Jump to content

Moto Zajednica

IDEJE KAKO ORGANIZOVATI PRISTOJAN SKUP

Recommended Posts

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Posto se skupovi uglavnom odrzavaju leti na ulazu obavezno deliti po flasu (ne)gazirane vode. Posto sam imao prilike da radim na ulazu na skupovima primetio sam da nastane cep na ulazu kada stignu motoristi iz kluba posto pretezno voze u grupi da bi se ovo izbeglo bilio bi dobro da organizator 15ak dana pre skupa kontaktira klubove i da im ponudi karte i to po nesto povoljnijim cenama. Kako se ne bi gubilo vreme na raskusuravanju na samom ulazu vec bi to vreme moglo da se iskoristi da organizaori pozdrave posetioca i predaju im poklone(majce,uplajace...). Na ulazu obavezno par promoterki koje dele flajere sa programom i ostalim informacijama. Kad kazem promoterka ne mislim na rodjaku clana kluba nego na devojku koja to radi profesionalno i ne sedi sastrane pricajuci sa drugaricama. Odvojiti bar 20ak metara ulaz za pesake i motore kao i jasno obeleziti ulaz i izla za motore bilo dobro ako je moguce da se i oni odvoje sa bar 10ak metara.

 

Uz sve vec navedeno obezbedjen kamp, odvojeni parking bina i ..... tuseve i wc necu ni da spominjem jer bi to trebalo da se podrazumeva.

Kako je pucanje ne izbezna atrakcija, organizovati dalje od bine i kampa takmicenje u pucanju tipa ko moze duze ko je glasniji i slicno pa ko voli nek izvoli, ako neko puca van tog dela, redari uz kordinaciju sa policijom da stave izbor pucacu ili da napusti skup ili da mora da dodje u predvidjeni deo i da se takmici sa ostalim pucacim.Uz organizovanje bajkerskih igara, organizovati i druge aktivnosti tipa mali fudbal i slicno.

 

Za svaki segment skupa mora biti angazovan profesionalac u tom delu koji bi sa organizatorom potpisao ugovor o obavezama koje mora da ispuni. Kad kazem segment mislim na obezbedjenj, animatore, muzicare, rostiljdzije i slicno.

 

 

Svidja mi se tvoj nacin razmisljanja. Organizuj skup i dolazim. A ako ti treba i pomoc - koliko mogu - hocu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

 

Vidiš i ja sam radio slične stvari i za to vrijeme napravio 19 ( devetnaest ) skupova. Neki kažu da su neki od njih bili i dobri. ;)

 

Pretpostavljam da si pravio skupove dva puta godišnje ( jer ja bejah u bijaljini tamop neke 93-94 i mislim da nisam nešto čuo za neka okuplanja motorista), što je za pohvalu, nego jeo sam u bijeljini jednom nekog vola na ražnju, to je bilo OK, ali je bilo daleko od skupa, više proširena žurka pijanih motorciklista, sa pucanjem  i turiranjem, a nešto se nesećam ni tuševa ni wc-a ni obezbedjenja. Ako su za tebe to najviši dometi (ja se nadam da nisu) onda ti svaka čast, ali batali to.

Nemoj to shvatati lično, ja samo pokušavam da nadjem način da se ta okupljanja dovedu na jedan viši civilizacijski nivo. Ova tema je otvorena ne da kritikuje dosadašnje organizatore i skupove (svako ima svoje mišljenje) već kao način da unapredimo buduće skupove. Ako ti to shvatiš kao kritiku to je tvoj problem, ali ja ne kritikujem nikog, iznosim svoje mišljenje, i pokušavam da saznam šta bajkeri misle o skupovima i oganizaciji istih, ako si pročitao predhone postove, videćeš da ima dobrih ideja. UKRADI IH i ja ću biti zadovoljan, samo nemoj da kukaš kako nema sponzora i para, jer posao organizatora je da zatvori finansijsku strukturu.

Pozdrav Bijeljini, i Mariji iz Bijeljine ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Backa Palanka

Posto u Backoj Palanci nema skupa (iz kog razloga nije bas jasno), skupila se ekipa nas mladjih

koji bi uz nekog malo iskusnijeg dosta pomogli u ostvarivanju ovog nama jako velikog i znacajnog dogadjaja u BP

puno motora,puno "bajkera" al niko da se u'vati organizacije. Tako da pomagajte kako god mozete iako vi tu ne mozete bas puno

al ipak mozda neko sa foruma iz BP mozda nesto pomoci  ;D

jedini problem je to sto nama "klincima" sponzori nece bas da sponzorisu :( :(

sto je jos vazno ne mora biti skup (da se vodi po MAS) nego neka zurka, sa puno pozitivne energije a toga IMA! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

 

 

Vidiš i ja sam radio slične stvari i za to vrijeme napravio 19 ( devetnaest ) skupova. Neki kažu da su neki od njih bili i dobri. ;)

 

Pretpostavljam da si pravio skupove dva puta godišnje ( jer ja bejah u bijaljini tamop neke 93-94 i mislim da nisam nešto čuo za neka okuplanja motorista), što je za pohvalu, nego jeo sam u bijeljini jednom nekog vola na ražnju, to je bilo OK, ali je bilo daleko od skupa, više proširena žurka pijanih motorciklista, sa pucanjem  i turiranjem, a nešto se nesećam ni tuševa ni wc-a ni obezbedjenja. Ako su za tebe to najviši dometi (ja se nadam da nisu) onda ti svaka čast, ali batali to.

Nemoj to shvatati lično, ja samo pokušavam da nadjem način da se ta okupljanja dovedu na jedan viši civilizacijski nivo. Ova tema je otvorena ne da kritikuje dosadašnje organizatore i skupove (svako ima svoje mišljenje) već kao način da unapredimo buduće skupove. Ako ti to shvatiš kao kritiku to je tvoj problem, ali ja ne kritikujem nikog, iznosim svoje mišljenje, i pokušavam da saznam šta bajkeri misle o skupovima i oganizaciji istih, ako si pročitao predhone postove, videćeš da ima dobrih ideja. UKRADI IH i ja ću biti zadovoljan, samo nemoj da kukaš kako nema sponzora i para, jer posao organizatora je da zatvori finansijsku strukturu.

Pozdrav Bijeljini, i Mariji iz Bijeljine ;D ;D ;D

 

 

 

 

Ovo se pretvorilo u kritiku,negativnu kritiku SVIH skupova na ovim prostorima i naravno da to shvatam kao i svoj problem,jer ME STVARNO ZANIMA  šta ljudi misle o skupovima koje organizujem. Za razliku od većine kritičara ( ne samo u ovoj temi ) ja sam u krugu onih koji prave,organizuju skupove i svaka ( dobronamjerna )  kritika je dobrodošla.

 

Da se osvrnem na ovogodišnje "DANE GRMLJAVINE".

 

Četvrtak : Prvi gosti su toplo dočekani i druženje se pretvorilo do kasno u noć.

 

Petak      : Slično kao i u četvrtak.

                 Izlet do ETNO SELA, ( 5 kilometara od kampa ) piće o trošku kluba ( ne sponzora ) za oko 150 gostiju,policijska pratnja.

                 Defile ( policijska pratnja,obezbjeđene raskrsnice,pratnja sanitetske ekipe,pratnja vatrogasne ekipe )

                 Akrobatski šou u centru grada ( sanitet,vatrogasci,policija,obezbjeđenje ),nastupio je Tomi Wegh.

                 Prijem,koktel,za stotinjak gostiju kod Načelnika opštine u prostorijama SO Bijeljina.

                 Koncert od 20,00 do 03,00 h ( RED HOUSE,REBL,PROROCK,PARTIBREJKERS,S.T.R.A.J.K. )

                 Poslije ponoćii brdo mesa,piva,viskija,sokova za oko 150 gostiju u odvojenom prostoru ( bez "civila " ).

 

Subota   : Izlet ( 25 kilometara od grada ) do istorijskog spomenika ( manastir iz 1275. godine ),kafa,posluženje,policijska pratnja.

                 U sklopu izleta,posjeta zastupniku KTM i IXS,izložba motocikla,posluženje od domaćina.

                Trka ubrzanja u dvije klase,lijepe novčane i druge nagrade ( policija,sanitet,vatrogasci )

                Ručak ( pasulj,hiljadu i četirsto porcija,u svakom tanjiru kranjska kobasica )

                Defile ( policijska pratnja,obezbjeđene raskrsnice,pratnja sanitetske ekipe,pratnja vatrogasne ekipe )

                Akrobatski šou u centru grada ( sanitet,vatrogasci,policija,obezbjeđenje ),nastupio je Zoltan Angyal,svjetski prvak.

                Koncert od 21,00 do 03,00 ( KAKTUS DŽEK,YU GRUPA ),plesačice.

                U večernjim satima preko 300 porcija pečenog bika je klub podijelio gostima.

                Podjlela zahvalnica i nagrada.

 

Nedjelja: Ispraćaj gostiju,neki su ostali u lokalnim kafićima do kasno .

 

Kamp je podijeljen u četiri cjeline:

1.  Ograđen prostor za šatore,prijatno okruženje,mokri čvor ( improvizovani tuševi bez tople vode ),WC,osvjetljenje.Ovaj prostor je bio pod nadzorom diskretnog obezbjeđenja ( i ja sam u toku noći na svakih pola sata ulazio taj prostor gledajući da nema nezeljenih "znatiželjnika.Niko od gostiju se nije požalio na nestanak stvari,krađu...

2. Prostor za sve posjetioce i goste,za koncert,profesionalna bina i snažno ozvučenje,korpe za plesačice, tri velika šatora ( za oko 1.600 ljudi ) ,WC kabine,roštilji,više nego dovoljno točionika,u svakom momentu hladno piće,za naše prilike umjerene cijene...U ovaj prostor NIJE UŠAO NI JEDAN MOTOCIKL ( fizičke prepeke ) ,tako da nije bilo pucača,turiranja pred binom i pored šatora ili prostora za sjedenje,piće...

3. Prostor za parkiranje motocikla. Bio je pretijesan,mogao je biti i bolje iskorišten.

4. Prostor restorana u sklopu kampa,mokri čvor,pristupačne cijene,prijatan ambijent,dovoljno hladovine.

 

Prilazi gradu i kampu su bili obilježeni.

 

Imali smo tri odvojena ulaza - za motocikle,za pješake i službeni ulaz.Nije bilo automobila u kampu ( osim službenih koji su imali svoj ulaz i nisu prilazili kroz masu ).

 

Danonoćno smo u kampu imali dežurne ekipe policije,vatrogasaca i saniteta. Imali smo diskretno profesionalno obezbjeđenje .Imali smo i klupsko obezbjeđenje ( nekolicina nas nije uopšte spavala,uvijek je neko bio u kampu ...)

 

Imali smo garderober ( nije bilo zainteresovanih,vjerovatno ga nismo dobro ni reklamirali... )

 

Da,naplaćivali smo ulaz ( mali poklon,čašica  sa grbom kluba,upaljač,olovka,naljepnica,program,bon za ručak...)

 

SVI gosti,SVI posjetioci,SVI takmičari,SVI VI i SVI MI smo imali POLISU OSIGURANJA.

 

Ovo ne vide kritičari koji dođu u subotu poslije podne i odu prije mraka.

 

Da li je ovdje sadržan dobar dio vaših želja i prijedloga ?

 

Naravno da je moglo biti i bolje,mnogo bolje. UVIJEK može biti bolje.

 

P.S.    93-94 ( a i malo prije i poslije toga ) smo ratovali,ne vjerujem da je bilo raspoloženih da nam dođu na skup. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: HONDA SILVER WING 600

Rekao bih da je Zare u Bijeljini organizovao skup priblizno ovim kriterijumima ;)

Vidi se da si ti bio na ako ne i najboljem skupu ove godine.  bravo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 

Kako je pucanje ne izbezna atrakcija, organizovati dalje od bine i kampa takmicenje u pucanju tipa ko moze duze ko je glasniji i slicno pa ko voli nek izvoli, ako neko puca van tog dela, redari uz kordinaciju sa policijom da stave izbor pucacu ili da napusti skup ili da mora da dodje u predvidjeni deo i da se takmici sa ostalim pucacim.Uz organizovanje bajkerskih igara, organizovati i druge aktivnosti tipa mali fudbal i slicno.

 

Za svaki segment skupa mora biti angazovan profesionalac u tom delu koji bi sa organizatorom potpisao ugovor o obavezama koje mora da ispuni. Kad kazem segment mislim na obezbedjenj, animatore, muzicare, rostiljdzije i slicno.

 

 

 

    E ova ideja mi se jako dopada, mada mislim da je pucaci ne bi bas prihvatili !  Njima treba publika koju mogu da nerviraju, da ljudi vide kako oni znasju, umeju i ne znam sta sve ne - da se izivljavaju na motorima jer im se moze, a drugi nemaju m..a da to rade  . Ono kao nije problem ako uniste motor - imaju oni para za drugi - parola ima se - moze se !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

 

 

 

P.S.    93-94 ( a i malo prije i poslije toga ) smo ratovali,ne vjerujem da je bilo raspoloženih da nam dođu na skup. ;D

 

Pa ja sam malo pucao (doduše ne iz auspuha) na nekom skupu ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

Evo i jedna ideja  :)  mi nismo uspjeli da je provedemo do kraja  ;D

 

Obezbjediti zatvoreni prostor ( kombi,furgon,sobu... ) za garderobu. Predati opremu,uzeti potvrdu... :D

 

Da ne mislimo o stvarima ( kacige,jalkne,rukavice,pojasevi... ) koje ostavimo na motorima,da ih ne nosimo sa sobom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5343 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Zare, iako je vecina ovde kritika na postojece moto skupove negativna, realno nije zlonamerna cim ovde svi zajedno pricamo svoja iskustva i iz toga izvlacimo ideje kako bolje organizovati skup.

 

Dakle, ova tema bi trebalo da vrlo interesuje sve ljude i organizacije koje se bave organizacijom moto skupova, pa umesto da zauzimaju odbrambeni stav pitanjima dal su ljudi koji kritikuju nekad organizovali skupove, trebalo bi da vrlo pomno prate sta ljudi pricaju i da sami ucestvuju konstruktivno u diskusiji. Na kraju krajeva, svi mi ovde smo publika na moto skupovima, tj. ciljna grupa za organizatore moto skupova. Vrlo su vredne informacije (za organizatore) koje se ovde mogu pronaci, ali malo je onih koji to mogu da shvate i cene.

 

A sad povratak na temu.

 

U vezi garderobera, evo mog iskustva iz motogp kampa u Brnu iz ove godine. Na ulasku u parking (a to je nista drugo do ogradjena livada sa obezbedjenjem) placas ulaznicu. Ta ulaznica pokriva garderober, tj. sve svoje stvari mozes besplatno da stavis u box garderobera, nakon cega dobijes priznanicu. Sve funkcionise savrseno i veliko je olaksanje kad ne moras da zakljucavas na motoru ili da vucaras sa sobom stvari...

 

Drugo iskustvo iz tog kampa je obezbedjenje na izlasku iz kampa. Naime, na izlasku iz kampa je bilo 3-4 policajaca koji su legitimisali sve motorcikliste koji izlaze iz kampa motorom. Iako su videli da smo mi isli do garderobera, uzeli stvari, otkljucali katance na motorima, opet su nas (uz smesak naravno :) ) legitimisali na izlazu...

 

COSgZ_motogpkampubrnusy3.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Primer sanka i Bijeljine. Dovoljno  veliki, puno tocionica , stolovi, hladovina... EXTRA!!!

K7UE7_img0034jd1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ja mislim da nije losha ideja da se organizuje neki shtand sa KUVANOM hranom... Ono kao onaj Expres restoran preko puta bivshe Akademije u KG-u. Nece bash svako da jede pljeskavice koje su i preskupe ionako.

To bash i nije skupo moze MC ili MK kako hocete da KUPI u takvom restoranu tu hranu(vrucu) i da stavi u ona vojna sranja(manjerke ili termosi za hranu, kako god...) i da prodaje( npr 15% ugradnja u cenu ili tako neshto)

Znam iz iskustva da ljudi koji dodju da PIJU na skupove chesto izadju sa njega i sednu ispred neke prodavnice da piju jer je alkohol skup. E sad ne kazem da je 60din skupo za pivo, meni licno nije jer se OLESHIM od 5 ali nekome je potrebno 15 ili 20 pa kad vidite da je u prodavnici pivo u staklu 30 a na skupu 60 u plasticnoj cashi......

 

NE PROMOVISHEM VOZNJU POD UTICAJEM ALKOHOLA.

 

Kada planiram da pijem UVEK prespavam i doruckujem ujutru(Ako organizator donese:)

 

Evo jednog al da se ne zajebavam najboljeg saveta koji neko moze da vam da, nishta vas ne koshta a mislim da cete puno dobiti.

 

Elem dosta ljudi i bajkera(motorista) odavde(bjb) ne ide na skupove zbog PUCACA i " u blokadu" tipova.

 

 

JEDNOSTAVNO: Kada se postavljaju plakati i reklamira skup treba da pishe sledece:

 

Svako ko narushava red( ili zabavu) drugima PUCANJEM ili preteranim turiranjem(u blokadu) ce biti MOMENTALNO i bez opomene IZBACEN  sa skupa i pare ce mu biti vracene.

 

Time pucaci NECE doci na skup a oni koji ne dolaze na skupove zbog istih ce DOCI. Tako ce biti vise bajkera(motorista) a manje japanki i brzih naocara.

 

Ljudi ja mislim da je ovo 1 korak koji se mora napraviti i ubedljivo je najlakshe primenljiv.

 

Znachi josh jednom: Pucash? NAPOLJE ODMA! Turiranje u blokadu 1 opomena,2 put NAPOLJE ODMA( nema necu vishe tebe mi keve mi svega mi)

 

@ Revolution: Odgovori mi iz iskustva koliko je primenljiv ovaj metod iz tvog iskustva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Dzaba plakati i to, pa vise puta  umoljavani  preko razglasa i nista! Jedino mozda upali da bend koji je trenutno na bini ( obicno je tada pucanje i turiranje najjace) da batali svirku, e onda organizatori MORAJU reagovati.

Nesto slicno se desilo u Smederevu prosle godine, bend batalio sviranje, tada malo i oni prestali sa pucanjem, pa opet krenuli oni sa bine, a krenuli i pucaci, jer nisu bili Odstranjeni!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Dzaba plakati i to, pa vise puta  umoljavani  preko razglasa i nista! Jedino mozda upali da bend koji je trenutno na bini ( obicno je tada pucanje i turiranje najjace) da batali svirku, e onda organizatori MORAJU reagovati.

Nesto slicno se desilo u Smederevu prosle godine, bend batalio sviranje, tada malo i oni prestali sa pucanjem, pa opet krenuli oni sa bine, a krenuli i pucaci, jer nisu bili Odstranjeni!

 

MIHA nisam ja ni mislio na umoljavanje preko razglasa. Nego:

 

Pucash? Pucash!? NAPOLJE! evo ti kaciga, stavi jaknu na ledja.... cekaj cekaj japanke si zaboravio! Nema bre necu vishe NAPOLJE BREEEEEEEEE! Evo ti tvojih 300-400 din PASULJ ne mora da platish. Molim? kako bre nisi hteo?! e daj bre nije ti ovo osnovna shkola, NAPOLJE BRE! Ajde lepo upali motor i napolje. ajde ajde lepo smo napisali na pamfletu ko ti kriv pa ti latinica nije bash najjasnija, sledeci put cemo cirilicom! i skini te brze naocare vidish da mrak pada!

 

Ovo ce raditi obezbedjenje od 2-3 coveka Uniformisana( ne policija samo neke prepoznatljive security boje). pa ako doticni bude nevaljao samar preko usta onako seljacki:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Odgovor na par predhonih postova:

 

Zakon je tu jasan, remećenje javnog reda i mira na javnim manifestacijama, odstranjenje sa skupa je prilično blaga mera, mislim da je moguća i definicija HULIGANSTVo, što podrazumeva i robiju. Baš zato i ide moja priča o obezbedjenju od 50 ljudi u dve smene, jer kada su budale u pitanju sve možeš da zamisliš. Naravno tu je i milicija koja je dužna da ga po prijavi organizatora isprati iz kampa, a ako je popio malo više da ga isključi iz saobraćaja. Dakle motor van kampa u svakom slučaju, ludak van kampa u svakom slučaju. Treba i uvesti crnu listu ludaka koji više ne mogu da prisustvuju takvim dogadjajima, pa ako neki organizator ipak želi te ljude u kampu, to čini na svoj rizik. Zbog togha je izmedju ostalog jako bitno evidentiranje vozača i vozila na ulazu. Onda jednostavno smanjujemo broj divljaka naulici (i ljudi i motorcikala), jer otkud oni znaju da kada ja upišem podatke, dali milicija ima uvid u to, i ako napravi sranje da nije siguran da nemogu da ga nadju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Zem00n

Totalno podrzhawam ideju o Welikom skupu! Medjutim, ne swidja mi se pricha 'da priwuchemo strance' - pa waljda su nashki na prwom mestu?! :o Cilj bi trebao da bude: Okupiti SWE bikere zaborawljene Srbije na jednom mestu, a za dalji marketing cemo lako...

 

Da bi se to uradilo put razmishljanja ne treba da bude 'e pala mi ideja na pamet' wec sedi u fotelju i 'zawrti mashinu, wozi do skupa, zezaj se i wrati sa kezom oko face'! I swe to u glawi? ??? :o ...ljudi ce misliti da sam odlepio, ali DA - u glawi!

 

Najpre treba odrediti organizaciju koja ce obawljati poslowe za koje je i namenjena. Predlog: MI SAMI! 8) Naime, postoje razne volonterske organizacije, pa zashto onda ne bi i mi imali swoju BJB grupicu od par hiljada ljudi?! ::) Mozhda greshim ali ja owaj forum widim kao izwor nechega shto do sada nije widjeno kod nas! Medju nama ima ljudi swakakwih profila tako da iskustwa u swakoj oblasti ima na pretek, a ono se uprawo i najwishe placa!!! :)

Dalje plan izgleda otprilike owako:

-korak dalje bi bio sastawiti tim iskusnih organizatora (werowatno najtezhe)

-prikupiti predloge lokacija od moto-klubowa i turistichkih agencija ili koga god

-organizatori zajednichki suze krug mogucih lokacija. Poshto ce zasigurno biti 'e moja je bolja' organizuju se BJB wozhnje do swake, pa neka narod odluchi

-trazhiti dozwolu od lokalnih ili chak drzhawnih wlasti za upotrebu zemljishta. E tu stupa na snagu BJB volonterija! 8) Poshto ce werowatno wlasti mrsiti mu*a ponuditi im uredjenje pomenutog prostora u stilu malog parka (ili neshto slichno) shto ce koristiti i pomenutom Welikom skupu! Misli se na izradu velikih ulazno-izlaznih wrata, manjih terasica, itd. Tipichno uredjenje prostora, koshenje trawe, izrada manjih stazica... Finansije za owaj deo posla trazhiti od dotichnih wlasti - to je njima nishta jer uglawnom placaju radnike! Uredjenje prostora za skup werujem da se mozhe brzo odraditi ako odziw ljudi bude dobar! :-\ Ima medju nama i onih sa pomocnom mashinerijom, traktori i ostalo... Predlog bi bio da se organizuju BJB wozhnje wikendom za uredjiwanje prostora za skup?!..pa koliko bude potrebno... ;)

-sada stupaju na scenu sponzori, kojih nema! :D Znachi treba naci sponzore... Skupowi koji okupljaju odredjenu 'wrstu' ljudi, a nas ima dooooosta danas, a ujedno su weliki, ozbiljni i shto je najwazhnije MORAJU BITI INOWACIJA (a owaj jeste!), mogu da nadju i ozbiljne sponzore. Pogotowo shto bi taj skup bio zasigurno dobro medijski propracen! Zamislite samo, dolaze hiljade motorista, 'moralna ulaznica' se placa dawanjem krwi ili dotichni biker normalno placa ulaznicu! A pored njega na ulazu dezhura ekipa sa kamerom i snimaju ulazak! Pa da widimo ko bi da se bruka... Ima MILION nachina za priwlachenje pazhnje a tako se priwlache i sponzori! ;)

-shto se tiche samog odrzhawanja skupa to ne bih da komentarishem, swakako treba prepustiti profesionalcima!

-po zawrshetku skupa, kako je dogoworeno sa wlastima, opet BJB wozhnjice, druzhenje i sredjiwanje parka... da nam bude lep za sledecu godinu! ;D

 

 

Swe owo shto sam napisao je werowatno gomila gluposti ali je napisana iz najbolje namere, s obzirom da nemam iskustwa oko organizowanja skupowa i ostalo...

Ali shto se tiche BJB volonterije - zachudili bi se shta se swe mozhe uraditi snagom dobre wolje i kolegijalnosti!!

 

Izwinjawam se ako sam nekog smorio ali kad mi wec puklo swe i swashta u glawu, mor'o napishem bar 10% od toga! ;D ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Totalno podrzhawam ideju o Welikom skupu! Medjutim, ne swidja mi se pricha 'da priwuchemo strance' - pa waljda su nashki na prwom mestu?! :o Cilj bi trebao da bude: Okupiti SWE bikere zaborawljene Srbije na jednom mestu, a za dalji marketing cemo lako...

 

Da bi se to uradilo put razmishljanja ne treba da bude 'e pala mi ideja na pamet' wec sedi u fotelju i 'zawrti mashinu, wozi do skupa, zezaj se i wrati sa kezom oko face'! I swe to u glawi? ??? :o ...ljudi ce misliti da sam odlepio, ali DA - u glawi!

 

Najpre treba odrediti organizaciju koja ce obawljati poslowe za koje je i namenjena. Predlog: MI SAMI! 8) Naime, postoje razne volonterske organizacije, pa zashto onda ne bi i mi imali swoju BJB grupicu od par hiljada ljudi?! ::) Mozhda greshim ali ja owaj forum widim kao izwor nechega shto do sada nije widjeno kod nas! Medju nama ima ljudi swakakwih profila tako da iskustwa u swakoj oblasti ima na pretek, a ono se uprawo i najwishe placa!!! :)

Dalje plan izgleda otprilike owako:

-korak dalje bi bio sastawiti tim iskusnih organizatora (werowatno najtezhe)

-prikupiti predloge lokacija od moto-klubowa i turistichkih agencija ili koga god

-organizatori zajednichki suze krug mogucih lokacija. Poshto ce zasigurno biti 'e moja je bolja' organizuju se BJB wozhnje do swake, pa neka narod odluchi

-trazhiti dozwolu od lokalnih ili chak drzhawnih wlasti za upotrebu zemljishta. E tu stupa na snagu BJB volonterija! 8) Poshto ce werowatno wlasti mrsiti mu*a ponuditi im uredjenje pomenutog prostora u stilu malog parka (ili neshto slichno) shto ce koristiti i pomenutom Welikom skupu! Misli se na izradu velikih ulazno-izlaznih wrata, manjih terasica, itd. Tipichno uredjenje prostora, koshenje trawe, izrada manjih stazica... Finansije za owaj deo posla trazhiti od dotichnih wlasti - to je njima nishta jer uglawnom placaju radnike! Uredjenje prostora za skup werujem da se mozhe brzo odraditi ako odziw ljudi bude dobar! :-\ Ima medju nama i onih sa pomocnom mashinerijom, traktori i ostalo... Predlog bi bio da se organizuju BJB wozhnje wikendom za uredjiwanje prostora za skup?!..pa koliko bude potrebno... ;)

-sada stupaju na scenu sponzori, kojih nema! :D Znachi treba naci sponzore... Skupowi koji okupljaju odredjenu 'wrstu' ljudi, a nas ima dooooosta danas, a ujedno su weliki, ozbiljni i shto je najwazhnije MORAJU BITI INOWACIJA (a owaj jeste!), mogu da nadju i ozbiljne sponzore. Pogotowo shto bi taj skup bio zasigurno dobro medijski propracen! Zamislite samo, dolaze hiljade motorista, 'moralna ulaznica' se placa dawanjem krwi ili dotichni biker normalno placa ulaznicu! A pored njega na ulazu dezhura ekipa sa kamerom i snimaju ulazak! Pa da widimo ko bi da se bruka... Ima MILION nachina za priwlachenje pazhnje a tako se priwlache i sponzori! ;)

-shto se tiche samog odrzhawanja skupa to ne bih da komentarishem, swakako treba prepustiti profesionalcima!

-po zawrshetku skupa, kako je dogoworeno sa wlastima, opet BJB wozhnjice, druzhenje i sredjiwanje parka... da nam bude lep za sledecu godinu! ;D

 

 

Swe owo shto sam napisao je werowatno gomila gluposti ali je napisana iz najbolje namere, s obzirom da nemam iskustwa oko organizowanja skupowa i ostalo...

Ali shto se tiche BJB volonterije - zachudili bi se shta se swe mozhe uraditi snagom dobre wolje i kolegijalnosti!!

 

Izwinjawam se ako sam nekog smorio ali kad mi wec puklo swe i swashta u glawu, mor'o napishem bar 10% od toga! ;D ;)

Uglavnom, to je u planu. Ideja postoji, dogovor sa PABLOM takodje, a ova tema  jeste pokrenuta da bi se prikupile ideje i saznalo se gde greše organizatori. Nadajmo se jednom velikom skupu u organizaciji BJB tamo neke 2010.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 951 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

posto sam i sam organizator nekih skupova vezanih za RC modelarstvo znam koje su to muke a moram priznati da je moj posao u mnogome laksi nego organizacija manifestacije kao sto je moto skup. pratim vasu diskusiju pa samo da priupitam a da me ne nasvirate odmah. vidim da su pucaci tureri i papucari nepozeljni, da li je bilo do sada primera da osim sto to rade ujedno i remete red na neki drugi nacin? ne pripadam ni jednoj od tih grupa niti ih branim ali me interesuje. naravno da red mora da postoji ali mi se cini da malo ostro idete na ljude koji unistavaju svoje motore i ugrozavaju svoje zdravlje i bezbednost na jedan nacin a ne obracate paznju na druge koji  pijani sedaju na motore sa cudnim slemicima na glavama koji nebi mogli da posluze ni kao htz oprema na gradilistu? zasto je bolji skup tamo gde je veci broj tocilica i gde je pivo jeftinije? nisam protivnik alkohola ali mi je nespojiv sa motorom. slazem se da su pucaci i tureri naporni, ali sta je sledece, zabraniti cvajama ucesce u defileu jer mnogo dime?

bez da zelim bilo koga da nerviram samo pitam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

posto sam i sam organizator nekih skupova vezanih za RC modelarstvo znam koje su to muke a moram priznati da je moj posao u mnogome laksi nego organizacija manifestacije kao sto je moto skup. pratim vasu diskusiju pa samo da priupitam a da me ne nasvirate odmah. vidim da su pucaci tureri i papucari nepozeljni, da li je bilo do sada primera da osim sto to rade ujedno i remete red na neki drugi nacin? ne pripadam ni jednoj od tih grupa niti ih branim ali me interesuje. naravno da red mora da postoji ali mi se cini da malo ostro idete na ljude koji unistavaju svoje motore i ugrozavaju svoje zdravlje i bezbednost na jedan nacin a ne obracate paznju na druge koji  pijani sedaju na motore sa cudnim slemicima na glavama koji nebi mogli da posluze ni kao htz oprema na gradilistu? zasto je bolji skup tamo gde je veci broj tocilica i gde je pivo jeftinije? nisam protivnik alkohola ali mi je nespojiv sa motorom. slazem se da su pucaci i tureri naporni, ali sta je sledece, zabraniti cvajama ucesce u defileu jer mnogo dime?

bez da zelim bilo koga da nerviram samo pitam

 

To shto oni unishtavaju svoje mashine mnogo me zabole. Buka je prevelika dok se to radi a i brate RUZNO JE! Ako hoce da unishtava svoj motor neka uzme KILO KLJUC pan druka po plastici ili hromu kolko mu god volja! Samo da ne oshtecuje moje ushi! upotreba alkohola ne ide sa motorom naravno i oni oji hoce da shljokaju ili da se oleshe od alkohola bi normalno i trebalo da prespavaju? Ja tako radim mada si nikad bash ne oleshim ali se zagrejem da nisam za bezbednu voznju. Ako hoce da nose HTZ opremu na glavi to je njihov izbor OPET samo sebi shkode. Naravno ne podrzavam ni ovo, prava oprema je prava stvar! E sad za CVAJE.... nismo josh postali tolko svileni ;D ;D ;D ;D ;D

 

A da shto se tice tocilica i piva. Ljudi ce da piju pa ce da piju pa shto to ne bih bilo malo jeftinije? A ako piju pravac shator pa sutra kad se otrezni kuci. Pozdrav i ziveo Rokenrol!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Ne da je ruzno nego je divljacki, prostacko i primitivno! Da li mi zelimo da ljudi koji dodju da vide skup imaju predstavu o nama kakvu im "ponude" pucaci i tureri!? I mene je sramota sto sam u istom kampu sa tim"biserima motocikliznma", a mogu da zamislim kako nas obican narod dozivljava kad vidi njihovu "predstavu"! Nije ni cudo sto nas sve poistovete sa njima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

A da shto se tice tocilica i piva. Ljudi ce da piju pa ce da piju pa shto to ne bih bilo malo jeftinije? A ako piju pravac shator pa sutra kad se otrezni kuci. Pozdrav i ziveo Rokenrol!

 

Pratim ovu temu i podrzavam sve ove ideje. Samo jedno je problem: nisam siguran da neko bez ovlascenja moze da zabrani bilo kome izlazak iz kampa/skupa ma koliko ovaj bio pijan. Jedino sto moze da se uradi je da nekoliko metara dalje stoji policija i da je obavezno duvanje u balon ako se motorom izlazi iz kampa i da se oni dalje obajnjavaju sa vozacem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 951 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

da problem sa poistovecivanjem definitivno postoji. stereotipi se lako kace na ljude pogotovo ako to cine oni koji nisu upoznati sa materijom. bice dosta tesko i trebace dosta tolerancije i kompromisa da bi se stvorila homogena grupacija koja bi nas sve pokazala u nekom boljem svetlu. nisam pristalica grubih rezova tipa, ti mozes nesto i to je ok a ti nemozes jer se meni ne svidja, ali definitivno svi bi mogli da malo povedu racuna o ponasanju. posto zivim u malom gradu uopste mi ne prija kad cujem komentare "nemoj za vikend na jezero puno je onih pijanih motorista" i sl. glupa situacija kad tako nesto cujes u radnji dok cekas u redu a drzis kacigu u ruci. probas nesto da im objasnis kao gospodine niste u pravu eto i ja vozim pa pijem kiselu a oni te pogledaju ko sa marsa da i pao. ja se recimo trudim da kad god pored puta vidim zaustavljen auto, stanem da pitam da li je sve u redu i da li mogu da pomognem nesto, i nadam se da time makar malo poboljsavam odnos ostalih prema nama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja