Jump to content

Moto Zajednica

da li i vi ovo radite?

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12277 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Btw, ja kao fizičko lice i građanin dva puta slao pismo Gradskom sekretarijatu za saobraćaj da stave uslovno zeleno na semafore, bar kod nas u Blokovima, stvarno je bzvz što ih nema....i ništa, već više godina.

 

A verujem da bi umnogome povećali brzinu saobraćaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Beograd

Samo da znate kada se vama upali crveno i ljudima iz naspramne ulice stoji crveno najmanje 3 sekunde posto se upali zuto pa tek zelleno. Tako da je prolazak kroz zuto ili crveno kada ste "na rame" sa semaforom bezbedan ali opet kaznjiv i radite to samo ako je tako bezbednije po vas.

 

GRESIS

 

ustvari probaj to na raskrsnici ispod mostarske petlje!!!

Iste sekunde kad se upali zuto na semaforu pravac od stajge ka sajmu ALI ISTE SEKUNDE se pali zuto iz pravca kneza milosa prema sajmu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12277 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Da, tako je...jedno vreme sam bio u Beograd Putu nešto službeno, baš sam dosta razgovarao sa momcima koji održavaju i programiraju semafore. To im je princip: žuto sa jedne strane - žuto sa druge strane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Za vise od 30 godina vozackog staza NIKADA kao vozac. :)

A kao pesak :o ;D :D Desava se ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Beograd

Vidim de je ovde sve puno casnih sestara, svi casni i posteni a billans nesreca najveci u evropi  ,nesto mi tu nije jasno

vrlo jednostavno....ti sto izazivaju nesrece ne dolaze na ovaj forum....ili bar ne citaju ovu temu  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Znate šta je čudno? Kad kažeš da nikad nisi prošao na crveno, neko ti kaže "ma daj, sta se foliras", kao da je prolazak na crveno nesto najnormalnije i prosto je nemoguce ne proci na crveno?!? Ne vidim zasto sam ja "casna sestra", ako nisam prosao na crveno za 18 godina voznje.... ne racunam debelo zuto ili neku nehoticno prolazenje.... Isto ko kad mi ortak kaze "jebote, nisam pio 3 dana!", a ja mu kazem "ma zakuni se, a ja nisam pio godinu i po dana..." i on mi covek ne veruje, kaze mi da se foliram  ::)

Prolazite ljudi na crveno, nema frke, ali ima ih i koji to ne rade. Jeste neverovatno, i to su sve pič.ice, ali ima ih.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pancevo

Bez uvrede ima nas koji vodimo racuna kada smo na dva tocka ,nikoga licno nisam prozvao ali mnogi bas,bas nikada ali nikada nisu to uradili ,u to bas i neverujem ,ovo bi ipak trebalo da bude forum na kome cemo svi reci istinu i time pomoci ostalima ili bar isprazniti teret sa srca ,ljudi su napravljeni da budu gresnici

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Eto vidis. Ja ti verujem.

 

@ducati unlimited

Nije mene lako uvrediti  ;D, i da me nazoves lazovom nista se nece promeniti u mom zivotu, zato opusteno, samo razmenjujemo misljenja  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pancevo

Lazov je onaj koji laze a ne onaj koji se nadje prozvan ,ili mozda nije tako ?

Nikoga licno ne prozivam ,niti imam nameru ,namere su mi casne reci isinu i kada ona nije bas najispravnija.

Nama je najmanje potrebna svadja ,ovde smo da bi izmenili svoja iskustva i pomogli jedni drugima. 

 

Niko nije kriv ako se drugacije ne dokaze !_hahaha

 

ej tek sad vidim upao sam u masinu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Kostolac,Srbija
  • Motocikl: Gilera Typhoon X

Nikad kroz crveno!Pošto se mi od skora vozimo nije mi bilo jasno da motoristi nečekaju u koloni na nekoj raskrsnici već se malo po malo promuvaju i stanu na čelo kolone.Mislim posle 3 meseca vožnje sada mi je to normalno i u većini prilika veoma zgodno da nemoraš da čekaš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 661 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Jedna od skorijih lekcija.Pre dva dana kolima na pancevackom putu prodjem kroz crveno i to prethodno na svaki sam stao i neznam sta mi bi tog trenutka posle par min,policija iza mene rotacija dobar dan,dobar dan izadjite otvori mi covek ljubazno i vrata  :D Drzo mi je cas jedno dobrih 15 min. samo sam cutao znam da sam bio kriv... Krene da pise kaznu,i pita jel imam 3 crvendaca da pise nesto drugo jer bolje to nego kazna od 5-25 i zabrana. Naravno dadoh stacu,sednem u kola i ljut sam na sebe kad sam mentolcina tako mi i treba ! Koga zmija ujede i gustera se plasi,sad stajem i na zeleno... U zadnje vreme primecujem da dopustam neke stvari koje pre nisam dopustao sebi... Mozda su trebli da mi pisu pa zabrana pa da se lepo naucim pameti,posto ceo zivot uvek ucim na tezi nacin  :-[

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1434 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 SDR V3

Jedna od skorijih lekcija.Pre dva dana kolima na pancevackom putu prodjem kroz crveno i to prethodno na svaki sam stao i neznam sta mi bi tog trenutka posle par min,policija iza mene rotacija dobar dan,dobar dan izadjite otvori mi covek ljubazno i vrata  :D Drzo mi je cas jedno dobrih 15 min. samo sam cutao znam da sam bio kriv... Krene da pise kaznu,i pita jel imam 3 crvendaca da pise nesto drugo jer bolje to nego kazna od 5-25 i zabrana. Naravno dadoh stacu,sednem u kola i ljut sam na sebe kad sam mentolcina tako mi i treba ! Koga zmija ujede i gustera se plasi,sad stajem i na zeleno... U zadnje vreme primecujem da dopustam neke stvari koje pre nisam dopustao sebi... Mozda su trebli da mi pisu pa zabrana pa da se lepo naucim pameti,posto ceo zivot uvek ucim na tezi nacin  :-[

Ti si slučajno prošao pa si na druge stao iz čega se može zaključiti da si ti možda slučajno prevideo crveno na semaforu.

Onaj ko sa namerom to uradi na jednom uradi i na drugim semaforu i to radi povremeno a toliko policije nema da ga uhvati za svako crveno.

Rešenje je kamera i posle dokaza naravno kazna i to prava kazna za pravo crveno a ne ono žuto/crveno  gde ipak ponekad svi mi prodjemo ako si u pokretu kada se zatvara zeleno svetlo.

Pošteno je reći da svaki čovek ponekad u bilo čemu može da pogreši ali se sve zapravo vrti u tome šta je u ljudskoj glavi tj. da li je neko nešto prevideo pa se desilo slučajno ili je neko bahat kao što neko ovde na forumu reče "Ma boli me k gine onaj slabiji"  i sa tom logikom ide na crveno.

On svesno ide u to tako da za takvo delo slaba je kategorija saobraćajni prekršaj

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pancevo

Bugari su to  pitanje resili kamerama a bogami i meracima brzine ,u avgustu sam bio u Varni svaki ali bukvalno svki semafor ima kamere za svaku traku i cinimi se da je naka varles tehnologija u pitanju jer ima i nekih crnih kutija sa antenama tako da tamonemozete videti ni jednog ucesnika u saopbracaju koji je kao prosao na crveno ,sve u svemu mnogo bolje obelezeni putevi ,bolji asvalt svaki semafor vreme do otvaranja i do zatvaranja ,mnogo bolje resen saobracaj nego kod nas.sve su to postigli u zadnje dve godine -znam jer vec 4god. letujem kod njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Bugari su to  pitanje resili kamerama a bogami i meracima brzine ,u avgustu sam bio u Varni svaki ali bukvalno svki semafor ima kamere za svaku traku i cinimi se da je naka varles tehnologija u pitanju jer ima i nekih crnih kutija sa antenama tako da tamonemozete videti ni jednog ucesnika u saopbracaju koji je kao prosao na crveno ,sve u svemu mnogo bolje obelezeni putevi ,bolji asvalt svaki semafor vreme do otvaranja i do zatvaranja ,mnogo bolje resen saobracaj nego kod nas.sve su to postigli u zadnje dve godine -znam jer vec 4god. letujem kod njih.

 

Ovo za vreme do zatvaranja i otvaranje je SUPER stvar a verujem da nije mnogo skupa! To bih mogli da ugrade kod nas pa ne bih vise bilo slucajnih prolazaka na zuto/crveno. Na kontu toga mi mogli drasticno da povecaju kazne za crveno. A bilo bih i mnogo bezbednije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Beograd

Bugari su to  pitanje resili kamerama a bogami i meracima brzine ,u avgustu sam bio u Varni svaki ali bukvalno svki semafor ima kamere za svaku traku i cinimi se da je naka varles tehnologija u pitanju jer ima i nekih crnih kutija sa antenama tako da tamonemozete videti ni jednog ucesnika u saopbracaju koji je kao prosao na crveno ,sve u svemu mnogo bolje obelezeni putevi ,bolji asvalt svaki semafor vreme do otvaranja i do zatvaranja ,mnogo bolje resen saobracaj nego kod nas.sve su to postigli u zadnje dve godine -znam jer vec 4god. letujem kod njih.

 

Ovo za vreme do zatvaranja i otvaranje je SUPER stvar a verujem da nije mnogo skupa! To bih mogli da ugrade kod nas pa ne bih vise bilo slucajnih prolazaka na zuto/crveno. Na kontu toga mi mogli drasticno da povecaju kazne za crveno. A bilo bih i mnogo bezbednije.

na zapadu mi se desilo vise puta da zeleno svetlo krene da trepce i ja kao daj da dodam gas da prodjem kad auto ispred mene krene da koci, malo je falilo da mu sviram i da pocnem da mu masem, sta bre kocis kad jos ni zuto nije krenulo da se pali  ??? :o :o ::)

odmah se tu vidi razlika u saobracajnoj kulturi  !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS

Ima samo jedno mesto u Beogradu gde stalno prolazim na crveno - naravno ako nema pesaka. Kada se vracam sa posla idem ulicom Kralja Petra i skrecem desno kod Patrijarsije. Tamo ima semafor koji je stavljen zbog crkve i Patrijarsije i uglavnom nema nikog. Tek po koji pesak. Nikada ne cekam da se upali.

 

Ali na raskrnicama ne samo da ne prolazim na crveno nego i kada je zeleno bacim pogled. To narocito vazi ako sam prvi na semaforu na uglu Srpskih Vladara i Kneza Milosa. Tu nikada nije iskljuceno da neka budala proleti iz Kneza Milosa na crveno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Bugari su to  pitanje resili kamerama a bogami i meracima brzine ,u avgustu sam bio u Varni svaki ali bukvalno svki semafor ima kamere za svaku traku i cinimi se da je naka varles tehnologija u pitanju jer ima i nekih crnih kutija sa antenama tako da tamonemozete videti ni jednog ucesnika u saopbracaju koji je kao prosao na crveno ,sve u svemu mnogo bolje obelezeni putevi ,bolji asvalt svaki semafor vreme do otvaranja i do zatvaranja ,mnogo bolje resen saobracaj nego kod nas.sve su to postigli u zadnje dve godine -znam jer vec 4god. letujem kod njih.

 

 

 

 

 

 

 

Da sto se tice crvenog al zato na autoputevima i reg putevima pice ko nennormalni 150 pa na gore,samo uhvatim prikljucak za nekim audijma i cajenima i cepaj bato niko da te pogleda.Na nasim putevoma se dossta sporije vozi ono tamo je non -stop trka.Opicen narod skroz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1434 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 SDR V3

Postoje kamere i za autoputeve koje su totalno samostalne i verovatno bacaju neki signal u smeru kretanja vozila i tako se trigeruju.

Rade 3 kamere usmerene da se slika vozilo, tablica i vozač.

One su stacionarne i nalaze se na najkritičnijim mestima što ne znači da negde okolo ne može da bude policije.

 

Koliko ja vidim za koju god. će biti besmisleno imati auto sa više od 1400ccm ili motor više od 500ccm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12098 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Koliko ja vidim za koju god. će biti besmisleno imati auto sa više od 1400ccm ili motor više od 500ccm.

 

Pa dobro... nije sve u brzini! Zato nam ostaju ubrzanja :) Niko nece ici brze od 0 do 60kmh! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja