Jump to content

Moto Zajednica

Akcija policije"Uvek cu ti naci nesto"

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: Kawasaki H2 SX SE '23 / Triumph R3 Storm R '24

Najverovatnije im je rečeno da ignorišu taj član zakona jer na mnogim automobilima i motociklima se uopšte ne mogu ugasiti svetla jer su u mnogim evropskim zemljama obavezna i danju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Ja uvek nosim kofer ili tank torbu... I stalno seljakam tu prvu pomoć iz jednog u drugo, dođe mi da kupim još jednu, pa da ne moram da premeštam ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 494 postova
  • Lokacija: Zvezdara

prvu pomoc sam platio na moto skupu 600 dinara i unutra bas sve ima i lepo je spakovano  i primetio sam dosta slucajeva da policija trazi prvu pomoc na motoru ....

 

E da ne otvaram novu temu .... policija je pocela da fura beverly 250 po gradu .... cuvajte se  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: Kawasaki H2 SX SE '23 / Triumph R3 Storm R '24

policija je pocela da fura beverly 250 po gradu .... cuvajte se

 

Kao u Crnoj Gori prošle godine. I tamo je murija imala neke velike skutere, čini mi se baš Beverly. Nego, ima li na nekim benzinskim pumpama da se kupi prva pomoć za A kategoriju? To je domaći proizvod, kao i ona za automobile, i čudilo bi me da samo na tezgama na moto skupovima može da se kupi, sigurno ih i neke prodavnice prodaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: smederevo

neznam sta je to cudno kod policije

nepismenih koji jedva znaju po nesto o zakonu ima i losih ljudi ,kao i medju nama

ali ima i dobrih ,nisu svi losi nebranim ih ali treba priznati da nismo ni mi motoristi zlatni

njihovo je da rade svoj posao a mi radimo nas ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Evo ja konkretno ni na jednom od dva motora (Gilera i KTM) NEMAM gde da drzim sijalice i prvu pomoc. Znaci, na motoru NE POSTOJI NIKAKAV PRTLJAZNI PROSTOR.

Necete valjda da mi kazete da na svaku voznju treba sa sobom u nekom rancu ili torbici da nosim i sijalice i prvu pomoc?!

Pa to je potpuno nebulozno...kad bih drzao to negde na motoru, morao bih da drzim nekako prilepljeno/zavezano (a zaista ne znam gde bih to stavio?!), i to bi mogao da mi skine ko god 'oce...

Kad oni smisle kako da ja to nosim na svojim motorima, ja cu nositi...do tada necu...

Zar ovakav odbojan stav prema propisima od gurua za bezbednost i postepeno savladavanje tehnike vožnje?? Pošto smo ustanovili da je obavezna (po zakonu) samo prva pomoć, torbica je dimenzija 3 x 7 x 13cm (otprilike) što mu dodje kao dokumenta, novčanik, kutija cigara i ključevi od gajbe/garaže na gomili, pa me ubedi da nemaš mesta gde ovo da ''skladištiš''. Bilo kakva jakna ima toliki džep. Može čak i u malo veću torbicu (da ne kažem pederušu) da stane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=14325.0

Ja sam od njih uzeo komplet prve pomoci za motor,proveravao sam i stvarno imaju sve sto propisuje nas zakon,480 din. je i sa postarinom(city ekspresom)je iznelo oko 600 dindzi.Mozda nekom pomogne ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Evo ja konkretno ni na jednom od dva motora (Gilera i KTM) NEMAM gde da drzim sijalice i prvu pomoc. Znaci, na motoru NE POSTOJI NIKAKAV PRTLJAZNI PROSTOR.

Necete valjda da mi kazete da na svaku voznju treba sa sobom u nekom rancu ili torbici da nosim i sijalice i prvu pomoc?!

Pa to je potpuno nebulozno...kad bih drzao to negde na motoru, morao bih da drzim nekako prilepljeno/zavezano (a zaista ne znam gde bih to stavio?!), i to bi mogao da mi skine ko god 'oce...

Kad oni smisle kako da ja to nosim na svojim motorima, ja cu nositi...do tada necu...

Zar ovakav odbojan stav prema propisima od gurua za bezbednost i postepeno savladavanje tehnike vožnje?? Pošto smo ustanovili da je obavezna (po zakonu) samo prva pomoć, torbica je dimenzija 3 x 7 x 13cm (otprilike) što mu dodje kao dokumenta, novčanik, kutija cigara i ključevi od gajbe/garaže na gomili, pa me ubedi da nemaš mesta gde ovo da ''skladištiš''. Bilo kakva jakna ima toliki džep. Može čak i u malo veću torbicu (da ne kažem pederušu) da stane.

 

Poenta je da to treba da stoji na motoru...necu da mislim koju sam jaknu obukao, i da premestam prvu pomoc iz jedne u drugu...a te "dokumenta, novčanik, kutija cigara i ključevi od gajbe/garaže na gomili," nosim u torbici, i zaista vise nema mesta u njoj...necu valjda kao mentol i svuda gde krenem (necu valjda da vadim kad se ne vozim motorom - opet postoji sansa da zaboravim) da nosmi prvu pomoc u pederusi?!

Na mojim motorima nema mesta za to...ja nemam BAS NIKAKAV prtljazni prostor...nije predvidjeno namenom samog motorcikla...A ako ja nekome sa tih 3x7x13cm spasim zivot, e onda svaka cast...pa sta je tu, majke ti stalo...pola metra gaze, makaze i hanzaplast :D  :D :D ...to je smejurija, i cisto nosenje kutije zbog propisa...dakle, kao sto rekoh, budalastina...

 

I da, jos jedna poenta koju koju ovde ljudi ne vide (ili nece da vide): ima u saobracaju kod nas mnogo vecih problema od 3x7x13, a oni se hvataju za to...da je sve cakum-pakum, pa covek i da kaze da se tera mak na konac...ali ovako...

 

I da, ima vise malo u toj kutiji od pola metra gaze, ali je kutija 12 cm x 9 cm x 5, znaci malo bucmastija, i nije bas "za u dzep"...znaci pozeljno je da stoji na motoru da je ne bi zaboravljao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 416 postova
  • Lokacija: Novi Sad

E sad će opet krenuti priča- ovaj vozi bez kacige a ja bez prve pomoći, pa je meni pisao kaznu a njemu nije itd.

 

Poenta je u tome da ako imaš sve što je zakonom propisano može pandur samo da ti pročisti diznu - i to je to!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

  Ja nemam prvu pomoc na motoru ,i kupicu je siguno makar je zasrafio iznad zadnjeg tocka jer njena svha nije da prvom mestu nekom spasim zivot vec da je imam zlu meni netrebala. i sijalice cu kupiti sigurno pa cu da srafimkutice pomotoru zbog plavaca . Kad idem na duzi put nosim uvek malo alata i prvu pomoc iz kola (u njoj imam i vise gluposti nego sto treba) sa kutijom sijalica (mada nepasu ali nema veze tu su ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Pa ja kad idem negde isto nosim alat, sijalice, ali kad se vozim po gradu i okolo nikada...na svakoj pumpi to imas da kupis, a alat mi bas i ne treba... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: Kawasaki H2 SX SE '23 / Triumph R3 Storm R '24

Koliko ja razumem ovo, rezervne sijalice nisu potrebne uz motore.

 

http://www.mup.sr.gov.yu/domino/mup.nsf/P24OVozilal

 

7. Rezervne sijalice

 

U motornim vozilima, osim u motociklu, traktoru, trolejbusu za gradski saobraćaj i autobusu za gradski i prigradski sobraćaj moraju postojati, na vidnom mestu, rezervne sijalice najmanje za polovinu sijaličnih mesta udvojenih uredjaja za osvetljavanje puta i za davanje svetlosnih znakova i po jedna sijalica za neudvojena sijalična mesta za koja je mogućna zamena samo sijalica.

 

Tu isto piše u vezi prve pomoći za motore:

 

4. Oprema za pružanje prve pomoći (kutija prve pomoći)

 

U motornim vozilima, osim u motociklima radne zapremine motora do 50 cm³, mora postojati, na vidnom mestu, oprema za pružanje prve pomoći (kutija prve pomoći) tako da je vozač može po potrebi, koristiti.

 

Oblik, mere i sadržaj kutije prve pomoći propisan je jugoslovenskim standardom JUS H.H2.800 iz 1968. godine. Ovim standardom odredjene su dve veličine kutije prve pomoći: A – za putnička vozila (25 cm x 12 cm x 6 cm) i kamione i B - za motocikle (12 cm x 9 cm x 5 cm). Kutija mora da sadrži sledeće (u zagradi je dat broj komada kutije prve pomoći za motocikle):

 

- individualni prvi zavoj (12 cm x 5 m) sa jednim jastučetom (16 cm x 12 cm), broj komada 1 (-);

 

- idnividualni prvi zavoj (10 cm x 5 m) sa jednim jastučetom (12 cm x 10 cm), broj komada 1 (1);

 

- koliko zavoj (8 cm x 5 m), broj komada 2 (1);

 

- sterilna gaza po 1/4m pojedinačno pakovanje (80 cm x 25 cm), broj komada 2 (1);

 

- sterilna kompresa od gaze – pojedinačno pakovanje (20cm x 20cm), broj komada 5 (-)

 

- hansaplast, tosamplast ili sl. (10cm x 8cm), broj komada 5 (2);

 

- lepljivi flaster (1cm h 1m), broj komada 2 (1);

 

- trougla marama veličine 100cm x 100cm x140cm i gustoće 20 x 19, broj komada 1 (1);

 

- igala sigurnica, broj komada 10 (3);

 

- nožić za brijanje sa jahačem za paranje odijela, broj komada 1 (1);

 

- polovinilski rukavac, kesa (70cm x 40cm), broj komada 1 (1);

 

- spisak materijala i uputstvo za njegovo korišćenje izdato od JU crvenog krsta, broj komada 1 (1).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

Tu isto piše u vezi prve pomoći za motore:

 

Po tome bi se rekli da sijalica ne treba ni za koji tip motora, dok prva pomoc ne treba samo za male motore (do 50ccm), a za velike treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija
  • Motocikl: Liberty 125&KLE 500

Predlog a mozda i resenje-kupish prsluk koji nose specijalci ili vojni piloti,potrpash sve zivo i pitchi! ;D Obaveeezno i sajlu za vuchu,nikad se ne zna!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2984 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

aaa, Zipo, pa slepovanje motora i motorom je zabranjeno!!!! Ako ti vide sajlu, pocinio si delikt misljenja, tj, zlocin /ogroman/ u najavi!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 357 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000

Cim sam poceo da vozim motor polozio sam za A, uvek imam registrovan motor, uvek vozim sa kacigom, rukavicama, jakni sa protektorima (zakompcanoj) cak i na 35 stepeni,  ne divljam, ali ovo sto su tebi trazili je bezveze. Najjace mi je ovo za prvu pomoc... Da, prva pomoc je mnogima pomogla... haha

 

Kakav crnjak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

prva pomoc se ne nosi samo da bi pomogla onome ko je nosi

 

kada se nadjete na mestu udesa, posto ste duzni da se zaustavite i pomognete unesrecenima, taj komplet sluzi da imate cime da im pruzite prvu pomoc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1187 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

prva pomoc se ne nosi samo da bi pomogla onome ko je nosi

 

kada se nadjete na mestu udesa, posto ste duzni da se zaustavite i pomognete unesrecenima, taj komplet sluzi da imate cime da im pruzite prvu pomoc

Sa 10 cm gaze i jednim hanzaplastom ?  :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja