Jump to content

Moto Zajednica

KORPA LAMELE! POMOC!!!!

Recommended Posts

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Banja Luka, Loznica

LJudi, spala mi je korpa lamele,tj proklizala na konusu! Naime, takav je bio kad sam ga kupio pa sam nosio tokaru koji je napravio taj konus i korpa je bila ok sve dosad (znaci nekih 2 meseca)!! E sad ista stvar. Sad ne znam sta da radim, da li da opet obradjujem taj konus, jel malo nemam poverenja kako je resena ta korpa, ali covek mi kaze da je to fabrika predodredila ta taj konus bude tu i da bolje ne moze. Pa sad trazim vas savet kako da to odradim na najbolji moguci nacin da vise nemam problema sa tim. Da li je mozda dobra ideja uraditi mu i konus i kajlu ili ne? Pomagajte, ne znam sta da mu radim!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

    Prvo da nesto razjasnimo ! Nije tebi spala korpa, vec celo kvacilo. Deo kvacila koji ti je strugar obradjivao se zove disk kvacila ili konus kvacila . E sad imas dve varijante. Prva je da nabavis nov disk kvacila ( moze da se kupi posebno i kosta oko 25 evra ).  Druga manje bolna varijanta je da pokusas ponovo da namontiras to kvacilo nazad.

  Moras prvo proveriti kakav ti je konus na disku , da li je ravan i da nema riseve. Da ga das strugaru da ga obradjuje - tu treba biti oprezan jer ako ga mnogo skine - kvacilo se nabije dublje na radilicu i opet nevalja ( mora da bude malo lufta da ne pritisne na srediste kvacila koje mora da se slobodno vrti na radilici ). proveris radilicu, na njenom konusu imas cetiri zareza koji sluze da ukoce disk kad je nabijen na radilicu. Proveris te zareze i ocistis ih saberom ( obicno se tu skupi materijala sa diska kad prokliza ).  Ako je konus u disku dobar, uzmes kvacilo, proveris da li dobro nailazi na srediste kvacila, srediste kvacila stavis na radilicu, takodje i one distanc sajbne i onu krivu elasticnu. Potom uzmes reso, ukljucis u struju, na reso stavis  nesto metalno okruglo precnika oko 5 cm ( da mozr da udje u kvacilo i ostvari kontakt sa diskom ) , a potom stavis kvacilo da se greje. Po radnoj knjizi to bi trebalo da se zagreje na oko 100 stepeni. Ja grejem obicno dok ne pocne da cvrci ulje koga ima u kvacilu, i dok ne pocne da se pusi. Tad uzmes ( sa rukavicama ili krpom da se ne opeces ) kvacilo i pazljivo ga stavis na radilicu i sredioste kvacila, preko njega stavis neki lager i neku sajbnu da pritisnu kvacilo, pa sve to stegnes srafom kolko mozes ( naravno pre toga blokiras radilicu blokerom, ili drskom od cekica kroz izduv - ako nemas bloker. Ostavis to tako da se dooobro ohladi ( preko noci ) i posle sklopis ostatak . Kvacilo obicno spada jer ga ljudi montiraju na hladno .  Pokusaj !  Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Banja Luka, Loznica

Hvala na savetu!!! Pogledao sam oba konusa i disk kvacila koji je pun riseva i na radilici koji takodje ima riseve. Nisam primetio cetiri zareza koja si pominjao ni pre nego sto sam radio konus na radilici prvi put, jer strugar je uradio konus i u disku kvacila i na radilici, bas zbog toga da ne bi uslo dalje kako si napisao. I tad kad je to radjeno, kazem ti nisam video ta cetiri zareza na konusu radilice. E sad jedino kad bi opet odneo tom strugaru da mu podrobno objasnim kako treba sve da izgleda. Mislis li da ce uroditi plodom? Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Mene interesuje kako je to spalo uopšte, da li si izlagao motor nekom posebnom naporu ili eto tako, izlete samo od sebe?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

desi se da spadne samo od sebe,najbolje da se zameni cela  ploca ja sam menjao kod sebe...korpa se steze na 100Nm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Banja Luka, Loznica

kad sam ga uzeo bila je vec proklizala, samo sto je taj lik sto sam uzeo od njega mz zalepio necim, tecnim metalom ili cime vec ne znam samo da drzi vodu. Kad sam skinuo imam sta i da vidim. Odneo strugaru on je uradio drugi konus i nalegalo je to lepo. Samo posto sam extra novo pecen u svemu tome, nisam znao da se korpa montira zagrejana, ili da li je to uopste uzrok sto mi je sada proklizalo, ili je slabo odradjen konus! Sada lutam i trazim najbolje moguce resenje da ne razmisljam kasnije o tome!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Pa ništa onda, napravi spisak potrebnih delova pa da vidimo koliko bi to koštalo novo a koliko polovno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

pa  ako si obradjivao radilicu onda ne moze da se stavi orginal ploca,onda moras menjati i radilicu,ja kod sebe nisam grejao korpu,samo sam dobro ocistio i stegao na moment koji pise u uputstvu i radi,ali sam zamenio novu plocu sa konusom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

jbg,,ti si skidao radilicu sa masine ili sta ,,nije mi jasno kako si je nosio kod strugara ??? ??? ???

to sve moze da se sredi i totalno drugacije,,moze i da se radluju povrsine na radilici i korpi,,najbolje bi bilo da plocu na korpi kupis novu a radilicu da radlujes,,ili da cak i promenis taj jedan teg na radilici,i da stavis novu plocu od korpe,,ili pak da navaris konusni deo na radilici pa da ga obradis na fabricku meru,,ili mi se javi na pp da ti objasnim jos par nacina za sredjivanje ... :) :) :)ima ih jos mali milion  ;) ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

    Imao sam priliku da skidam kvacilo sa MZ-a koje je bilo fabricki stavljeno ( ja sam ga prvi skinuo, znaci nikad nije pre skidano )  Motor je bio star dvadesetak godina, i kvacilo nije htelo sici koliko je bilo zapeklo.  Morao sam ceo motor oterati kod prijatelja koji ima autogeno, i grejati disk kvacila da bi spao ( naravno prvo sam ga nategao radapcigerom kolko sam mogao ).

  Napomena - ako neko greje disk, mora prvo skinuti sa kvacila  Zvezdu kvacila ( onaj aluminijumski deo u kome je druk lezaj ) da se ne bi istopila .    Da se vratim na temu - na tom motoru ( a i jos na nekima ) koji sam ja rasturio prvi posle fabrike - na konusu na radilici su bila cetiri zareza dubine oko 0,25 mm  urezani aksijalno u odnosu na smer okretanja ( od tegova ka kraju radilice )

  Sto se tice "Bokilicevog predloga da zamenis polkutku radilice sa konusom ( ako je tvoja jako ostecena ) tu se slazem . 

  Sto se tice njegovog drugog predloga da navaris drugi konus na radilicu to je moguce uraditi, al ja licno to ne bi radio jer kvacilo ima veliku masu, i postoji mopgucnost da pukne na varu, ili da se od toplote varenja radilica iskrivi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

nece puci na varu,probano 20tak puta.....a i dobar strug malo pomoci subitora i jos nekih alatki i bice ko nova ,,i u centru naravno

naravno najlakse je kupiti novo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  E ovo se bas vrtelo i vrtelo i vrrrrrrrtttttteeeeeellllooooooooo.  Od diska kvacila nema nista, to moras menjati, a sto se radilice tice, ja bi i to menjao ( bar polutku ), il da probas sa nekim od Bokilicevih resenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

ev i mog problema kvacilo mi dobro ne odvaja neznam sta nisam probo vec nastelam ga do kraja al isti k....

sad sam radio generalku pa sam korpu rastavio i neznam sta joj nevalja sastavio isti k.... ko i prije

isto mi je kad sam ga kupio spala korpa al nist ocisti sam konus na radilici i kvacilo od ulja priitogo i drzalo to

  sad kad sam radio gen jedva sam ga skinuo al to me muci sto dobro neodvaja vec razmisljam da kupim drugu korpu novu il polovnu e kolko su org debele lamele >:( ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

ima jedna budz fora.... iseci limenku od puva, jednu slajfnu, ubaci na radilicu, kao neku vrstu prstena i stegni.

Garant ces da se navozas, ako ljudski stegnes, ali ces da poludis da skines ponovo korpu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

a kako to polutku? Jel ima da se uzme posebno? I na kraju krajeva kako bi zamenioi polutku?

pa prosto rasturis radilicu na pola na presi,stavis drugu polutku sklopis na presi,iscentriras i gotovo  :D :D :D

usut proveis kad je vec sve rasureno lezaj radilice i to ti je to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

ima jedna budz fora.... iseci limenku od puva, jednu slajfnu, ubaci na radilicu, kao neku vrstu prstena i stegni.

Garant ces da se navozas, ako ljudski stegnes, ali ces da poludis da skines ponovo korpu.

tako je i kod mene i uopste nemam problema...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Banja Luka, Loznica

E hvala na savetima i predlozima, nesto cu od toga da uradim a najverovatnije da zamenim polutku, samo dok je kupim i nadjem majstora u Banja Luci koji ce mi to uraditi!! Pozdravvv

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

      OK . Bokilic ti je objasnio kako se menja polutka ( polovina neke stare radilice sa dobrim konusom ).

    Za Mihu - moze se desiti da nisi dobro slozio lamele u kvacilu, pa kad si ga montirao na radilicu da ti je srediste kvacila priteglo zadnju lamelu uz korpu.  Kad slazes lamele u korpu - uvek ubacis srediste da bi se sve lepo slozili.  Sve to tako drzis dok ne pritegnes zvezdu sa oprugama. Pre montaze isprobas kako to stoji - uzmes srediste kvacila, ubacis ga u sklopljeno kvacilo.  1. srediste mora glatko da udje do kraja !  2. kad ga naglo ubacis, i kad dodje do kraja - mora se cuti cist ton udarca metal o metal ( znaci srediste je proletelo skroz i udarilo o konus ) !

    Prva pomoc.  Ako si vec sklopio motor, mozes probati sledece :  Prislonis prednji tocak na neki zid, upalis motor, stisnes kvacilo, dignes malo vise obrtaje i naglo ubacis u prvu brzinu. Ja sam tako uspevao da odglavim pritegnutu lamelu. To mozes probati dva - tri puta. Ako uspe - u redu, ako ne uspe - opet kvacilo dole, pa slazi lamele.

    Takodje treba obratiti paznju na to da kad je kvacilo montirano na radilicu - probas nekim srafcigerom ( jacim ) srediste kvacila. Ono mora imati oko pola milimetra lufta ( moras ga dobro gurnuti jer ga drzi elasticna podloska ). Ako nema lufta, postoji sansa da je neko obradjivao konus kvacila ili konus radilice, pa kvacilo pritegne srediste kvacila skroz i onda ko da i nemas kvacilo !    Probaj nesto od ovog, pa javi sta si uradio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

      OK . Bokilic ti je objasnio kako se menja polutka ( polovina neke stare radilice sa dobrim konusom ).

    Za Mihu - moze se desiti da nisi dobro slozio lamele u kvacilu, pa kad si ga montirao na radilicu da ti je srediste kvacila priteglo zadnju lamelu uz korpu.  Kad slazes lamele u korpu - uvek ubacis srediste da bi se sve lepo slozili.  Sve to tako drzis dok ne pritegnes zvezdu sa oprugama. Pre montaze isprobas kako to stoji - uzmes srediste kvacila, ubacis ga u sklopljeno kvacilo.  1. srediste mora glatko da udje do kraja !  2. kad ga naglo ubacis, i kad dodje do kraja - mora se cuti cist ton udarca metal o metal ( znaci srediste je proletelo skroz i udarilo o konus ) !

    Prva pomoc.  Ako si vec sklopio motor, mozes probati sledece :   Prislonis prednji tocak na neki zid, upalis motor, stisnes kvacilo, dignes malo vise obrtaje i naglo ubacis u prvu brzinu. Ja sam tako uspevao da odglavim pritegnutu lamelu. To mozes probati dva - tri puta. Ako uspe - u redu, ako ne uspe - opet kvacilo dole, pa slazi lamele.

    Takodje treba obratiti paznju na to da kad je kvacilo montirano na radilicu - probas nekim srafcigerom ( jacim ) srediste kvacila. Ono mora imati oko pola milimetra lufta ( moras ga dobro gurnuti jer ga drzi elasticna podloska ). Ako nema lufta, postoji sansa da je neko obradjivao konus kvacila ili konus radilice, pa kvacilo pritegne srediste kvacila skroz i onda ko da i nemas kvacilo !    Probaj nesto od ovog, pa javi sta si uradio

 

da kad sam slagao kvacilo ubacio sam srediste i tako sam ga pritego e sad to nisam probo da ubacujem srediste

ok probam ovo sa ubacivanjem u prvu........

 

da al ja tako vozim vec cjelu ovu sezonu i natuko sam bar 5 - 6000km ono u voznji se to maltene ni ne osjeti al ono kad ubacim u prvu stojim i drzim kvacilo motor gubi okretaje i kad bih se odgurnuo on bi nastavi lagano ici  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

e ovak probo sam ono sa upiranjem u zid nista

skino sam korpu dolje i proverio srediste kvacila ulazi i cuje se udarac kosto si reko e sad izgleda da mi fali jedna podloška izmedju ležaja i masine el bi to mogo biti uzrok

i kad sam mjerio lamele debele su 3.5 -4mm el to malo predebelo ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Nisam siguran, sad ne mogu da kopam po literaturi, ali mislim da je 4mm predebelo. Mislim da bi trebale biti oko 3,5 mm.

  Sad zurim na aerodrom, veceras kad se vratim pogledacu tacno, pa cu ti reci.  Moras na radilici imati dve uzljebljene podloske. Jednu do semeringa, potom ide srediste, pa jos jedna uzljebljena podloska, pa elasticna. Zljebovi moraju da nalegnu na radilicu ( pazi da ne stavis naopacke )  Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

u manualu pise da su nove lamele debljine 3.0mm i da je donja granica istrosenost 2,7mm kada se moraju menjati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja