reflekse,

meni je dar za vožnju u genetskoj šifri upleten (al sam se sad prokenjao,a?)

I onda jednog dana krenem ne kupanje sa motorom.

Prva,druga,treća,gas,gas što bi rekla Seve.

Iskoči mi peder seljober sa Ladom  iz jedne uličice,pravo na mene.

Ja gledam, i vreme kao da usporava,malo se uspravim i legnem i na zadnju i na prednju svom snagom.

Kočim i udaram posred haube,pravim salto preko haube i dočekam se kao spajdermen na noge i ruke.

Žene iz obližnjih prodavnica ciče istrčavaju,voda i šećer,jel ti dobro ...

Meni samo ogrebane ruke.

BT-u se savila marcoki viljuška,prso ko p...

Izlazi milicija onaj kriv,meni isplaćuje osiguranje i sve je kao u redu.

ALI,meni je neki prekidač neki škljocnuo u glavi i od tada se pojavio strah.

Gledam levo-desno,sviruckam sirenom,upozoravam sve redom na svoje prisustvo,

držim upaljeno svetlo i po danu,jer mi je silueta mala i čini mi se da sam u pomalo u grču.

Tako je to,šta da se radi,izvinjavam se ako sam udavio sa pričom.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Bila je murija ali je mene odvezla hitna pre njihovog dolasak,mada je kum dosao i ostao na licu mesta sa njima.Dolazio inspektor u bolnicu da proveri  jesam li pio alkohol,normalno nisam.

@ kepo

Zaista nije bilo vremena za bilo sta,jer me je on bukvalno udario vratima.Da ih je otvorio malo pre ja bih udario u njih,verovatno pokidao one granicnike koji sprecavaju potpuno otvaranje vrata i pao na stranu.Ovako udaram u vrata koja su do pola otvorena i to je bilo kao u zid,nikakva amortizacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Bila je murija ali je mene odvezla hitna pre njihovog dolasak,mada je kum dosao i ostao na licu mesta sa njima.Dolazio inspektor u bolnicu da proveri  jesam li pio alkohol,normalno nisam.

@ kepo

Zaista nije bilo vremena za bilo sta,jer me je on bukvalno udario vratima.Da ih je otvorio malo pre ja bih udario u njih,verovatno pokidao one granicnike koji sprecavaju potpuno otvaranje vrata i pao na stranu.Ovako udaram u vrata koja su do pola otvorena i to je bilo kao u zid,nikakva amortizacija.

 

UUUUUUUUUUHHHHHH!

Ladno si ga odvalio u ivicu, uuuuuuuuhh  i mene boli!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

Mogao je i kreten iz auta da izadje naglo pa da ga preseces na pola kao sto se desilo u Nisu pre par godina, ovako je kolko tolko dobro proslo po njih ali ne i po tebe ( zelim ti brz oporavak  ;) ).

Obavezno ih tuzi ili idi na dogovor  preko nekog advokata. Trebao bi da ih oderes od odstete jer su to teske telesne povrede.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Presekla sam se... :( Duki hvala Bogu pa si ti ziv i koliko-toliko dobro. Nije ni to naivno ali je svakako bolje od preloma noge. Nije uteha ali uvek je moglo gore a najvaznije je da ti je glava nepovredjena. To je situacija koja se ne moze izbeci i samo treba gledati da sto bolje prodjes. Nemam reci koliko su ljudi neodgovorni i nesavesni prema drugima.Najvise me nervira kad neko ima problema pa tako rasejan i totalno izgubljen sedne za volan pa onda povredi druge ljude. Meni se ova tvoja situacija desavala i dok vozim biciklu(znaci brzina 0) i jedva sam uspevala da se izvucem. A onda vidim kako npr. iz kola izlazi zena na koju ja uplaseno vicem i bez izvinjenja nastavlja svoj telefonski razgovor  ??? ! Katastrofa!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Kada se oporaviš i kreneš da teraš osiguranje, nemoj da te baronišu ovo ono, kriv je 100%, to što je otvorio vrata se tretira isto kao da je bio parkiran i krenuo u saobraćaj bez da propusti vozila koja se već kreću ulicom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Šta kažu propisi za tvoj slučaj?

Koliko se sećam za bicikle sa motorom je dozvoljeno jedan metar od ivičnjaka,

a kako ide za velike motore?

Vidim u saobraćaju da pretiču motorciklisti i sa leve i sa desne strane,da li je to o.k?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Šta kažu propisi za tvoj slučaj?

Koliko se sećam za bicikle sa motorom je dozvoljeno jedan metar od ivičnjaka,

a kako ide za velike motore?

Vidim u saobraćaju da pretiču motorciklisti i sa leve i sa desne strane,da li je to o.k?

 

Pa setite se polaganja... desni docak se prati... ALI COVEK JE NAPUSTIO PUTANJU JER JE POKUSAO DA GA IZBEGNE.

 

MUNJO, SAMO TI DAJ ADVOKATU 20% ON CE DA IH ISTRESE, A TI SE NECES NI POJAVLJIVATI NA ROCISTIMA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Gadna stvar druze... :( Ja se tih parkiranih automobila uvek pribojavam, nikad mi se to nije desilo na motoru(nadam se i da nikad nece posto obracam paznju na te stvari) ali sam se zato tako kao klinac par buta razbio na bajsu... i boli gadno... a na motoru je bar 10 puta gore. :(

 

Brz oporavak zelim i da se sto pre vratis na makinu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Brz oporavak. I posavetuj se sa nekim advokatom, jer oni mogu da udju spremniji u taj spor, pa da od tebe traze odstetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Sva sreca pa po BGu dosta taksista ima klimu. Inace ne smem ni da pomislim...

Mislis posto nas iseku-kolima, pa opale istim, kad se razbijemo i pocnemo da urlamo od bolova da nas stave u auto sa klimom da malo isCOOLiramo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja