Jump to content

Moto Zajednica

transalp ili drugi

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 308 postova

hteo sam da pitam za vaše mišljenje da li da idem na put u èešku, oko 3000 km ukupno, sa mojim transalpom, u koga bi uložio oko 600 evra za ful generalnu (mašina, lanac, gume èak i farbanje bi uglavio), ili da ga menjam za super teneru ili afriku uz doplatu od 600 ili više evra. Šta mislite šta se više isplati da vozim generalisan motor ili da kupim neki drugi dobar primerak pa da idem na put bez generalke ....hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty

Mislim da je Transalp odlican za put, drugar mi je ove godine isao sa njime u Tursku i prevalio neke 3500 km.Ako mislis da ti je sve ostalo na motoru OK , bolje za takav put odraditi ljudski taj motor i znas sta imas nego kupiti macku u dzaku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Mislim da je Transalp odlican za put' date=' drugar mi je ove godine isao sa njime u Tursku i prevalio neke 3500 km.Ako mislis da ti je sve ostalo na motoru OK , bolje za takav put odraditi ljudski taj motor i znas sta imas nego kupiti macku u dzaku.[/quote']

 

 

Slazem se. Nista ne fali TransAlpu (mozda koja KS vise) i moze super sa njim da se putuje. Sretao sam ih dosta. Da kupujes motor koji nije proveren i onda sa njim na put - nije dobra ideja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ma super ti je Transalp za put (bar mi se cini po drugim endurima koje sam vozio) ali ako budes uradio masinu na njemu a budes hteo da prodas nista neces dobiti na ceni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
pa da i ja nešto tako razmišljam a to što kažeš koji konjæ više jel imaš ideju kako dobiti koji konjiæ ili kažeš to kao zamerku transalpu

 

Nemam, nego mislim da mu ne bi skodilo malo vise snage. Poredim ga sa malim stromom. Slicne su koncepcije (650ccm, V2) a strom ima osetno vise snage

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
Ma super ti je Transalp za put (bar mi se cini po drugim endurima koje sam vozio) ali ako budes uradio masinu na njemu a budes hteo da prodas nista neces dobiti na ceni.
ako mu uradim generalnu nema više prodaje to je više nego jasno....a strom je strom ni tu nema mnogo diskusije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty
Ma super ti je Transalp za put (bar mi se cini po drugim endurima koje sam vozio) ali ako budes uradio masinu na njemu a budes hteo da prodas nista neces dobiti na ceni.
ako mu uradim generalnu nema više prodaje to je više nego jasno....a strom je strom ni tu nema mnogo diskusije

Bogami i Transalp je Transalp , motor sa puno tradicije i kvaliteta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Bogami i Transalp je Transalp ' date=' motor sa puno tradicije i kvaliteta.[/quote']

 

Jeste, ali i 50 konja je 50 konja. A to je u kombinaciji sa suvom tezinom od skoro 200kila, mozda premalo za neki ozbiljan turing (ako o njemu pricamo).

 

Kao 'daily commuter' je verovatno odlican

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova

Bogami i Transalp je Transalp ' date=' motor sa puno tradicije i kvaliteta.[/quote']

 

Jeste, ali i 50 konja je 50 konja. A to je u kombinaciji sa suvom tezinom od skoro 200kila, mozda premalo za neki ozbiljan turing (ako o njemu pricamo).

 

Kao 'daily commuter' je verovatno odlican

u rukama mandušiæa vuka svaka puška biæe ubojita...i laki je laki i to treba uzeti u obzir :lol: zezam se...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix
Poredim ga sa malim stromom. Slicne su koncepcije (650ccm' date=' V2) a strom ima osetno vise snage[/quote']

 

Pa Djuro merili smo ih....ne vidoh da je tvoj veci od mog :lol: :twisted:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

Covjek je vozio Transalpom BG-Istanbul-BG, nidje mu zastekao nije motor. Vozio ga autoputem oko 175kmh i to mu je kao top brzina...

Odradi mu tu generalku i shibaj s njim, neces zazalit :thumbsup:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo da ti resim dilemu...

Ja sam bio sa Danetom sada u Turskoj i presli smo 4000km za deset dana...

Motor je CUDO za put.....jeste da ima 55 konja ali ako ne ides auto putem ne vidim ni jedan razlog zasto je to malo kada mu je optimalna brzina 130km/h...motor radi kao sat,,,,jedino ces se malo smorilti na autoputu jer taj motor moze da razvije 175km/h ali naravno da ne zelis da ga tako vozis i bacis posle puta...ja sam putovao na auto putu 130-140km/h....o udobnosti da ne pricamo ...u danu smo presli 1000km,sisao sa njega,popio pivo i ujutru na posao,niti sam se ukocio,niti me ja bilo sta zabolelo...

Dakle pun gas sa transalpom i uzivaj ko covek...ako hoces mozes da kupis i moj 2004.god pa sa njim da ne razmisljas ni malo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Ma sigurno da je malo! Pitajte Andreja dali nam je bilo malo nasih 1 + 1 cilindar i 40 i neki konjic pa jos punoletni na mom XT-u. Nemojte da pricate kad niste probali... Transalp sasvim ispunjava OZBILJNU touring konfiguraciju bez obzira sta razmazeni deo publike laprda. Ako ces non-stop blejati po auto-putu enduro ti ne treba, a ako te ne zanima kakav je put - enduro is all you need :wink: !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
hteo sam da pitam za vaše mišljenje da li da idem na put u èešku' date=' oko 3000 km ukupno, sa mojim transalpom, u koga bi uložio oko 600 evra za ful generalnu (mašina, lanac, gume èak i farbanje bi uglavio), ili da ga menjam za super teneru ili afriku uz doplatu od 600 ili više evra. Šta mislite šta se više isplati da vozim generalisan motor ili da kupim neki drugi dobar primerak pa da idem na put bez generalke ....hvala[/quote']

 

Ja bih generalisao motor, onda znaš na èemu si, ovako ako kupuješ

broj "veæi" motor opet kupuješ maèka u vreæi. Osim toga, skok sa TA na AT ili XTZ 750 i nije neki skok, a lako se pretvori u pad. Performansama je TA gotovo identièan AT, ajd XTZ 750 je jaèi no nije tako dobro izbalansiran kao Honde, osjeæa se prevelika "težina" u vožnji. Ja bi na tvom mjestu generalno sredio motor. TA je fin motorich, ako nisi veliki podbornik konjaže pod guzicom, sasvim zadovoljava. Btw, koliko km ima TA pa treba generalku motora??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR
Ma sigurno da je malo! Pitajte Andreja dali nam je bilo malo nasih 1 + 1 cilindar i 40 i neki konjic pa jos punoletni na mom XT-u. Nemojte da pricate kad niste probali... Transalp sasvim ispunjava OZBILJNU touring konfiguraciju bez obzira sta razmazeni deo publike laprda. Ako ces non-stop blejati po auto-putu enduro ti ne treba' date=' a ako te ne zanima kakav je put - enduro is all you need :wink: !!![/quote']

 

Dexteru, nemoj da njaske, kad i sam zelis jaci motor od XT-a.

 

Kad se putuje nosi se i malo vise stvari, a kad na red dodje i saputnica, konja i kubika nikad dosta. Da ne pricam o dosadnim autoputevima, gde bi rado isao 150-160, da samo prodjes sto pre. A kako god planiras rutu, bice negde i bar malo autoputa.

 

Takodje, tu postoji i stvar naprezanja masine. Shvatamo svi da se ne naprezu isto 600 kubika pri 150 km/h i 1000 kubika pri istoj brzini. Sve je to povezano. Da nije tako, ne bi se ni prodavali motori sa vecom kubikazom jer 'ne treba vam to'.

 

E sad, ono sto isto stoji je da jugo od 45 konja ume da dovati 140 na autoputu, a transalp ima znacajno (puta) manju tezinu, tako da stoji da je i taj motor sasvim dovoljan za putovanje.

 

Ja bih rekao da se neces zajebati kako god da odlucis. Ako ti se svidja taj motor koga vec imas, onda ga sredi i putuj u zdravlju. A ako te ukus ipak vuce ka necemu vecem, jacem, robusnijem, onda samo napred.

 

Eto, jel da da sam ti pomogao :D:lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova

motor je 87. godište i ništa mu u suštini ne fali ali ja bih i na novijem pred toliki put radio veæi servis možda ne baš generalu ali...servisèina u svakom sluèaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Ima TA koji su preslli po 200 000 km bez generalke. Vidi da li ima uopste potrebe da je radis. Imaj na umu i ko bi ti radio tu generalku i kako ce da je uradi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Ma sigurno da je malo! Pitajte Andreja dali nam je bilo malo nasih 1 + 1 cilindar i 40 i neki konjic pa jos punoletni na mom XT-u. Nemojte da pricate kad niste probali... Transalp sasvim ispunjava OZBILJNU touring konfiguraciju bez obzira sta razmazeni deo publike laprda. Ako ces non-stop blejati po auto-putu enduro ti ne treba' date=' a ako te ne zanima kakav je put - enduro is all you need :wink: !!![/quote']

 

Ma sigurno da nije malo! Ja nisam pricao o tome sta ko sebi moze trenutno da priusti, nego sta je dobar motor za touring. Bas me zanima kako mislis da napravis neku ozbiljniju turu a da se ne vozis autoputevima i da li mozes da zamislis kako izgleda voznja uzbrdo po krivinama, sa dvoje na motoru sa prtljagom a vuce ih 50konja?

Nikom od nas ne predstavlja zadovoljstvo da se satima vozi kao ludak samo pravo,ali nekada je to jedini nacin da brzo stignes na odredste i da se tamo vozis i uzivas (npr. Engleska, Alpi, Provansa, Spanija, Mongolija...).

Ja nisam rekao da je transalp los, motor mi je bas dopada. Rekao sam generalno da mu fali koji konj da bi to bio pravi touring motor.

A to koliko on ispunjava OZBILJNU touring konfiguraciju, mozes i sam da vidis ako predjes granicu Hrvatske i Slovenije i krenes ka zapadu i pocnes da ih brojis. Ako ih odatle do Portugala izbrojis vise od 20, ubedio si me

 

 

Da me neko pogresno ne shvati, TransAlp je super motor, ali ako imam para, kupicu jaci.

 

Pozdav iz Nemacke, odoh da gledam fudbal!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty
Ma sigurno da je malo! Pitajte Andreja dali nam je bilo malo nasih 1 + 1 cilindar i 40 i neki konjic pa jos punoletni na mom XT-u. Nemojte da pricate kad niste probali... Transalp sasvim ispunjava OZBILJNU touring konfiguraciju bez obzira sta razmazeni deo publike laprda. Ako ces non-stop blejati po auto-putu enduro ti ne treba' date=' a ako te ne zanima kakav je put - enduro is all you need :wink: !!![/quote']

 

Ma sigurno da nije malo! Ja nisam pricao o tome sta ko sebi moze trenutno da priusti, nego sta je dobar motor za touring. Bas me zanima kako mislis da napravis neku ozbiljniju turu a da se ne vozis autoputevima i da li mozes da zamislis kako izgleda voznja uzbrdo po krivinama, sa dvoje na motoru sa prtljagom a vuce ih 50konja?

Nikom od nas ne predstavlja zadovoljstvo da se satima vozi kao ludak samo pravo,ali nekada je to jedini nacin da brzo stignes na odredste i da se tamo vozis i uzivas (npr. Engleska, Alpi, Provansa, Spanija, Mongolija...).

Ja nisam rekao da je transalp los, motor mi je bas dopada. Rekao sam generalno da mu fali koji konj da bi to bio pravi touring motor.

A to koliko on ispunjava OZBILJNU touring konfiguraciju, mozes i sam da vidis ako predjes granicu Hrvatske i Slovenije i krenes ka zapadu i pocnes da ih brojis. Ako ih odatle do Portugala izbrojis vise od 20, ubedio si me

 

 

Da me neko pogresno ne shvati, TransAlp je super motor, ali ako imam para, kupicu jaci.

 

Pozdav iz Nemacke, odoh da gledam fudbal!

E tako se to radi , kratko , ali jebitacno :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
Ima TA koji su preslli po 200 000 km bez generalke. Vidi da li ima uopste potrebe da je radis. Imaj na umu i ko bi ti radio tu generalku i kako ce da je uradi.
buduæi da voziš slièan motor jel imaš neki predlog mislim po pitanju majstora, to je off, ako imaš pošalji mi na pp da i ti ne odeš u off, a što se same generalke tièe neæu je raditi neposredno pre puta hvala na savetu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
hteo sam da pitam za vaše mišljenje da li da idem na put u èešku' date=' oko 3000 km ukupno, sa mojim transalpom, u koga bi uložio oko 600 evra za ful generalnu (mašina, lanac, gume èak i farbanje bi uglavio), ili da ga menjam za super teneru ili afriku uz doplatu od 600 ili više evra. Šta mislite šta se više isplati da vozim generalisan motor ili da kupim neki drugi dobar primerak pa da idem na put bez generalke ....hvala[/quote']

 

don't fix if it's not broken......ako radi, samo vozi......proveri mu kompresiju (da je negde u granicama tvornièkih podataka), uradi servis i teraj....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Niš, SRBIJA
  • Motocikl: DR 650

 

Pozdav iz Nemacke' date=' odoh da gledam fudbal![/quote']

:D:D djuro e sad si ga preterao :) Jesi bio u Dortmundu ili si gledao polufinale u nekoj pivnici u Germaniji :?:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja