Jump to content

Moto Zajednica

Portland prva trka sezone 2006

Recommended Posts

  • Drug član, 4266 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Ekipaevo ovako je sve pocelo:

Djelovi kasnu,pika ram pa curi ulje,zavarija san i ojava ram ali pri probi stavljanja makine u ram makina pala sa radnog stola.....slomila mi usise i blok motor ja nacika ali na djeli di je kvacilo tako da je iman belt drive i nije tako vazo jer nema nista da curi bilo je jos problema pri sklapanju makine ali zavrsilo se sve to u petak kad san upalija motor i provoza ga niz ulicu dva puta.To je to idemo za Portland 6 sati juzno od Vankuvera.

 

Dosli samo u Portland oko 23:00 i razapeli satore po obicaju i na spavanje jer sutra na ceka ludi dan.

 

Sve je prslo kako tripa oko tehnickog i imamo samo 10-15 minuta da isprobano ono sta samo cile zime sklapali i frizirali.Cin smo dosli rekli su nam sa je Jesse-u pika cilindar i da nece voziti danas.Izgle4da da Norton nije moga da izdrzi tu visoku kompresiju.

 

Treninf pocine i ja vozin prva dva kruga polako je iman friske gume.Ali na pravcu san ga opleja da vidin kako vuce ..............na moje iznanadjenje obrtaji idu u 10,000 nemogu da virujen da sve radi kako triba za sada.Jer su prije ventili plivali na 8,500.Na izlazcima iz krivina volan pocinje da bude lagan pri ubrzanju.Niko sritniji od mene pa valjda ima boga pomislija san u sebi nakon ovih svih pegula pa ovo radi.

 

Prva trka;

 

Start je bija dobar ali san peti u trci na prvu krivinu.Na samon kaocenju jedan motor odustaje(kasnije smo ustanovili da je trokira i radija na dva cilindra a u pitanju je BSA Rockt III).Sada san poslin prve krivine cetvrti.Napadan Les Cooka na Nortonu koji ide ki blesav.ali one sve vjesto brani samo tako sta odvrne gas i ode na pravcu.Ali eto mene u krivinama opet i tako samo se minjali za trece misto sve do negdi cetvrtog kruga di san ja uspija da naprvain mali prednost,ali u skoro svakoj krivini mi je prednje kolo proklizavali.Ono varenje i ucvrscivanje rama radi samo tako stabilniji je 100% nego prosle godinev u krivinama.Ali na izlazu trece krivine motor se ugasija koda nikad nije radija.I tako san zavrsija prvu trku sa treceg mista na nista.Kad sa dosa u pit i pogleda motor vidin da nisan ima struje u akumulatoru koji je star par dana sa 12v na 0.00v .sricaq da san ponije stari svavin ga i upalin motor radi ki doksa.......superrrrrrrr....

 

 

Druga trka;

 

Tokon prve trke od 9 motora u klasi nije zavrsilo 3,a dva su ozbiljno trokirali.

Jos bolji start ...Mick na H*ndi(720cc cetri cilindra),Jon na Bsa Rocket III(750cc tri cilindra),Tom na Triumphu T150(750cc tri cilindra) i ja na Bonnevillu(750 cc dva cilindra).Ocekujen Cooka svaki cas da proleti kraj mene ali nista.Tom i Jon si se vec malo odvojili,a ja san Tomu u zadnjoj gumi.Mora da mu motor ne radi dobro cin ovako vozi.Poslin dva kruga ja ga prodjen u punom naletu za trece misto ali ni to mi nije bilo dosta jer motor oce da mi iskoci iz ruku kako ide.Nemogu virovati da samo druge bregaste i novi karburatori mogu ptominiti citav motor.Vozin ki manijak da bi uvatija onu mali tacku u daljini.I izi kruga u krug sve san mu blizi pa tako u zadnjem krugu svaga par krivina prije pravca i cilja ga preticen.Misleci da mogu da odrzin dvi duzine motora prije cilja jer Jon ipak ima jedan cilindar vise i par konja vise.Ali ovaj moje se vrti u 9,000 bez problema i ja priolazin cilj drugi.E to mi je koda san pobjedija jer prosle sezone nisan mu moga prici,a kamoli ga pobjediti.

 

Poslin trke smo pricali i kaze mi da moj motor na pravcu brzi od njegovoga i da san mu odmaka i samo me je gleda i nista nije moga...........tako da san u ukipnom plasamanu treci.

 

Tomu je opuka cilindar zbog velike komprecije (15:1),John Martin je ima problema na nelegalnin karburatrima,Duncan na Waslakjku je motor trokira neznamo zasto,Cook je motor radija odlicno ali nije bija brz u drugoj trci,Mickova H*nda je radila ki sat,a ja san skinije 1 sekundu od prosle godine po krugu.

 

Dosli smo kuci kasno oko 02:00,prominija prenos na motoru za ode lokalnu trku koju san danas vozije.

 

Dragstori i auti su nauljili stazu,a ki za neku stvar pocela kisa padati tako i mi.Dan se zavrsija kad san pa na treningu u razvija prednji oklop.Meni nista ni ogrebotia.I dalje je padala ki blesava tako da san otisa kuci i sada jurin kalup za novi oklop.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Caco,u dahu sam prochitao tvoj post....Chestitam na konacnom III mestu i da znash da imash josh jednog Fan-a ovdi u Serbia :):):)

 

Samo NAPRED!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Znaci nije moj CBR bio problem vec ti i tvoje bajenje akumulatora :twisted: . Tvoja rubrika mi je omiljena, tj. TI si mi omiljena i opichena rubrika, KAKO SE SAMO VI DOOOOBRO ZABAVLJATE 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • jedan od DDMZ, 805 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R, gsx R

O Nikola, :D

kao da si prespavao celu zimu, od tebe ni traga ni glasa.

Dobro te krenulo, posle jednog vikenda treæi! Go Džoni, go..! :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4266 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

hvala ekipa radija san ki magarac da bi zavrsija motor prije trke.Evo sada sidin na telefonu jurin tipa da mi izlija novi oklop koji san razbija juce..............ode je zima duga i tiha Nesho :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4266 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Tek sada vidin koliko san gresaka napravija u tekstu pa se ovin puten izvinjavan svima jer sam to pisa prije spavanja ,a toliko san bija umoran da san zaspa pri pisanju..........hvala na razunivanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Bravo majstore! Svaka cast na rezultatu i samoj trci... Ti brate znas da te mi podrzavamo u svemu sto radis :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4266 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Bravo majstore! Svaka cast na rezultatu i samoj trci... Ti brate znas da te mi podrzavamo u svemu sto radis :)

 

:wink: :D znan brate Pablo

 

 

http://www.sotp-racing.com/results.htm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Svaka cast Nikola, steta za prvu trku, drugo mesto je VELIKI uspeh, neka sve bude OK cele sezone pa da i osvojis sampionat ako da Bog, a dace, pa da i zalijemo kojim sampanjcem u onim klubovima sa oskudno odevenim plesacicama tamo u Vankuveru, sta sve rade za dolar il'dva da covek nepoveruje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja