Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY-B(A)

Recommended Posts

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

И ти?

 

Колико сам могао да видим по Нету, продаје се широм света под матичним брендом Чингћи (Qingqi), али и под још пола туцета других брендова (којих -- погледај на 33-34 страни теме о "Кинезима"). И на You Tube-у имаш гомиле снимака, па и то може да ти помогне при избору. Мотор и рам су лиценцни Сузукијеви (ДР 200) и мепусобно су им измењиви делови и склопови, што није слуучај са клоновима Хонде (нпр. Лифан). Модел за 2008. има диск и на задњем точку. Вероватно си видео да постоји ендуро верзија и тај црни супермотард. Пластика ендура је еластичнија, а и та верзија је јефтинија од супермотарда.

 

Да не заборавим: мотор је мање снаге од ДР-овог јер има карб са, мислим 3 мм мањим пречником дифузора (31 према 28 мм, оригинал Микуни), а и код нас и у Европи се не испоручује са кик-стартеро; само алнасер.

 

Код нас има и 125 верзија под брендом Спринт, модел  Пулсер, али из мени незнаног разлога увозник и дилери понављају да је мотор Хондина лиценца, мада то није. Разлика у цени између Qingqi-ја и Спринта је тренутно стотинак евра (1600 према 1500, респектативно).

 

Инсајдер из фирме-увозника ми је шапнуо да су имали мало рекламација на количину коју су увезли и продали, а та иста прича се понавља и којекуде по Нету (процуњао сам по европским, америчким, руско-украинским форумима).

 

'Ај' па јави ако буде новости око моторина...

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Petrovac na moru

ja imam ovu yamahu i ona je sasvim dobra ali je dvotaktni motor i ubija me sa potrosnjom a ja prelazim dosta km a on trosi 5-7 litara.

da li se isplati preci sa  ovog na yamahu

 

post-1537-12879001587305_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za originalne BMW delove, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650

Dodaj bih jos i da Qingqi-jev model, QM200GY-B(A), neverovatno tesko naci kod nas, tj. spominju se liste cekanja od 100(!!!) i nesto ljudi. Mnogo ljudi se zainteresovalo za ovo motorce a kao da ih uvoze na kasicicu.

 

Zato Sprint Pulsera uglavnom ima, bas sam skoro pricao sa kolegom sa foruma koji ga je kupio pre nekih mesec dana, nije imao nikakvih problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Petrovac na moru

ja sam na njihovom sajtu nasao dilere i zvao jednog i rekli su mi da imaju jedan i to ovaj zadnji model sa diskom nazad

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Хех, па не знам колико је могуће поредити Јамахину "цвају" и ово четворотактно. Тај Qingi има само 200 кубова у четири такта, само два вентила и издувава неких 15-16 коња. рсазлике сигурно има. Али је зато потрошња колика је код 50 цм3 Томоса. Видим да је доста честа пракса да, ако се више вози по путу, на Qingi-ју мењају задњи ланчаник (фабрички 50 зуба) на мање (42 до 44 зуба; имају их поједини модели Сузукија, па нема прераде, само се монтирају (ланац мислим да је 428)). Добија се мање обртаја при истој брзини, па тиме и мања потрошња. Да, и звук: прави поприличну ларму са басом који више приличи нашто већoј кубикажи.

 

Што се тиче пластике, ево две фотке које сам мазн'о са сајта нашег увозника. Ради се о две варијанте.

 

qm200gy-b.jpg

 

qm125-200gy.jpg

 

Поменуо сам ти: има по You Tube-у гомила снимака, а ти као кључне речи за потрагу користи речи као: Qingqi, Qlink, Sundown, Yuki, Kreidler...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

koliko kosta enduro?

 

Звао пре неки дан, али нису знали да ми кажу тачно, али помињу цену између 1400 и 1500 евра. Додуше, пролетос су били скупљи, па можда дилери још држе цене више од увозникових. Треба проверити.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Наравно, но питао си ме за разлику у пластици између ендуро модела и супермотарда, па сам ти фотке и поставио, па још је питао момак и за цене ендуро верзије. Успут, на моторићу таквих перформанси обрнута виљушка или класична није нешто што прави разлику, али разлику праве димензије и врсте гума. Добро је да може да се бира.

 

Успут, тај моторин кога си видео, какав му је задњи диск: округао или таласаст као на предњем точку?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja