Jump to content

Moto Zajednica

Koji aparat sa velikim zumom, a da kosta "malo"

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

razmisljam se vec duze vreme koji aparat da kupim, kompaktni ili neku skalameriju

naravno da ne platim puno jer se fotografijom ne bavim profesionalno, a i nemam vremena da mi bude hobi

ali, jako volim fotografije pa bih voleo kad uslikam nesto da to bude koliko toliko ozbiljno

 

videh kod drugara fuji 5800, platio ga oko 180€, ima opticki zum 10x sto mi se jako svidelo

testirao sam malo aparat u prirodi i koriscenje je veoma lako, fotke nisu bas nesto specijalno pa zato pitam vas

koji aparat sa 10x optikom da pazarim, da ne kosta vise od 200 jura, a da pravi ok slike

 

evo par primera, sve fotke su slikane na AUTO

primecu je se da na jakoj svetlosti probija ljubicasta boja, verovatno je do senzora :(

 

fAh3w_12066410vt7.th.jpg LGO9P_63634504wu1.th.jpg vDoVw_41481157bc2.th.jpg

 

404.jpg 9GnW5_90854221bu6.th.jpg EoymP_48365252cy6.th.jpg

 

Yhdhh_32399931zk8.th.jpg xU8z1_72497842an3.th.jpg hUXIL_45594423hj2.th.jpg

 

dakle...aparat cu koristiti na putovanjima za slikanje lepih predela, zato mi je potreban zum...ako znate neki aparat koji pravi bolje fotke od ovog, a da ne kosta puno, molio bih da mi preporucite.

 

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Ako možeš da nađeš polovan/nov Fuji S6500fd ili Canon PowerShot S3, to bi ti bilo to. Kolju se po kvalitetu slike, ali Fuji nema, a Canon ima stabilizaciju slike, što je nekome (ka npr. meni) presudno i poboljšava uspješnost u slikanju, naročito na većim žižnim daljinama.

 

Takođe, memorijske kartice ti mogu predstavljati stavku, pošto Fuji koristi xD (koji je skuplji), dok Canon rabi SD koji je jeftiniji...

 

E, sad, za koje cifre se to može naći - pitanje je... Ali, već će da se javi neki od ovih naših "foto manijaka" ;D ;D ;D, pa ćeš pretpostavljam i cifre da saznaš.

 

Čini mi se da u Axel-u imaš komplet Canon S5 (posljednji model), punjač sa baterijama, kartica od 2 GB i torbica za oko 320 eura. Novo sa garancijom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

pff 320 jura :)

 

ovaj aparat prima i SD kartice, bas je unutra bila jedna od 4gb, a ima i stabilizator, nisam testirao kako to radi, ali eto, pise da ima :)

 

skroz mi je ok ta varijanta sa polovnim, pusticu buvu po Kraljevu, mozda i naidje nesto...ali prvo da sacekam jos neki predlog

 

e, da, jako je bitno da ne trosi puno baterije...mnogo trazim, a malo placam, a? :)

 

hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Ima Canon SX100-is  ima 10x optički zoom i oko 8mpix i košta oko 210 eura. Ja sam ga gledao, ali sam uzeo Fuji S 9500 polovan od kolege Brutus-a i odlično me služi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3634 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

S6500 sasvim lepo moze da zavrsi posao. Baterije, bar meni, drzi prilicno dugo. Mislim da moze da ispuca i preko 300 slika sa jednim punjenjem. Kartica mi je od 1GB i obzirom da su slike u jpeg formatu u proseku oko 3MB i to je sasvim dovoljno. Mana mu je mali blic,a nema papucu za eksterni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 489 postova
  • Lokacija: Kraljevo<->Beograd

OverLord, jesi to gledao u FotoAS-u?

Ako jesi onda ih nema vishe ja sam rezervisao poslednji, barem mi je tako Zvonko rekao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

uhh sad se nesto kalkulisem :)

 

da li je bolje kupiti polovan (malo koriscen) 300D sa standardnom optikom ili nov S5 is?

 

ili pak fuji S8000 sa 18X optikom? :P

 

uhhh...polako ali sigurno se gubim  ??? ::):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

To ti sljeduje u svakom slučaju... Pitanje je koliko želiš da se "patiš" sa fotografijom... Za početak možeš uzeti S5 ili S6500fd, pa da vidiš da li te to zadovoljava. Ako ti to nije previše, idi dalje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

da li je bolje kupiti polovan (malo koriscen) 300D sa standardnom optikom ili nov S5 is?

 

eeee sad već pomalo pričaš ko čovek :) ... još malo ću te sačekati pa ću da se uključim u temu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

hvala svima na pomoci, a ti bendzo, drzi se dobro za raft na tari jer cu te gurnuti u vodu kad se najmanje budes nadao ;D

 

castor je kriv, lozi me  ;D 325 jura ceo komplet, lepo zvuci jbg, al nije mala para...slucajno videh kreditnu karticu na stolu pa mi pade napamet da uzmem na kredu i zavrsim posao  ;)

setao se danas po gradu i gledao cene...s5 ovde 50 jura vise nego u BGu hehe ...medjutim na jednom mestu mi rece decko da zna nekog lika koji prodaje 300D...ostalo je da mi nabavi broj posto je zagubio, a meni ostalo da razmisljam sta i kako da izvedem

 

uhh...raspitivao sam se i za fotografske radionice tj. kurseve :) :) izgleda da je mnogo jako ovo sunce ovih dana, ako jos malo potraje tacno cu da prodam motor i uzmem sve sto se za te pare moze uzeti od foto opreme i biti suvozac nekom od vas :) pu pu pu spasavajte me toga  :D

 

ok...salu na stranu...za sada mi je jedina opcija S5 posto 6500 nema gde da se kupi, bar ja nisam nasao

 

nema mi drugara "sokola" da se ukljuci u diskusiju, on bi rekao da mi ixus 860 zavrsava posao :) tako je sve krenulo, a vidi sad :) damn

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

uhhh...polako ali sigurno se gubim  ??? ::):)

 

:D razumem te apsoluno  :D  Ja sam imao te muke (na neki nacin slatke) i posle vise meseci razmatranja, traganja i gnjavljenja strpljivoga Mrlje  ;D,

prelomio i pazario polovan S6500fd.

 

Zasto?

1. Svakom drugom aparatu (prosumer, ili kompaktni) u tom cenovnom rangu nedostaje ponesto od perfomansi i opcija koje Fujy ima

2. Odlican je za sticanje predznanja za ulazak u DSLR svet

3. Imao sam kesa koliko i ti, plus 'plastika'. Zajebi plastiku, krediti smaraju (bolje sipaj corbu i vozi se)

4. Mogao sam de se naaaategnem jos 70-100 jura za polovan 350D sa kit-om  ;D, ali... da li je to uvod u trosak od jos 300-500e za

    prosecne objektive, +torbica,+tripod, + ovo, +ono... prici nikad kraja (mozda jednog dana  ;))

 

Primecujem da se Muljaz vec duze vreme dvoumi da proda svoj Fujy, al` nikako. Da, tesko je odvojiti se od tako slatke spravice. Ali, ako je taj

300D tu negde sa cenom, svi ce ti reci - uzimaj.  ;)  Ti znas najbolje sta mozes !

 

Predpostavljam da si procitao ovo:

http://www.bmfoto.co.yu/test/fuji-finepix-f-6500-fd

 

I, pregledao ovo:

http://www.pbase.com/cameras ogromna baza fotografija koju mozete pretrazivati prema fotoaparatima ili objektivima

veoma korisno za procenu sta koji aparat ili objektiv moze. puno amatera ali i vrhunskih profesionalaca koji imaju svoje galerije na ovom sajtu

(po preporuci CrneMrlje)

 

Srecno sa odlukom !  ;)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Drug Soko ti radi u Axelfoto-u, a možda može da ti obezbjedi i nešto povoljniju cijenu. Takođe, on može da ti kaže i kako stoje sa kursevima...

 

A, osim kompleta, imaš i solo PowerShot S5, samo ti je cijena 299 eura... Kad se to pogleda, za 26 eura više, ti u paketu dobijaš torbicu, punjač sa 4 baterije i karticu od 2GB. To sve za 26 eura, odnosno 2080 dinara - jednostavno ne možeš da kupiš... E, da... Još jedna sitnica... Canon ima pomični ekran za pregled i kadriranje, a Fuji nema... Ponekad to može da znači (ako slikaš iznad ili ispod glave, pa možeš da ga izvrneš i flipneš kako ti odgovara)...

 

Takođe, imaš Fuji S8000fd koji je izgleda nasljednik S6500fd modela... I to za samo 229 eura... Ali, kakav je - ja nemam pojma, možda opet neko od ovih naših "foto manijaka" može da ti kaže...

 

Čini se meni da ćeš ti da zoveš Sokola da se dogovaraš... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

S8000 nije ni N od naslednika S6500, ima senzor manje povrsine i vece gustine piksela sto dovodi do losijeg kvaliteta fotografija...

dzabe mu 18x raspon objektiva, evo malog uporednog testa http://www.dpreview.com/reviews/fujifilms8000fd/page10.asp

 

 

S6500 i dalje predstavlja best buy, iako ga novog nema u prodaji vec pola godine

 

nesto kao njegov naslednik, S100fd kosta previse da bi se o njemu ozbiljno razmisljalo

 

 

savet? ne znam, ne svidjaju mi se aparati kojima objektivi krecu od 36mm a to je slucaj sa Canon SX100 i S5 modelima

kod njih je sve ostalo prilicno dobro ali...

 

ako je budzet ~200, uzeo bih polovan S6500, ima ih par komada na oglasima dizajnzone http://www.dizajnzona.com/forums/index.php?showtopic=18373&st=80

 

 

ako je budzet ~300, moze se razmisljati o polovnom Canon EOS 350D, pogledaj iste te oglase

 

 

ako se uzima iskljucivo nov aparat, taj SX100 je po meni bolji izbor od S5 zbog cene pre svega [a njegova prednost u odnosu na FUji modele je opticka stabilizacija objektiva, a ne senzora kao kod novih Fuji ultrazoomova]

 

 

ps. soko vec vise od mesec dana ne radi u axelfoto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

nocas sam provalio dizajn zonu i odusevih se :)

citao sam do ranih casova :)

koliko sam skapirao, definitivno u klasi ultrazum aparata po kvaliteti slike dominira fuji, dslr je vec polje za nikon i canon

 

e sad, pominje se da fuji daje prirodnije boje, slicnije oku, a canon to malo pojaca, sto meni jako prija, volim jako izrazene boje, ipak, nije isto kad se gleda okom i kad se slika aparatom, ni jedna fotografija koja je "realna" ne moze da docara pravi izgled kao kad se gleda golim okom, zato volim kad je to malo "nabudzeno", onda fotka nekako ozivi :)

 

e sad, svako ce reci, bolje ti je da kupis fuji jer ima bolju fotku, a posle u PSu pojacaj boje...ali...ja volim puno da skljocam, i jako mrzi da obradjujem minimum 200 fotki posle svakog izlaska u prirodu :)

 

zbog toga se lomim da li da uzmem fuji pa onda obrada ili canon pa manja obrada...

ovo sto pricam je ono sto sam ja skapirao iz raznih izjava clanova na dizajn zoni

 

pazi sad, 6500 nema vise nigde, da kupim polovan, hmm, razmisljao sam o takvoj kupovini, bojim se iskreno, nije bas da se takvi aparati ne kvare, racunam da garancija znaci, ipak, nikom nije do bacanja para, a ja kao laik za aparate ne mogu da znam da li kupujem ocuvanu masinu.

 

dakle, pricamo o fudziju, modela 6500 novog nema, zamena za njega koliko sam video je 9600, on je oko 350 jura

za te pare moze da se pazari ok polovan dslr ali sta postizem sa tim, hmm, dobijam daleko kvalitetniju fotku, gubim veliki zum ali imam ziroki ugao, dakle, ono sto meni treba pored toga je jos veliki zum, a to kosta, plus je maltretiranje nositi sve to...jes zajebana odluka stvarno  :-\

 

problem je sto ako se budem vise zainteresovao za fotku onda cu se kajati sto nisam uzeo nesto bojle, ali ako se ne budem zainteresovao, onda cu se kajati sto sam uzeo tako ozbiljno pa sad nemam gde da smestim silne objektive i tesku aparaturu kad krenem do grada na kaficu i uzgred da upecam koju ribicu :)

 

malo me nervira sto canon krece od 36mm, ali me isto tako nervira sto fuji ima manje krajnje uvecanje...uhh...nema idealno...doduse s100fd ima 28 - 400mm, a to bi mi jako prijalo :)

 

ok, da se vratim realnosti, 6500 mi zavrsava posao, zamena za njega je 9600, njegova cena je mnoooogooo veca nego cena polovnog 6500, da li se isplati dati mnogo vise novca, a dobiti prakticno malo bolji aparat, naravno da NE, ali, vraca mi se ono, TO JE POLOVNO, uhh, mislim da cu morati da se ohrabrim, ako je mogao BusMan, onda mogu i ja :) ... drmnem isto tako nekog poznavaoca foto tehnike za rukav i kazem, ajd da kupimo polovnu, a dobru masinu... :D

 

stannnnniiiii kociii, ako se vec odlucim da kupim polovno, onda bi to mogao da bude i neki dslr :) aaaaaaaaaaaaaaaaa neeeeeeeee, necu da idem sve iz pocetka, neeee!!! :) ne, ne, ukucacu sebi u glavu da je polovan 6500 nesto najbolje na svetu...da!  ;)

 

jedno pitanje za kraj, da li je moguce montirati neko drugo/dodatno socivo na ultrazum aparate, recimo na s6500fd...ono sto me zanima je da mu povecam zum...lupam, a?  :-[

 

hvala svima na pomoci  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3634 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Nateraces mene da resim tvoje probleme. Prodacu ti ja moj S6500 koji radi kao doxa , a ja cu sebi da kupim 400D. Na fuji moze da kacis filtere i mislim da sa nekim solidnim CP mozes da dobijes malo pojacane boje i da ne radisu u PS-u nista...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

jedno pitanje za kraj, da li je moguce montirati neko drugo/dodatno socivo na ultrazum aparate, recimo na s6500fd...ono sto me zanima je da mu povecam zum...lupam, a?  :-[

 

Ne lupas nista! Postoje 'lens adapteri' koji se srafe na objektiv. Ja sam uz moj primerak dobio dva komada, jedan za jos siri ugao, a drugi

izigrava durbin. Da nesh`  komsinici da udjes u kupatilo, kroz prozor !?!  ;D ;D

Kako izgledaju i koliko kostaju mozes da vidis ovde:

http://www.bmfoto.co.yu/katalog/lens-adapteri/fujiyama/adapter-tube-for-fuji-4900s7000

 

Slikao bih ti moje da ih bolje vidis, al`  mi se trenutno pune baterije (moracu da kupim jos jedan komlet  ;D) posle prvih 7 dana upoznavanja sa dragim mi Fujy-jem. Baterije su stare godinu i cetiri meseca, posle 7 dana pipkanja, stipkanja, skljockanja, red bi bio da ih napunim. :D

 

dakle, pricamo o fudziju, modela 6500 novog nema, zamena za njega koliko sam video je 9600, on je oko 350 jura

 

S9600 je naslednik modela S9500. Vrlo su slicni po karakteristikama sa S6500, a 'majstori' kazu da za njega naslidnika jos nema. Citat iz testa za S9600:

"Nizak nivo šuma, mada ne kao na S 6500fd"

 

Vidim, da kao i ja, trazis mnogo, a placas malo  :D;)... pa te evo ohrabrujem da ne smaras mnogo mozdane celije.  ;D  Ja sam moj kupio od 'naseg' coveka uz poverenje i zbog toga mi je jos draze. Mislim da vidim jos jednu foto-transakciju unautar BJB-a.  ::)

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

ok...drugari, hvala puno na pomoci i ohrabrivanju...

 

kupih danas tj. veceras polovan s6500fd...aaaaaaaaaaaaa  :D :D  ;D

 

ocuvan je jako dobro, nema stvarno nigde ni jednu tackicu, covek koji ga je koristio je bas zaljubljenik u fotografiju, i tehniku uopste pa se prema njoj ophodio kao prema bebi :)

 

sutra cu da spucam verovatno gomilu slika pa cu neku okaciti ovde, cisto reda radi  ;)

 

hvala jos jednom svima...smatram da sam napravio ok potez i da ce mi aparat lepo sluziti za ono zasta mi treba

 

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

hehe, ne vredi, nisam bas toliko "dugacak" ovih dana, jednostavno nisam mogao da se opruzim toliko....mislim, mozda sam i mogao, ali bi jeo mekinje narednih mesec dana :)

 

jesam bio uplasen sto je polovna alatka, ali kad sam video da se vlasnik lepo ophodio prema njoj, reko, nek ide zivot, sta bude, bude  8)

 

hvala, na cestitkama...bice neka fotka cim se vratim sa posla  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

danas sam slikao prvi put sa ovim aparatom i skroz sam zadovoljan, provalio sam opciju "chrome" i postigao kolorit kakav volim  ;)

 

evo par fotki kao sto sam obecao :)

 

slike nisu obradjivane, osim sto su smanjene, iskreno, nemam pojma ni sta treba da radim :) polako, provalicu i to :)

 

404.jpg pzT4d_s6500fs095sg1.th.jpg

 

DuLN4_s6500fs117wy2.th.jpg 404.jpg

 

malo crno-belo, cool efekat :)

 

vNNia_s6500fs021rl9.th.jpg wC8EC_s6500fs053md4.th.jpg

 

pokusaj panovanja...mislim da je ok ispalo, ali nisam siguran da li moze da se nasteluje nesto da fokus bude na vecoj povrsini, na ovim slikama se vidi da je fokus samo na jednom delu auta

 

Jde2t_s6500fs196nk5.th.jpg DP5nU_s6500fs199gc9.th.jpg

 

sve u svemu sam bas zadovoljan, moracu malo da poradim na ostrini, mada je to razlog sto sam isao na manuelno, kombinacija blenda i ekspozicija treba da se uvezba, a i sporije tj. neznije da okidam :)

 

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja