Jump to content

Moto Zajednica

KORPA LAMELE! POMOC!!!!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

Dzabe idealno sklopljena radilica kada pri montazi lezajeva u polublokove neko zezne stvar pri sklapanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

E to je ono sto a pricam klijentima , koliko god bio jednostavan sklop , uvek postoje sitnice koje amaterima prave probleme , Ali i profesionalcima kada dodje od ne profesionalca "majstorija" ! Onda ispadne ono : "sto jedna luda pokvari , ni pet pametnih ne mogu popraviti"

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 125

Pozdrav društvo, imam malo problema sa kvačilom a siguran sam da na forumu ima iskusni koji bi ovo mogli riješiti. Motor je MZ ETZ 125 a kvačilo mi ne odvaja najbolje, pogotovo kad je hladan tad kad ubacim u prvu trzne dobro i malo vuče, a kad stanem u prvoj brzini nemogu da izbacim iz brzine. Pokušao sam da štelujem kvačilo i na sajli i na deklu sa desne strane motora ali koliko god da stegnem kvačilo opet nemogu da izbacim iz brzine kad stanem, a u hodu normalno mijenjam brzine. Trenutno u mjenjaču je ulje SAE 30 za dizele ako i to ima neke veze.

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Fabrika je propisala SAE 80 ! posto kod nas nema (uglavnom) onda je naj blize SAE 90 . Znaci prvo to probaj , pa ce mo videti .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Miladine kad ti neodvaja sa sea 30 sa sea 90 ce biti joj gore vidi dali su se lamele ukopale u korpu pa i kad ih popustis neka je i dalje nategnuta i nece da odvoji otvori ga sve detalje polako pregledaj pa sklapaj

Ja na mojoj 150 sam imao problem da srce kvacila je bilo mekano (mala privreda ) pa se metalne lamele ukopaju i nece da odvoji nema sanse a ler da nadjes mozes pre da se ubijes nego da ga izbacis0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 125

Bobane jasno mi je šta kažeš, ozimus sam rastavio mašinu jer sam mijenjao ležaje na radilici i primijetio sam da su lamele malo ukopane u korpu moguće je da je i zbog toga, a ja sam namjerno stavio ulje SAE 30 da bi kvačilo bolje odvajalo zbog one logike kad se ulje zagrije lakše odvaja kvačilo jer je toplo ulje rijeđe. Prošle godine mi je kvačilo radilo bolje pa sam posumnjao da nisam nešto zabrljao prilikom sklapanja mašine ali čini mi se da nisam tu ništa pogriješio. Moraću skinuti deklo da to ponovo provjerim, dali postoji mogućnost da se turpijom poprave ta oštećenja mada bi onda kanali bili širi a možda to nebi ničemu smetalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 125

Sve sam pregledao i sve je u redu, malo sam poravnao zajedene lamele, ulje sam nasuo za mjenjače za 2T motore SAE 10W30. Sad je dosta bolje ali i dalje nemogu izbaciti iz brzine kad stanem, jeli i kod vas tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

kad odvrnes onaj sraf dole pored srafa za ispustanje ulja treba da ima jedna opruga i kuglica, ako nema kuglice nema ni izbacivanja u ler, tj jako tesko... mozda ti i ovo pravi problem... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 125

Znam za tu kuglicu ima je na tom šarafu, dok motor ide polako mogu da izbacim na ler i iz prve brzine i iz druge brzine, čim stanem nemogu da pomaknem nikako polugu mjenjača kad ga ugasim u brzini onda lako izbacim iz brzine. Nije mi jasno nikako, imam osjećaj kao da kvačilo ne odvoji dobro iako sam vidio dok nisam stavio deklo da oslobodi lamele, ipak ima neki problem. Nije mi niko odgovorio dali kod vas izbacuje iz brzine dok motor stoji (upaljen).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 125

Ja isto tako radim bez obzira dali je kvačilo u redu ili nije ali koliko znam, bar je tako kod ostali motora, kad motor stane ispravno kvačilo u mjestu mora i da ubaci i da izbaci iz brzine, to sam vidio kod komšije na kineskom motoru i na jamahi kod jednog drugara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Imam osecaj da je to sa kvacilom mana koid 150-ki jer se to i meni desava.Kada sklopim kvacilo jedno vreme radi perfektno a onda pocinje da zeza.Mislim da je problem u celom sklopu, odnosno komplet kvacilo se jednostavno pohaba.

Meni licno ne zadaje mnogo muka i pomaze mi kada otpustim sajlu i maticu na dekliju i ponovo prestelujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 125

Nije mi baš jasno šta se tu dešava, prilično dobro se razumijem u motore ali ovo nemogu još da otkrijem šta je u pitanju. Kad pritisnem kvačilo lijepo vidim da su lamele slobodne čak prstima pomijeram sve lamele, probao sam da iglu koja oturuje kvačilo montiračem potisnem do kraja koliko god mogu i opet na guranje motora u brzini okreće se radilica. Imam osjećaj da ulje prosto lijepi lamele, jer dok sam sve to montirao lamele su bile obrisane i tako suve sa pritisnutim kvačilom lako su klizale a kad sam ih malo nakvasio uljem mnogo teže su klizale. Probaću ponovo sa drugim uljem, sad ću da stavim matik za hidraulične volane to mije preporučio jedan rođak on je imao MZ prije nekoliko godina. Nepravi mi to neki veliki problem tako je već tri godine, ali me sad toliko žulja da mi je već krivo i neću odustati dok ne otkrijem problem, a vi mi možete najviše pomoći ako ništa drugo samo da mi se jave oni koji mogu da izbace iz brzine dok motor stoji bez ljuljanja motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Moja 150 je radila perfektno dok nisam zamenio srce kvacila i tada se ponasala kao tvoja Srce na mojoj nije bilo u centru i nikad nije htela da odvoji do kraja kad baca sredina dovoljno je malo i da mu neda da popusti kandze na zupcanicima Malo posle tih problema sa kvacilom motor je prolupao i ja sam se odlucio da ga prodam jer nisam imao vise zivaca da ga sastavljam sa losim delovima Bez maticme fabrike sve je djaba kad nema kvaliteta0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 125

Meni se čini da je veoma malo motora, bar ovi stari, koji mogu da izbace iz brzine u mjestu, moguće je i to da je jedan od glavni razloga dugogodišna pohabanost kompletnog kvačila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 125

Evo društvo ponovo sam čačkao kvačilo i nešto sam iščačkao. Opet sam se nakanio i skinuo deklo, prvo šta sam uradio ubacio sam u prvu brzinu, pritisnuo kvačilo i preko točka pokretao mašinu. Bilo je to malo poteško zato što kvačilo slabo odvaja pa je malo gurao i klip do sabijanja i tu je stao. Prvo što sam uočio da ploče između lamela a tako i lamele šetaju lijevo desno. Odmah sam shvatio da tu nešto nije centrično, a pošto nije centrično tako i ploče lutajući lijevo desno između lamela zakačuju lamele i automatski dolazi do lošijeg odvajanja kvačila. Najveća ekscentričnost je na prvoj, valjda se zove potisna ploča, a na ostalim se to manje uočava. Pošto tu potisnu ploču stežu tri šarafa uspio sam koliko toliko da je centriram poturujući pod dva šarafa podloške od 0,2mm i sa tom kombinacijom sam dobio dosta bolje odvajanje kvačila. Sada kad stanem mogu da izbacim iz druge brzine a iz prve mi prvo preskoči u drugu pa iz druge na ler. Zaključak je prost, loše odvajanje kvačila nemora da bude neki kvar nego može ba bude i dugogodišnja amortizacija kvačila jer amortizacijom kvačilo postaje ekscentrično. Još da dodam da kvačilo bolje odvaja kad je ulje rijeđe bar ova ekscentrična.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Mozda nisi montirao sve kako treba ? Dali si uzupcio potisnu plocu kako treba ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

150ka na kvačilu ima odstojne limove određene debljine, i kada se lamele pojedu ubaci se limčić. Ima u manualu kako se meri kolika debljina limova treba.. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja