Jump to content

Moto Zajednica

Glasanje: Da li nosite prvu pomoć

Da li nosite prvu pomoć na motoru-ž.  

198 članova je glasalo

  1. 1. Da li nosite prvu pomoć na motoru-ž.

    • Ne
      86
    • Da, ali ne znam pravilno da je upotrebim
      54
    • Da i obučen sam da je adekvatno koristim
      58


Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Jos uvek imam moju " prvu " prvu pomoc koju sam kupio jos davne 1980 god. Fala bogu, pa do sad nisam imao potrebe da je upotrebim.  Jedino sto sam joj dodao to su hiruske rukavice ( spakovane u posebnoj kesici ), a i celu prvu pomoc vec godinama drzim u kesici od zamrzivaca ( zbog prasine ) . Uvek sam na svim motorima nalazio mesta za nju ( ispod sedista, u kaseti , a zadnjih godina u koferu ).  Motore menjam, al opremu zadrzavam !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Jos da dodam da dok sam sluzio vojsku u JNA, u Kraljevu u jedinici saobracajne vojne policije , uz Guzzice V35/2  kad su stigli iz Italije - smo dobili i prvu pomoc - kao fabricku opremu. Zanimljivo je to sto je u svakoj prvoj pomoci bila spakovana po flasica ( unuce ) konjaka  ( bar tako nam je preveo neki tip iz Rijeke koji je znao italijanski ).  E sad dal je to bilo namenjeno spoljnoj ili unutrsnjoj dezinfekciji - to ne znam, al znam pouzdano da su sve uglavnom potrosene na unutrasnju dezinfekciju !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Nosim, dok sam ima KLE stojala je u koferu (prva pomoc, velika za automobile).

 

Sada kada imam Pegaso ispod sjedista je: kisno odjelo, prva pomoc, reflektujuci prsluk, alat, elasticni konopi za vezivanje prtljaga i Pampers vlazne maramice (sve to stane ispod sjedista)

 

Imao sam neke kurseve prve pomoci, valjda bi znao da se snadjem, mada dosad nije bilo potrebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Pozdrav momci, RS i ja smo sinoc kupili po PP u METRO-u po ceni od 350din...

Tako da mislim da to nije lose imati, isto tako za momke koji imaju jako malo mesta predlazem da kupe ovaj paket a kasnije na kartonu odstampaju sve sto pise na ovoj kutiji i sami saviju manju za svoje potrebe...

Pozzz

 

I ja prosle nedelje uzeo u metrou prvu pomoc od 350 dinara. Mala je ali ima sve sto je potrebno. Pored prve pomoci uvek nosim baterijsku lampu, set alata, izolir traku, rezervnu svecicu, nesto para i obavezno toalet papir.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Uvek mi je u kuferu i na žalost upotrebio sam je nekoliko puta kada sam nailazio na nevoljnike. Na sreću, meni još nije trebalo.

Osim toga na svaki put koji uključuje nošenje tank torbe (sve van limita grada), nosim i dodatni alat, set za krpljenje gume (fala Dejv na poklonu), prsluk(e), baterijsku lampu, švajcarca (nož) i još gomilu sitnica koje znaju da zafale.

Iz iskustva znam da i pored svega toga ako nešto krene naopako, neću imati baš to što mi treba... Marfi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Beograd

Naravno onaj kompletic iz luisa ,uz set za krpljenje guma treba da bude sastavni deo svakog motora.Na Varaderu ima dosta mesta,ja sam stavio ispod sedista i hvala bogu nisam ga koristio!!!!!!!!!!! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Beograd-Zvezdara-Miljakovac

I ja sam uzeo PP u metrou (hvala hornetu na informaciji).

Jedno pitanje: na spisku pise stavka 11 - uputstvo. Ubih se trazeci ali ga nisam nasao. Cak sam otvorio par komada u metrou misleci da je neko izvadio, ali nije bilo ni u jednoj, a to je po zakonu obavezna stavka. Da li ste ga vi dobili?

 

Pozdrav, Nebojsa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: HONDA CBR 500

Naravno to treba nositi da ne bi zatrebalo.Bilo za sebe ili za drugog.

Naravno da nosim još od kad sam počeo da vozim DKW-a,ponekad kad sam išo apencem u planinu isto ponesem u džepu PP i svećicu za rezervu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Nemojte samo ko ja da zavrsite u 29-om  da kad ste vec na bubanj potoku da pazarite one od 150 dinara ja je kupio i nesto mi bila lagana pa reko aj da je otvorim a ona potpuno prazna pa se vratih do onog rumuna sto mi je proda pa kad sam hteo da je vratim i da uzmem pare kaze da me ne poznaje i kao to je tako nema druge nakon 15 minuta rasprave pokacimo se sa njim dodje murija i svo troje u kombi pa u 29-ti pa tek u 02h na pustili pa ja i ortak na autobus pa do bubanj potoka po motorcikl. Sledecu subotu dolazcim sa ortacima ima sve da mu sjebem  >:( >:(>:( >:(

I da kupim prvu pomoc vishe komada trebace!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

I ja sam uzeo PP u metrou (hvala hornetu na informaciji).

Jedno pitanje: na spisku pise stavka 11 - uputstvo. Ubih se trazeci ali ga nisam nasao. Cak sam otvorio par komada u metrou misleci da je neko izvadio, ali nije bilo ni u jednoj, a to je po zakonu obavezna stavka. Da li ste ga vi dobili?

 

Pozdrav, Nebojsa

 

Mrzi me da idem do motora po PP, ali, "uputstvo" je običan spisak stvari, koje se nalaze u PP. Preštampaj izvod iz zakona, i to je to.

Ako te mrzi da kucaš, evo, ponovo:

 

OPREMA ZA PRUŽANJE PRVE POMOĆI ZA MOTORCIKLE, PREMA JUS H.H2.800

 

Kutija sadrži sledeće:

 

- kutija prve pomoći za motocikle veličine (12cm x 9cm x 5cm);

- individualni prvi zavoj (10 cm x 5 m) sa jednim jastučetom (12 cm x 10 cm), broj komada 1;

- kaliko zavoj (8 cm x 5 m), broj komada 1;

- sterilna gaza po 1/4m pojedinačno pakovanje (80 cm x 25 cm), broj komada 1;

- hanzaplast, tosamplast ili sl. (10cm x 8cm), broj komada 2;

- lepljivi flaster (1cm h 1m), broj komada 1;

- trouglasta marama veličine 100cm x 100cm x140cm i gustoće 20 x 19, broj komada 1;

- igala sigurnica, broj komada 3;

- nožić za brijanje sa jahačem za paranje odela, broj komada 1;

- polovinilski rukavac, kesa (70cm x 40cm), broj komada 1;

- spisak materijala i uputstvo za njegovo korišćenje, broj komada 1.

 

Isto ovako je kod mene, bez ikakvih pečata i sl... Odštampaj, stavi u kutiju i voziii

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Beograd-Zvezdara-Miljakovac

 

 

Mrzi me da idem do motora po PP, ali, "uputstvo" je običan spisak stvari, koje se nalaze u PP.

...

- spisak materijala i uputstvo za njegovo korišćenje, broj komada 1.[/b]

...

Ovo je problematicna stavka. MUP i JUS kazu:

 

- списак материјала и упутство за његово коришћење издато од ЈУ црвеног крста, број комада 1

 

a mi imamo samo spisak materijala. Zato sam mislio da neko ima i uputstvo, pa eventualno da okaci da ga odstampamo i ubacimo.

 

Hvala u svakom slucaju.

 

Pozdrav, Nebojsa

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 497 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: bez motora od 1.10.2008 zbog udesa

Ja kupio pre neki dan u Louis-u, neka se nadje... nema da steti, posebno ako se ide u inostranstvo. Ne volim da se zezam sa policijom niti da se ubedjujem sa njima oko bilo cega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Ovo je problematicna stavka. MUP i JUS kazu:

 

- списак материјала и упутство за његово коришћење издато од ЈУ црвеног крста, број комада 1

 

a mi imamo samo spisak materijala. Zato sam mislio da neko ima i uputstvo, pa eventualno da okaci da ga odstampamo i ubacimo.

 

Hvala u svakom slucaju.

 

Pozdrav, Nebojsa

 

 

Evo, izvadio sam kutiju i uputstvo (originalno), skenirao i šaljem, pa vidi ;)

Prilikom pregleda od strane ovlašćenih lica, nije bilo primedbi.

 

PP.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Beograd-Zvezdara-Miljakovac

Znam, nisi morao da se cimas, imam i ja takav spisak...

 

Ne znam ima li iko bas uputstvo (na sajtu pise spisak i uputstvo),  s'obzirom da je izdavac crveni krst moguce je da ima neka varijanta "pp for dummies", kao neki prirucnik prve pomoci (ako je takva situacija uradi to i to, sa slicicama) sto bi opasno koristilo.

 

 

Pozdrav, Nebojsa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 186 postova
  • Lokacija: NBG

Nosim-po gradu-kako kad,a kad se prave neke rute,NOSIM UVEK i znam da je primenim,čak i kad su u pitanju vrlo ozbiljne povrede.Jerino se još nisam ispraksirao za obilna krvarenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: šerpa plav, penzionerski

Pod obavezno. U lokalu malo pakovanje, na turi prošireno s po jednim prvim i kaliko zavojem, pakovanjem sterilne gaze, nekoliko pari tahkih gumenih rukavica, a uvek se nađe i neka jača i veća pvc kesa.Kako je neko spomenuo alat nosim komplet koji sleduje uz motor, i komplet sijalica. Sve što nosim znam i koristi i ne gadim se!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12255 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

U motoru nemam, ali u koferu pozadi imam, zapakovano, u originalnoj nepromočivoj kesi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja