Jump to content

Moto Zajednica

Tezak udes Danila Ikodinovica

Recommended Posts

  • If in doubt, go flat out., 472 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM exc 300, Aprilia RS250

Jel se meni čini ili je ove godine nešto posebno mnogo stradanja motorista? Užas bre. Taman sam se spremao da kupim mašinu, ali mi se sad ne uzima ništa  :(

Nadam se da će biti ok...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 439 postova
  • Lokacija: SIRMIVM
  • Motocikl: Yamaha XT 660 R

Nije dovoljno otvoriti ni cetvoro ociju,ni biti momcina kakav je Danilo kakvih budala ima na putu.Zao mi je sto nisam saobracajni policajac,cepao bi dozvole na licu mesta.

Znam kako je i njemu i svima oko njega zato sto sam i ja davno bio u slicnoj situaciji.

Zelim mu brz oporavak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

Majstore, mnogi od nas su imali slične situacije ...i izvukli smo se ...i opet vozimo...daće Bog da se opet uživaš u vožnji na dva točka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Daj Boze da prezivi, ima podrsku svih bajkera, a rekao bih i cele Srbije. Uzdamo se u sportsko srce, drzi se, majstore!

image.jpg?imageId=7873&thumb=1image.jpg?imageId=7870&thumb=1image.jpg?imageId=7887&thumb=1

Po ovoj slici se vidi da je jugo naglo odlucio da pretice pod velikim uglom, ili mu je palo na pamet da okrene polukruzno. Nemoguce je da ga je gadjao pozadi, vidi se da je udarac bio bocno pod uglom od bar 60 stepeni (da je yugo krenuo u preticanje dok je Daca preticao, samo bi ga okrznuo i gurnuo u stranu, yugu ne bi bilo maltene nista, ocigledno je da ga je slepac isekao, kao sto nam svaki dan rade). A uvek napisu ono sto je najlakse, "nije se prilagodio uslovima saobracaja, tj. nije znao da ce ga ovaj iseci. Ako vozi 30kmh, kazu "sto nije vozio 20", ako si cekas na semaforu, nisi se prilagodio tome da ce neki sivonja da te gadja odpozadi, to je bandi najcesca dijagnoza da bi skinuli odgovornost sa sebe, najuzih puteva u evropi najgoreg kvaliteta itd...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • krelac, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250, Ducati Monster Dark 600

Cekajte ljudi bre,ja kapiram da mi svi ovde gotivimo Dachu,ali ajmo malo objektivnosti.

Je l put los? JESTE

Je l vozio besnu mashinu? JESTE

Je l napravio prekrsaj? JESTE

Je l nosio opremu? verovatno nije.

 

ne razumem cemu toliko kenjanje,gledajte stvari kakve jesu.

Ne vidim zasto se on razlikuje od ovih indijanaca bez opreme koje pljujemo svaki dan po forumu?

 

I opet da kazem,mnogo mi je zao decka i zelim mu brz oporavak,al stvari su takve kakve jesu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

Je l put los? Ne znamo, jer ne znamo gde se tacno desilo i kakav je bas na tom delu put.

Je l vozio besnu mashinu? JESTE, sto ne implicira da uvek divlja sa njom.

Je l napravio prekrsaj? Ne znamo, dok sudski vestak ne napravi tacan izvestaj i rekonstrukciju.

Je l nosio opremu? Ni ovo se ne zna tacno, neki kazu jeste, neki nije.

 

 

Sve u svemu (zacin C), bar ja, cu da se suzdrzim komentarisanja dok se ne dobiju tacne informacije.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Nosio je opremu, imao je i kacigu. Ne napadajte coveka bezveze, svima nasm se desavaju izletanja automobilista. Zapoceo je preticanje, auto krece i ne vidi ga, znaci Daca ima prednost i to je amin. Neki klinci treba da nauce propise pre nego sto napisu bilo sta. Za mnoge je krivicno delo sto mi uopste i sedamo na motor i ne budite ljubomorni sto je covek uspesan >:( >:(>:(!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Cekajte ljudi bre,ja kapiram da mi svi ovde gotivimo Dachu,ali ajmo malo objektivnosti.

Je l put los? JESTE

Je l vozio besnu mashinu? JESTE

Je l napravio prekrsaj? JESTE

Je l nosio opremu? verovatno nije.

 

ne razumem cemu toliko kenjanje,gledajte stvari kakve jesu.

Ne vidim zasto se on razlikuje od ovih indijanaca bez opreme koje pljujemo svaki dan po forumu?

 

I opet da kazem,mnogo mi je zao decka i zelim mu brz oporavak,al stvari su takve kakve jesu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stvarno je stamota sta ti sebi dozvoljavas da pises na forumu ,a ne znajuci uopste cinjenicno stanje nego na osnovu ''zdravog''

razuma.Po tebi je covek kriv jer je vozio besnu masinu,najbol;je bi ti bio da se nisi ni javljao da zagadjujes temu.Nadam se da ce Daca sto pre da se oporavi i da se vrati svojoj porodici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Lovcenac - Budva - Novi Sad

Strasno! Zelim mu brz oporavak...

Ljudi kad sam video temu malo sam prckao po netu i ne mogu da vjerujem kakvih komentara ima, to je strasno!

 

Za ovu sliku (na facebooku) kazu da je nastala nekoliko sati pre udesa.

Pisite kad ima nekih novosti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Beograd

Nemojte bas Docu za sve da napadate nije za sve u "krivu":). Citao sam vest na 7-8 razlicitih sajtova kaze se da je yugo kriv zbog ne gledanja da ga motor pretice, medjutim da je motor isao mnogo vecom brzinom od dozvoljene...mada sad koliko je sve to tacno, zna se kako se kod nas pishu vesti...dok se ne zna za sigurno bolje nista da se ne prica :) osim BICE MU BOLJE! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Malo pre sam procitao u Novostima da je Daca imao kacigu i da su mu je doktori skinuli tek posto je stigo u bolnicu, tada su i saznali da je to on. Kao sto ste i sami videli na slici, kaciga je Arai, tj jest jedna od naj boljih kaciga. Zbog te kacige kazu doktori da na glavi nema niti jedan oziljak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: smederevo

njemu zelim brz oporavak,tuzno je to sto se desava

 

ali tuznije je to sto vecina ovde na forumu sve to stavlja iznad svih to sto je sportista je njegova stvar koliko je ljudi nastradalo

i nije se ni pomenulo ali kad je javna licnost onda je to nesto drugo vecina nas ima decu pa sta onda pamet u glavu.uvek pricam pa i sada nama motoristima je uvek neko drugi kriv za sve a to stopocev od mene vozimo po 150 nekada na putevima manje vaznosti nije bitno

AJDE SVIMA PAMET U GLAVU I MNOGO MANJE GASA TO JE NAS NAJVECI PROBLEM i to znamo svi ali nam je lakse da uvek krivimo drugog

 

avi gresimo i ispastamo zbog toga .meni je zao bilo kog coveka a ne zato sto je sportista to je njegova stvar.

mnogi necete da se slozite samnom ali i to je vasa stvar ja sam samo realan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1116 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

sve si u pravu, da je vozio 60, 70 imao bi vreme i da malo prikoci kad mu je onaj izleteo, sigurno se nebi toliko povredioi pri padu, ali mnogo je lakse reci vozi polako kad sedis ispred kompa i razmisljas koliko je opasna brza voznja,ja sam vise puta opominjao neke klince da voze lakse da se paze, ali ja to njima pricam a kad god sam izaso na auto put nikad nisam vozio a da nepredjem dve glave, to je ono sto mi pricamo pazi se a kad sednes na motor malo i zaboravis te lose stvari pa ga malo i nagazis, nebih vise da pisem i ako imam jos dosta sta da kazem jer bi vec otisli daleko od teme, stvarno mi ga je zao i zelim mu brz oporavak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: NBG
Komitet za bezbednost: Jugo kriv za nesreću?

 

Srpski komitet za bezbednost saobraćaja saopštio je da ostećenja na automobilu marke "jugo", koji je učestvovao u saobraćajnoj nezgodi u kojoj je teško povređen reprezentativac Danilo Ikodinović, ukazuju da je taj automobil iznenada ušao u putanju kretanja motocikla kojim je upravljao srpski vaterpolista.

 

Motocikl kojim je upravljao Ikodinović nije udario u zadnji deo tog auta, nego u njegovu levu stranu, u deo koji je bliži zadnjem delu vozila i to bi moglo ukazati da je vozač juga iznenada ušao u putanju kretanja motocikla, navodi se u saopštenju.

 

Srpski komitet za bezbednost saobraćaja podsetio je da način nastanka, i krivicu za saobraćajnu nezgodu utvrđuje isključivo sud po propisanom postupku.

 

Povodom te nezgode, ali i nebezbednog saobraćaja u Srbiji uopšte taj komitet podseća da "sve okolnosti vezane za samu nezgodu kao što su brzina kretanja, način kretanja, psiho-fizičko stanje učesnika u nezgodi, uslovi puta i okoline, mogućnosti za izbegavanje nezgode i drugo - ocenjuje sud".

 

"Nedopustivo je da bilo ko proglašava unapred odgovornim bilo kog učesnika u saobraćajnoj nezgodi, jer za to nije ni stručan ni ovlašćen", navodi se u saopštenju.

 

Takođe se upozorava i apeluje na sve učesnike u saobraćaju, a naročito na motocikliste, da preduzmu sve mere u cilju sopstvene zaštite.

http://www.mtsmondo.com/sport/vesti/text.php?vest=101642

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Logika kaze da su krivi obojica, tj. klasicna situacija u kojoj gine 99% vozacha motora: automobil napravi prekrsaj, a motor, posto ide mnogo brze nego sto bi trebalo i time sam praveci gresku, ne moze da ispravi tudju gresku..... trte-mrte, sve u svemu, bajker tu izvuce deblji kraj...

Medjutim

"sve okolnosti vezane za samu nezgodu kao što su brzina kretanja, način kretanja, psiho-fizičko stanje učesnika u nezgodi, uslovi puta i okoline, mogućnosti za izbegavanje nezgode i drugo - ocenjuje sud".

 

"Nedopustivo je da bilo ko proglašava unapred odgovornim bilo kog učesnika u saobraćajnoj nezgodi, jer za to nije ni stručan ni ovlašćen"

Amin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd - Čukarica
  • Motocikl: Sprint Prince

  Bio sam na placu kad sam ovo čuo... Strašno! A najstrašnije mi je bilo kad sam pročitao tekst u novinama gde su mu, maltene, napisali epitaf!

  Daj Bože da njegovo sportsko srce pobedi! Obradovao me post gde čovek kaže da su mu se bubrezi vratili! Niko ne piše da li je on svestan, voleo bih da dođe sebi, a ostalo će se pokrpiti..

 

  I čuo sam mnoge glasine od kojih me boli glava; ja inače lekarima (pojedinim) slabo šta verujem, ali pustimo njih da daju prognoze! Mi možemo poželeti Dači što brži oporavak, da zajedno bude sa suprugom Natašom i ćerkom Hanom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

  Bio sam na placu kad sam ovo čuo... Strašno! A najstrašnije mi je bilo kad sam pročitao tekst u novinama gde su mu, maltene, napisali epitaf!

  Daj Bože da njegovo sportsko srce pobedi! Obradovao me post gde čovek kaže da su mu se bubrezi vratili! Niko ne piše da li je on svestan, voleo bih da dođe sebi, a ostalo će se pokrpiti..

 

  I čuo sam mnoge glasine od kojih me boli glava; ja inače lekarima (pojedinim) slabo šta verujem, ali pustimo njih da daju prognoze! Mi možemo poželeti Dači što brži oporavak, da zajedno bude sa suprugom Natašom i ćerkom Hanom!

Mislim da ljekari,u ovakvim slučajevima, pacijenta drže pod dozom sredstava za umirenje i nije uobičajeno da u prvih par dana bude svjestan.

 

Majstore molimo se da ostaneš u ovoj rubrici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Novi Sad

Iskreno mnogo postujem Ikodinovica,kao bivsi vaterpolista,ali mali milion puta sam vidjao Dacu da je vozio motor u papucama ,kratkim pantalonama i majci(citaj 99% slucajeva).I ne brojeno puta nije postovao signalizaciju.I jos nesto pamet u glavu ,u petak je jedan momak na Suzukiju ,mislim,mogao da nastrada od mog kolege i mene.Mrzelo ga je da ceka u koloni na crveno pa je dao gas i usao u nasu liniju/traku.Da je bilo malo dublje u ulici zavrsio bi na krovu naseg pikup-a.Naravno imao je sve od opreme ,papuce,atlet majicu i kratke pantalone.Zelimmu brz i uspesan  oporavak Daco uz tebe smo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Ovo je strašan udes, ne mogu da zamislim kako je to izgledalo na operacionom stolu..

 

-Nebrojeno puta me je iseklo vozilo dok sam bio u preticanju sa migavcem i upaljenim svetlom. Ako me kojim slučajem i vidi ili čuje, ili se vrati u traku ili ja prodjem pored jednog i drugog jer uvek morada ima pola metar prostora da se prodje - lokalni putevi uglavnom imaju mesta da se mimoidju tri vozila ako svi voze brzinom adekvatnom stanju puta i svojih  psihofizičkih sposobnosti...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: DL1000 V-Strom 2007

Strašno! Dačo preživi!

 

Nisam bio u Srbiji, upravo sam se vratio sa puta, 3000km na dva točka, i imam šta da čujem :(  )

Komentari na B92 su sramota!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 186 postova
  • Lokacija: NBG

Strašno...strašno... :-[ Jedno pitanje...jel poznato ikome ono.....VOZI DA VIDIŠ I DA BUDEŠ VIĐEN? A koji đavo kolima služi retrovizor?!!! za šminkanje...ako je on juga nabio u cisternu i vozač zadobio lakše povrede....da se nelažemo,Dača onda nije vozio polako.....Moj motor kad je pao sa 140,sa nekih 130 se zakucao u fiata,kojeg je od siline udarca pomerio nekih jedva 1 metar...koliko je onda Dača vozio....NEOSUĐUJEM NIKOG,SAMO GOVORIM O REALNIM STVARIMA....IPAK JE TO R1!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

Ne odnosi se samo na prethodni post,nego na još nekoliko.

 

Ja sam ovu rubriku shvatio kao podršku nekome...bilo kome,ko je nastradao.

 

Popljuvan je B 92 ( s pravom,nije im prvi put da seru ) a nekoliko komentara ovdje se ne razlikuje od okužene medijske kuće.

 

Alo savjenici,bezgrešni dušebrižnici...čovjek se bori za život... strpite se malo,poželimo mu da se oporavi,a poslije ima vremena za popovanje...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja