Jump to content

Moto Zajednica

Alpi jul 2008. Svaba i Djura (putopis)

Recommended Posts

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

dakle, izlazimo iz tunela. Treba preko St. Bernarda da odemo do Val d'Isèra a onda, konacno ultimativni cilj.

 

66xLv_dsc06349se3.jpg

 

Put do gore...sacuvaj me boze. Vazduh tako cist da ne mogu da ga disem. 20ak stepeni celzijusa...Sta pricam, evo slika...

 

W1u8M_img1844vx8.jpg

 

EtxqZ_img1850af8.jpg

 

pkHji_img1851du4.jpg

 

idUGH_img1852zi3.jpg

 

cQ1hH_img1854fr3.jpg

 

taman smo izasli iz Francuske i usli u Italiju, kod ono opet:

 

404.jpg

 

jadan mobilni telefon, verovatno je poludeo menjajuci operatere :)

 

s41gb_img1858er6.jpg

 

sreca, sreca, raaaadooost...

 

urA8A_dsc06337cu0.jpg

 

25C5s_dsc06339vn9.jpg

 

x0jbd_dsc06355pf4.jpg

 

9uuYD_dsc06359cb7.jpg

 

s41gb_img1858er6.jpg

 

cika sveti Bernard...lepo mu je ovde, nema sta...

 

niuMY_img1861zs5.jpg

 

Svaba probao da vidi da li GS ide po snegu. Dzaba sam mu objasnjavao sta znaci gelande a sta strasse...nece covek da slusa i eto mu sada:

 

WPR4q_img1847hv3.jpg

 

Ulazimo u jos jedan ski centar gde se vozi svetski kup. Ovde me cale vodio na skijanje pre 25 godina...

 

404.jpg

 

jQwxR_img1866pp7.jpg

 

jos malo voznje....i...

 

MsubR_dsc06352pn0.jpg

 

juriiiiiissssss

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

peli smo se i peli i peli....a nije da smo bas krenuli sa 100mnv...i odjednom...dalje nema, bar nema asvaltom....krov Evrope!!!

 

Svaba je imao prvi cast...

 

EGGKq_img1871af5.jpg

 

pa onda ja...

 

Up29U_img1869lr7.jpg

 

iXygL_img1868im0.jpg

 

sz3Tb_img1875tq0.jpg

 

i8mtL_img1870ox9.jpg

 

crkvica na vrhu...

 

TLtoc_img1884ot0.jpg

 

Tek kad sam krenuo ka motoru, provalim da sam se uparkirao pored tate i pradede  ;D

 

FTT7d_img1878fy6.jpg

 

druze moj, da nazdravimo ti i ja....zasluzili smo...

 

ATEiV_img1882yq5.jpg

 

jebeno je gore...nekako se osecate...kraljevski....

 

dT9C7_dsc06340ge9.jpg

 

OK, vreme je da krecemo....nevoljno sedamo na motore i spustamo se...polako, svako sa svojim mislima pod kacigom...

 

sBBE0_img1892pi3.jpg

 

xGvzR_img1893yr1.jpg

 

ovo iza ovih miliona, triliona tona kamenja je jezero a kamenje je brana....sta bi bilo kad bih izvukao jedan kamencic...

 

404.jpg

 

Vrh ostaje za nama...treba stici do Verone, gde smo iskusno rezervisali hotel....kao da smo retardirani. Pa do tamo ima jos 400km a mi vozimo skoro ceo dan. Jebiga....sta ces..

 

Posle par sati, stizemo u hotel...vecera pa u krevet. Sutradan se rastajamo. Svaba ide dalje u Modenu i Ankonu, pa trajektom za Split, a ja...pa meni je zivot maceha. Moram pravo za Beograd. Seo sam na motor u Veroni i sišao ispred kuce. 900km za 7 sati, dve granice i silne naplatne rampe....spalio sam se...

 

To bi bilo to....a da, imali smo i jedan kvar:

 

Kaze GS - lamp failure

 

Zenrj_img1897uj7.jpg

 

Crkla mi sijalica za srednje svetlo. Jebe mi se, imam dugo...ali tu je majstor Svaba, kome je to nevidjeno smetalo (kao da je njemu crkla), toliko da je kupio sijalicu na pumpi i zamenio mi a da ja nisam ni znao....e to je drugar  ;D

 

Uglavnom...4 soma kilometara u 5 dana i verovatno najlepsa voznja u zivotu

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 528 postova
  • Lokacija: Novi Sad

djuro molim te da sledeci put sve napises u jednom postu il bar u jednom satu, nemogu vise da balavim vako na rate.

 

PS Moglo bi se reci da ste se lepo navozali  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS

Ej Djuricu, treba covek da stavi pare na vas, posalje kamermana i ekipu da vas prati, snimi serijal i proda televiziji. Plus da se odradi i neki festival, cisto radi prestiza.... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Nemam reci !!! Nemam reci !!!

Ovo je prelepo, momci najiskrenije cestitke na odabranoj ruti i na blistavim fotografijama..........definitivno cu morati iduce godine da prosetam vasim tragovima.......to je odluceno i tako ce biti. Planiram put za Maroko (start Beograd) i u povratku cu provozati se ........ali zaista..........neverovatnim Alpima.

Hvala na izuzetno zanimljivoj reportazi....

 

Najiskrenije cestitke.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Djuro, moze li se dobiti track-log sa ovog puta?? Ko zna sta moze da se dogodi sledece godine...

 

I sta se desavalo sa Zumom, bas me interesuje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

auuu pajserii, vidim da se ozbiljno treniralo levo-desno ;D ;D ;D Moram sto pre da kupim motor i krenem u trening.

Odlicna ruta, svaka cast, odmorite malo pa opet na par dana u planinu...Bravoo!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Djuro, moze li se dobiti track-log sa ovog puta?? Ko zna sta moze da se dogodi sledece godine...

 

I sta se desavalo sa Zumom, bas me interesuje?

 

zumo se sjajno snalazi u uobicajenim okolnostima. Nema gresko stvarno. Par puta me je vadio iz govana kada sam trenirao zivce u smislu da GS kaze da imam benzina za jos 29km a ja onda pomislim - ih, pa za 29km cu da naidjem na jos 10 pumpi, ne moram bas da sipam na ovoj koja ispred mene  ::)

Naravno, Marfijev zakon kaze, da ce sledeca pumpa da bude u drugoj drzavi. E setim se pa kliknem (vec u stanju ocaja jer na displayu pise da se vozim na bezinska isparenja) na znak za pumpu na Zumu i ono spas:

 

1793nq5.png

 

Ono sto je brljavio je kad krenu planiski putevi, serpentine i putici, razdvajanja....tu se gubio kao da me namerno zajebava. Svaba i ja smo (kad smo vec videli da od nerviranja nema vajde) crkavali od smeha.

 

Val d'isere smo nasli tako smo smo pitali nekog cikicu Francuza koga je Bog poslao u onu nedodjiju da nam spasi zivote  ;D

 

Onda...kad krenemo po serpentinama i onda ona koza mi sve vreme i kacigi prica - "turn left", "turn right" a drugog puta nema 50km okolo nego me ona kao vodi po krivinama. Pa da sam hteo suvozaca, bio bih Carlos Sainz i vozio reli!

Ovakvi putevi joj nevidjenu glavodbolju zadaju. Totalno ispizdi...krava glupa

 

22778qy8.png

 

22152xi2.png

 

Ovaj savet joj je jedan od ludjih:

 

21905rg8.png

 

Ma vidi, nije nesto sto ce da ti ne znam kako smeta. Ludeo je i TomTom, ali eto - savrsene sprave nema!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

A da, Lalajko, naravno da mozes da dobijes trip log.

 

Hvala svima na komentarima, ovaj put je stvarno bio nesto. Zao mi je sto nismo imali vise vremena pa i da bude vise slika. Ovo u putopisu je recimo 40% onoga sto smo mi videli. Planinska sela koja su svaka kao filma Hajdi, priroda....jezera (mislim da smo ih videli nekoliko stotina) pa onda gradovi pored kojih smo prosli, ali nismo stajali....

 

Jebes ga, moras nesto i da ostavis za sledeci put  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Karlovac/Zagreb

Crkla mi sijalica za srednje svetlo. Jebe mi se, imam dugo...ali tu je majstor Svaba, kome je to nevidjeno smetalo (kao da je njemu crkla), toliko da je kupio sijalicu na pumpi i zamenio mi a da ja nisam ni znao....e to je drugar 

 

 

Njemačko smeće, rekao sam ti. Skoro ćeš i ti dužiti Touratech tekicu.  ;D

 

Super đir!    :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: BEOGRAD

uuhh!! Zaista predivnoooo! Alpi uvek i iznova inspirisu, sada je volim jos viseee ( mislim Austriju ;D)!

Bravo momci i hvala na ovako predivnim slikama :)!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 393 postova
  • Lokacija: Budisava
  • Motocikl: BMW F650 ST

Pa ovo nije uredu. :(  Sad stvarno morate da me ponesete u bocnom koferu sledeci put da bi opet bili dobri. :-X

SVAKA CAST! Prelepo putovanje i divne slike. Drago mi je da je sve proteklo u najboljem redu. Jos jedno svaka pohvala.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova

Već nekoliko puta virkam ovaj putopis i nikako da nešto napišem. Ukratko, dobio sam neodoljivu želju da odem tamo. BWM provod, ne bih odbio, ali on nekako dođe kao šlag na tortu, na kraju balande. Ono što me uvijek opčini jeste priroda, a prizori koje ste prošli i zabilježili su prva liga. Svaka čast za putopis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3169 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Pa trebalo je da mi se potpises na tank torbu, da se hvalim da imam djurin autogram  ;D ovako niko nece da mi veruje da poznajem ove face. Stvarno dobro putovanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja