Jump to content

Moto Zajednica

Motor od 500cc sa "najjeftinijim" odrzavanjem

Recommended Posts

  • Ol' dirty bastard, 601 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

Posto jos nisam resio sta ce da bude(sport,enduro....), a bice uskoro,zanima me odprilike cena najjeftinijeg godisnjeg servisa.

posto je budzet za kupovinu ogranicen(oko 1000eu),a moram misliti i na registraciju(9-10 000 za 500cc je podnosljivo)

pod najjeftiniji godisnji servis mislim na kupovinu polovnih guma,i ostalih delova koje obavezno treba promeniti a mogu se naci polovni koji ce da izguraju sezonu.najjeftinija ulja i tako dalje...

nemam u planu da prelazim neke velike kilometraze tako da se nadam da moze ovako,uostalom uvek ima oglasa za polovne delove koje opet neko stavlja na motor i to sljaka

dvoumim se izmedju Yamahe tenere xt600(jeste preko 500 cc al je super) , Kawasaki-ja gpz500 i recimo neki Suzuki gsx400

mogu se naci za oko 1000 eu

e sad:ako moze neko da sabere cene delova koje treba menjati jednom godisnje(ja i neznam sta sve treba menjati,a kamoli cene) pa da vidimo koji je najjeftiniji i da li uopste ima neke velike razlike

vise me zanima dali je jeftiniji servis za Tenere  ili Gpz,i takodje za koji je lakse naci delove(npr.dzaba je jeftiniji kawa ako nema polovnih delova)

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Motor nije JEFTIN hobi, a ne ubraja se ni u najbezbednije. Ako hoces da se vozas po svaku cenu, kupi APN.

 

Za te motore koje si naveo, ces SVAKAKO morati izdvojiti bar 2000e, na ovaj ili onaj nacin. Da li ce to biti pri kupovini, ili pri opravljanju krsha kojeg si kupio+nerviranje+jurenje delova/majstora+gubljenje vremena, na tebi je da odlucis. A samo ti znas koliko vredis, i da li je ti je glava vredna pedesetak evra ustede na polovnim gumama, plocicama, lancanicima...

 

Uglavnom, moj savet ti je da imas strpljenja, pristedis malo novca i kupis ocuvan primerak, koji ces jos PROPISNO srediti. Nije vazno da li ces u prvoj sezoni preci 5 ili 35 hiljada, koliko da to predjes sa uzivanjem, bez stresa, i sto je najvaznije- bezbedno.

 

A, da, ne bih da ispadne da samo solim pamet, Xt600 i GPZ 500 su dobri motori, mozes naci ocuvan i imas dosta delova.Xt bi trebalo da je jeftinija za odrzavanje, ali ne toliko da bi GPZ zanemario.

GSX400 bi izbegao, to je model koji je kratko prodavan u evropi i nabavka delova moze pretstavljati problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Saglasan sam sa Makijem. GPZ 500 imas ovde na forumu mislim da Ivicat13 prodaje bas sad njegov jer je kupio hondu cbr. Vredi pogledati, njega je taj motor verno sluzio koliko ja znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

druze mislim da ces oko 1000e tesko naci iole dobar motor u toj klasi....

ako vec nisi pri parama uzmi neki mz za 500-600e i izvozaj se ko covek za male pare ili skupi bar jos 500-600e....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 601 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

kao sto sam vec napisao ne planiram da prelazim neke velike kilometraze,5-6 km do posla i nazad svaki dan - smesna kilometraza cak i za neku staru kantu.trazim motor u voznom stanju koji cu(pokusati) laganom voznjom bez divljanja/paljenja da odrzim takvim bar neko vreme

pa nece valjda posle 3 dana da se raspadne k'o draguljcetov auto - tesko

e sad ako se pokaze ok mozda i zapucam na put al to ce biti stotinak km u jednom pravcu

 

e da,video sam taj gpz od "Ivicat13",dobro izgleda,a auspusi nisu problem-moj surak ih pravi,i jos kazes da ga je dobro sluzio-znaci eto solidno motorce bez 2000 eu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

kao sto sam vec napisao ne planiram da prelazim neke velike kilometraze,5-6 km do posla i nazad svaki dan - smesna kilometraza cak i za neku staru kantu.trazim motor u voznom stanju koji cu(pokusati) laganom voznjom bez divljanja/paljenja da odrzim takvim bar neko vreme

pa nece valjda posle 3 dana da se raspadne k'o draguljcetov auto - tesko

e sad ako se pokaze ok mozda i zapucam na put al to ce biti stotinak km u jednom pravcu

 

e da,video sam taj gpz od "Ivicat13",dobro izgleda,a auspusi nisu problem-moj surak ih pravi,i jos kazes da ga je dobro sluzio-znaci eto solidno motorce bez 2000 eu

 

Kupi skuter!

Za 1000e ces jako tesko naci nesto sto nije totalni lom od motora.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 601 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

@Ernesto-Naslov teme:"Motor od 500cc sa "najjeftinijim" odrzavanjem" ;)

a vidis ovaj gpz sto prodaje ivica izgleda ok za te pare,a nasao sam i jednu tenerku 600 oko 1000(registrovana u voznom stanju)

pa nemogu bas sve biti kante ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

@Ernesto-Naslov teme:"Motor od 500cc sa "najjeftinijim" odrzavanjem"

 

Hvala na tumacenju ali naocai mi jos uvek ne trebaju.  ;)

 

Elem, moja penta je, ako ustedis pri kupivini motora, onda ce te odrazvanje kostati vise. Barem prve godine. Evo vidi moj primer, ja kupih motor u "onako" stanju, i za godinu dana ulozio u njega: 250e gume + Lanac i lancanici 200e + plocice 100e + kofer 220 + nosac 70e + turing vizir 30e + dodaj jos neke "sitnice" + jedan pad pa krpljenje i to izadje i vise od 1000e.

Znaci ko ne plati na mostu, platice na cupriji.

Kupis neki lom/krs i posle mesec dana ajmo generalna, cekaj delove, juri majstore...

Bolje sacekaj jos malo, skupi jos neku paru, pa onda gledaj sta ces. I ovako ide kraj sezone a cena motora zimi padaaaaaa.

 

Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Uglavnom se slazem sa svima koji su ovde pisali, jos bih dodao samo jednu stvar : Na gumama i kocnicama se ne sme stedeti - to mora da se sredi posteno i da funkcionise ! Za tih 5 - 6 kilometara od kuce do posla mozes poginuti pet sest hiljada puta - na svakom metru !  Ja sam zbog losih kocnica imao saobracajku na 50 m,etara od kuce. Znao sam da su mi kocnice lose, vozio sam polako, al dzaba .  Na moju srecu dobro sam prosao .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

a vidis ovaj gpz sto prodaje ivica izgleda ok za te pare,a nasao sam i jednu tenerku 600 oko 1000(registrovana u voznom stanju)

pa nemogu bas sve biti kante ;)

 

Nisam video taj motor, ovako na slici izgleda ok, i servis je odradjen sasvim ok.

Ali to ti je iznad 1000e (1200e) + na to registracija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 601 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

odosmo u off... evo jos samo kratko:znaci bice neki takav pred zimu za 1000 recimo,ustekacu do tad za registraciju  :)

i da se vratim temi:maki cini mi se izmedju ostalog rece da je tenerka jeftinija za odrzavanje

znaci da uprostimo- jeftinije odrzavanje: tenere 600xt(1986),ili GPZ500(198x)????????????????????????????????????

od desetak vasih odgovora stvoricu neku sliku dovoljno da odlucim

da se tema ne pretvori u: koliko minimum para za motor?

@ernesto:nisam hteo da uvredim citatom  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Sasvim je normalno, da kada kupiš polovan motor, bilo koje marke, tipa, starosti, pređenih kilometara itd..., uradiš kompletan pregled istog, kao i zamenu:

-ulja

-filtera za ulje, bez obzira šta ti je prodavac rekao, osim ako to nije radio pred tobom.

Eventualno:

-svećice

-lanac i lančanike

-filter za vazduh

-kočionu tečnost

-rashladnu tečnost

-pločice na kočnicama (ili paknove kod doboša)

-lamelu

kod motora za koje si zainteresovan, za cenu koju si naveo možeš računati i na:

-zamena sajli

-ležajeva u točkovima

-lanac i španer bregaste

-čišćenje i štelovanje karburatora

itd...

Nema jeftine vožnje. Ima samo zavaravanja u glavi, da možeš proći jeftino. Ko ne plati na mostu, plati na ćupriji  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

odosmo u off... evo jos samo kratko:znaci bice neki takav pred zimu za 1000 recimo,ustekacu do tad za registraciju  :)

i da se vratim temi:maki cini mi se izmedju ostalog rece da je tenerka jeftinija za odrzavanje

znaci da uprostimo- jeftinije odrzavanje: tenere 600xt(1986),ili GPZ500(198x)????????????????????????????????????

od desetak vasih odgovora stvoricu neku sliku dovoljno da odlucim

da se tema ne pretvori u: koliko minimum para za motor?

@ernesto:nisam hteo da uvredim citatom  ;)

Po meni je  jeftinije odrzavanje onog motora kojeg je bivsi vlasnik bolje odrzavao,ako znas na sta mislim ;),takodje cu napomenuti da mi se Ivicin gpz cini kao dobar izbor jer znam da je teska picajzla.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 601 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

Daa daaaa,bas sam ga malocas gledao(po peti put)

sto ga vise gledam sve mi se cini bolji

Evo konacno neko sa pozitivnim odgovorom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Yamaha Tenere 3AJ

Nemas nekog izbora u klasi od 500 kubika za te pare. Ja kada sam kupovao motor, isto sam ciljao na 500. Bili su mi u planu Kawa kle 500, gpz 500, suzuki gs 500, dominator 500... Najeftiniji je bio gs, oko 1300-1400e, ali u ocajnom stanju. Mada, za te pare realno gledano, mozes da kupis 125-icu u extra stanju i da se ne cimas. Ovako silne pare ces potrositi na popravke, registraciju, a bogami i na gorivo. Pa ti kako hoces.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Yamaha Tenere 3AJ

Ne znam zasto ljudi pocenjuju 125-icu. Normalno da covek koji vozi motore od 1000 kubika, da ce mu 125 izgledati kao trotinet.

Imam dosta drugova koji voze 125 i svi srecni, svi zadovoljni.

Probaj pa ces videti.

4t 125 trose oko 2-2.5 l, tj k'o upaljac. Ja vidim druga na pumpi sa hondom 125 polu-coperom, on vadi 200 dindzi a ja 500, a isto predjemo. Ali da ne idem u off

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Zemun, Obrenovac
  • Motocikl: Honda CB 500, onaj najbrzi plavi

Verujem da ti je frka da sednes i vozis. Mnogima od nas je bila. Ali...

 

Sve sto su ti rekli ranije nisu 'popovali' vec iz iskustva rekli, a iskustvo ti je nesto sto se strasno skupo placa. Ti ga ovda dobijes za dzaba (makar savet iz iskustva ako ne iskustvo). Ima jos onih koji imaju iskustva ali ta se ne mogu nauciti jednim post-om jer ti ljudi vise nisu medju nama.

 

Pogledaj teme pod glavnom temom "Crna Hronika" http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&board=12.0

Onda odluci da li ces stvarno kupovati motor za male pare.

 

Kod nas se godinama vuce ona izreka vezana za vozilo: "Vazno je da se kotrlja". Mani se toga. Da se ne kotrlja. Malo li su poginuli. Ni krivi ni duzni a zamisli jos da 'samo nije radilo...ovo ili ono'

 

Na netu je pregrst klipova sa chrash-evima motora. Da ti se krv sledi u zilama. Naravno da je ljudski faktor najvise odgovoran ali ne treba da tom faktoru 'pomaze' jos neki faktor.

 

Iako nisi od mene dobio savet za kupovinu, dobio si prijateljski savet za bezbednu voznju.

Budi strpljiv i cekaj, kada dodju pare ili dobar motor za manje (ne male) pare, tada kupuj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 601 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

:-\ ma slazem se ja sa vama da dobra masina za male pare NEMA.

ali evo mali off:vozim z-101 81.god,star auto,udaran 100 puta na sitno i 5-6 puta cvrsto,pa je secen NA POLA,pa je sklapan.........

kocnice jedva da ima,ja sa njim svaki dan na posao do grada i nazad,par puta do blizih gradova(bor,knjazevac...)

pre toga vozio ga je moj zet:skoro svaki vikend na dunav+tamo vamo i on ga je slupao vise puta za nekoliko godina

ja NIJEDNOM,zato sto ja vozim plafon 80kmh a uglavnom je to oko 60 kmh i drzim rastojanje(znaci ne lepim se kao vecina za onog ispred mene)

i imam vremena da usporim u svakoj situaciji,po gradu vozim 40-50kmh

a moj zet je uvek ganjao preko 100(kolko moze)

mozda nekome u bg-u zvuci ludo da neko po gradu vozi 40 al eto

e tako planiram da vozam i  motor,to sto on moze 150 bez problema ne znaci da treba nagaziti toliko-narocito u naseljenom mestu/gradu

 

Znaci:lagana voznja i dug zivot :D

a vi mi svi ubijate volju u fazonu ako kupis motor za 1000 eu to je kanta odma ce pogines,e BAS NECU ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Verujem da ti je frka da sednes i vozis. Mnogima od nas je bila. Ali...

 

Sve sto su ti rekli ranije nisu 'popovali' vec iz iskustva rekli, a iskustvo ti je nesto sto se strasno skupo placa. Ti ga ovda dobijes za dzaba (makar savet iz iskustva ako ne iskustvo). Ima jos onih koji imaju iskustva ali ta se ne mogu nauciti jednim post-om jer ti ljudi vise nisu medju nama.

 

Pogledaj teme pod glavnom temom "Crna Hronika" http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&board=12.0

Onda odluci da li ces stvarno kupovati motor za male pare.

 

Kod nas se godinama vuce ona izreka vezana za vozilo: "Vazno je da se kotrlja". Mani se toga. Da se ne kotrlja. Malo li su poginuli. Ni krivi ni duzni a zamisli jos da 'samo nije radilo...ovo ili ono'

 

Na netu je pregrst klipova sa chrash-evima motora. Da ti se krv sledi u zilama. Naravno da je ljudski faktor najvise odgovoran ali ne treba da tom faktoru 'pomaze' jos neki faktor.

 

Iako nisi od mene dobio savet za kupovinu, dobio si prijateljski savet za bezbednu voznju.

Budi strpljiv i cekaj, kada dodju pare ili dobar motor za manje (ne male) pare, tada kupuj.

I iste teme pogledaj ako hoćeš da kupiš motor za velike pare. Kupe bre bilo kakav motor i počni da se voziš. Kvarovi sitne nezgode i pokoja popravka su sastavni deo motorciklizma i ne možeš ih izbeći ni sa najnovijim i najboljim motorciklom. Ni fabrika ti ne može garantovati da ti se neće pokvariti potpuno novo vozilo u prvih 10 km, večć samo u garantnom roku o svom trošku vrši opravku.  Svaki kilometar predjenog puta biće veliko iskustvo za tebe, svaka sitnija popravka za koju godinu će ti delovati smešno, a svaki veliki kvar ćeš prepričavati sa drušvom uz pivce i roštilj. ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Zemun, Obrenovac
  • Motocikl: Honda CB 500, onaj najbrzi plavi

Ma naravno i nemoj da gledas plocice kocnica, gume, ulje za kocnice...slobodno.

 

Inace ja sam iz Zajecara i cesto prodjem kroz tvoj Zvezdan, mozda te i obidjem ponekad ako ostavis adresu na pp.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ako ti treba nesto sto se odrzava za sto manje pare, onda uzmes novog kineza i to ti je to. Npr.za 200e mozes da promenis sve zivo na njemu, a za jos toliko da uradis generalnu ako treba (s tim da se ne radi kod njih tipicna generalna nego se menjaju sve vitalne komponente agregata). A za samo odrzavanje servis ti gotovo i ne treba jer kod njih nema nikakve fensi elektronike i mehanike i sve sto ti je potrebno su dva kljuca i srafciger.

Jedini problem je sto je 250ccm plafon kod njih, ali ako te ne zanima brzina preko 100kmh onda bi te i to zadovoljilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 601 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

:D

ha,tako vec moze

pa sta ima da gledam plocice i ostalo kad cu jedva uzmem(kredit) tu hiljdarku za makinu,sigurno necu imati para da odma to menjam :(

samo sam pitao za koju makinu su jeftiniji delovi.dvoumim se izmedju gpz500 i tenere 600(86-7god),mada mi je kod tenere skupa registracija

za desetak petn'es' dana kad uzmem kredu mozda udje u kombinaciju i nesto drugo ???

deki imas pp

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja