Jump to content

Moto Zajednica

Peugeot speedfight 2vodeno problem

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova

Kupio sam peugeot sf2 vodeno hladjenje, koji je ostao bez ulja za mesavinu usled cega je zaribao, stavio nov cilidar nove lagere i semeninge skf, kompresija ocajna 3,5bara,odem opet kupim nov cilindar ovaj put tajvan skuplji kompresija isto 3,5, upali iz treceg puta, na leru rade perfekt ali na gasu nula, kupim novi karb isto, imate neku ideju bio bih ti zahvalan??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4678 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Probaj da meriš kompresiju sa drugim kompresijometrom. !  8 bara je neki minimum minimuma...

Mož biti da je klip kraći nego što treba. Kad se skine glava i okreće radilica, trebalo bi da izađe do kraja cilindra !

To je onako ofrlje...

Na 2T motoru su bitni semerinzi... mislim da su odgovarajuće dimenzije..

Promenio član srbac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Probao isto, a i stari barometar probao na trimeru vilag bs1250 10bari na tri trzaja, sve premerio i ok, sve se slaze, semerinzi i lezaji novi, klip izlazi skroz u mrtvu tacku,jednostavno nema kompresije, imam osecaj kad drzim prst na otvoru za svecicu i kurblam da propusti kompresiju, jos da probam glavu novu da kupim.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8929 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

SF2 je pravo malo magare, skoro neunistiv.

Kad je nov, tom mopedu kompresija je 9 - 9.5b, sa 6b takodje pali-radi-ide al vec ispod toga krece igranka. Sa 3.5b cudo je da si uspeo da ga upalis.

Pored semeringa na radilici takodjer ti mora biti dobar flater, listici priljubljeni skroz uz kuciste jer ako nije tako dolazi do gubitka kompresije.

Bezveze napamet kupujes delove, bacas pare. Detektuj prvo sta je problem pa tek onda delovi i to ne bilo koji ako mislis da ti traje vec iz originala.

Taj motoric bez problema predje min. 30K, ima koji su dobacili 40-45K bez da je dirana termo grupa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Flater je na usisu kupljen nov iz org jer sam mislio da zbog njega neprima gas dok jos nisam merio kompresiju.kao sto sam rekao na radilici su novi lezaji i semeninzi i ako mislim da semening nema nista sa kompresijom vec sa  smesom sagorevanjem,ostaje samo termo grupa iz org, ili da razbusim neki od ovih cilindara na 41,00.vidim na francuskom nekom postu da su vec imali isti problem sa sf1 i sf2 al nemogu da vidim resenje, nema logike radim cvaje vec 20god doduse m. Testere, kosacice i trimere al ovakav problem nisam jos imao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6303 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Majstore...nemoj da menjaš delove, već malo bolje pregledaj to sto već imaš.

Nema tu nelogičnosti, već nekakva ozbiljna neispravnost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6303 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Puno toga ti je već rečeno....čak i od osobe koja prilično dobro poznaje Peugeot.

Šta si ti u stvari kupio?

Pričaš LC...posle AC cilindar na slici. Može, ali ne samo da se zašrafi, nego malo da se pregleda i razmisli.

Zaribao od nedostatka ulja? Šta li je mučenik još doživeo, ako je to dočekao i šta li mu je sve pravljeno. Miriše mi i na kitovano.

Neću da mnogo da pametujem, stvari su u principu proste, ali kvar ipak moraš da rešiš ti. Par smernica.

Radilica mora da ima klipnjaču ispravnu (bez luftova u ležajevima) i odgovarajuće dužine. Takođe bi trebalo ustanoviti da nije kojim slučajem kriva.

Glava cilindra i gornja površina cilindra na koju ona naleže moraju da budu idealno ravne. Šmirgla rešava većinu problema...sem ako glava nije ozbiljno izvitoperena.

Dihtung nov naravno.

Njegova debljina je važna, kao i onoga ispod cilindra.

I najvažnija stvar. Za taj motor i isti prečnik klipa ima TRI visine od bolcna do čela. 

Ako si upario šta ne treba, možeš kompresiju i kofom da nalivaš...od nje nema ništa.

 

 

 

Promenio član pronto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Kod mene nije zaribao, tako sam ga kupio,dihtung glave je silikonska gumica, do sad nikad nisam ugradio nove lezje da radilicu nisam stavaljao u futer, klip meren kinez, tajvan i orginalni u istoj meri u stotu, i stari se skaze sa merama.Majstori samo vas pitam kolika je kompresija na peugeot speedfight 2 vodeno hladjenje, jeli 4 ili 9 bari??? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1901 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Ako sumnjas u klip i bolcnu ,premeri hod klipa i sracunaj zapreminu.tu ces videti jel to to.3,5 ima mrtav konj,mislim da je fabricki bar 8 ili 9 .Negde pusta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja