Jump to content

Moto Zajednica

CLASSIC BIKES & OLD MOTO

Recommended Posts

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: novi sad

E ajde da mi odgovori neko,da mi ustedi vreme i zivce.

Na NSU Maxu treba da ocitim one cepove gde se skuplja talog u radilici.Znaci ispod cilindra sa prednje strane bloka odvrnem onaj cep imbus kljucem i sta dalje? Srafcigerom ne ma sanse da se ti cepovi odvrnu,ali vidim da u njima postoji narezan navoj pa jel tu ima neki trik da se zavrne sraf ili sta?

Dalje posto su mi na podizacima otisle one bakarne caure, sto vrte ekscentre i gore i dole, zanima me jel se te bakarne caure mogu odvrnuti,ili su samo upresovane na vruće?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

E ajde da mi odgovori neko,da mi ustedi vreme i zivce.

Na NSU Maxu treba da ocitim one cepove gde se skuplja talog u radilici.Znaci ispod cilindra sa prednje strane bloka odvrnem onaj cep imbus kljucem i sta dalje? Srafcigerom ne ma sanse da se ti cepovi odvrnu,ali vidim da u njima postoji narezan navoj pa jel tu ima neki trik da se zavrne sraf ili sta?

Dalje posto su mi na podizacima otisle one bakarne caure, sto vrte ekscentre i gore i dole, zanima me jel se te bakarne caure mogu odvrnuti,ili su samo upresovane na vruće?

 

Ti cepovi mogu da se odviju veoma sirokim srafcigerom, ali samo kada je radilica skinuta.

U njima (cepovima) je navoj M6 i postojao je specijalni  NSU "srafciger" koji se uvrtao u cep i odvijao ga na levo. Umesto te "specijalne" alatke moze da se koristi duzi sraf M6, ali cini mi se sa levim navojem i obavezno u kvalitetu da se ne  polomi u cepu - onda moras da vadis radilicu.

Caure su upresovane, ne odvrcu se i svaki dobar metalostrugar ce ti napraviti nove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Evo da zivne tema, da postavim i ja ova moja dva (tako reci) blizanca, od oko 30 i nesto godina. I dalje ispravni i "pale,rade i idu". Yamahe RD 250.

 

Lepo, lepo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 758 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

E ajde da mi odgovori neko,da mi ustedi vreme i zivce.

Na NSU Maxu treba da ocitim one cepove gde se skuplja talog u radilici.Znaci ispod cilindra sa prednje strane bloka odvrnem onaj cep imbus kljucem i sta dalje? Srafcigerom ne ma sanse da se ti cepovi odvrnu,ali vidim da u njima postoji narezan navoj pa jel tu ima neki trik da se zavrne sraf ili sta?

Dalje posto su mi na podizacima otisle one bakarne caure, sto vrte ekscentre i gore i dole, zanima me jel se te bakarne caure mogu odvrnuti,ili su samo upresovane na vruće?

 

Ti cepovi mogu da se odviju veoma sirokim srafcigerom, ali samo kada je radilica skinuta.

U njima (cepovima) je navoj M6 i postojao je specijalni  NSU "srafciger" koji se uvrtao u cep i odvijao ga na levo. Umesto te "specijalne" alatke moze da se koristi duzi sraf M6, ali cini mi se sa levim navojem i obavezno u kvalitetu da se ne  polomi u cepu - onda moras da vadis radilicu.

Caure su upresovane, ne odvrcu se i svaki dobar metalostrugar ce ti napraviti nove.

u vezi caura..  nisu bakarne nego bronzane  i nije problem da se naprave i upresuju ali se moraju tako upresovane obraditi na meru  , izrajbovati  a ako se ne uradi kako treba brzo ce opet dobiti luft. Sretno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 758 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Evo da zivne tema, da postavim i ja ova moja dva (tako reci) blizanca, od oko 30 i nesto godina. I dalje ispravni i "pale,rade i idu". Yamahe RD 250.

 

Lepo, lepo!

ova sa zbicama i festbekom je do OO

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: novi sad

Ljudi hvala na pomoći, skinuo sam podizace i danas nosim kod strugara da napravi i stavi nove bronzane :P,čaure.

Inace to je verovatno bio razlog zbog cega je Max loše išao, jer je bas bilo dosta lufta u caurama,a to se prenosilo na bregastu pa je sve landaralo,i zveketalo.Promenicu i ležajeve sad kad sam već sve rasturio, pa se nadam da ce sad sve biti ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Ljudi hvala na pomoći, skinuo sam podizace i danas nosim kod strugara da napravi i stavi nove bronzane :P,čaure.

Inace to je verovatno bio razlog zbog cega je Max loše išao, jer je bas bilo dosta lufta u caurama,a to se prenosilo na bregastu pa je sve landaralo,i zveketalo.Promenicu i ležajeve sad kad sam već sve rasturio, pa se nadam da ce sad sve biti ok.

 

Za dobar i dugotrajan rad tih ekscentar poluga (ULTRAMAX) najvaznije je dobro podesiti (iznivelisati) bregastu osovinu. Pisano je negde o tome, mozda bas u ovoj temi. Prelistaj, veoma je bitna stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Odzaci

Evo da zivne tema, da postavim i ja ova moja dva (tako reci) blizanca, od oko 30 i nesto godina. I dalje ispravni i "pale,rade i idu". Yamahe RD 250.

 

jako lepe yamahe... jel jedna mozda za prodaju ja bi rado uzeo RD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing
  • U prolazu, 21 postova
  • Motocikl: Triumph speedmaster , Honda CX500

Pozdrav... Ja sam takodje jubitelj old timera i bas ima zelju da nadjem neki motor za resturaciju ... Naj radije bih uzo neku laverdu pa ako znate bilo sta o njemu ili da neko ima u supi negde nek javi ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

jako lepe yamahe... jel jedna mozda za prodaju ja bi rado uzeo RD

Ove nisu na prodaju. Na prodaju bi mogla da bude RD 125, ako te to zanima.

 

Ono iza yamahe je li mozda CB250. ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Pozdrav... Ja sam takodje jubitelj old timera i bas ima zelju da nadjem neki motor za resturaciju ... Naj radije bih uzo neku laverdu pa ako znate bilo sta o njemu ili da neko ima u supi negde nek javi ...

 

POzdrav, jel te interesuje nesto od blisko istocnih tvorevina, imam jednu ČZ175 iz 1970te (kod nas homologizirane kao JAWA sport)  koja mi stoji u garazi, ne vozam je vise, a fino bi mogla da se odradi....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Odzaci

nislija puno srece sa laverdom, koliko sam ja ukapirao one su i napolju soldno retke, ja licno bi bio zadovoljan kad bi nasao moto morini 3,5 po nekoj povoljnoj ceni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Malo da osvezim temu.

Ne znam da li je mozda neko vec postavljao link, ali vecheras naleteh na super sajt na kome se nalaze prekucani tekstovi i skenirane slike iz starih moto-magazina o motociklima.

Upravo sam pronashao i chitao tekst o mojoj CB400N, a pogledajte i vi, mozda pronadjete svog ljubimca :)

Adresa je:

 

http://motorbikearchives.com/Bike-Tests/

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: honda mvx250f,xt500,simson sr2 ,dkw nz350,zundapp db 200,sachs meile98,puch ds50,zundapp combinette,colibri 12,tomos t13,tomos n/nt,t/tt,solex 3800,nsu super fox125

Lepa mašina,još kad je nađeš u tako dobrom stanju za sređivanje,retkost.Nego,u moto berzi je na prodaju agregat od DKW a - NZ 350-1 za 150 eur u Kovinu pa ako nekom treba...

trebao bi meni ovakav agregat za ovo.

post-3104-12879054233554_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: nsu 175 Pretis

ovo je pretpostavljam dkw 350 a taj oglas je izlapio ja gooogulam i dalje sad ako bude nesto bude kako ide tvoja potraga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja