Jump to content

Moto Zajednica

zasto nije otisao boro

Recommended Posts

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Hm tek sada vidim ...pa taj dan si me zvao ja bio u Srbiji..odlicno svaka cast!

Izabrao si extra dobra mjesta .... ovu turu bih preporucio svima a nije ni daleko od Banjaluke!

Najljepse mjesto je vjerovatno i sama Krupa na Vrbasu(oni mali vodopadi) a jos je nocu super osvjetljen citav tok te male rijecie ali jedina zamjerka je sto nigdje nema prenocista niti finog restorana uz vodu vec tek dole u samom naselju uz magistralni put BL-Jajce...

Ako se neko odluci na ovu stranu ili mu treba neka info slobodno neka zove....

Daco svaka cast na promociji ovih nasih krajeva :) i posebnao bih izdvoio komentar "okolina Jajca,bez dvosmislenosti" :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Fenomenalne fotke, nema sta, ali sam putopis mi je malo nejastan. Jako si me zainteresovao za ovo putesestvije, pa ako bi mogao malo bolje da opises rutu. Npr. krecem iz BGD-a i onda kuda dalje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Posto je Daco vjerovatno na jednom od svojih dduuuugihhh putovanja :) bicu slobodan da ti u kratkim crtama dam rutu koju je Daco prosao!A Daco ce to onda vjerovatno preciznije poslije...

Od Beograda ti je najbrza varijanta do Banjaluke autoputem preko Hravatske,iskljucenje Okucani,pa Bos. Gradiska i onda si u Bl za 4,5 sata najkasnije! Druga,sporija ali interesantnija varijanta je koridodrom preko Sremske Mitrovice,Bijeljine,Brckog,Modrice,Dervente do Banjaluke ali tu mozes da izgubis i citav dan u voznji ako budes stajao na pice kafu rucak.... :)!

  Od Banjaluke ides do Mrkonjica(Mrkonjic Grad,AVNOJ....) 1. ako ides kanjonom Vrbasa nakon 25 km docices do Krupe na Vrbasu(tamo gdje su oni mali lijepi vodopadi) 2.mozes na izlasku iz Banjaluke da skrenes desno uzbrdo i ides preko planine Manjace dgje je takodje extra put pun krivina i dobrog asfalta...i izuzetno "rijetkog" saobracaja!Najbolje je da jednim putam ides a drugim se vracas da bi vidio sve!

  Poslije Mrkonjica ides ka Glamocu i poslije 10tak km ti je slikarska kolonija Zelenkovac!

Podrazumjeva se da ces da usput pitas nekog "seljaka" za odrediste :)

 

Da bi otisao na Kozaru sa Zelenkovca imas dvije varijante:1.da se Vratis u Bannjaluku i picis ka Prijedoru pa mjestu Kozarac skrenes desno na kozaru i ides nekih 12km do Bijelih Voda a 2. varijanta je da ides kroz Federaciju na Kljuc pa Sanski Most pa Prijedor,Kozarac,Kozara

 

Da bi vidio meteore u Devetinama moraces iz Banjaluke koridorom ka Prnjavoru i u mjestu Hrvacani da ipak pitas nekoga kako stici do tamo,nije daleko ali je malo zapetljano :)

 

Dakle Zelenkovac, Kozara i Devetine su ti na tri razlicite strane u odnosu na BL pa mozda zato sve izgleda malo zamrseno :)

 

Naravno da ces prije polaska da kontaktiras Prijatelje iz ovih krajeva da se organizujemo i provozamo :)

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

hvala vam,hvala mada nisam ocekivao da su slicice nesto vrijedne,koristim stativ sa daljnskim ;)a dvije kacige u slucaju hladnoce ;D,domacin je rad da ga posjete bajkeri jer smatra da i oni tj.mi kao i on volimo slobodui  prirodu ,cijeli celenkovac je ogroman imam mnogo predvidjenih mjesta za rostilj,kamp a sve okruzuje priroda netaknuta sa potocima vode,a "ona"mi je obezbedila da mi putovanje bude prijatno,mislim "ona"honda ;)

Veliki pozdrav Dačo.

Pa moglo bi se sledeće godine nešto organizovati.

Šta mislite?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: bijeljina i prasnjavi drumovi

prijatelju ja sam vec rekao da sam uvijek za sve voznje spreman,dovoljno mi je samo jedan sat prije voznje javiti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak

Ovo je strašno, a samo 100 i kusur km. od mene.

Ako na proljeće neko ide neka se javi da i ja doletim.

Dali se zna, čije je to jer vidim da je pre dobro uređeno da bi baš bilo vlasništvo jednog čovjeka premda je danas sve moguće ?

Ali to nije ni bitno, svaka čast na ideji i entuzijazmu !!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: bijeljina i prasnjavi drumovi

koliko sam razumio bora je vlasnik tog prirodnog parka i da je ga stvarao oko 20 godina,podrsku grada ili turisticke organizacije nije imao jer nije htjeo da se to iskorist iskljucivo u komercijalne svrhe,zapravo pozvacu boru da i on nesto napise

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Dobanovci

prijatelju ja sam vec rekao da sam uvijek za sve voznje spreman,dovoljno mi je samo jedan sat prije voznje javiti

Tako se to radi !!!

Bravo matori !    ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova

Bozo svaka cast i za pokazanu destinaciju i za slike,a ona tvoja " daje dovoljno za voznju samo 1 sat pre javiti " pokazuje kakav si laf.Pozdrav i nadam se da cemo se upoznati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja