Jump to content

Moto Zajednica

Preporucite motor za voznju tokom cele godine

Recommended Posts

  • Ol' dirty bastard, 600 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

Pokusacu da budem sto kraci,mislim da naslov dovoljno govori.

Nadam se da cu najkasnije do septembra biti u mogucnosti da kupim nekog dvotockasa koji bi mi sluzio svakodnevno

za prevoz do posla i za voznje u slobodno vreme.znaci napominjem za voznju preko CELE GODINE,osim ako ne padne sneg pola metra

a i u tom slucaju bi pokusao posto se put redovno cisti.

znaci verovatno nesto sa kramponima?

problem je ogranicavajuci budzet,nadam se da cu imati blizu 1000eu.a ne bih bas masinu iz 80 i neke.

sto se tice kubikaze odgovara mi sve pocev od 125cc pa do 500cc.naravno da se masina moze registrovati-ovo kazem jer znam da ima nekih

cross motora koji nemogu da se registruju(nemaju svetla fabricki)

e da,neznam kako motori pale zimi,da me ne zeza??

evo npr Kawa kle 500,nesto u tom fazonu moze i slabije....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

evo npr Kawa kle 500,nesto u tom fazonu moze i slabije....

 

To ćeš teško naći za 1000 eura

 

Za te pare bi neki kinez mogao da dođe u obzir tipa Keeway exceed ili neki drugi

A vožnju zimi ti ne preporučujem jer kad se malo uhvati led kolike god da imaš krampone na gumama patos ti ne gine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Ako hoces 500 ccm, a imas 1000 e, ne gine ti nesto iz 80ih i to sa pocetka  ;).... Malo je to para za motor koji mislis da vozis cele godine. A, sto rece Bane, kramponi ili ne, zimi ce da bude zaguljeno. Gledaj nekog kineza od 250 ccm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1679 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Ako imas japanske krvi, ako zudis da se rabijes na komade ako zelis brzo da zivis i jos brze stradas onda je voznja motorom zimi najbolji izbor da ti se zelje ispune ::)

Zimi je opasno voziti motor i kad nema leda, gumama treba vremena dok se zagreju, asfalt je uvek hladan, samim tim imas slabije prijanjanje i losije lezanje vozila po ulicama, a da ne pominjemo sta sve treba da nabacis od opreme da bi u zdravlju vozio motorce i na iduce leto ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Milsim da bi Kawa KLR250 mogla da se nađe za 1200 - 1300E i to za neki početak devedesetih. To ti nije daleko od projektovane cifre a motor je odličan. Jedna cilindar, vodeno hlađenje, kurbla, mali potrošač, četvorotaktni...

 

klr250.jpg

 

najzli

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Milsim da bi Kawa KLR250 mogla da se nađe za 1200 - 1300E i to za neki početak devedesetih. To ti nije daleko od projektovane cifre a motor je odličan. Jedna cilindar, vodeno hlađenje, kurbla, mali potrošač, četvorotaktni...

 

Uh to kad bi nasao zavrsio bi posao, pitanje dal' ce to lako naci..... Ili moj omiljeni NX 250 (Honda), al to ce jos teze da nadje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

apenac mozes da vozis bez proplema cele godine :);):D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 600 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

DObro bre ljdi,nisam mislio bas po ledu da vozam,al po utabanom snegu ce da ide.

znaci tokom zime ima recimo 15 dana kad je sneg dubok/neociscen/neugazen,ostatak zime -ako mogu bajsom moci cu i motorom

2 zime sam tu distancu gulio bajsom-nijednom nisam pao

znaci ako ne uzmem neki motor sledi mi bajs(auto prodajem,a u smrdljive autobuse ne ulazim)

a ono za ladan asfalt i gume:cenim stvarno vase iskustvo,al ne planiram da vozim trke zimi vec samo da se lagano odvezem do posla

bez ludiranja

od opreme za sad imam samo kozne pantalone(one stare sive pandurske) al planiram jedno po jedno da sve nabavim

ok,i za kineze ako nista bolje nemoze samo molim napisite bar koji model da trazim

do 1000 plafon

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Sta se brines. Ja sam sa mojim GPZ-om prosao i sunce i kisu i sneg i led. Jedini problem je bio sto te ljudi 'malo' cudno gledaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3635 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

DObro bre ljdi,nisam mislio bas po ledu da vozam,al po utabanom snegu ce da ide.

Nije tacno. Ja sam probao da vozim hondu cr 250, koja je imala one velike krampone, po utabanom snegu i samo sam se zakopavao u mestu i klizao levo desno. Ako je zemlja ispod nesto i moze da se uradi. Imacu ja da ti prodam jedan neki kinez za 1000evra samo ne znam kako se zove

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: okolina Valjeva-s.Ducic
  • Motocikl: honda cbr 600 f3

Ako imas japanske krvi, ako zudis da se rabijes na komade ako zelis brzo da zivis i jos brze stradas onda je voznja motorom zimi najbolji izbor da ti se zelje ispune ::)

Zimi je opasno voziti motor i kad nema leda, gumama treba vremena dok se zagreju, asfalt je uvek hladan, samim tim imas slabije prijanjanje i losije lezanje vozila po ulicama, a da ne pominjemo sta sve treba da nabacis od opreme da bi u zdravlju vozio motorce i na iduce leto ;D

 

kao sto covek kaze ZIMI NEIDE PROBAO SAM ja vozim po svim vremenskim uslovima ali po snegu NEIDE

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2872 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

ja probao tomosa, ;etrnaesticu, po snegu, uredno do prodavnice, po brdu iznad mene /kad neko pece rakiju, pa mi je jeftinije da padnem sa motora nego da se slupam kolima :)/ i zaista nisam nikada pao, ali, uzmi u obzir da je to ukupno voznje za 7 godina, oko 100km. Tomosic je lak, setam ga kako hocu i po malo dubljem snegu. Gume- Obilicevo, letnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 600 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

ok,posto po snegu ne ide tad cu ici bajsom-al od motora ne odustajem.onaj klr250 bi mi bio bas ekstra al neverujem da cu imati tolko kesa

muljaz ako moze slika tog kineza,kako jbg neznas koji je??

a posto ni kramponi ne pomazu po snegu znaci u obzir dolaze i druge masine npr.virago 125 al oni su preko 1000eu ili nsr-tzr-rg...

iskreno najbolje bi mi legla neka masina od 250cc-manja registracija,manja potrosnja.svejedno koja klasa

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 600 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

Hebi ga nemam ADSL da vidim klipove

al znas padale su mi takve ideje na pamet samo nisam hteo da pitam nista da ne ispadnem James-Bond-paljevina

kolko li kostaju takve gume??

a dt125 moze da bude,cini mi se da sam vidjao po oglasima za manje od 1000 eu

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3635 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Mene malo zezala svecica na ovom snimku ali moze da se vivi kako ide po sngu. Imao sam jos nekih snimaka, probacu da iskopam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Yamaha Tenere 3AJ

Jedino po snegu idu tomosi i slicne masine. Za 1000 evra pa i za manje mozes da nadjes veoma dobru Yamahu dt 125. Moj drug je kupio za 800 u perfektnom stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Bilo sta jace od 4t 125ccm po mom misljenju ne dolazi u obzir. Sve jace od toga se tesko kontrolise na klizavijim podlogama.

A sto se tice modela za 1000e trebalo bi da se nadje keeway exceed, ne stariji od 2004-te.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 600 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

opet ja pogledah na moto-be.zi,exceed 2004 ima za 1400 ispod te cene nista

naci cu nesto,u ponedeljak planiram da obidjem jednu prodavnicu u zajecaru pa onda u banku da vidim dal

imam sanse da dobijem kredit za novo motorce

video sam lepu masinu valjda spada u enduro(nisam bas siguram kako se pravi ta razlika sta je sta),mozda cu pogresti

neko slovo al mizlim da se zove sacsh.mislim da je 200 ili vise kubika,nov je oko 2000eu(valjda)

"veliki" motor,lepo izgleda,ko neki naked

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Pancevo

opet ja pogledah na moto-be.zi,exceed 2004 ima za 1400 ispod te cene nista

naci cu nesto,u ponedeljak planiram da obidjem jednu prodavnicu u zajecaru pa onda u banku da vidim dal

imam sanse da dobijem kredit za novo motorce

video sam lepu masinu valjda spada u enduro(nisam bas siguram kako se pravi ta razlika sta je sta),mozda cu pogresti

neko slovo al mizlim da se zove sacsh.mislim da je 200 ili vise kubika,nov je oko 2000eu(valjda)

"veliki" motor,lepo izgleda,ko neki naked

 

Mozda mislis na Sachs X-Road 125ccm, on je nov 2000 evra, i planiram uskoro da ga kupim... A tebi srecno sa kupovinom...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 600 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

pa to je verovatno taj,model koji sam ja video nema klasican ram(mislim ko na sportacima delta box valjda) vec neku konstrukciju-neke shipke ofarbane u crveno-ko neki ducati

video sam u 2-3 prodavnice skroz iste motore(boje)

a ti sta znas o njemu jer je to kinez,ime mi ne zvuci bas tako

video sam jedan u Zajecaru na ulici i bas sam se odusevio,tek kasnije sam skontao da je to TO(sasch)

moze li sa platom "minimalac" da se dobije to na 3-4-5 god???

jer je uzeo neko tako neki motor??osim skutera

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja