Jump to content

Moto Zajednica

Procedura kupovine novog motora..

Recommended Posts

  • Drug član, 1187 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Druze moj, ja sam samo rekao da mi je simpaticno tvoje konkretno pitanje. Sa kesom kad se pojavis u radnji, taman da dodjes samo i u gacama, ne mozes se obrukati  ;) ;D A ti si trebao da drugacije postavis pitanje, npr.: Sta dalje posle isterivanja motora iz salona? ili slicno. Mada ce ti u Svakom salonu sve objasniti kako dalje. Jos jednom podvlacim Kad doneses kes u salon da kupis motor, ne mozes se nikako obrukati, sta god da pitas. Ajde pa srecno sa kupovinom. Al moras castiti  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

Mislim da ne mozes da izvezes motor iz salona dok ne doneses tablicu koju ti prodava nakaci na motor. ;)

Znaci dobijes sve papire od tehnickog pregleda i platis uplatnice itd, odes u sup, registrujes motor i kada dobijes tablicu, onda tek mozes novog ljubimca da izvezes iz izloga. Naravno, sve je to pod uslovom da imaju motor na lageru, ako nemaju, onda cekas da stigne, pa kad stigne, sve isto...

Ovo je procedura za nova kola (Ford), pretpostavljam da je isto i za motore, ali samo pretpostavljam..;)

 

nije, nije.. ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

Pa zavisi koji motor i kod koga kupuješ... Kod beogradskih dilera za npr. Kawu nema isterivanja iz radnje bez tablica, ali ti odrade tehnički (za dž) i svu papirologiju da ti samo odeš u Ljermontovu sa svom dokumentacijom i pokupiš tablicu (i to sačekaš par sati). Neki od majstora ti namesti tablicu a broj iste se upisuje u servisnu dokumentaciju i tek onda "vozi Miško" (logično pošto ne gledaju u pasulj da znaju reg.broj). Ne znam kako je kod drugih ali ova procedura deluje vrlo logično, a i prodavac ne rizikuje da se nešto desi (pad ili sudar -pu pu) pa da oni snose deo odgovornost zbog izdavanja neregistrovanog vozila. Možda može da se preuzme šlep službom-ne znam, ali mnogo košta. Za Kawu znam provereno iz ličnog iskustva, ali je kod drugih možda drugačije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12370 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Moje iskustvo sa "dilerima" i "prodavcima", od pre mesec dana:

 

Rešio da kupim neko skuterče, za po gradu, 50 kubika, svideo mi se jedan od Sprint modela. Sa kešom u prodavnicu (posle sam saznao da je to u stvari komisiona prodaja...) dobijem račun, bez fiskalnog zato što komercijala radi do 17h, a ja došao u 18h :D , sednem na skuter koji je stajao u "salonu" i odvezem se do prve pumpe, pošto su mi ulili pola litre benzina...Dokotrljao se po mraku kući, srećom bez bliskih susreta sa službenim licima ;D

Rekli da dođem sutra, u radno vreme po papire...dobijem original račun, kopije: zbirne carinske deklaracije (gde je u spisku i moj broj motora i šasije), Potvrdu carine da je plaćena (zbirna) carina, Potvrda sa carine sa podacima o mom motoru i broju šasije, kubikaži, snazi i broju sedišta, overeno original pečatom carine i carinika i Račun od proizvođača naslovljen na uvoznika (zbirni, za 450 uveženih skutera).

Pošto sam kupio u prodavnici koja je komision, morao sam čekati 4-5 dana dok nije stigao račun od uvoznika naslovljen na tu komisionu prodavnicu.

Tehnički pregled u "Parking servisu" u bloku 45-Perionica (600 dinara), gledaju sve papire i proveravaju, naravno, broj motora i šasije.

Svi papiri, uplatnice, tehnički pregled (obavezno gledaj da ti na prvoj strani piše "Maksimalna brzina 45 kmh") i u Sup NBgd za SO tablice - mora SUP na teritoriji stanovanja!! i dok dlanom o dlan, ni 5 sati nisam čekao, dobio Saobraćajnu i tablicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Pošto sam kupio u prodavnici koja je komision, morao sam čekati 4-5 dana dok nije stigao račun od uvoznika naslovljen na tu komisionu prodavnicu.

 

Ja sam kupio u Motoshopu u Požarevcu (kod Joce) i odmah dobio sve papire. Motor je isporučio Rodić i dostavio sve potrebne papire zajedno sa motorom, a Joca je dodao račun i možda još nešto, ali znači nije bilo nikakvog čekanja, osim što sam motor čekao oko 3 nedelje, ali potpuno opravdano (model sa ABS-om nisu imali na stanju). Nisam ni vodio računa šta imam od papira, pitao sam samo da li je sve kompletno da me ne vraćaju iz SUP-a, rekli su da jeste, što je potvrdio i čovek na tehničkom pregledu. Registraciju sam obavio odmah sutradan, jer sam motor podigao oko 6 sati uveče.

 

obavezno gledaj da ti na prvoj strani piše "Maksimalna brzina 45 kmh"

 

Auuuu, kod mene to nije pisalo  ;D ;D ;D

 

Šalim se, ovo se odnosi na trajnu registraciju (SO tablice).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova

Drug gleda xt u jednoj radnji u BG-u.. U tom momentu ulazi lik i za 5 min izbroji kes i uzme racun i  new t-max sedne i odveze se (cak ne uzme ni sve kljuceve) .. samo pita kad da dodje na servis, i dovidjenja prijatno..  :o

 

Eto tako se kupuje nov motor  :D  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Koja je to varijanta da ne mozes da isteras motor iz radnje dok ne doneses tablicu?!

Pa sta njih boli uvo dal' cu ga ja registrovati, raskupusati ili vozati po dvoristu?

 

Prodavac je duzan da ti po predaji motocikla izda racun i prilozi pratecu dokumentaciju (carinsku deklaraciju, onaj VP racun iz inostranstva (kako god da se zove), i ostalo sto ti treba za registraciju).

 

Zatim ako imas nameru registrovati ga, odes sa tom dokumentacijom na tehnicki pregled. Neregistrovan motor NESMES voziti u saobracaju, znaci ili ga dopremi na prikolici ili izvadi probnu tablicu.

 

Kada (ako  ;D) prodjes tehnicki pregled, vadis polisu osiguranja, platis sve moguce takse i sa uplatnicama, polisom, dokumentima, listom o tehnickom pregledu vozila, odes u SUP i dobijes tablicu. To ti je to!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

:( Ja kad sam kupovao aute išlo je ovako:

Zatražiš predračun, uplatiš (R5), pošalješ fotokopiju lk oni ti kazu kada da dodješ i čeka te auto sa zakačenom probnom.

Al to je bilo pre 17 godina. U Sloveniji. Kad je Bog išo po zemlji.

Više očigledno nije tako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

bio sam danas u salonu i saznao da ti trebaju samo pare i licna karta..!

 

iz prodavnice na tehnici sa motorom, a sa svim tim papirima (i sa tehnickog i iz prodavnice) otici u SUP bez motora!

 

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 630 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000

Odes na sajam kaparises motor sa jedno 500 evrica.Sacekas 2-3 nedelje da ti stigne makina,ukoliko je nema u radnji.Pozovu te da odes do radnje ,isplatis resto do 6500.Dobijes sve papire i racun.Utovaris na prikolicu i teras kuci.Sutradan uradis tehnicki i sve papire predas agenciji da ti zavrse za tablicu i saobracajnu.Onda odes licno u Sup potpises gde ti odvratna salterska radnica kaze i uzmes tablicu i saobracajnu.Odes doma i zakacis tablicu i krenes u razradjivanje makine (do 5000 o/min prvih 1000km) P.S. Registracija i tablica kostaju 14500 dindzi.I to ti je sve!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Ili jos bolje je da das unaprijed sav iznos i dobijes masan popust koji poslije iskoristis za dodatnu opremu i registraciju ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja