Jump to content

Moto Zajednica

kubikaza i duge ture?

Recommended Posts

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

A zasto se toliko potencira putna brzina,kako nece morati motor od 600cc da se drzi na 2/3 gasa da bi se islo 180km/h... Jel vi to mozda idete na put AUTOBAHN-om,ili ste slucajno dodali onog keca ispred 80km/h!?

Ljudi bre pisemo stalno o bezbednosti a vi pocinjete neke price o brzinama koje skoro nigde u Evropi pa ni u svetu nisu dozvoljene,GDE da se vozi tim brzinama i kod nas i u okruzenju,a da ne rizikujete svoj zivot zbog loseg puta ili ogromnu kaznu od murije (verovatno ne od nase ali ostale u okruzenju imaju i brza auta i kamere i...)!?

Mozda bi najbolje bilo da se napravi podela po tipovima motocikala,neka neko napise sta misli da je najbolje za one koji preferiraju da ne silaze sa autoputeva,za one koji bi da vide sto vise ali da ne silaze da dobrih magistralnih i regionalnih puteva i za nas kojima nije bitno da li vozimo autoputem,magistralom ili nekim makadamskim putem vec je bitno da se samo vozimo ma kojom brzinom!?

Pozdrav 8)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ovde nije rec o bezbednosti nego o kubikazi .Ne voze i ne vole svi na forumu endurace o 600 kubika sa kojima je mucenje putovati autoputem.Ja recimo volim da ga spicim autoputem 150 -160 i tacno znam sta je autor hteo da kaze.Veca kubikaza je po meni bolja stvar iz razloga sto mozes da vozis recimo 160 pa i 180 na autoputu na manje od pola gasa ne opterecujuci motor .Iz tog razloga meni na pamet pada recimo jedna XX HONDA kojom bi ja odredjivao limite a ne ona meni.Sto znaci TDM je super motor ,obrtni monemt i sve to ali njemu je 200 km maksimum sto znaci na 160 -180 je vec napinjanje a to se izbegava vecom kubikazom ,mislim to napinjanje.Da li ti je malo jasnija problematika.POZDRAV.

Onda si ti prijatelju u manjini,jer kao prvo normalna putna brzina od 180km kako se motor ne bi napinjao (zasto ne voziti 130km pa se nece napinjati,mnogo je bezbednije a i nema placanja skupih kazni?) uopste nije normalna vecini nas,NE ZATO sto nase endurace ili sta vec od 250-500-600-750cc ne mogu toliko brzo da idu vec po prostoj logici!

A ako se ti trudis da motoru odredjujes maksimalni limit onda... zelim ti PUNO,PUUUUNO srece u zivotu,jer sa takvim stavom ne verujem da ces vecito da zaobilazis nevolje (pu,pu) ;D ali stvarno,nema sta da se jurca po autoputevima ljudi posebno tim brzinama,ja sam mislio da pisemo ovde o normalnim putovanjima,koja vrlo cesto iskljucuju autoput u potpunosti,koji ce onda djavo nekome motor od 1000+cc za lokalne i regionalne puteve i cestu gradsku voznju!?

Neiskoriscen potencijal i prevelika potrosnja ce vrlo brzo da dosade vlasniku,onda samo i ostaje divljanje autoputem (za sta nas autoput nije,meni je idealno putovanje oko 100-tke),i rizikovanje zivota,a to vec nije svrha putovanja radi opustanja,turizma...!

Pozdrav 8)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lomiilica izgleda da ti ostade u manjini ;) al da ne ofujemo previse sve sto su napisale kolege je tacno i sa tim svako ko je imalo vozio autoputem mora da se slozi.Naveo bi samo jedan primer zbog cega je potrebna kubikaza iliti snaga (da se ne uvrede kolege sa 600 rr) : vozis recimo  150 i udjes u preticanje po levoj traci a iza tebe u naletu neko sa 180 ili 200 i sta se desava ,ako nemas dovoljno snage ilitiobrtnog momenta da mu ga das po gasu i izvuces se iz nezgodne situacije ostaje ti samo da se molis bogu da ce ovaj  sto te napinje da te vidi pa ako moz da prikoci, znaci vise ne zavisis od sebe i motora e tu dolazi do izrazaja ono sto ti kazes da je suvisno i ne treba a to je snaga i kubikaza.Aj pa zdravo i ne stresiraj se previse mlad si .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova

(da se ne uvrede kolege sa 600 rr) : vozis recimo  150 i udjes u preticanje po levoj traci a iza tebe u naletu neko sa 180 ili 200 i sta se desava ,ako nemas dovoljno snage ilitiobrtnog momenta da mu ga das po gasu i izvuces se iz nezgodne situacije ostaje ti samo da se molis bogu da ce ovaj  sto te napinje da te vidi pa ako moz da prikoci, znaci vise ne zavisis od sebe i motora e tu dolazi do izrazaja ono sto ti kazes da je suvisno i ne treba a to je snaga i kubikaza.Aj pa zdravo i ne stresiraj se previse mlad si .

 

Pazi, 150 u sestoj je oko pola gasa kod vecine sportskih motora od 600 ccm, a ti motori kad predju pola gasa imaju prilicno jako ubrzanje, jer ipak su to motori od 120 konja. Tako da za ubrzanje od 150 do 200 kod 600 ccm nije uopste potrebno puno vremena, jer oni na tom broju obrtaja imaju dosta snage. Mada ako iza sebe vidis nekoga u naletu, mislim da svako moze u trenutku da vrati dve brzine nize i pun gas, a tada te motor ispuca ko iz pracke. Naravno sve je to lakse kad je veca kubikaza, jer ima vise momenta na malim obrtajima, dok je sa spotskim motorima od 600 ccm za sva jaca ubzanja potrebno ih vrteti preko pola gasa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

(da se ne uvrede kolege sa 600 rr) : vozis recimo  150 i udjes u preticanje po levoj traci a iza tebe u naletu neko sa 180 ili 200 i sta se desava ,ako nemas dovoljno snage ilitiobrtnog momenta da mu ga das po gasu i izvuces se iz nezgodne situacije ostaje ti samo da se molis bogu da ce ovaj  sto te napinje da te vidi pa ako moz da prikoci, znaci vise ne zavisis od sebe i motora e tu dolazi do izrazaja ono sto ti kazes da je suvisno i ne treba a to je snaga i kubikaza.Aj pa zdravo i ne stresiraj se previse mlad si .

 

Pazi, 150 u sestoj je oko pola gasa kod vecine sportskih motora od 600 ccm, a ti motori kad predju pola gasa imaju prilicno jako ubrzanje, jer ipak su to motori od 120 konja. Tako da za ubrzanje od 150 do 200 kod 600 ccm nije uopste potrebno puno vremena, jer oni na tom broju obrtaja imaju dosta snage. Mada ako iza sebe vidis nekoga u naletu, mislim da svako moze u trenutku da vrati dve brzine nize i pun gas, a tada te motor ispuca ko iz pracke. Naravno sve je to lakse kad je veca kubikaza, jer ima vise momenta na malim obrtajima, dok je sa spotskim motorima od 600 ccm za sva jaca ubzanja potrebno ih vrteti preko pola gasa.

 

 

 

 

 

 

 

 

Potpuno se slazem sa tobom ,skoro sam vozio suzuki 600 f koji je bas lenj do jedno 7000 obrt a posle toga ide ko blesav i to motor od 85 konja ,znaci r od 600ccm  to radi mnogo bolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

@ pit:

Ma kako da ne,sto da ne vozite 180km/h,ako sam po tom pitanju"sto da ne vozimo toliko brzo"u manjini i pored objasnjenja da to NIJE sigurno po vas motor i vas ZIVOT,niti je bezbedno po vas novcanik kad vas uhvate,onda dzabe pisem ovo iako je veoma logicno!

A to koliko je nas autoput dobar za te brzine mozete da pisete do sutra,vozio sam se autoputem dovoljno da znam koliko je"dobar"(bar ovaj njegov deo od Jagodine ka Nisu) i zato i kazem da je za motor idealno oko 100-tke,znaci do zakonskog ogranicenja,a to sto neki automobili,gotovo iskljucivo Turci sa DE tablicama,idu preko 150-160km/h NE TREBA da bude podsticaj za vas da radite isto,ja cak ni autom ne idem toliko brzo kao vi,obicno oko 130-140km/h maksimalno,a posto bar jednom mesecno idem za Nis znam da je i to za onakav autoput i vise nego dovoljno!

@ Srrki:

PA NARAVNO DA NEMA VEZE!!Pobogu zar vam je moto kud svi Turci (ali bukvalno,pogledajte malo tablice i ko se vozi u tim kolima),tud i mali Mujo ili Srki ili... zar to sto deo njih ide preko 150km/h vama treba da bude signal za pocetak trke,i jos tvrdite da je to sve OK,bezbedno je,ajde da izadjemo negde i da probate sa 120km/h da stanete nakon sto vam se probusi guma i da to isto uradite pri brzini od 180-200km/h,evo ja se javljam kao dobrovoljac da pucam u gumu da simuliram ekser,ko sme da se javi za test probu? ;D

Moze da bude i obicna simulacija izbegavanja prepreke,kao recimo idiota koji pretrcavaju autoput (eto jedan poginu prekjuce,a vidjao sam takve slucajeve licno da ljudi pretrcavaju gde stignu),ili kucica i macica,ili divljih zivotinja... znaci isto to samo da idete pravo na neki čunj i da ga obidjete pri ove dve brzine pa da vidimo sta je sigurnije!?

Verovatno bi onda okrenuli na pricu kako su ipak male sanse da se to dogodi,kako se to desi jednom u nekoliko hiljada putovanja,e pa gospodo samo JEDNOM je i dovoljno da vam pukne guma pri 200km/h na sat ili samo jednom da udarite u neku zivotinju,kamencic veci od klikera,okliznete se na koru od banane ili foliju od Chipsija koju je neko ispred vas izbacio iz kola ispred,ako je tako sto onda po gradu treba da postujemo ogranicenja od 50km/h a na autoputu je to cisto informativno postavljeno,nesto kao predlog za minimalnu brzinu verovatno!?

@ aca-pn:

Ma daj ne zezaj,jel i dalje pisemo o nasem autoputu ili o Autobahn-u,ja predjoh bar 10 000km za ovih nekoliko godina studija dole i nijednom nisam vozio prosecnom brzinom vecom od 140km/h,a kad vidim nekog Turcina kako vozi brze propustim budalu i gotovo,meni je MOJ ZIVOT vazniji od trkanja sa budalama ili stizanja negde 5 ili 10 minuta brze (a recimo do Nisa stignem za 50-ak minuta,sta mi fali zbog toga sto ne stignem za 45 minuta,apsolutno NISTA)!!

Neko rece da ne idemo vise u offtopic i ja se slazem,dali ste svoje stavove,sad sam vam i odgovorio sta ja mislim,bilo bi super ako bi sad mogli da se vratimo na temu,koja je ipak vise orijentisana na to koliko je bitna kubikaza za udobnu i opustenu voznju a NE za trkanje sa ludim Turcima (samo mi jos i mislimo da mozemo u necemu na njih da se ugledamo),znaci vratimo se na udobnost i sto manje stresnu voznju kako nam put ne bi preseo!

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Vidim, diskusija se je dosta razvila.

 

Ali Svrle u svom pitanju opšte ne spominje AUTOPUT-eve, drugovi. Samo mu je dilema 600 ili 800. Ja moj motor nisam kupio za autoput, nadam se, da nečeš ni ti.

 

Glasam za 800!

 

p.s.: Zašto ne stavite ove teme u motore ili putovanja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

O tome i ja pokusavam da pisem,decko hoce da zna sa cime ce biti udobnije i bolje putovanje i nigde ne pominje autoput,a polako skrenusmo na temu"sta ce pre ici sa pola gasa u sestoj 200km/h autoputem (pa jos nasim)",a meni se licno,to sam zaboravio dosad da kazem,bas svidja VFR 800,da ne volim vise Enduro motore sigurno bih vozio nesto kao,ili bas,VFR 800,tako da bi i ja glasao za njega ako se dvoumi izmedju ova dva!

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: NBG

Kubikaza jeste bitna iz razloga startnosti, veca sigurnost prilikom obilazenja, savladjivanja uspona i sl.

Ali ako imas dosta vremena za putovanje ( nije ti cim da li si stigao sat pre ili sat kasnije ) i manja kubikaza vrsi posao. U oba slucaja mozes uzivati ( eh sad, tu se dovodi u pitanje nacin voznje, stil i sl ) pri nekoj optimali za motor 80 - 120 km/h.

 

Ako ne zuris da stignes negde i manja kubikaza ce ti vrsiti posao, mozda neces obilaziti sleper na pravcu od 50 metara, ali ces malo da se klackas da naidje pravac od 70 i da ga obidjes. Simple as that.

Ali ako se bas cimas da svakog obidjes sa natovarenim motorciklom i saputnikom, prijatelju, ispod neke vece kubikaze nemoj ni pomisljati.

 

Moj glas ide VFR-u, ipak je to motor sa solidnom snagom, cak iako je natovaren uz pametnu voznju se moze lepo njegova snaga iskoristiti ( realno gledano, i svakog drugog motora ) i uz stil voznje koji tebi odgovara, stici bezbedno na odrediste.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

@ pit:

Ma kako da ne,sto da ne vozite 180km/h,ako sam po tom pitanju"sto da ne vozimo toliko brzo"u manjini i pored objasnjenja da to NIJE sigurno po vas motor i vas ZIVOT,niti je bezbedno po vas novcanik kad vas uhvate,onda dzabe pisem ovo iako je veoma logicno!

A to koliko je nas autoput dobar za te brzine mozete da pisete do sutra,vozio sam se autoputem dovoljno da znam koliko je"dobar"(bar ovaj njegov deo od Jagodine ka Nisu) i zato i kazem da je za motor idealno oko 100-tke,znaci do zakonskog ogranicenja,a to sto neki automobili,gotovo iskljucivo Turci sa DE tablicama,idu preko 150-160km/h NE TREBA da bude podsticaj za vas da radite isto,ja cak ni autom ne idem toliko brzo kao vi,obicno oko 130-140km/h maksimalno,a posto bar jednom mesecno idem za Nis znam da je i to za onakav autoput i vise nego dovoljno!

@ Srrki:

PA NARAVNO DA NEMA VEZE!!Pobogu zar vam je moto kud svi Turci (ali bukvalno,pogledajte malo tablice i ko se vozi u tim kolima),tud i mali Mujo ili Srki ili... zar to sto deo njih ide preko 150km/h vama treba da bude signal za pocetak trke,i jos tvrdite da je to sve OK,bezbedno je,ajde da izadjemo negde i da probate sa 120km/h da stanete nakon sto vam se probusi guma i da to isto uradite pri brzini od 180-200km/h,evo ja se javljam kao dobrovoljac da pucam u gumu da simuliram ekser,ko sme da se javi za test probu? ;D

Moze da bude i obicna simulacija izbegavanja prepreke,kao recimo idiota koji pretrcavaju autoput (eto jedan poginu prekjuce,a vidjao sam takve slucajeve licno da ljudi pretrcavaju gde stignu),ili kucica i macica,ili divljih zivotinja... znaci isto to samo da idete pravo na neki čunj i da ga obidjete pri ove dve brzine pa da vidimo sta je sigurnije!?

Verovatno bi onda okrenuli na pricu kako su ipak male sanse da se to dogodi,kako se to desi jednom u nekoliko hiljada putovanja,e pa gospodo samo JEDNOM je i dovoljno da vam pukne guma pri 200km/h na sat ili samo jednom da udarite u neku zivotinju,kamencic veci od klikera,okliznete se na koru od banane ili foliju od Chipsija koju je neko ispred vas izbacio iz kola ispred,ako je tako sto onda po gradu treba da postujemo ogranicenja od 50km/h a na autoputu je to cisto informativno postavljeno,nesto kao predlog za minimalnu brzinu verovatno!?

@ aca-pn:

Ma daj ne zezaj,jel i dalje pisemo o nasem autoputu ili o Autobahn-u,ja predjoh bar 10 000km za ovih nekoliko godina studija dole i nijednom nisam vozio prosecnom brzinom vecom od 140km/h,a kad vidim nekog Turcina kako vozi brze propustim budalu i gotovo,meni je MOJ ZIVOT vazniji od trkanja sa budalama ili stizanja negde 5 ili 10 minuta brze (a recimo do Nisa stignem za 50-ak minuta,sta mi fali zbog toga sto ne stignem za 45 minuta,apsolutno NISTA)!!

Neko rece da ne idemo vise u offtopic i ja se slazem,dali ste svoje stavove,sad sam vam i odgovorio sta ja mislim,bilo bi super ako bi sad mogli da se vratimo na temu,koja je ipak vise orijentisana na to koliko je bitna kubikaza za udobnu i opustenu voznju a NE za trkanje sa ludim Turcima (samo mi jos i mislimo da mozemo u necemu na njih da se ugledamo),znaci vratimo se na udobnost i sto manje stresnu voznju kako nam put ne bi preseo!

Pozdrav 8)

 

 

 

 

 

 

 

Lomnica bas si .TREuporan .Iz tvog pisanija zakljucujem da skoro nikad nisi vozio autoputem mislim jedno 100-200 km,stekao sam utisak da ni motor ne vozis previse a usudjuje se davati pogresne savete koje nekome mogu naneti mnogo vise stete nego koristi.A evo i zasto .Brzina koju ti preporucujes 100 km na sat nije bezbedna iz vise razloga a jedan od njih je sto bi pri toj brzini morao da si konstantno u desnoj traci u koloni sa sleperima i autobusima koji neretko voze i preko 100 na sat i bio bi u stalnoj opasnosti da im se sklanjas jer bi te preticali.NMALO nije prijatno kad te pretice grdosija od 15 metara kad si u kolima a kamoli na motoru.Drugo sto ne primecujes a primetio bi da se vozis autoputem motorom je kolotecina koju su napravili upravo ti kamioni i autobusi gde se motor oseca vrlo nestabilno i non stop je u poziciji da odrzava ravnotezu i pri tom oscilira i do pola metra levo desno.Svakom normalnom je jasno sta moze da se desi u to jsituaciji.E sad enduro motor od 600ccm nije bas savrsen za autoput ali u rukama iskusnog vozaca sigurno ne predstavlja problem i voznja autoputem.VFR je po meni prikladniji motor za ovu namenu upravo iz razloga koji su pomenuti gore jer Lomnica ako bi se ljudi pridrzavali tvog upustva tj 100km na sat kubikaza tu uopste ne bi bila bitna.I jos nesto sto te mnogo stresira ,svako odredjuje sebi putnu brzinu shodno svojim sposobnostima i mogucnostima motora.Nekome je mnogo i 100 na sat a nekome je brzina od 150-160 nesto sasvim okej.A cini mi se da se postavljac teme interesovao za put na more u Grcku a on tamo sigurno ne bi isao preko Zlatibora nego bas autoputem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova

ja se trudim da postujem propise,ali uglavnom po auto putu vozim brze od 140 i sa kolima i sa motorom,jer smatram da je to sasvim ok brzina i uvek si ispred kamiona i svih ostalih krseva koji mogu da ti ugroze bezbednost.Nikad ne vozim sporo,pogotovo mrzim da se vozim iza slepera koji se lelujaju po putu levo desno,pa malo u jednu,malo u drugu traku,od toga se jezim.zato uvek bezim ispred svih,i sto ih brze obidjem manje je izrazen onaj osecaj da vam se zaljulja auto,odnostno motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Valjevo city

Vozio sam CBR600 jedno vreme i mogu vam reci da nije bas udoban za dugu voznju.To je sportska verzija koja trazi saltanje stalno.posle njega sam uzeo Suzuki GS 850 clasic imogu vam reci da ne moram dugo da stajem.Izmedju ove dve Honde preporucio bih ti VFR 850 jer je rastereceniji i ladno nosi pun teret a CBR ipak oseti dvoje na sebi.Da li si mozda razmisljao o BMW putnim varijantama?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

neznam za vas,ali ja super teneru drzim oko 140 do 160kmh,i osecam se bezbedno,a ako vec covek kupuje motor za duge ture neka kupi motor koji ce na 2/3 gasa  ici 150 160 i resena stvar,mislim i da je monotono ici auto putem manjom brzinom,ja probao i zakljucio da stojim u mestu sa 100na sat,

mislim da je vfr dobar izbor,ali je dobar izbor i neki brzi enduro,pa i afrika moze da ide 190 ,znaci da joj nesmeta 150 160kmh,moja tenera ide 195kmh,160 joj je prava putna brzina,moze i tdm da dodje u obzir,,naravno bolji je vfr za auto put,opet sve zavisi od potreba vozaca ali mislim da je veca kubikaza bolji izbor,moze i vise stvari da se ponese,motor ce sa lakocom ici vecom brzinom,nece se daviti gusiti,umarati pregrevati ,itd,,

naravno na put se moze ici i sa skuterom,, :-[ :-[

MOZE I PRST U OKO ALI BOLI..... :P :P ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova

Vozio sam CBR600 jedno vreme i mogu vam reci da nije bas udoban za dugu voznju.To je sportska verzija koja trazi saltanje stalno.posle njega sam uzeo Suzuki GS 850 clasic imogu vam reci da ne moram dugo da stajem.Izmedju ove dve Honde preporucio bih ti VFR 850 jer je rastereceniji i ladno nosi pun teret a CBR ipak oseti dvoje na sebi.Da li si mozda razmisljao o BMW putnim varijantama?

jesam,ali ipak mi je honda u dusi,vozim ceo zivot honde,kako motore,tako i automobile,pa sam odlucio da ne prekidam tu tradiciju. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Licno mislim da je prebrzo voziti 160-180 km/h po nasem autoputu, jer uopste nije bezbedan za velike brzine. Ne davno sam u Hrvatskoj naleteo na presretaca, ja vozio 168 a dozvoljeno 130km/h. Policija u Octavijama, zatamnjena stakla, civilne teblice, samo se stvorise ispred mene i upalise STOP POLICIJA. A kazna, 1000 kuna ili ti 150 E. Nasi su ne davno uveli presretace sa BMW-ima od 3000 ccm, tako da nema zajebancije, a cisto sumnjam da im neko moze pobeci, prema tome pamet u glavu. Kada te opale po dzepu ipak BOLI.

Ja sa mojom super tenere, na auto putu ne prelazim 140km/h ( ogranicenje 120) a kome se zuri, srecan mu put!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Moto Guzzi Nevada 750 '97, Honda CB750C '82

Ja ipak osetim velikuuuuuuuuuuuuu razliku izmedju mog proslog motora (suzuku savage 650) i  sadasnjeg (Honda CBR1000F) sta reci presao sam sa renoa na mecku sto se tice auto puta  ;D sa savageom sam se mucio na 120km/h a sad bez problem krstarim 160/170km/h bez ikakvih vibracija ili ti nekog specijalnog otpora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Gledam ovu temu pa me tuga hvata za bivsom Yamahom FJ 1200.  Pravi sport-turer sa velikim obrtnim momentom,tezak,dugacak,stabilan i sa svojih 129 KS dovoljno jak da putna brzina bude 150-160km/h. Verujte da je milina putovati na duze ture sa takvim motorom. Nema zamaranja,idealan polozaj vozaca. Nema preteranog saltanja,vuce skoro isto u svim brzinama i pouzdan do krajnosti. Nema veze da li ste sami ili imate saputnika i brdo stvari na motoru,ide potpuno isto.  Jedina zamerka je visina  registracije.

Moze dosta povoljno da se nadje preko i to u dobrom stanju,kilometraza nije presudna,mada nema ni jedna ispod 60-70 hiljada. Ti motori prelaze po 200000-300000 bez generalne.

Nije za vitlanje po krivinama!!   

Ja već godinama cvilim za mojim FJ 1100, koga sam prodao jednom pojedincu koji ga je potpuno upropastio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Lepa je velika litraža, ali kada bi se odlučio za baš duuug put to ne bi bio motor preko 500-650ccm.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd

Citam ovo prepucavanje i logican je zakljucak da su ukusi i afiniteti razliciti.

 

Po meni zavisi po kom putu volis da vozis i kojom brzinom volis da vozis, ako vozis po auto putu sigurno da ti visak snage i kubikaze nije na odmet, ako opusteno vozis po sporednim putevima onda ti je apsolutno sve jedno, ali je mucenje sa motorima koji imaju veliki radijus da motas po uskom krivudavom putu, ako recimo volis da vozis po magistralnim putevima (Ibarskom) onda ti sigurno nije svejedno da li imas 50, 60 ,100, 200 konja ili cc dok pretices, sa saputnikom i natovarenim motorom, recimo autobus koji ide 100.

 

Tako da svako ima svoje argumente za i protiv.

Ako teras 99% km po gradu onda razmisli u tom pravcu, sta ti vise odgovara za grad i napravi neki kompromis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova

Ne vozim motor, zato što ga nemam :(, ali me zanima jedno. Kakav je osećaj i koliko dugo možete da vozite preko 140km/h? Mojom Alfom vožnja do 160 je ok, a preko toga je bogami napeto. Ne zato što auto ne može ili je nestabilan, u pitanju je koncentracija koju je potrebno držati visoko duže vreme, a i naš auto put je pogibeljan na nekim delovima, npr oko Ražnja i Aleksinca. Jel se umorite kad vozite tako brzo? Valjda ću i ja jednom kupiti motor :(.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

NO REPLACEMANT FOR DISPLACEMENT

Pošto smo elaborirali da su skuteri nagurali po 500 ccm, onda sledi da motorcikl ima više od 500 ccm, a putni motorcikl bi trebao da ima bar 1000 ccm, a po novim trendovima 2400 ccm. ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5344 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Gledam ovu temu pa me tuga hvata za bivsom Yamahom FJ 1200.  Pravi sport-turer sa velikim obrtnim momentom,tezak,dugacak,stabilan i sa svojih 129 KS dovoljno jak da putna brzina bude 150-160km/h. Verujte da je milina putovati na duze ture sa takvim motorom. Nema zamaranja,idealan polozaj vozaca. Nema preteranog saltanja,vuce skoro isto u svim brzinama i pouzdan do krajnosti. Nema veze da li ste sami ili imate saputnika i brdo stvari na motoru,ide potpuno isto.  Jedina zamerka je visina  registracije.

Moze dosta povoljno da se nadje preko i to u dobrom stanju,kilometraza nije presudna,mada nema ni jedna ispod 60-70 hiljada. Ti motori prelaze po 200000-300000 bez generalne.

Nije za vitlanje po krivinama!!   

Ja već godinama cvilim za mojim FJ 1100, koga sam prodao jednom pojedincu koji ga je potpuno upropastio.

 

Haha drugi pojedinac ga je upropastio, a taj pojedinac kome si ga prodao je tog FJ sredio za 10tku ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Definitivno dajem glas VFR-u ako nije registracija problem. Kada bih ja kupovao motor uzeo bih nesto oko 500ccm. Lagana voznja, mala potrosnja, mala registracija a bogami i manji rizik od nesreca. Na auto putu 100-120 max. Ako naidjem na neko teretno vozilo da me ne propusta ja cu napraviti pauzu na 5 minuta da odmorim noge i nastaviti sam. Ipak kada vozim brzo u opste ne uzivam u voznji nego sam sav napet i gledam svaki mlimetar puta. A i ko zna sta nas ceka sa druge strane krivine. Pre nedelju dve naidjem na slomljenu sofer sajbnu i izbegnem je na srecu tako sto sam na punu traku jos u krivini preticao kultivator koji je bas prolazio preko stakla. Da sam prikocio i ostao iza njega naj verovatnije bih zavrsio u jendeku i sve se iseko jer sam od opreme imao samo kacigu i opremu za kupanje ( sorc i majca).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Gledam ovu temu pa me tuga hvata za bivsom Yamahom FJ 1200.  Pravi sport-turer sa velikim obrtnim momentom,tezak,dugacak,stabilan i sa svojih 129 KS dovoljno jak da putna brzina bude 150-160km/h. Verujte da je milina putovati na duze ture sa takvim motorom. Nema zamaranja,idealan polozaj vozaca. Nema preteranog saltanja,vuce skoro isto u svim brzinama i pouzdan do krajnosti. Nema veze da li ste sami ili imate saputnika i brdo stvari na motoru,ide potpuno isto.  Jedina zamerka je visina  registracije.

Moze dosta povoljno da se nadje preko i to u dobrom stanju,kilometraza nije presudna,mada nema ni jedna ispod 60-70 hiljada. Ti motori prelaze po 200000-300000 bez generalne.

Nije za vitlanje po krivinama!!   

Ja već godinama cvilim za mojim FJ 1100, koga sam prodao jednom pojedincu koji ga je potpuno upropastio.

 

Haha drugi pojedinac ga je upropastio, a taj pojedinac kome si ga prodao je tog FJ sredio za 10tku ;)

 

Misliš to što si ga ofarbao u crnu boju i dodao malo fensi zlatne. A kao je lep bio u trobojnoj crveno-belo-plavoj kombinaciji ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

vidim ja da se u svoj ovoj diskusiji izgubio smisao voznje motora!  brzina, snaga, kubikaza,.... ja sam na svojoj masini od 175 kubika prevalio 400 km bez muke. lagana voznja, uzivancija! bio sam uskracen za sitnice (kao sto je udobnost jer me guza bolela malo) ali niko ne kaze da i oni koji voze 160 km/h nisu ostali uskraceni za stvari koje sam ja imao! tako da...... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Što reče neko pametan, za sve to je najbitniji set-up iliti kubikaža u glavi, sve ostalo su nijanse. Za celu Rumuniju mi je bila dovoljna Yamaha XT-600. Za saputnika, opremu i duga putovanja treba bar 2 cilindra, zbog vibracija i makar kakvog obrtnog momenta i putne brzine. Za sočne putne brzine udvoje treba ozbiljan agregat, dobra zaštita od vetra i 75+ks. Što više konja, to manja potrošnja pri većim brzinama i to bi bilo to...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja