Jump to content

Moto Zajednica

"Unapredimo" skupove?

Recommended Posts

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Zare (Obeliks) na skupstini MASa jednom prilikom je rekao da Moto skup vise nije livada i gajba piva i da je to vreme odavno proslo i da se treba ici u korak sa vremenom... Ne mogu a da se ne slozim sa time i voleo bih kada bi se sama organizacija skupova u nas podigla na malo visi nivo i mislim da bi trebalo da se cuje vox populi po tom pitanju jer se skupovi kod nas (ne svaki) prave po automatizmu, treba to, to i to, okrenu se isti telefoni kao i prethodnih godina i to je to; znaci recept koji se ne menja godinama unazad...

Kao apsolvent organizacije ne mogu da se slozim sa time, konkurencija je sve veca i veca, stalno nicu novi klubovi, svi zele da naprave skup i uskoro cemo doci u situaciju da svakog vikenda imamo po 4-5 skupa (samo kod nas) a ne po 2-3 kao sada i TEK onda ce se mozda nesto promeniti, organizatori ce poceti da se bore za goste i da prosiruju ponudu... tada ce mozda biti kasno jer dobar glas se daleko cuje a los jos dalje i ljudima ostaje u ustima gorak ukus lose organizovanog skupa.

Potenciram na to lose organizovan jer niko ti ne moze obezbediti zabavu i dobar provod na skupu ako se ti sam ne potrudis, ako nemas drustva, prijatelja, ne upoznajes nove ljude i sta vec ko voli... ali sitnice kao nemanje WCa (kukuruz, sume i slicni zakloni nisu adekvatan WC), tekuce vode, hladovine i nekih OSNOVNIH potrepstina...

 

Dakle, predlozi za minimum, optimum uslova koje organizatori treba, mogli bi i bilo bi pozeljno da obezbede?

 

Moji predlozi:

- WC: Kao sto rekoh kukuruzi, sumarci i ostali prirodni zaklonu nisu adekvatna mesta za obavljanje fizioloskih potreba! Treba obratiti paznju i na broj istih jer na hiljadu-dve ljudi je mozda i 10 onih portabl kucica malo. Ne poznajem normative ali se lako moze izracunati, kada neko pojede 2 tanjira pasulja i 10 piva koliko cesto treba ici u WC...

 

- Tekuca Voda: Ako na livadama i mestima gde se odrzavaju skupovi ne postoji mokri cvor, treba obezbediti barem cisternu sa pijacom vodom, parkiranu negde u hladovini. Nece mozda svako piti vodu ali svako ce se umiti, oprati ruke, osveziti...

 

- Hladovina u kampu: jedna od najvecih zamerki na pojedinim skupovima - nemanje hladovine! Ne treba posebno objasnjavati, svi znamo da je izlaganje direktnom suncu preko celog dana stetno i neprijatno...

 

- Obezbedjenje kampa: ogradjen prostor ispred bine gde bi se zabranio pristup motorima! Juce sam u Velikoj Plani gledao dvojicu pijanih koji su se uz binu takmicili ciji motor jace puca dok je bend imao tonsku probu, pre samog pocetka svirke... Niko nije ni pokusao da im na fin nacin skrene paznju da je to pogresno... a momci ne mogu da se nastimuju da se tehnicki pripreme za svirku a kamoli psihicki... Meni bi to pokvarilo raspolozenje, 15 minuta pucanja ispred nosa a ne mogu mu nista...

Isplanirati sam kamp, kuda se ljudi krecu, gde ce motori biti parkirani, gde ce biti satori, prodavci, gde ce i koliko sankova biti, glavni sator postavljen i slicno... Da bi mogli ljudi da cirkulisu ta 3 dana, da se ne stvaraju guzve kada pocnu da se parkiraju motori ispred provaca koji izlazu svoju robu - smeta to naravno, ljudi su ulaz platili malo skuplje i ako im motori blokiraju prilaz tezgi, utice na posao naravno (a zbog toga su tu), da se moze doci do pasulja i zatim proci do klupe i jesti. Mnogo mi se puta desilo pola tanjira prospem dok stignem do satora da jedem i probijem se kroz guzvu. Ponekad se motorom kroz kamp do izlaza prolazi i po 10-15 minuta, gore nego preko gazele u spicu... Postoje modeli kojima se to moze isplanirati i optimizirati - flow kroz kamp kada se zna koji su glavni tokovi ljudi...

 

Ima toga jos, seticu se vremenom...

 

Vasi predlozi? Sta bi ste vi promenili, dodali, obogatili sadrzaj skupova???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad(novo naselje)

slazem se sstrujo za ove stvari koje si ti nabrojo!

i moram da dodam da su skoro svi moto skupovi pljunuto slicni niko nema nesto svoje !

trebali bi da jos vise promovisu motociklizam (da nas bude sto vise)!

i da svaki moto skup ima neku svoju temu za bajkere tipa:vaznost kacige,vaznost opreme,uticaj alkohola itd.

da malo sluze i u edukativne svrhe a ne samo za napijanje i pucanje iz auspuha itd:? ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Zirovnica, Kragujevac

Evo mog slučaja a žalosno je što ću reći:Ja sam se prvi put dosađivao na skupu i to na žalost u V.Plani gde su većina iz tog kluba moji poznanici i prijatelji.Što je mnogo mnogo je.Mali broj momaka preterao je sve mere i ja sam otišao kući u pola osam uveče.To nije nikakva tragedija što sam ja otišao ali je veća što nisam video na tom skupu bar 50 bajkera sa kojima se viđam zadnjih 15 godina koji nisu ni hteli da dođu,a zašto nisam ih pitao samo mogu da zamislim.Od automobila koji se parkiraju ispred ulaza i pokušavaju da uđu u kamp pa onda u rikverc-gužva kakvu ne možeš ni da zamisliš,do pucača,lošeg- odnosno malog šatora,pa tanjire niko da skloni sa stolova,neki polu prazni neki prazni,pa recimo defile je zakazan u neko vreme a svi otišli ranije (i ja sam od tih jer nisam hteo da pravim manjinu)koji je trebao da bude bez zadržavanja u varoši a ono ispalo nedaj Bože da milicija ne može da reši problem sa bajkerima koji egzebicionišu po Plani 100 puta tamo-amo,a da ne pričam o WC-u,vodi za piće i da ne nabrajam.

Problem je u organizatorima.Samo je važno da je komercijala pozitivna a ljudi koji su tu došli kako je njima to njih boli dupe.Krajnje je vreme da se napravi selekcija gde čovek može da ide a gde ne,i to glasno i jasno pa kome se sviđa ili ne sviđa to je manje važno.Tako će se neki organizatori skupova uzeti u pamet.

I točenje alkohola je jedan od važnih problema.U Elemiru na skupu je poginuo čovek a drugi teško povređen a za to organizatora boli guzica za dva života važno je da je on zaradio lovu točeći alkohol.Naveo sam primer Elemira a ovakve stvari se često dešavaju kao posledica točenja alkohola na moto skupovima.E sada će mi neko reći:A ti Miko i ti piješ na skupu.Jeste ali ja kada sam popio ja ne izlazim iz kampa,kao naprimer u Užicu kada sam uplatio hotel pa sam spavao u Kiškov šator u kampu.I uvek kad spavam u kampu znači da nisam bio u voznom stanju.

Rezime:Mora se kazati sve što ne valja na skupovima a ne da se nebih zamerio Janku ili Marku prećutaću neka kaže neko drugi.

Možda će ovaj moj test neko shvatiti kao kritiku,međutim ovo nije kritika ovom ili onom klubu već moje viđenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Valjevo city

Dolazi novo vreme gde svako hoce da se dokaze na neki nacin.Organizatori skupova bi napravili nesto novo ali to mnogo kosta,pa su u problemu sa malo ulozenih para postici sto vise.Uskoro ce doci do podele skupova kao na Zapadu, bice posebno za plastiku a posebno za chopere.Na zalost do tada cemo morati trpeti pucace i ostale smarace oko nas.Ja sam vise pristalica zatvorenih skupova gde se prijatelji vide i razmenjuju utiske na miru uz ogromnu kolicinu alkohola.Vreme ce pokazati svoje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad(novo naselje)

Ja sam vise pristalica zatvorenih skupova gde se prijatelji vide i razmenjuju utiske na miru uz ogromnu kolicinu alkohola.Vreme ce pokazati svoje.

trebalo bi da neki organizuju dobre moto skupove u zatvorenom prostoru! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd NBGD

uticaj alkohola itd.

da malo sluze i u edukativne svrhe a ne samo za napijanje i pucanje iz auspuha itd:? ;)

 

I ja se maksimalono slazem sa strujom, posle jucerasnjeg skupa u Pazovi smo bas diskutovali o tome!

 

Mislim da su reci  uticaj alkohola! presudne!

 

Svaki skup pocinje sa alkoholom vec na ulazu, takozvana casica rakije....., mislim da bi casa kisele vode vise prijala posle duze voznje nego ta rakija??

 

Juce je lik u Pazovi stukao 10-15 piva i krenuo u defile a jedva je stajao......, ja sam se cudio da je mogao da vozi???

 

Ono sto hocu da kazem je to da ako neko vec pije neka ne vozi!!!!

 

Sto se tice "prekidaca"...,to nikad necu razumeti??? Sledeci put vadim kljuc iz brave!!!!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Aprilia Caponord

Slazem se sa Mikom. Postalo je strasno smorno i nema nikakvu ideju.

Kad god potegnemo ovo pitanje ja se setim relija kroz Makedoniju. Za one koji nisu bili: krece se iz Skopja u petak ujutro, i vozi do uvece do mesta gde je predvidjeno spavanje. Usput par zadrzavanja u gradicima uz docek, klopu, svirku  itd. Subota se vozi do nekog dugog mesta ceo dan uz zadrzavanje kao i predhodni dan. U nedelju svi za Skopje pa posle kuci. Mi naravno kranemo u cetvrtak, prespavamo i prespavamo u Skopju. Fenomenalno utroseno vreme i predivna voznja a skup svako vece na drugom mestu.

Inace Reli finansira vlada Makedonije, ide se uz pratnju policije, obezbedjenje maksimalno.

Mas je pokusao nesto slicno ali bez uspeha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

LJudi su navikli godinama da prave skupove na isti nacin.Ograde prostor,postave binu jedan mali sator ,ako ima kukuruza odlicno ima i sanitarni cvor i cepaj bato 300din po motoru.baci se koja guma polomi koja ruka povuce kanap i eto skupa.To tako vise nemere to vise nije nista.Ko to skapira sto pre postojace oni sto se prave i dalje neuki bicemi drago da ih dogodine obidzemo i da ih vise nema da bar nezauzimaju termine nekim novim klubovima koji razmisljaju na pravi nacin.Dokle ce da postoje i da zive od stare slave i starog imena.Nije mi samo jasno sto to rade isto bajkeri koji vrlo dobro znaju sta je dobar skup i znaju da kazu kako je tu i tu bilo do jaja zbog toga i toga a onda ide njihov skup i totalna praznina,nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Velika Plana
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Citajuci sve komentare potpuno se slazem sa svima i zato nisam zeleo da citiram jer bilo bi malo mesta za odgovore...

Pocevsi od pre petnaest godina organizovanjem prvih skupova po Srbiji svako selo se javljalo da ih savetujemo u vezi organizacije , nismo zeleli mnogo skupova jer se gubi na kvalitetu sto je i bilo reci na prvoj osnivackoj skupstini MAS u Velikoj Plani 1994 godine ali eto ispade kako ispade ne mozes zabraniti nikome da organizuje skup.

Sve manje je pravih bajkera sto zbog nemastine sto zbog drugih stvari.Odrastaju nova deca koja su neizivljena pa tako dodju na skup i upropaste provod ostalima koji su dosli sa namerom da ostanu sva tri dana.Primera radi gledam danas prazne ulice Velike Plane koje ne govore da je juce po njima proslo hiljade motora i igledaju tako pusto  i bez duse . Nekada se nedeljom odlazilo kuci u kasnim popodnevnim satima kad se narod naspava i delimicno odmori posle burne noc pozdravljajuci se do novog susreta uz flasu pivca u bas toj glavnoj ulici.Stari bajkeri dolaze vise u posete svojim prijateljima koji posebno za njih organizuju kod svojih kuca i vikendica privatne partyje i tako bezuci od  neizivljenih "pucaca" i ostalih napasti koji ne cene drustvo i sami moto skup.

Tesko je bilo sta predloziti ali mislim da je jedini nacin odvojiti plastikance od pravih bajkera i praviti bas te zatvorene skupove gde nece biti ogromnih ozvucenja i "slavnih" bendova ...Verujem da vecina organizatora dovodi velika imena rock scene kako bi privukla sto vise ljudi iz grada i pretvorila moto skup u veliki rock koncert prodavsi sto vise ulaznica i piva kako bi namakli neki $$ vise e tu nema onoga zadovoljstva medju onima zbog koga se sve i organizuje.

U jednoj od tema http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=17689.0 vidi se da ljudi su bili mnogo zadovoljnij ranijim skupovima nego  sada prvo bilo ih je manje ,radili smo svi iz entuzijazma za dobro svih i sa manjim parama (kazu treba 10 soma EURa za skup a ja kazem moze da se odradi i sa 2 isto tako veliki i bolji nego ovi sada),  svirali su bendovi oni pravi bajkerski , dolazili su bajkeri iz svih krajeva Srbije ...mislim da se moze napraviti ponovo dobro raspolozenje medju svima uz korenite promene jednostavno pogledajte zapadne skupove kako to ljudi rade prvo od podele plastikanaca a mozda i po prozvodjacima u fazonu Harley skup , Suzuki skup , Honda skup  , hand made skup i slicno i mozda ce biti sve bolje kako bi to u narodu rekli "sve ovce na broji  i svi vuci siti"

Mozda bi trebalo okupiti sve stare bajkere u fazonu (moram da se nasalim malo) "savet staraca"  :) i dogovoriti sta valja ciniti jer stvarno  ljudima je dosadilo jedno te isto zadnjih  nekoliko godina, ne idemo jedi kod drugih neke prijatelje nisam video poduze jer kako ja ne idem tako i oni  jer im je sve isto primera sinoc sam jedva otisao ovde do hipodroma koje  je bar po meni isto tako dobro mesto kao ono u Radovanjskom lugu,  samo iz razloga sto su dosli neki moji prijatelji koje nisam video duze a i oni su otisli pred mrak jer im je dosadnoi  ako se nastavi ovako neznam cemu sve vodi.

Pojava novih klubova , novih skupova mozda je i to resenje ako se uradi nesto novo pametno, korisno

primera radi , jos jedan novi klub  u Velikoj Plani    MK SILVER RIDERS  http://www.silver-riders.com/  . U razgovoru samocima iz kluba  pomenuli su mi da zele i oni da organizuju skup u Plani kada za to se stvore povoljni uslovi  i da im je svaka pomoc dobro dosla kako bi  vratili moto skup na svoje noge i postavili ponovo Veliku Planu na svoje mesto koje je zauzimala pre nekoliko godina  jer momci su hteli da se reorganizuje skup u Plani uclaneci se u postojeci MK Free Wheels ali kako nisu bili prihvaceni kao clanovi a  ni njihovi predlozi resili su da se samorganizuju u novi MK.Mislim da u Srbiji ima jos ovakvih ozbiljnih momaka kojima treba pruziti podrsku za boljitak ovoga sto je zazivelo u Srbiji i povratak starih bajkera na scenu.

 

PS  mozda je nekima zinulo dupe za pare pa eto kolko tolko da sklepaju nesto pruvuku nove ljude na staru slavu nekih drugih ali to ne prolazi vise sto se vidi i iz vasih pisanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Diskusija ide u pogresnom smeru... zamolio bih ucesnike da daje konkretne predloge sta bi se moglo promeniti ili popraviti u organizaciji skupova kako bi vecini (ne mogu reci svima jer su ukusi razliciti) bilo prijatno na istima... Nemojmo temu pretvarati u "pljuvacinu" po proteklim skupovima jer je autor iste nije tako zamislio... za propuste na pojedinim skupima, postoje zasebne teme za svaki skup pa iskoristite tamo dat prostor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad(novo naselje)

evo strujo konkretno:

 

1)podela kao ne zapadu

2)vise  skupova u zatvorenom prostoru

3)da svi skupovi nose neku temu za edukativne svrhe,a ne da je malom bratu od tetke pola sata objasnjavam da nije dobro napijati se alkoholom kad vozis(a svi oko njega to rade,to jest vecina)

eto samo neke stvari ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

 

Nekada se nedeljom odlazilo kuci u kasnim popodnevnim satima kad se narod naspava i delimicno odmori posle burne noc pozdravljajuci se do novog susreta uz flasu pivca u bas toj glavnoj ulici.

 

Istina...ali tada nije bilo subotnjeg ručka,nego ste nas u nedjelju vodili u "Vagonče"  na svadbarski kupus i riblju čorbu.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Velika Plana
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Istina...ali tada nije bilo subotnjeg ručka,nego ste nas u nedjelju vodili u "Vagonče"  na svadbarski kupus i riblju čorbu.  ;)

na ovo si mislio ?

Mozda je i bolje nedeljom davati rucak i corbicu  za one koji malo vise prepiju chorbica dobro dodje  :)

 

post-1048-12879000214069_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Velika Plana

 

pa moj predlog bi bio da MAS konacno pocne da radi svoj posao... Znaci ako vec postoji MAS ne treba da postoji samo da bi napravio kalendar nego i da bi uveo neke sandarde , kontrolu i ako su potrebne kazne... Ja stvarno ne znam da li je nekad MAS imao kontrolu na nekom moto skupu i dal postoji takvo "telo" u MAS-u... Takodje ne znam dal je ikada ijedan klub izgubio termin odrzavanja skupa zbog lose organizacije ili odlaganja ili odkazivanja skupa... A ovi predlozi se svode na to dal neko ima dobro volju da prvo procita ovo pa tek onda razmisli o ovim predlozima koje smo svi ovde napisali... A uglavnom ti koji streba da procitaj (organizatori svih  skupova) oni to nikad ne procitaju... Tako da je po meni jedini nacin da to MAS uradi... Takodje ako MAS daje termin za odrzavanje nekog skupa onda po meni treba i mora da ima uvid u finansije samog skupa...

 

i kad se sve rezimira dodjemo do zakljucka da sve sto prodje bez kontrole to ispadne lose...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Slazem se sa predhodnim, definitivno podela po vrstama motora, jer realno i bajkeri se razlikuju po mentalitetu koliko im se i motori razlikuju po stilu i vrsti. Mada je onda diskutabilno i kolika ce biti posecenost, ali rekli smo vec, kvalitet ispred kvantiteta! Pa po cenu da budu redji, ali da budu extra! Jer realno, ko od nas, zaposlednih i prosecnog materijalnog statusa moze da poseti vise od jednog dva skupa mesecno, a cesto i jedan, porodica, obaveze, kostanje....

 

ALi definitivno MAS treba da se ukljuci aktivno kao supervizor organizacije. Itreba da svaki klub ili ko god da je organizator, podnese zahtev MAS-u za organizaciju, kao vid konkursa i to svake godine iz pocetka, pa ako je prosle godine sve odradio kako treba, ako nije, jbg... Ako na svakoj fudbalskoj tekmi sedi delegat FS i snima situaciju, pa posle podnosi izvestaj, zasto ne bismo imali isto i na Moto skupovima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Jagodina

MAS zato i treba da postoji, a ne samo kada se vrsi godisnja naplata clanarine!

Iskreno, ja ne vidim sta su oni osim haraca jos uradili za unapredjenje bajkerske kulture...

Neka me neko ispravi ako gresim!!

:-[

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

Mislim da smo svi shvatili MAS ozbiljno da je on taj koji moze da promeni nesto da nam svima bude lepse i da bude sto vise onih dobrih lepo organizovanih skupova.Ja ispred sebe imam masov kalendar i u njega gledam gde cu ici.Ako postoji primedba da je napravljen skup na odvratnom mesto u prasini bez toga i toga,dali moze organizator za sledecu god. da promeni poboljsa to,nemoze ili nece nemate bato u kalendaru.Neka pravi on skup i dalje ko cemu zabraniti,ali ga nema u kalendaru.Treba da se organizuju u kampu neke igre,treba da ima klope/pasulja/bar za polovinu ucesnika,nisi organizovao nista od toga,napravio jedan kazan na 800 motora nestala klopa za pola sata,nemate u kalendaru.Mozda je ovo preterano,i mozda to nije izvodljivo voleo bi da cujem da nemoram da zovem prijatelje gde idete sta ce biti koce biti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Citajuci sve komentare potpuno se slazem sa svima i zato nisam zeleo da citiram jer bilo bi malo mesta za odgovore...

Pocevsi od pre petnaest godina organizovanjem prvih skupova po Srbiji svako selo se javljalo da ih savetujemo u vezi organizacije , nismo zeleli mnogo skupova jer se gubi na kvalitetu sto je i bilo reci na prvoj osnivackoj skupstini MAS u Velikoj Plani 1994 godine ali eto ispade kako ispade ne mozes zabraniti nikome da organizuje skup.

Sve manje je pravih bajkera sto zbog nemastine sto zbog drugih stvari.Odrastaju nova deca koja su neizivljena pa tako dodju na skup i upropaste provod ostalima koji su dosli sa namerom da ostanu sva tri dana.Primera radi gledam danas prazne ulice Velike Plane koje ne govore da je juce po njima proslo hiljade motora i igledaju tako pusto  i bez duse . Nekada se nedeljom odlazilo kuci u kasnim popodnevnim satima kad se narod naspava i delimicno odmori posle burne noc pozdravljajuci se do novog susreta uz flasu pivca u bas toj glavnoj ulici.Stari bajkeri dolaze vise u posete svojim prijateljima koji posebno za njih organizuju kod svojih kuca i vikendica privatne partyje i tako bezuci od  neizivljenih "pucaca" i ostalih napasti koji ne cene drustvo i sami moto skup.

Tesko je bilo sta predloziti ali mislim da je jedini nacin odvojiti plastikance od pravih bajkera i praviti bas te zatvorene skupove gde nece biti ogromnih ozvucenja i "slavnih" bendova ...Verujem da vecina organizatora dovodi velika imena rock scene kako bi privukla sto vise ljudi iz grada i pretvorila moto skup u veliki rock koncert prodavsi sto vise ulaznica i piva kako bi namakli neki $$ vise e tu nema onoga zadovoljstva medju onima zbog koga se sve i organizuje.

U jednoj od tema http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=17689.0 vidi se da ljudi su bili mnogo zadovoljnij ranijim skupovima nego  sada prvo bilo ih je manje ,radili smo svi iz entuzijazma za dobro svih i sa manjim parama (kazu treba 10 soma EURa za skup a ja kazem moze da se odradi i sa 2 isto tako veliki i bolji nego ovi sada),  svirali su bendovi oni pravi bajkerski , dolazili su bajkeri iz svih krajeva Srbije ...mislim da se moze napraviti ponovo dobro raspolozenje medju svima uz korenite promene jednostavno pogledajte zapadne skupove kako to ljudi rade prvo od podele plastikanaca a mozda i po prozvodjacima u fazonu Harley skup , Suzuki skup , Honda skup  , hand made skup i slicno i mozda ce biti sve bolje kako bi to u narodu rekli "sve ovce na broji  i svi vuci siti"

Mozda bi trebalo okupiti sve stare bajkere u fazonu (moram da se nasalim malo) "savet staraca"  :) i dogovoriti sta valja ciniti jer stvarno  ljudima je dosadilo jedno te isto zadnjih  nekoliko godina, ne idemo jedi kod drugih neke prijatelje nisam video poduze jer kako ja ne idem tako i oni  jer im je sve isto primera sinoc sam jedva otisao ovde do hipodroma koje  je bar po meni isto tako dobro mesto kao ono u Radovanjskom lugu,  samo iz razloga sto su dosli neki moji prijatelji koje nisam video duze a i oni su otisli pred mrak jer im je dosadnoi  ako se nastavi ovako neznam cemu sve vodi.

Pojava novih klubova , novih skupova mozda je i to resenje ako se uradi nesto novo pametno, korisno

primera radi , jos jedan novi klub  u Velikoj Plani    MK SILVER RIDERS   http://www.silver-riders.com/  . U razgovoru samocima iz kluba  pomenuli su mi da zele i oni da organizuju skup u Plani kada za to se stvore povoljni uslovi  i da im je svaka pomoc dobro dosla kako bi  vratili moto skup na svoje noge i postavili ponovo Veliku Planu na svoje mesto koje je zauzimala pre nekoliko godina  jer momci su hteli da se reorganizuje skup u Plani uclaneci se u postojeci MK Free Wheels ali kako nisu bili prihvaceni kao clanovi a  ni njihovi predlozi resili su da se samorganizuju u novi MK.Mislim da u Srbiji ima jos ovakvih ozbiljnih momaka kojima treba pruziti podrsku za boljitak ovoga sto je zazivelo u Srbiji i povratak starih bajkera na scenu.

 

PS  mozda je nekima zinulo dupe za pare pa eto kolko tolko da sklepaju nesto pruvuku nove ljude na staru slavu nekih drugih ali to ne prolazi vise sto se vidi i iz vasih pisanja

 

 

 

 

 

 

 

 

Ne znam mozda sam pogresno razumeo ali mi se uopste ne svidja ta deoba na plastikance i ostale.Jer sta to znaci da plastikanci ( ne znam na koje motore tacno autor misli verovatno na R-eve) odnosno njihovi vlasnici nisu dovoljno bajkeri da bi se druzili sa ostalima .Pa na ovom forumu ima plastikanaca koji prelaze velike kilometraze i sta sad.I gde sam ja tu sa TDM koji ima plastike sa strane i ne moz da se svrsta u nijednu grupu precizno, a presao sam oko 20000 km za 14 mseseci.Kazem mozda sam pogresno shvatio poentu posta ali ako sam u pravu onda je to malo diskriminatorski stav.Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad(novo naselje)

Ne znam mozda sam pogresno razumeo ali mi se uopste ne svidja ta deoba na plastikance i ostale.Jer sta to znaci da plastikanci ( ne znam na koje motore tacno autor misli verovatno na R-eve) odnosno njihovi vlasnici nisu dovoljno bajkeri da bi se druzili sa ostalima .Pa na ovom forumu ima plastikanaca koji prelaze velike kilometraze i sta sad.I gde sam ja tu sa TDM koji ima plastike sa strane i ne moz da se svrsta u nijednu grupu precizno, a presao sam oko 20000 km za 14 mseseci.Kazem mozda sam pogresno shvatio poentu posta ali ako sam u pravu onda je to malo diskriminatorski stav.Pozdrav.

zanimljivo ptanje?

podela:

za one koji motore imaju da bi se kurcili pred ribicama                         za prave motocikliste koji bez obzira koji motor imaju

i sto ih njakaju celo vece na skupovima jedna strana!                        vole to sto su bajkeri pomazu drugima i uzivaju u tome

                                                                                                          i ja pite pripadam plastikanerima ,zato sto mi je oklop ceo plastican kao i deo tebi al srce nam je bajkersko !u tome je razlika!8kako se ono kaze:nesudi knjizi po koricama nego sta je unutra napisano) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Zirovnica, Kragujevac

Ja sam za iduću sezonu 2009 u pregovorima sa opštinskim vlastima u vezi jednog moto skupa.

Opština Batočina ima želju da izdvoji iz budžeta 5000 evra kao pokrovitelj moto skupa koji bi se dešavao na njenoj teritoriji t.j. u selu Kijevo nadomak Batočine.Mesto je izvanredno sa komplexom od crkvenog dvorišta za kamp sa velikom hladovinom i svega ostalog što treba,zatim školskog dvorišta takođe sa svim što treba,ugostiteljskim objektom koji je sagrađen pre dve godine i sportskim terenom za motore koji je ograđen visokom ogradom.Sve ovo je fizički razdvojeno a ustvari na jednom mestu.Pored ugostiteljskog objekta mesto za šator ravno kao tepsija.Sa druge strane je travnjak za binu a ispred popločeno za publiku.Svuda postoje WC-i a u blizini šatora protiče potok gde bih postavio 5-6 wc-a.

Vode ima na svakom mestu i rekoh velike hladovine.Potražićemo datum od MAS-a a ako nam ne odobre videćemo kako to napraviti a da nikoga ne naljutimo.

Imaćemo čuvare za motore koji će biti u zatvorenom prostoru.Pucači i oni koji turiraju neće biti poželjni odnosno biće udaljeni iz sela.Razmošljamo i o trijažu bajkera na izlazu iz sela sa alkometrom uz pomoć policije i ko je pozitivan moraće da se vrati u kamp bez sankcija od strane policije.

Biće ručak oba dana,bureg i jogurt tri dana,ulaz besplatan a svirace bendovi Non Name.

Na ulazu biće napisan kućni red koji će biti izložen i na sajtu BJB-a i S.O.Batočina kao i na ostalim sajtovima motoraša.

Toliko za sada a o ostalim dešavanjima i dogovorima biće obaveštenja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Svilajnac

I ja sam za da se skupovi poboljsaju i da se konacno resi pitanje JEDAN VIKEND-JEDAN SKUP  JEDAN GRAD-JEDAN SKUP.

Prvo bi to trebali da resimo.

Kad svaki klub bude pravio skup svake druge godine imace vise vremena za neke detalje. Vise ce se para skupiti.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 528 postova
  • Lokacija: Novi Sad

I ja sam za da se skupovi poboljsaju i da se konacno resi pitanje JEDAN VIKEND-JEDAN SKUP  JEDAN GRAD-JEDAN SKUP.

Prvo bi to trebali da resimo.

Kad svaki klub bude pravio skup svake druge godine imace vise vremena za neke detalje. Vise ce se para skupiti.....

Apsolutno podrzavam sem onoga da svake druge godine... Ako ima vise kluboa iz jednog grada nek se dogovore pa nek zajedno naprave jedan skup ako to nemogu da se dogovore klubovi iz istog grada cemu onda nadanje da se mogu dogovoriti klubovi iz razlicitih gradova za varjantu jedan vikend jedan skup .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pa prvo bi trebali da ih unaprede cenom pica hrane i ulaznica....

izborom muzike koji nece biti jednolican,skoro na svakom skupu ista muzika,,

a sto se tice 1 vikend jedan skup,,,,pa bolje da ima 2 ili 3 skupa pa nek narod to jest vozaci odluce gde ce ici,to ce i prorediti lose skupove,,

nezamislivo je da u 21veku idem da ser,,,,ili pis,,,, u kukuruz,,

da nemam cesmu da popijem casu vode,ili da se umijem,,

a o hladovini i nedostatku suncobrana........

i naravno toplog osmeha na ulazu nikad dosta....ali ga nesto slabo dobijamo,,,na pola skupova ti otmu pare za ulaz i i i nista,,,retko gde da se nasmeju,,kad odlazis da ti pozele srecan put,nedaj boze ako imas kvar vecinu organizatora ce mnogo boleti uvo.....doduse moram priznati da sam u lazarevcu dobio topli osmeh,,i u plani takodje....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 528 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Evo sad me bokilic podseti oko muzike, naime na skupu u Indjiji kada sam zavrsio svoj deo posla i kada sam seo da malo popricam sa drugarima koji su radili za miksetama u tom trenutku ja nastupala neka striptizeta koja je donela svoj cd jer uz tu muziku ima uvezbanu koreografiju i pocela sa nastupom secam se da negde do polovine nastupa pojavilo bar 5 likova koji su nosili obelezja raznih klubova da urgira da se promeni muzika jer" ovaj tuc tuc je sranje"  a na odgovaranje tipa za miksetom da je to samo dok je striptizeta na bini su reakcije bila veoma burne i neprikladne. Ne znam kome smeta 15minuta "tuc tuc" dok se striptizeta oko ponci skida na bini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja