Jump to content

Moto Zajednica

ROK straps

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X

Moj glas ide ZA Rok straps. 

 

Isprobano sa givi vodonepropusnim rancem 35lit. preko kappa kofera, bez grila. 

 

Mrdnulo nigde nije, niti moze. Lako kacenje, lako skidanje. 

IMG_20210914_231513.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L

Prosle godine sam koristio narandzaste tanke spanere iz uradi sam kada sam isao u Grcku. Vezivao sam rolo torbu od 40 litara. Trake su pocele da se raspadaju posle 4-5 vezivanja, ali ne mogu da kazem da nisu izdrzale. Samo ono, posle tog putovanja sam morao da ih bacim.

Ove godine sam kupio ROK strap (ima kod nas

TAGOMOTOCENTAR.RS

Kombinuje dugačku trake tvrde tkanice sa kratkim trakama našeg jedinstvenog ravnog udarnog kabla. Kopča na podešavanje spaja oba dela i omogućava lako podešavanje same dužine trake. Svaki kraj trake je opremljen omčom koja omogućava da se svaki deo trajno omota oko tačaka oslonca ili jednostavno prevuče preko tačaka oslonca. Dizajn najvišeg kvaliteta obezbeđuje najviši nivo sigurnosti, snage, lakoće upotrebe kao i dugi vek trajanja.
) i samo sa dve trake terao sa istom torbom (doduse ruta od 250km, ali to je par sati voznje svakako). Apsolutno sam prezadovoljan. Montiranje je za sekund, kacenje, zatezanje i podesavanje isto. Ono sto mi se bas svidja je onaj gumeni deo pa kada vezes torbu i vozis par sati, ako iz torbe izadje vazduh, guma ce da kompenzuje to. Ove spanere sam morao da zatezem kao volina da bih se osecao sigurno da torba "nece ona nidje", kako kaze onaj lik na klipu.

Sent from my MI 9 SE using Tapatalk

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova
On 24.4.2020. at 21:04, BaneVuk58 je napisao:

390.- din Okov Bežanijska kosa e267eed3f400b777e002b75c5fd9dffe.jpg

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 

za motocikl su u redu ali bi trebalo kontrolisati nekoliko stvari.Ja više decenija koristim razne stvari za učvšćivanje tereta koji su dugački ipo 6 metara.Nisu velike težine ali po gabaritima je zeznuto jer je dugačka poluga pa se lako pomera teret.

Iz mog iskustva već skoro 20 godina te trake koje spominjete su totalno đubre.Morate osiguravati sve duplo u slučaju da se jedna pokvari.Aluminijumski patent na zatezanje samo pukne na najtanjem delu i gurtna se izvuče.Takođe hoće da  pukne federčić bez kog je taj patent neupotrebljiv i momentalno se izvlači gurtna.

To je nemoguće unapred predvideti samo pukne i to posle nekoliko desetina korišenja.aKO PATENT IZDRŽI A MALO ZAKINETE GURTNU ONA SE VEOMA BRZO RASFEONCLA

uglavnom kvalitet je užasan a možete i nekog povrediti na putu ili nešto još gore.

To se rešava tako što kupite na neke gurtne koje se ne rasfronclavaju a ima i takvih a najbolje ako na nekoj pijaci nađete gurtne od Fadip Bečej koje su stare preko 30 godina .Ako nisu nešto korištene trajaće bar još 20 godina i to da ih svakodnevno koristite .

One neke sa engleskim nazivom vidim da imaju neke plastčne patente.To je igračka.Nemojte da se zaj........ naročiti  ako se vozite u grupi pa onaj iza ima da radi eskivaže.

Promenio član sasa ns 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2777 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Imaću u vidi sve što si mi rekao :takoje: Za sada mi sve deluje poprilično čvrsto i stegnuto ........dok ne otpadne :lol:

IMG-20220429-193948.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
On 1.3.2020. at 16:21, .milke. je napisao:

Ima li kod nas u prodaji ovih veza za fiksiranje torbi?    Čine se vrlo praktične, pogotovo za NC na kom torba mora da se pomera sa zadnjeg sedišta na svakom tankiranju.

 

rok_straps_adjustable_straps_black.jpg
WWW.REVZILLA.COM

Extreme versatility and adjustability make the ROK Straps the go-to for cinching down luggage, while the slight stretch ensures a secure load.

 

 

Ima, šalju iz Hr s webshopa: https://enduristan.hr/products/rok-straps-1400-gurtne?_pos=1&_sid=e67bfe53f&_ss=r

 

Odlične. Cheers!

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1291 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Ne mora iz Hrvatske ima u Srbiji
YAMAHABAREL.COM

Gumirane cord trake za zatezanje prljaga omogućiće konstantnu zategnutost, jednostavno podešavanje i sigurnost vaših stvari. Nema metalnih delova, tako da nema ni grebanja. Obezbedite Vaše stvari na najbolji mogući način uz Oxford RoK trake.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja