Jump to content

Moto Zajednica

KORPA LAMELE! POMOC!!!!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

e sad ovak kontam gledam u kvacilo i kunus

e sad po mom misljenju posto nisam imo jednu podlosku 2mm cijelo kvacilo je bilo blize masini tj kad stisnem polugu kvacila ostaju jos 2mm lufta hm da skuzio sam sa ju uzljebljena podloska e sad neznam el bi mi to tokar mogo napravit ??? joj cirkusa sa glupostima :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Imas dve uzljebljene podloske. Prva ide do semeringa. Na otvoru podloske se vidi da je obrusena ukoso - zaobljeno, ima kao mali zljeb i on nalegne lepo na radilicu. Posle nje ide srediste sa lezajem, pa druga uzljebljena podloska ( isto tako obradjena sa unutrasnje strane koja takodje naleze na radilicu tim zljebom. Kad to sve stavis na radilicu i pritisnes prstima ovu drugu podlosku da nalegne na radilicu - onda probas srediste i ono mora imati aksijalnog lufta oko 0,5 mm.  Mozda su razlog i predebele lamele  ( u manualu pise da su nove lamele debljine 3.0mm i da je donja granica istrosenost 2,7mm kada se moraju menjati  Wice ) .  Sad cu da vidim mogu li to naci u racunaru, pa ako nadjem postavicu ovde !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

e vise neznam sa da radim sastavljo sam i rastavljo vec par puta i isti k,,,

sve sam slozio kak si mi reko i srediste ima malo lufta ok

kad sastavim upalim motor i stisnem kvacilo e cuje se neko rondanje u masini i motoru padaju okretaji a kvacilo ssam naspano do kraja i na masini  i na gore na rucki i to sad kad ubacim u brzinu ko da sam bez kvacila ubacio motor krene tj crkne :P ??? ??? neznam visi sa da radim

prije nisam imo onu uzljebljenu plocicu do semeringa i bolje je radio nije rondo al sam je slabije odvajo  ???

LJUDI POMAGAJTE NEZNAM VISE STA DA RADIM    ??? ??? ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  OK. imas luft na sredistu, al treba da probas i da li imas taj luft kad ti je kvacilo montirano i stegnuto na radilici !

  Uzmes jaci srafciger , zavuces ga pod srediste ( znam da je tesno i nezgodno al moze se ) i napnes srediste. Posto ga pritiska elasticna podloska moras napeti malo jace, i srediste mora imati lufta. Ako nema - to znaci da ti je otiso konus ( na disku kvacila ili radilici, il na obadva ) pa ti kvacilo ulaci preduboko i mozda pritiska srediste ( na to ukazuje i to sto sad kad si ubacio podlosku do semeringa ona ne da sredistu da ode dublje .  A vec si pomenuo da su ti lamele oko 4mm sto znaci da su predebele. Ako ti kvacilo ulazi preduboko i pritiska srediste - mozes probati sa zamenom diska kvacila ( ako nije otisao konus na radilici to bi trebalo da resi problem ). A sto se lamela tice imas dve varijante: Prva da nabavis nove lamele, a druga bezbolnija da nadjes nekog ortaka kome su se lamele potrosile, pa da mu das nekoliko tvojih , ti uzmes nekoliko njegovih, i obojica resite problem. Jbg da si malo blize, pa bi bilo mnogo lakse resiti problem !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

da mozda je konus na disku kvacila otiso posto vidim da ima dosta dubokih risova a konus na radilici je mislim dobar sto mislim da sam zakljucio po par postova prije sto si napiso i dosta su mu vidljiva ona 4 zareza i on nema nikakvih riseva

 

e sade prvo cu najt negdje par potroseni lamela al nevjerujem da je to problem jer uzmam srediste kvacila stegnem ga u skripac (šaraftuk) il kak vi to cec zovete na njega nabijem korpu te stisnem korpu odozgo i mozem okretat kvacilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

pa ali ti u stegi imas vise mesta pa mozes da rastavis kvacilo,ako su lamele predebeleonda ne moze da rastavi.pogledaj ovu vrednost sada cu da okacim sliku

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

da razumijem te al isto kad sam sastavio dekl izmedju korpe i one poluge sto gura korpu prema masini ima dosta lufta a posto kaze drum.lis. da mi korpa previse naljeze na konus radilice zato sto je potrosena

 

al cuj prije nego sto sam radio generalnu radilo mi je kvacilo nije bas dobro odvajalo al mogo si se vozit

pa sad dok sam to montiro idt konus se vjerojatno potrosio do kraja

 

ma imam ja taj cjeli manual na kompu i dobro sam ga proucuoi a ta slika pokazuje kad se lamele potrose da kad ih treba mjanjat tj kad prosklizuje i slicni problemi ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Mislim da bi za pocetak trebao promeniti disk ( konus ) kvacila, jer smatram da ovaj tvoj sto si postavio sliku ne treba ni pokusavati staviti na radilicu !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

hej majstore nisam ja otvorio ovu temu ja sam samo nadovezo svoj problem u ovu temu pa smo se raspricali ;) tj nisu one slike naa pocetku od mene

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

ev malo prije sjeo i razmisljam i sine mi u glavu sto sam procito prije par meseci na forumu sto je netko stavljo zilete izmedju konusa aj reko idem i ja da probam stavim 2 zileta  jedan do drugog u konus kvacila stegnem i sastavim kad ono upalim ono e radi kvacilo ko novo

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :-* :-* :-* :-*

 

aj zasadproblem rijesen  radi dok ne smislim nest bolje a kolko sam procito taj je vozio dosta dugo na tonme tj dok nije rastavio i skuzio sa ima u konusu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Pa, lepo sam ti jos na prosloj strani rekao da podmetnes parce konzerve od piva :). Zilet je tvrdji i krtiji a ovaj lim je meksi, bolje se formira i nece da, eventualno, pukne od naglog trzaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

da nisu bas zileti dugo izdrzali vald se polome kad stegnem korpu pa sam staavio od spreja izrezo komad lima i smoto ga u rolu jedan sloj da nekak je meksi pa ljepse legne sjedne  na konus malo se provozo ma milina tak nije nikad radio

 

a i prico sam sa tokarom kaze napravim ti ja bez problema al trebas rastavit masinu i donet mu radilicu i korpu a pšunoi mi je to posla jer maloprije par dan sam radio generalnu i sastavio masinu e sad da opet to rastavljam mrdam a sve je novo unutra

 

inace znam tgk tokara ovak dosta dugo a covjek je vozio trke motora u mladosti pa ganjo jave a i skoro je pogino jednom pa se razumije u motore a jos je tokar tak da..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Slazem se sa Misom, ako vec nesto podbacujes, nek bude nesto mekse od radilice ( zileti su valjda celicni lim ), ako opet provrti, bar je manja verovatnoca da ti osteti radilicu. Inace nov konus kvacila ovde u N. Sadu kosta 25 evra. U Madjarskoj je verovatno jeftiniji, samo da nadjes nekog da ti donese . 

  Znas sta Miha, ti si mozda malo i vidovit - nisi ti dzaba sakupio one silne konzerve od piva, kad ti zatreba, samo dignes ruku i otkacis sa plafona !

                                                          Ad sad prijatna ti voznja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

ne verujem da je se tvoj konus na radilici mogao mnogo ostetiti,tako da je verovatno kao standardni,tako da mozes naci neku drugu radilicu ili teg radilice i odneti mu da ti napravi po njoj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

neznam prije bi reko da je oso kunus kvacila a ne radilica bar kak izgleda konus ima pun k... duboki riseva a na radilici se dobro vide one 4 uzduzne crte i glatka je bez riseva

 

ma problem je u tom sto mi se neda sad sve to rastravljat mozd tam na zimu al prvo da vidim kak ce to sve funkcionirat ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ako je radilica glatka i bez riseva, i ako se vide lepo ona cetiri zareza - znaci da je dobra.  Wice - ova ideja da ti majstor pravi po nekoj drugoj je takodje dobra - ako imas nekog da ti to pravi za dzabe. Ako treba da platis mislim da ces jeftinije proci da kupis nov deo !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

ah mislis da najdem neku drugu radilicu i odnesem je sa svojom korpom majstoru da mi to napravi

 

neznam svakak prodaje svog emzu sa dosta djelova vidio sam te djelove ima ih dosta kaze da je kupio yamahu xt660

pa neznam ak se dogovorim sa njim da mi proda te djelove da imam za rezervu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ne bih da te bedacim, ali, to smo pokusavali da preko druge radilice napravimo konus. Nije uspelo, posto su razlicito bile pojedene, tako da umesto da se oslanja celom povrsinom, konus je nalegao samo na nekim mestima... rezultat, odmah je ponovo proklizao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

da tak sam i mislio

ma nek ide na ovoj konzervi kad to ode onda cu razmislit sa cu sam sto ja odem cesto po 100km od kuce pa nek mi tam prosklize al svedno nosim pun kurac alata sa sobom al na svu srecu i prevaljene km nisam jos mist popravljo putem

pa cu stavit u kljuc vise za taj popravak i komad konzerve da ubacim na u konus

 

al jebiga avak bas ljepo radi s tim limom mislim da to nece otic :-\ ??? ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

cuj, neka moja iskustva od pre 20 godina kad sam radio MZ, je da se vlasnici menjaju, lezaj u maloj pesnici9 se menja, a lim ostaje isti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja