Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Majdanpek
  • Motocikl: Kawasaki 450LTD

Ima nas nekoliko, na žalost malo nas je aktivnih. Inače glavni putni pravci su obnovljeni kao i dunavska magistrala. Put u pravcu Žagubice je na žalost i dalje u lošem stanju. Sa Peđom sam se vozio nekoliko puta.Bio je gost na druženjima i vožnjama MK Čoper Srbija. Posećivao sam ga u Moto laboratoriju kad god sam imao prilike. Bio je dobar drug i čovek.

Ako te put nanese kroz Majdanpek, obavezno se javi.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Hvala na pozivu kolega!

 

Izvini sto se ovako sa zakasnjenjem javljam, ne mogu da postavljam komentare sa svog racunara.

Administracija jos nije odgovorila na problem koji sam prijavio vec neko vreme pa samo kada dodjem do drugog racunara mogu da se javim dok se problem ne resi.

 

Pozdrav

Promenio član Deki Katana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Hvala Dule!

 

Drago mi je da ti se svidela ova moto prica.

Nije nikakva nostalgija kao sto je @Jovan Ristic to opisao u uvodu, vec moto avantura.

Usput je ukratko dokumentovano i vreme u kome se voznja odvijala kako bi se neki parametri lakse mogli uporediti sa sadasnjim.

Za prave ljubitelje voznje motora i putovanja nije neophodan skup i veliki motocikl, kao ni oprema. Mnogo je bitniji nezaboravan osecaj koji se dozivi.  Avantura je neizbezna.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 54 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Zelena Kawa 636

Čast mi je bila pročitati ovaj putopis. Uvek me stariji putopisi "restartuju na fabričko podešavanje" podsetivši me da ipak avantura ne zavisi od broja kubika i vrednosti mašine, već od ljudi koji tu avanturu čine.
Imam 24 godine i mnogo sam se rodio kasnije nego što se ova tura odvežena, ali me je uvek fascinirala ta priča, motivi, i razmišljanja u vreme koje opisuješ, kao i to gde se ti ljudi nalaze sada, šta rade, voze i u kom smeru ih je život odveo...Jer sve što si opisao u ovoj temi zapravo je jedna tura koju svi vozimo, od najlepših momenata do pozdrava i odlaska...

Hvala puno na ovom putopisu, veliki pozdrav

Sent from my SM-G960U using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Šta reći? Predivno, Prava Avantura u svom sjaju!

Hvala ti za ovaj vremeplov. Zbog takvih putopisa i bogatog sadržaja vredno se ponekad vratiti na forum. Hvala što si s nama podelio fotografije i priču.

 

Sa srećom na drumu i sve najbolje!

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Hvala@marcos !

 

Drago mi je da ti se svideo putopis i osecam da cu imati dostojnog naslednika. :takoje:

 

Nista se nije promenilo u pristupu motociklizmu od kako je napravljen prvi motocikl.

I tada i sada postoje ljudi koji su od malih nogu bili opcinjeni putovanjem motociklima u nepoznate i nove predele. Okolnosti znaju da se menjaju ali ih ne napusta taj zov koji se ukorenio u mladosti. Vec sam u osnovnoj skoli citao i pratio moto svet. Vec sam tada postao motociklista a da nisam imao motor.

 

Pre nekoliko godina sam se prijavio na ovaj forum i podelio 6-7 moto prica, putopisa. Dve su "starije" price od pre 30-tak godina a ostale su "svezije", pa mozes da izaberes.

Zanimljivo mi je da sada imas 24 godina, jer sam ja tada takodje imao 23-24 godina kada se Grcka tura odigrala.

Da li je da ocekujemo uskoro tvoj putopis sa svojim 250cc motorom koji trenutno vozis?

 

Pozdrav i vidimo se na drumu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 54 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Zelena Kawa 636
On 21.1.2023. at 11:36, Deki Katana je napisao:

Vec sam tada postao motociklista a da nisam imao motor.

Upravo tako, isti osecaj imam kada se setim svojih razmisljanja i mastanja o motorima kroz osnovnu, srednju, faks...

Moj prvi putopis opisuje moje prošlogodišnje putovanje, nadam se da će biti objavljen u nerednom periodu, dosta je detaljan jer sam pored samih dešavanja na putu opisivao i svoja razmišljanja u tim momentima. Ali uostalom, javiću ti kada ga objavim da pročitaš, možda neke sličnosti uvidiš :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Hvala @Ćale na lepim komentarima.

 

Ne znam da li si primetio da sam ovu pricu postavio na forumu pre tri godine ali eto, tek sad se pojavila na "naslovnoj strani".

Na zalost, nije jedina koja je tako gurnuta na stranu.

 

Postavljeni su "link-ovi/tag-ovi" da se olaksa pristup do sada objavljenim putopisima, pa mozes da prelistas ako ti je neki promakao.

Najbolje je da se ode na moj profil i pod topics nadju naslovi, posto pretrazivac nije tako uspesan.

 

Tako da znas da ima jos sadrzaja, ali je skriven.

 

Takodje zelim sve najbolje! 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja