Jump to content

Moto Zajednica

Pozdrav ljudi!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 - Tamno Siva :)

Kasljuc, evo jos jednog novog bjbiker-a tj ja.

 

Ja sam Boban i iz Beograda sam, imam 27 godina i bavim se kompjuterima, sportom, zenama, muzikom itd.

 

Motor nisam vozio nikada osim skutera sto ne racunam u motor, ali sam oduvek zeleo jos kada sam prvi put seo na bajs, i evo sada je doslo vreme (dobro sam se i setio) da se predje na praxu.

 

 

Ne znam da li bi ovo trebalo da se prebaci u neku drugu temu ali posto sam nov necete zameriti, naime treba mi vasa pomoc, dvoumim se oko toga sta da kupim.

Volim sve vrste motora, i planiram da u toku sledecih godina i isprobam svasta ali sada me najvise privlace kroseri i slicno.

 

Ne raspolazem prevelikom kolicinom novca (oko 1200-1300 evra MAX).

 

Pa mi recite razmisljanja za "Suzuki TS 125 R ('96)", tako mi je lik rekao da se model tacno zove, i eventualno "Yamaha TDR" mada je to manji motor koliko vidim i nije kros ali mi se svidja.

 

Ili imate neku bolju preporuku.

Vozio bi ga po gradu uglavnom, ponekad tura od 30ak km do sela, neki put i devojka pozadi (ja imam 82kg, visok 181), a mozda kasnije i malo ozbiljnije po neravninama provozam kada se uvezbam, zato i nisam hteo na jacu kubikazu da idem posto sam pocetnik, da li je sve ovo ok i kako bi se Suzuki ponasao za mene i devojku npr uzbrdo ako je npr 9 kW.

 

Hvala unapred na pomoci i drago mi je sto sam upao u zajednicu.

 

cu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Dobrodošao na forum  :D Ovo je i pravo mesto za takva pitanja  ;)

 

Evo, vidim u oglasima da za te pare možeš da kupiš nešto ovako:

 

mjMK7_1213825448405jw5.jpg

 

Honda CM 125 1991. godište, a možeš i novog Kineza, trajaće ti bar dve godine kolika mu je garancija, a posle sigurno možeš da ga prodaš za 500-700 evra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Pozdrav imenjace! Mislim da ti je odluka da zapocnes sa manjom kubikazom sasvim u redu. Takodje, ima smisla dati manje novca za pocetak, jer mozda ti se ceo ovaj fazon ne dopadne i imaces manji gubitak kad motor ponovo budes pretvarao u novac. Nabrojani modeli su sasvim ok a posto preferiras enduro koliko vidim, mozes da uzmes u obzir i Yamahu DT125, koja je takodje odlicna. Samo jos nesto, manja kubikaza ne znaci i proporcionalno manji rizik, jer u saobracaju ne zavisis samo od svog umijeca nego i od drugih ucesnika. Na zalost, na forumu si mogao procitati mnostvo takvih slucajeva. Zelim ti sigurnu voznju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

POZDRAV I DOBRODOSAO mogu da ti kazem da necete bas da osetite neku vucu  tim motorom ipak je to slab motor za dvoje a pogotovo uzbrdo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: bgd

Cao brate!125 za pocetak je u redu i ispravno razmisljanje tako da polako....sledece sezone nesto jace pa opet i tako!Problem su pare jer sta go d da uzmes za te pare je kupovina macke u dzaku a posle da ces ga prodati za iste pare-ne znam!!!Ali njuskaj,trazi,uzajmi se jos malo,razmisli o jacem velikom skuteru....Nemoj samo da te svrbe pare u dzepu pa da kupis prvo sto naleti jer kad krenes po majstorima odlepices!Dobro dosao!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 - Tamno Siva :)

Epa ljudi hvala i na dobrodoslici i na korisnim i pohvalnim komentarima.

 

Svidja mi se ideja skoro svakoga, posebno ono sa Yamahom DT posto je i onda dolazila u obzir tj dolazi jos sve dok ne dam pare :), super ideja i za onaj polucoper samo sam to hteo da ostavim za kasnije, i o skuterima sam razmisljao ali jednostavno mi to nije bajk, znate, pre svega ne izgleda mocno, ne menjas brzine i sl (to je moje misljenje i ukus).

 

Samo jos jedno pitanjce za Bobangsxr-a, ali neka odgovori ko stigne, kazes nece vuci a pogotovo uzbrdo, u principu vozicu ga uglavnom sam, a ponekada i devojku, tipa svaku 5u voznju sam sa njom....ne treba meni 100-tka uzbrdo, ali ako ce bas da se vuce onda smor!!!

Kako ovi skuteri sa 50cc i 3hp uzbrdo idu fino, pretpostavio sam da ce ovo ici makar duplo, sto mi je sasvim dovoljno, potvrdite.

 

Hvala jos jednom, i vidimo se na nekim skupovima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja