Jump to content

Moto Zajednica

BMW C 400 GT

Recommended Posts

  • Drug član, 556 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
pre 14 minuta, nafetS je napisao:

ajde, al tek sad subota popodne ili neki dan sledeće nedelje? Na vezi smo...

сутра сам у бгд, позван сам да идем са Апостолима на сајам, хаххааааа имамо групни попуст, тако да може од недеље неки дан

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 556 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Бих данаске на сајму, оно што ма највише занимало на сајму је било да видим какав је тај VOGE SR4, искрено на мене није оставио никакав утисак, у односу на BMW C400GT једина добитна ставка му је цена од 6.500€, нова цена за C400GT је 9.900€, 3.400€ разлике није мало али има подоста скутера који су у том ценовном рангу као и VOGE SR4 па ми одају бољи утисак, пластика ми је баш некако јефтина, све ми нешто шкрипи, добро је што су ставили на сајму "забрањено седење на возилима", имам утисак да би се раштимао током сајма а знају кинези да ураде и много боље за исте паре, рецимо да су овде подбацили и да хватају муштерије на копију оригинала ... ето то је неки мој утисак.
П.С. Иначе држећи данаске темпо са мото ветеранима мото клуба Апостоли из Новог Сада, момачки сам се држао држећи се у ритму са њима, поставих и нову максималну брзину од 152 км/х (у том тренутку Гармин је показао 147)
image.thumb.jpeg.4a6475bae53618d89de1844e4413a06c.jpeg

Promenio član ПИпезос

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1060 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750

Evo da se pohvalim,zamenio sam Beverlija 300 hpe 2022 za BMW c400gt 2023.

 

Razlog zamene je isključivo položaj nogu zbog starog problema sa kolenom (imam1.91 cm).

 

Bmw ima fuzaster vertikalni ,tako da počinjem od toga ..Oduševljen sam,noga ispružena mogu da vozim duže od 30 min bez bola(ja sam visok 1.91).Mogao bih duže relacije bez problema ovako.

 

Utisak mi je da ovaj bmw mnogo bolje koči od bev.( bmw ima dupli disk napred).

 

Sledeće, auspuh-znam da nije Akrapović ali ima baš lep zvuk,ne dreči ali udara "bas" od vazduha(ovo će nekom iskusnom auspuholjubcu biti smešno).

 

Sedište -fotelja bukvalno.

Suvozač,supruga kaže da joj je ugaon na fuzasteru pod kojim stoji noga konačno dobar.Malo bolji amortizeri ,nije ADV suspenzija ,ali se oseti boljitak.

 

Gas je valjda bez sajle,precizan nema onog lufta u ručici ,meni odgovara jel je precizan dosta ,mozda se nekom nece svideti u smislu slučajnog i nehotičnog zavrtanja..ali za "SITAN RAD"oko prepreka baš dobar.

 

Provlačenje po gradu i zmeđu automobila ,ne može sigurno kao bev.ali nije nije ni burgman 650.Videćemo za to kad ga malo manje budem čuvao("kad ne bude nov u glavi").

 

Odvrtao ga nisam preko 100km/h valjda ne valja do prvog servisa.Ali me mami..

 

Flex case je slaba tačka ali ok stane nešto i kad je sklopljen(videćemo da ga ishakujemo da moze u vožnji).

 

Nema senzore za pritisak u pneumaticima.

 

Nema ručnu.

 

Vizir mora veći za moju visinu.

 

Retrovizori ,ili nisu podešene  ove poluge na kojima stoje ogledala u napred ili mora ona mala nadogradnja, ugao mi nije komforan.

 

Nisam puno prešao ,za sad toliko ..

 

Edit.

 

Nema kukicu ispod volana za kesu , to je praktično da ima.

 

 

20230330_181320.jpg

20230330_181330.jpg

20230330_181149.jpg

20230330_181205.jpg

20230330_181453.jpg

20230330_181243.jpg

20230330_181233.jpg

20230330_181350.jpg

20230330_181426.jpg

Promenio član Džim Džarmuš
  • Sviđa mi se 14
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 556 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

@Džim Džarmušпа од срца ти честитам пазар, са срећом те служио и пуно срећних километара прешао са њим, е ово је данас баш лепа вест. Разраду само држи ту лагано до стотке ту прву хиљадарку и после урааааааа, ја са својим витлајући оне моје манијаке са зверима од мотора по ауто путу између добановаца и аеродорома, мислим да сам извукао максимум из њега, 152 км/х.
Преко Aliekspresa и од Wunderlicha има гомила којекаквих додатака и гаџета за нашег бенгулића, на алију видех и адаптер за кочницу да буде као паркирна коча, чак неки дан видех и ту куку за кесе.
Ја сам сличне висине као и ти, 194 цм, нешто ми и не треба повишени визир, једино ако га нагариш преко 120, на преко 140 већ мораш имати јаке вратне мишиће да одржиш главу мирном а на 150 можеш само да замислиш како ми је било у недељу.
И сами продавци су сагласни да му је навећа бољка тај простор испод седишта, ал ја и тако згурам моју мото јакну испод седишта а тамо ми је још и прва помоћ, две флашице воде, резервне рукавице, пешкир и још пар ситница.
Сензор за гуме нисам нешто осетио да ми је потребан, ал свакако набави екстендере за ретровизоре, ја прогледах како сам их ставио.
Задње аморте њих доста мења, поготово они који који возе сапутника и још кад надограде задњи кофер и евентуално бочне бисаге, стављају оне са додатном хидрауликом.
И мени је његов фабрички звук са ауспуха сасвим ок
Евентуално бих од додатака узео штитнике за руке
Ја се сасвим добро провлачим по граду између кола, додуше не по сваку цену, што је сигурно сигурно је.
Предња коча му екстра ради а и АБС ради фантастично.
једва чекам да се провозам до београда па да се нађемо
 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1060 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750
pre 42 minuta, ПИпезос je napisao:

једва чекам да се провозам до београда па да се нађемо
 

Biće mi zadovoljstvo,tvoje iskustvo koje si opisao ovde , mi je direktno ukazalo na ovaj model ,koji rešava moje "potrebe".Hvala!

 

Edit.a mozda ja skoknem u Vojvodinu na neku od manifestacija za popravljanje LDL i HDL:)

Promenio član Džim Džarmuš
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 556 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
Pre sat vremena, Džim Džarmuš je napisao:

Edit.a mozda ja skoknem u Vojvodinu na neku od manifestacija za popravljanje LDL i HDL:)

ахххахаххаааааа, војводина је код тих манифестација више опредељена за хладније месеце, да се месо не квари по врућини :lol2: ал зато у топлијим данима таквих манифестација je више, што би рекли у Београдском пашалуку ... мораћу замолити другара из бгд-а да ми направи листу гурманских дешавања у беорадском комшилуку јер он то све са екипом обилази бициклом.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1060 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750

Ništa ..onda hvatamo oko Topole neko tropsko jagnje(jel jarići su još mali)a kod tebe samo lagana hrana,rinflajš,sos od višanja i langošice..Zovemo i  kolege sa foruma iz okoline KG ..itd..

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Ja sam ga kupio i zadovoljan sam,volio bi jedino da ima jaci model.Visok sam 195 i tezak 135 kila sve sam probao modele (osim suzuki burgman ruzan mi je)svi su mi bili mali ovaj mi je imao najviše mjesta.Istina malo skup nasprem ostalih marki ali meni je bilo bitno da ima mjesta za mene.Stane kaciga u sic ali se spusta podnožje kad je parkiran to mu je ujedno i dodatno zaključavanje.Grijanje sica i rucki mi je odlično i bez ključeva dobra fora.Ima alarm koji se pali cim se odmaknete s kljucevima,sam se zakljucava,ekran mi nije nista posebno plastika je kvalitetna realno prigovor mi je samo cijena i da je jaci iako ide odlično i drzi se dobro na cesti ja bi u ranku c600 da ima ali sta je tu je sve u svemu nezalim cijenu nasprem yamahe vozio sam i nju tako da eto ako kome pomaže pogotovo za visoke ljude kojima je svaki skuter mali a htio bi skuter

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1060 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750

Aj neka je sa srećom kolega.

 

Može da se pojača na 40 KS za 350 e stage 1.

 

Može i stage 2 do 43ks ,ali se tu menja izduv sa granom.

 

Ne znam kako bi uticalo na garanciju.

 

Šaljite neke slike :BMW2:

Promenio član Džim Džarmuš
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 556 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
pre 16 minuta, Džim Džarmuš je napisao:

Može da se pojača na 40 KS za 350 e stage 1.

Može i stage 2 do 43ks ,ali se tu menja izduv sa granom.

Ne znam kako bi uticalo na garanciju.

Док је у гаранцији, не пипаш ништа тог типа, генерално без губљења гаранције може први корак али да то одради овлашћени сервис јер се то онда види у електронској сервисној књижици, замена издувне гране и ауспуха се ради без губљења гаранције али то може да прави проблем на техничком прегледу ако замењени део нема хомологацију и то је најбоље да одради опет овлашћени сервис

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 556 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
Pre sat vremena, Krešimir je napisao:

Ja sam ga kupio i zadovoljan sam,volio bi jedino da ima jaci model.Visok sam 195 i tezak 135 kila

Са срећом те служио људино, ја сам тренутно 194 висине и на 150 тежине, а горе сам ко разапето једро на ветру али и поред тога овај моторин извлачи 145-150 км/х, ја сам лично навукао 152 км/х ... није да не може али нема потребе за тим, ово је скутер за уживање.
Екран ко екран, мени је сасвим у реду, врло ретко га померам са основног екрана, видим брзину а у горњем десном углу ми је инфо колико имам горива и то ми је сасвим довољно.
Може да се наручи од тајланђана изглед екана који је намењен за BMW моторе из више класе, за ГС, РТ или РР, платиш, пошаљу ти фајл који треба неко ко зна то да ти упуца у мотор .... али то тек када истекне гаранција, јер и тајланђани напомињу да се губи гаранција тим поступком.
Ах да, дај коју фотку твог лепотана

Promenio član ПИпезос
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Juce kod tempa (sad je mega maxi ) na vilinim vodama videh jedan C400 skuter. Ako je neko sa foruma, pozdrav :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1060 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750

Dobro si me podsetio da poručim..

Jel može slika kad je podignuta nožica (krupan plan)ako i kad budeš imao vremena.Hvala

Promenio član alexanto
Nema potrebe citirati 1. post iznad
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 556 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
pre 51 minuta, Džim Džarmuš je napisao:

Jel može slika kad je podignuta nožica (krupan plan)ako i kad budeš imao vremena.Hvala

Још хтедох и тако да уфоткам ал ме неко тад назвао на телефон, завршио разговор, сео на мотор и оде у набаку за радњу и тотал после заборавио ... неверујем да ћу сутра до гараже тако да највероватније у суботу следи фотка

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 556 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Стигао нови гаџет за моторин ... у преводу би било "брава паркирне кочнице"

додатак се монтира на осовину било које ручке кочнице (ја сам монтирао на леву ручку која блокира задњи точак) али, али није алиекспрес него АЛИ то не штима како су они написали када сам наручивао где је писало да је то за C400GT, C400X као и за старију серију C600 и C650, наравно распакујем и одмах ми се учини да ту нешто не штима, наравно упутства није било ало ту и нема неке мудролије за монтажу али чим сам део принео орману и ручици видех да то нема шансе да се монтира на C400GT или на C400X како су они написали када сам наручивао, једностано рупа кроз која направљена на делу који се монтира је далеко од ивице и нема без механичке обраде дела да се монтира на жељено место ал пошто је нови шраф који је послат у комплету дужи од оног оригиналног који се скида са ручице ја сам бравицу монтирао са доње стране, значи ипак може (али се треба сетити) АЛИ то није то то оно што сам ја наручио што су они у називу дела написали да је за C400GT. Наравно у међувремену су кинези из назива продукта избацили C400GT и C400Х.
Било како било, ја то наместих и то како видите на сликама ради посао, кад будем имао више времена пребацићу га на горњу страну али морам добро састругати и водити рачуна шта стружем јер ту онда нема померања напрад назад али кад се добро намести биће то оно право.
image.jpeg.5f93b43e73f8805f96476f51cc9af442.jpeg

image.jpeg.fe14948611ee8cc779d6e0d6124e3e6e.jpegimage.jpeg.b07b74f5cdaf236ac7e0dec4adc4ef6e.jpeg

Овај црвено означени део се мора састругати да би се монтирало са горње стране

 

А ево и како је то монтирано и позиција мотор на паркирној ножици и на нагибу

image.jpeg.01cc23ec57bf5a411806a199d0e22394.jpegimage.jpeg.0df631581e7bf9116951b14f82df9b91.jpegimage.jpeg.c9d99f71dafe1fbb492f191276dbb563.jpegimage.jpeg.bcfab6523daf1e93b85888742d327435.jpeg

image.jpeg.b6366272d685253db52caad54dc11805.jpegimage.jpeg.468018d0bc6059a88680774f9411a5e6.jpeg

image.jpeg.bd3641e93e91b1e52c95b5c90368a915.jpegimage.jpeg.013e2a8e72da59d53c056d0a1c7655e5.jpeg

 

Притиснете кочницу и са другом руком притиснете браву да закључате кочницу, кад откључавате само опет притиснете кочницу и брава се откључа

image.gif.4f5501ce736e985885ea0a447f36a8b0.gif

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 556 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
Pre sat vremena, boza_kg je napisao:

Simpatično, ali ja  ne bih verovao tom kineskom qrčiću da mi drži motorin od 10.000 zelenih, ali nikad :)

Ма може се то стећи и шњуром од старог Слободиног усисивача :lol2:

 

pre 22 minuta, Džim Džarmuš je napisao:

Oni hoće da mi vežbamo O.T.O.

Ма ни то није проблем ако имаш адекватног алата, проблем је кад немаш а још већи ако немаш идеју како :jee:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9243 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ne bi da kvarim izlaganje ali taj sistem nije bas dobar po kočioni sistem.

Da je princip sajla-dobos....ok bi bilo, ovako ne.

 

U ostalom, P kočnice gotovo sve idu preko sajle X10, SW  MP3, T-Max, Integra i td.....da valja sistem iz opisa prvi bi ga oni turili ili ti ne bi se zezali sa poteznicom-sajlom-dodatnim kleštima, pločicama.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1097 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

E tu mi nije bilo jasno kako su napravili sistem protiv kradje,stisnes kocnicu i zakljucas(nesto kao lavlja kandza) i ona tako drzi stisnuto danima. Da li je to zdravo za kocioni sistem? 

P.s. ovakav neki sistem

370199-6-60e83dcc922ef.jpg

Promenio član Vampa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Namena ove spravice je da ukoci motor na recimo semaforu kad cekas semafor ili neko drugo kratkotrajno zadrzavanje na uzbrdici/nizbrdici....

I tu je jako korisna..

Mozda malo turpijicom ukrojiti da moze da upadne sa gornje strane kako je i predvidjeno..

Mislim da nije pametno da drzi pritisnutu kocnicu par sati...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja