Jump to content

Moto Zajednica

Kako kupiti polovan motor?

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Lepo ti sa našim Kočom matorim napravi sastanak pa vidi njegovo motorče, prvo što svi znamo kakav je on kao čovek, komunista i korisnik dvotočkaša ;D , znači za motorče se nećeš zeznuti nikako, samo se dogovorite oko cene. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Potpuno si u pravu za zenidbu na brzinu, i kajanje....Pored Yamahe YBR, video sam u auto oglasima i Yamahu TDR 125 ,99 godiste, covek je u Subotici i trazi 2700e. Meni se cini da je to jaka cena,a argument je, da je malo pesao. Motor lepo izgleda, procitao sam karakteristike na netu, ali opet sam u dilemi, jer mi se cini da je to dosta para za motor star 10 godina. Koliko je bolji TDR 125 od YBR-a i da li je tolika razlika u ceni novog i starog 10 godina u  redu. Eto toliko da se ne bih kajao na tenane ;) Pozdrav drumskoj lisici!

 

  Sad sam bas pogledao na Mobile.de, ta Yamaha TDR 125 99-to godiste u dobrom stanju sa 15000 km predjenih se prodaje za 1200 evra.  Pa ti sad vidi ! Jeste da kosta i put i prevoz, al sto je mnogo - mnogo je.  Za 2700 evrica ces i ovde naci mnogo ozbiljniji motor !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Bg

Potpuno si u pravu za zenidbu na brzinu, i kajanje....Pored Yamahe YBR, video sam u auto oglasima i Yamahu TDR 125 ,99 godiste, covek je u Subotici i trazi 2700e. Meni se cini da je to jaka cena,a argument je, da je malo pesao. Motor lepo izgleda, procitao sam karakteristike na netu, ali opet sam u dilemi, jer mi se cini da je to dosta para za motor star 10 godina. Koliko je bolji TDR 125 od YBR-a i da li je tolika razlika u ceni novog i starog 10 godina u  redu. Eto toliko da se ne bih kajao na tenane ;) Pozdrav drumskoj lisici!

 

  Sad sam bas pogledao na Mobile.de, ta Yamaha TDR 125 99-to godiste u dobrom stanju sa 15000 km predjenih se prodaje za 1200 evra.  Pa ti sad vidi ! Jeste da kosta i put i prevoz, al sto je mnogo - mnogo je.  Za 2700 evrica ces i ovde naci mnogo ozbiljniji motor !

 

sa prevozom i svim dazbinama za tu cenu i kubikazu uvoz bi izasao oko 2000e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

Ja procitah o Duhovoj kupovini TA.Treba bre da ga kandidujemo za Nobelovu nagradu za mir.Kako su ga pokrali a on komunicira sa njima ko' Gandi - njima bre treba Tajson -prvo da bije a onda i da kara.

 

Vec 1/2 godine gledam oglase i raspitujem se o kupovini.Jos sam u goroj situaciji jer ne znam nista o motorima i tek treba i da polazem za A.

Nekako sam imao poverenja u pojedine clanove foruma koji su nudili TA ili AT preko foruma ali nisam mogao da se uklopim finansijski- dok su mi drugi iako clanovi BJB delovali kao prevaranti.

POsto mi se pare bas i ne bacaju, sve sam blizi tome da odustanem od sna i kupovine dva tocka.

Kakva su iskustva sa uvoznicima ima li neki kome se moze verovati.

OK - u redu je da izmenis par stvari  -ali da radis generalnu odmah po kupovini motora...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

isti nam je pozicija  ;D a bash si ubedjen da su stranci tolko bolji od nasih i da nece da ti "zavuku"  ;D  lepo se raspitas ko je dooobar poznavaoc motora (ima ih ovde vise) i z a skromnu kolicinu piva ces dobiti nezavisnu analizu i procenu motora  ;D

ispravite me ako gresim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

onda obavezno povedi i nekoga ko nema pojma ali koji "oseca" motor  ;D ;D  ;D The Bike Whisperer  ;D ;D ;D

 

ne znam, ja zaista POJMA NEMAM niti o kolima a kamoli o motorima... al kad god sam pazario kola (a pazario sam kola iz donjeg finansijskog sektora - citaj lesheve) uvek sam sam sebi (a bogami i prijateljim kad su oni kupovali) postavljao jedno pitanje...

 

Da li sebe vidis u njemu (autu) (tj. na njemu ako je motor u pitanju) .... tj. dal mozes da zamislis da je tvoj...

 

naravno to zvuci malo nesigurnija procena nego kad ti gata ciganka koja pere soferku, al za mene je radilo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

Jel' neko imao pomoc BJB clana pri kupovini - (osim Duha)  :-\

Bilo 'placenu' ili drugarsku pomoc?Ne poznajem nijednog clana licno -jbg nisam isao na grupne voznje ...cime kad nemam motor  ;D

Pa ne mogu bas da ocekujem da se neko zbog mene cima - posebno malo je verovatno da ce prvi motor koji idem da vidim biti kupljen.

Znaci izgleda da ne postoji 'diler' uvoznih polovnjaka koji pregleda motor i kaze ti kako stoje stvari -sta te ocekuje da menjas i sl. mislim na one koji imaju i servis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

"diler" uvoznih polovnjaka...beh,lepo ime nema sta.

od mene su par clanova BJB kupila motore,"uvezeni polovnjaci" i mogu ti reci da sve ono sto sam im pre kupovine ispricao o motoru koji su kupovali to su i nasli-znaci postenog sveta JOS IMA!!!!!!!!!!

ako ne verujes prodacu i tebi TDR 125 iz 1990. sa 7500 predjenih kilometara pa se uveri sam!

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind '97

"diler" uvoznih polovnjaka...beh,lepo ime nema sta.

od mene su par clanova BJB kupila motore,"uvezeni polovnjaci" i mogu ti reci da sve ono sto sam im pre kupovine ispricao o motoru koji su kupovali to su i nasli-znaci postenog sveta JOS IMA!!!!!!!!!!

ako ne verujes prodacu i tebi TDR 125 iz 1990. sa 7500 predjenih kilometara pa se uveri sam!

pozz

Reci mi nesto konkretnije o TDR-u, stanje,cena, reg..i tako to. mozes i na pp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Potpuno si u pravu za zenidbu na brzinu, i kajanje....Pored Yamahe YBR, video sam u auto oglasima i Yamahu TDR 125 ,99 godiste, covek je u Subotici i trazi 2700e. Meni se cini da je to jaka cena,a argument je, da je malo pesao. Motor lepo izgleda, procitao sam karakteristike na netu, ali opet sam u dilemi, jer mi se cini da je to dosta para za motor star 10 godina. Koliko je bolji TDR 125 od YBR-a i da li je tolika razlika u ceni novog i starog 10 godina u  redu. Eto toliko da se ne bih kajao na tenane ;) Pozdrav drumskoj lisici!

 

Ja sam pre zime kupio tdr, 98god,perfektan za 1750e. To je bio najbolji ali i najskuplji tdr koji sam u oglasima nasao. A sto se tdr-a tice kao izbor za prvi motor (meni je isto prvi u zivotu) moje preporuke.Srecno s kupovinom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind '97

Potpuno si u pravu za zenidbu na brzinu, i kajanje....Pored Yamahe YBR, video sam u auto oglasima i Yamahu TDR 125 ,99 godiste, covek je u Subotici i trazi 2700e. Meni se cini da je to jaka cena,a argument je, da je malo pesao. Motor lepo izgleda, procitao sam karakteristike na netu, ali opet sam u dilemi, jer mi se cini da je to dosta para za motor star 10 godina. Koliko je bolji TDR 125 od YBR-a i da li je tolika razlika u ceni novog i starog 10 godina u  redu. Eto toliko da se ne bih kajao na tenane ;) Pozdrav drumskoj lisici!

 

Ja sam pre zime kupio tdr, 98god,perfektan za 1750e. To je bio najbolji ali i najskuplji tdr koji sam u oglasima nasao. A sto se tdr-a tice kao izbor za prvi motor (meni je isto prvi u zivotu) moje preporuke.Srecno s kupovinom

Hvala ti, meni deluje kao sasvim ok motor za pocetak. Dopada mi se i honda varadero 125, tako da cu videti. Idem na sajam 11. marta, pa ako tamo ne bude nista interesantno,idem na polovnjake.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Pa ako je neko zainteresovan za endura evo prodacu ja moju Suzu.XF 650 Freewind 97 godiste ,Motor je fenomenalan,nije ocarinjen ja ga vozim u Srbiji  dve godine na nemacke table jer zivim u nemackoj a ovde postoje i sezonske tablice,sto je za mene isplativije.Servisiran,nove gume,nov lanac i lancanici nov akumulatur presao 47000

Nalazi se u Sr.Mitrovici kod kolege u garazi(nadam se da je nije ubacio u sobu kao sto je rekao jer tu drzi i njegovu masinu)

Za detaljnije javite se na pp ili ovde na forumu.Slika imam pa ako treba poslacu, tako da mozete videti kako izgleda.Voleo bih da ode u ruke ljubitelju koji ce ga paziti i maziti kao sto sam ja!!!

Da nezaboravim ono glavno cena mu je 1800 evra.

ps: nadam se da moderator nece zameriti ali vidim da se spominju enduro pa reko evo da pomognem mozda nekom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Kraljevo

Kočo, sve do polovine kao da sam ja pisao, ama od reči do reči....

Ja sam sad u tvojoj 2007. godini, lagano se uhodavam, pošto 30 godina nisam bio ni blizu motora (a nekad se vozao k'o manijak...mladost-ludost) i vežbam svaki dan po beogradskoj ludnici...a sledeće godine, daće Bog...

PS. Kada budeš prodavao Transalp, javni ;D

P.P.S. Nisam zaboravio na ono obećano pivo, prvom prilikom odužujem dug.

Izvinjavam se na off-u, ali morao sam.

 

nista nista, nije off posebno to za pivo :D

Tih ja 4 godine bio bez motora i poceo da se pitam da li sam ja normalan.Bio sam ubedjen da ako sad ne kupim motor necu nikad,ali evo dokaza da covek nikad ne treba da odustaje od onoga sto voli.I da kriza srednjih godina sve nas ceka ;D.

Salim se za ovo,jel moze pivo kao izvinjenje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Kraljevo

Zamolio me kolega da idem sa njim da pogledamo jamahu dt50 kod nekog lika.Kaze:"ti se toliko koliko razumes u to i aj samnom".Vidi se da je farbana,novi zmigavci(i to sa pijace)vidim ja da je starije generacije(vesele osamdesete ;D).Nalepnice ruznije da nemogu biti ruznije,i vidi se da je sama masina motocikla matora.Pozadi dobos itd.I same linije motora kazuju o njegovom godistu.meni nesto sumnjivo al neka,necu da se raspravljam u njegovoj kuci.I ubi se lik kuneci se da je 97'.Kazem ja kolegi da iskulira,da razmisli pa da vidi(kao).Samo da se sklonimo jer su mi otisli zivci.Odem kuci,odem na google i ukucam jamaha dt50 97'.I sta covek da kaze,ovaj na netu i onaj,dupe i glava.I kolega po....di i kupi apn6 2000god,kod nekog coveka za mnogo manje para a dobru masinu,a da ne pricam kako onaj lose vuce uzbrdo.'Oce apn da ga pojede ;D.Ovo vam pisem na koji nacin mozete da provalite da li je motor podmladjen.Ne mogu ja da kazem da je moj TA 98',kad ima jedan disk napred ili neko da mi prodaje 90' sa dobosom a kaze da je 92'.A od 91' je zadnja dobos kocnica zamenjena disk kocnicom.Takodje i po bojama se razlikuju.XL600V-N.

Ovo N govori o boji i jos necemu.I kod drugih motora je tako.Razlikuju se generacije.Po farovima,po oklopu i jos nekim stvarima se moze provaliti.Mozda ovo sto pisem izgleda banalno.ali znam da prolazi kod ljudi samo tako a da nisu ni svesni,jer nisu upuceni i neke je sramota da pitaju,neki su lenji da se informisu,neki sve znaju pa idu sami.Neka ih nek idu.Mislim da ce ovo nekom biti od pomoci sto sam napisao.

A ja imam vas,pa kad budem resio da menjam motor racunam na pomoc

Poz..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Kupi jedan momak iz mog grada yamahu tzr 125. Odem da casti i da vidim motor. Kaze on da je 98god. Ja koliko god da se ne razumem u takve motore ono cudo izgleda kao da ima 30 godina. Ja odem kuci pogledam na netu kad onaj njegov motor 88 godiste. Odem sutra do tog lika i kazem mu da je njegov motor 88god. On se naljuti kao da sam ga opsovao  ??? . Pokazuje mo saobracajnu u kojoj stoji 98god. Misli ljubomoran sam. Nadjem bas taj njegov motor u oglasima. Na oglasu prodavac napisao 98god  :o . Inace je prodavac bio iz Kraljeva.

Nije mi samo jasno kako neko moze da kupi motor koji je 10 godina stariji nego pise u saobracajnoj.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja