Jump to content

Moto Zajednica

XENA i alarmi, pomoc i preporuke

Recommended Posts

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Posto sam kupio nov motor smatrao sam da ga treba bolje obezbediti, zlu netrebalo. Odem tako danas da kupim XENA disc lock ali ono na sta nisam posumljao upravo se desilo. Zubac disc locka ne moze da prodje kroz rupu na disku :o. I to ne moze ni manji XN10 a kamoli XN15 koji sam imao nameru isprve da kupim. Da li mislite da je rezonski prosirivati rupu na disku i dovoditi disk u pitanje(ako ga je moguce ostetiti ili disbalansirati na taj nacin)?

 

Stavljati disc lock sa manjim precnikom zuba ud 10mm mi stvarno ne zvuci ubedljivo, pa sam razmisljao da ukoliko je prosirivanje rupe neizvodljivo da kupim neki kvalitetan alarm za motor. Sve teme na forumu koje sam nasao pretragom su dosta stare pa me zanima da li neko ima neke novije informacije gde ima kvalitetnih alarma kod nas.

 

Pod kvalitetnim alarmom podrazumevam ono sto je nas jedan clan vec napisao

 

 

1. alarm mora imati sopstveno napajanje (èitaj  vlastiti ugraðen akumulator) ....ukljuèuje napajanje centrale I  sirene (ili barem sopstveno napajanje sirene)...ne kupujte alarm, koji nema vlastitog napajanja,pošto dandanas doèi do akumulatora na motoru je lakše nego skuvati pasulj

2. alarm sa daljinskim upravljaèima neka imaju promenljivu kodu (takozvana "roll" koda - nema straha pred  raznoraznim "grabberima" kode)

3. nikad ne ugraðuj alarm, koji se ukljuèuje ili iskljuèuje preko originalnog kljuèa za paljenje motora

4. alarm se mora posle max. 3.minuta "zaustaviti" i  vratiti se  u stanje pripremljenosti do sledeèeg  dogaðaja, kada se ponovno aktivira

5. Iskljuèenje alarma u nuždi neka bude izvedeno preko takozvane pin kode i ne preko servisnog kljuèa

6. alarm neka ima blokadu paljenja (ne samo blokadu anlasera, nego i blokadu benzinske pumpe ili bobine,itd..)

7. montirajte alarm na teško dostupno mesto i motor adekvatno  oznaèite sa nalepnicama o prisustvu alarma

 

 

Da cujem iskustva i predloge?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

... Odem tako danas da kupim XENA disc lock ali ono na sta nisam posumljao upravo se desilo. Zubac disc locka ne moze da prodje kroz rupu na disku :o. I to ne moze ni manji XN10 a kamoli XN15 ...

 

Da cujem iskustva i predloge?

 

ček ... stani ... pa ja sutra idem po xenu za transalpa ... nije valjda da neće valjati grrrrrrr :@ jesu isti diskovi na našim transalpima znam da imaš dva ti ali ... grrrrrrrrr

 

ghostrider323 javljaj se :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Rešičeš nekako.

 

Evo iskustvo: moj mehaničar je seko Xenu xn15 ili 18 (nisam siguran) sa flexericom. Samo se je pušilo od nje, ništa drugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Evo slike mog diska

 

TZZq0_discqx2.th.jpg

 

 

 

Evo iskustvo: moj mehaničar je seko Xenu xn15 ili 18 (nisam siguran) sa flexericom. Samo se je pušilo od nje, ništa drugo.

 

Interesantno ??? ::)  Nisam bas shvatio jel je isekao ili...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

Bas je i ghostrider323 bio u Gevari i mi probali ali nece.

 

EDIT: Moji diskovi su Sunstar.

 

ma i ja sam malopre bio, kaže nema frke grrr ma ubiću ga sutra :)

 

btw. http://www.xenasecurity.com/fitment/main/HONDA/Transalp650/page1/

 

dodjavola, ipak ću morati onaj mali žuti samo sam zaboravio koji je model ... hbg jeste manje od 10mm ali bolje i to nego ništa ... ja generalno štekma kintu pa ću uzeti i lanac i onaj dodatak za zaključavanje njihov

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

dodjavola, ipak ću morati onaj mali žuti samo sam zaboravio koji je model ... hbg jeste manje od 10mm ali bolje i to nego ništa ... ja generalno štekma kintu pa ću uzeti i lanac i onaj dodatak za zaključavanje njihov

 

I ja sam mislio da uzmem i kandzu i lanac, rekose krajem meseca ce dobiti ali mi sad bezveze dastavljam to kad bi mu sam disc lock bio najslabija tacka. Mozda je ipak u ovom slucaku dobar alarm bolje resenje sa naravno nekim kvalitetnim lancem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

... ubiću ga sutra :)

...

 

možda ga i ne ubijem, drastično na se razlikuje disk iako je isto ss

 

Tu kod tebe sigurno moze ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

... ubiću ga sutra :)

...

 

možda ga i ne ubijem, drastično na se razlikuje disk iako je isto ss

 

Tu kod tebe sigurno moze ;)

 

ne moze fali mi paraaa :) ... a bas sam se istrosio ovih dana, sve sto mi se svidi kupim :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Zemun, Obrenovac
  • Motocikl: Honda CB 500, onaj najbrzi plavi

Ja sam kupio Xenu sa Alarmom i nesto se cudno desava, sama se aktivira po 7,8 puta dnevno (to je samo onoliko koliko sam ja bio kuci a sta se desava kada nisam???), cak sam je nekoliko minuta posmatrao i eto sama se aktivirala a da je niko nije ni tak'o. Ova moja nema podesavanje osetljivosti tako da ne znam sta da radim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Ja sam kupio Xenu sa Alarmom i nesto se cudno desava, sama se aktivira po 7,8 puta dnevno (to je samo onoliko koliko sam ja bio kuci a sta se desava kada nisam???), cak sam je nekoliko minuta posmatrao i eto sama se aktivirala a da je niko nije ni tak'o. Ova moja nema podesavanje osetljivosti tako da ne znam sta da radim.

 

Kazu da treba ocistiti opticki senzor i da ce onda prestati da se sama ukljucuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: DL1000 V-Strom 2007

Pozdrav momci,

 

Pošto se bavim tehničkom zaštitom više od 15 godina, par saveta:

1. mehaniku zaboravite, koga zanima može da pogleda sledeće linkove:

 

 

Da ne idem dalje....

2. Vodite računa gde parkirate motor (poželjna prometna svetla mesta)

3. ugradite alarm obavezno, nijedan lopov koji drži do sebe neće napasti automobil ili motor sa alarmom.(svi oni znaju da će kad tad pasti, jedina je razlika u godinama robije je da li su ih uhvatili na delu, sa dokaznim materijalom, itd)

 

E kod alarma vodite računa o sledećem:

1. mora biti potpuno vodootporan, za motor preporučujem kompakt verziju

2. treba da ima sopstveno napajanje

3. treba da bude moguća montaža u svim položajima (ko je nekad montirao alarm na motor zna šta pričam)

Ovo je možda za motor najbitnija stvar. Malo mesta, nagnut, itd.

4. Mora biti KVALITETAN!!! Možete da zamislite šta se dešava kad vam recimo na 180km/h otkaže alarm, blokira motor... Neću ni da zamislim situaciju. Zbog mogućnosti lošeg kontakta (čitaj loše ugradnje), poželjno je da uz alarm možete da kupite originalnu kablažu - recimo SpyBall (najpoznatiji italijanski proizvođač alarma za motore www.spyball.it ) se ugrađuje fabrički u Yamahu, Augustu, Apriliju, Hondu, Suzuki (do ove godine), itd. Kod njih možete da nabavite kablove koji pašu konektor na konektor na vaš motor (ne treba vam majstor mžete sami da montirate alarm za par sati), skoro svaki motor od 2000 pa na ovamo ima pripremu za SpyBall (fabrički ostavljen konektor za njega).

5. Mora da ima senzor pomeraja koji treba da radi u svim uslovima, i koji treba da može da se podešava elektronski

6. Mora daima zaštitno kolo koje sprečava aktiviranje alarma pod datim kontaktom

7. Poželjan je HiJack

8. Mora da ima sleep mod (kad ostavite motor na duže da vam ne crkne baterija), na primer moj Intruder je stojao od Oktobra do Aprila u garaži i kad sam ga hteo upaliti, kresnuo je iz prve. Sve vreme je bio uključen alarm!

 

Ako imate bilo kakvih pitanja tu sam.

 

Što se tiče mehanike mila i draga policija savetuje "to je da se pošten ne prevari"

 

P.S. Nemojte ugrađivati nekog Kineza, Tajvanca, itd, nosićete glavu u torbi

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Ja i jesam planirao da ako stavljam, stavljam kvalitet renomiranog proizvodjaca. Posti Italijanski ne razumem na linku nisam bas mnogo video. Da li se spectra bavi ugradnjom ovih sistema ili ako ne znas mozda ko to radi i koje su cene?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: DL1000 V-Strom 2007

posto je zabranjeno reklamirati komercijalne stvari na forumu, posalji poruku, pa cu ti poslati cenu i gde može da se kupi.

Što se tiče ugradnje i to možemo da organizujemo, za sve BJ popust 20%

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo.

posto je zabranjeno reklamirati komercijalne stvari na forumu, posalji poruku, pa cu ti poslati cenu i gde može da se kupi.

Što se tiče ugradnje i to možemo da organizujemo, za sve BJ popust 20%

 

 

Da li mozete i meni da posaljete info za cenu i mesto gde moze da se kupi alarm. Ako sam dobro shvatio, taj ispunjava sve kriterijume koje ste naveli u prethodnom postu?

 

Unapred hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

@spectra

 

Mislim da pomenuti linkovi nisu mnogo relevantni za motocikle, posto je malo verovatno da se jedna Xena ili Abus mogu otvoriti prostim udaranjem po kljucu.Bolja je i bilo kakva mehanicka zastita, nego nikakva zastita. Alarmi su  druga prica, ali tesko da sprecavaju od odnosenja motorcikla kombijem. I taj spyball ce da se dere 30sec dok ga ne spakuju, a za to vreme tesko da ce neko u gradskoj sredini i pogledati kroz prozor, buduci da su lazni alarmi na svakom koraku.

Najbolja je i elektronska i mehanicka zastita, a po meni je razumno uloziti u zastitu motora do 5% njegove trzisne vrednosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: CBR 900 RR Fireblade

Sto se mehanicke zastite tice pogledajte kako je "lako" otvoriti Xena dicklock alarm:

http://www.xenasecurity.com/testingandengineering/Ultimate/page1/

 

Imam jedan savet za sve kupce, pre nego sto kupite Xena disk lock sa alarmom jednostavno skinite sa njihovog sajta test koji odstampate na papri i isprobate na vasem motoru da ne dodje do nesporazuma kasnije. Test se zove Lockfiter.

Kada sam kupovao disklock alarm to sam uradio i dobio sam ono sto sam trazio.

 

Pogledajte ovaj link, odstampajte i PROBAJTE na vasem motoru:

 

http://www.xenasecurity.com/fitment/dir_attachments/2_0.pdf

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Sto se mehanicke zastite tice pogledajte kako je "lako" otvoriti Xena dicklock alarm:

http://www.xenasecurity.com/testingandengineering/Ultimate/page1/

 

Imam jedan savet za sve kupce, pre nego sto kupite Xena disk lock sa alarmom jednostavno skinite sa njihovog sajta test koji odstampate na papri i isprobate na vasem motoru da ne dodje do nesporazuma kasnije. Test se zove Lockfiter.

Kada sam kupovao disklock alarm to sam uradio i dobio sam ono sto sam trazio.

 

Pogledajte ovaj link, odstampajte i PROBAJTE na vasem motoru:

 

http://www.xenasecurity.com/fitment/dir_attachments/2_0.pdf

 

Pozdrav!

 

Ovo bi stvarno trebalo da uradite ako niste iz BGa ili ako nemate radnju koja drzi xene u blizini. Ja sam recimo otiso do Gevare i tamo su mi lepo izneli do motora sve za koje sam bio zainteresovan i onda smo probali. Jos jedan + za gevaru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: DL1000 V-Strom 2007

Momci izvinite sto se ne javljam, malo sam upao u guzvu na poslu (Security sajam u BG-u, zavrsava se danas...).

Svima sam na PP poslao link za skidanje cenovnika SpyBall-a.

Sto se tice price za i protiv mehanike, moje misljenje je da je kombinacija mehanike i alarma dobitna. Ono sto mene nervira kod mehanike je komfor - uvek prljave ruke, lupa u koferu, tesko ko tuc, sto kljuceva na privesku. U zakljucavanje diska nesto ne verujem, (nagledao sam se svega i svacega u karijeri), kola neka prica da se disk veoma lako slomi sa vodovodnim kljestima, slomi se cilindar kontakt brave, i adio (nema kocnica, al ko mari)

Sto se tice kombija i ubacivanja motora, ni alarm ni mehanika ih nece spreciti u tome, jedina razlika je sto alarm pravi dosta buke, pa ipak postoji verovatnoca da neko pogleda kroz prozor, a to se lopovima bas ne svidja.

Statisticki gledano, trebali bi da ste VELIKI BAKSUZ pa da vam ukradu motor sa alarmom. (u Srbiji na otprilike 5.000 motora dodje 1 sa alarmom)

Za Xena ne znam da li postoji bump kljuc pa ne mogu ni da tvrdim da moze da se otvori brzo.

Kratak opis i korisnicko uputstvo za SpyBall alarm mozete skinuti sa ovog linka: http://www.spectra.rs/?page=220&lm=

 

Pozz svima

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja