Jump to content

Moto Zajednica

Honda CB650R 2019/20

Recommended Posts

  • U prolazu, 58 postova

Ćao, sve sam ti detaljno pisao u poruci ali evo i ovde da ostane neki deo za ostale članove koga bude interesovalo

Motor je super, šta drugo reci i ocekivati kada je
Honda u pitanju
Ne znam šta si do sada sve vozio i koja su ti
očekivanja.
Ovo je naked motor, nema nikakvu zastitu. Izložen
si direktnom udaru vetra pa ako nisi navikao ili si tip
kome to smeta onda to može biti problem kod ovog
motora, a pogotovu pri većim brzinama i na duzim
relacijama.
Za grad je odlican, lako se provlačiš kroz gužvu.

Ja sam visok 175cm i motor je idealan za mene, ako
si visine preko 190 verovatno ce to biti problem
mada ima likova koji su višlji i opet voze

Sa njim sam za jednu nepunu sezonu prešao oko
8.000 km i nemam nikakvu zamerku.

Jedina star koja mi se jako svidja, a za koju nisam
siguran da bih je u budućnosti uzimao je mat boja.

Boja je prelepa i zbog nje sam čekao isporuku mog
motora skoro godinu dana, ali održavanje te boje je
"robija"

Bilo koja ogrebotina, pecka, oštećenje se ne može
sanirati ( ispolirati ) kao što je slučaj sa običnom
bojom i lakom, vec moraš da farbaš ponovo.

Takodje ako si se odlučio za mat boju zaboravi na
pranje u uslužnim perionicama puškom gde se
koriste voskovi jer ćeš u tom sučaju upropastiti boju...

Sve ostalo je super.

Ako vec nisi moja preporuka je da poručiš i quickshifter jer je to odlična stvar.

Ja nisam u startu uzeo pa sad moram
dodatno da porucim i čekam

Motor je brutalan i svoje prave performanse
pokazuje od 8.000 obrtaja pa vodi rauna

Inače fabričke gume su OK za suvo i toplo vreme.
Loše su za hladno vreme i po mokrom.

Javi kad stigne motor i koji su ti utisci, ako si iz BG
možemo nekad i da se provozamo.

Ako imaš još neka pitanja, piši

Za kraj, bonus slika


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB650R, Yamaha XMax 300 Tech

Hvala još jednom na odgovoru @SaniBG
Motor je perfekcija! Rezervisao sam prošle nedelje i stiže kroz par nedelja (nadam se), pa može da padne neko druženje :D 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: F850GS . Pre toga: CB1000R SC80,CBF500
On 25.3.2022. at 23:42, milosevicmilos je napisao:


Kako si zadovoljan sa motorom nakon godinu dana? Ja sam se definitivno zaljubio u isti i razmišljam da skočim do Delte ovih dana.
 

Mogu ja da potvrdim da je @SaniBG prezadovoljan ,  koristi svaki trenutak da se vozi , krizira kad je lepo vreme a on na poslu . :D 
Realno prelep motor , ja sam malo vislji (192 ) pa  nije bas za neku duzu voznju , ali  za po gradu bi bio ok cak i za mene . Mnogo se lako i lepo vozi .  U odnosu na cb1000r je mozda cak i upravljiviji .  Jedino je kvalitet izrade nešto niži , što je zanemarljivo s obzirom koliko je jeftiniji . U odnosu na MT07 npr  , kvalitet izrade je klasa iznad . 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB650R, Yamaha XMax 300 Tech

Stigao mi je motor :D Danas sam ga preuzeo i izvozao se malo po gradu. Bogami me je uplašio par puta kad dodam gas, u poređenju sa Xmax-om, kao da sam vozio trotinet :D Pa će mi trebati malo vremena da se priviknem nakon skutera, gas je prilično osetljiv.

Menjač je stvarno dobar, nije da mogu da ga uporedim sa puno različitih, ali vozio sam samo Fyzer 2004 godište i stari BMW cafe racer K100. U poređenju sa njima, menjač je bombona, mekan. Inače po dimenzijama mi je motor taman (ja sam 178cm). Komotno spuštam noge, veoma se stabilno osećam, eventualno je sedište malo tvrđe, ali još ne mogu da procenim. Suspenzija je odlična, možda i malo premekana. Videću da li treba nešto da podešavam vremenom. Gledam da pređem prvih 1000km i posle toga krenem na neke ture po Srbiji, samo da nabavim bisage, video sam da SW-Motech ima dve varijante, doduše nisu jeftine sa sve dostavom, carinom, itd. Voleo bih da može malo više da se pređe kilometara sa punim rezervoarom, ali šta je tu je, ipak je ovo naked.

 

Sve u svemu, prezadovoljan sam, prvi utisci su super. Motor je prelep, odlično upakovan. Uzdam se u Hondim kvalitet, pa se nadam da neće biti nekih iznenađenja :)

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: F850GS . Pre toga: CB1000R SC80,CBF500

SW motech predstavnistvo ti je Burnout d.o.o kod nas , cene su kao na zvanicnom SW motech sajtu , tako da sto se tice carine  ne moras da brines . Ja sam uzeo nosace kofera i torbe od njih. . 

Promenio član ziks
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova

Baš mi je drago da si zadovoljan
Vremenom kad se bolje upoznate ćeš biti još zadovoljniji

Ja sam uzeo Motech Pro rearbag, nisam hteo bisage jer je kačenje za naš novi model motora rešeno drugačije u odnosu na prethodni model pa mi se to nije svidelo.

Ovu sam uzeo :

SW-MOTECH.COM

The PRO Rearbag with universal fit is suitable for use on street bikes as well as for the passenger seat of an enduro. Volume expandable from 22 liters to up to 34 liters.


Inače Burnout na NBG ti radi Motech pa mozes kod njjh da poručiš / kupiš. Mislim da je negde oko 200€

Inače kaži mi jel ti stigao quickshifter, kako si zadovoljan sa njim ?

Ako budeš hteo da se provozaš javi pa da razmenimo brojeve.

Pozdrav


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB650R, Yamaha XMax 300 Tech

@ziks Mogu li bilo šta da naručim? Gledao sam Burnout sajt i nema izbor kao na zvaničnom Motech.

@SaniBG E dobra je ta torba, ali mi se čini da ne možeš ranac da nosiš sa njom?

Inače quickshifter tek u maju stiže default_0a-smiley.gif





Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova

Odlična je torba, možeš i neki manji ranac. Realno ne treba ti ranac sa njom
Možeš da uzmes i tank torbu ako ti to nije dovoljno.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: F850GS . Pre toga: CB1000R SC80,CBF500
Pre 13 sati, milosevicmilos je napisao:

@ziks Mogu li bilo šta da naručim? Gledao sam Burnout sajt i nema izbor kao na zvaničnom Motech.



 

Mozes sta god , ja sam narucio one Legend gear torbe i nosace , ceka se nedelju dve na isporuku , odes do njih i sve se dogovorite . Kad narucujes , ostavis neku simbolicnu kaparu i oni te pozovu kad stigne . 

Promenio član ziks
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB650R, Yamaha XMax 300 Tech

@SaniBG E razmisliću za tank torbu, al mi nešto ružno da stoji tako ispred mene, šta znam.
Video sam da imaš slajdere na nekim slikama, jesi kod nas nabavio?

@ziks Ekstra, baš ću da odem do njih ovih dana da se raspitam.

Inače još par utisaka, danas sam vozio malo oko Bga, ka Pupinovom mostu, Pančevu, da osetim vetar. Bogami udara u grudi samo tako default_1oda.gif Videću neki vizir za duža putovanja, da sklonim malo vetar sa grudi, nek ide u kacigu. Video sam par varijanti na AliExpresu, ali dostava šuri. Postoji i neka Puig opcija, možda skočim do Maxmomenta ako imaju neku lepu alternativu.

Takođe sam primetio da ponekad ne promenim dobro brzinu iz neutrala u prvu, pa dobijem neku crticu "-" na ekranu. Kapiram da je još navikavanje, treba odlučnije malo da ubacujem u prvu. Evo sad i pročitah uputstvo, ta crtica je kao greška pri promeni brzine.


Sent from my 21051182G using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

I ja po nekad dobijem tu crticu na indikatoru brzine na mom 500f (imamo istu instrument tablu). Bas sam se pitao sta to znaci, to je neko nedefinisano stanje, mozda i bug? Desava se najcesce u slucaju kad ne uradim prebacivanje u nizu na vreme. Npr iz 4-te stajem naglo bez prebacivanja u nizu sa stegnutim kvacilom. Onda dok stojim, iz cetvrte vracam u prvu (ili N) i onda se tu negde pojavi ' - '. Motor je u tom trenutku ostao zaglavljen u nekoj brzini, pa je potrebno malo otpustiti kvacilo da se oporavi i onda se bez problema presalta u zeljenu brzinu.

 

Sto se tice tank torbe i meni su ranije bile malo ruznjikave kad ih vidim na motoru. Odlucio sam ipak da uzmem Micro (SW-Motech), najmanju i sad sam bas zadovoljan tim komadom opreme. Prakticnost fenomenalna.

Veruj mi da zaboravim na nju u toku voznje, nemam nikakav osecaj da je tu dok ne parkiram i sidjem sa motora.

Ako se odlucis za neku torbu od ovog proizvodjaca, treba iskoristiti poklon vaucer koji vazi za clanove bjbikers zajednice (popust 10% na jednu kupovinu).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
@SaniBG E razmisliću za tank torbu, al mi nešto ružno da stoji tako ispred mene, šta znam.
Video sam da imaš slajdere na nekim slikama, jesi kod nas nabavio?

@ziks Ekstra, baš ću da odem do njih ovih dana da se raspitam.

Inače još par utisaka, danas sam vozio malo oko Bga, ka Pupinovom mostu, Pančevu, da osetim vetar. Bogami udara u grudi samo tako default_1oda.gif Videću neki vizir za duža putovanja, da sklonim malo vetar sa grudi, nek ide u kacigu. Video sam par varijanti na AliExpresu, ali dostava šuri. Postoji i neka Puig opcija, možda skočim do Maxmomenta ako imaju neku lepu alternativu.

Takođe sam primetio da ponekad ne promenim dobro brzinu iz neutrala u prvu, pa dobijem neku crticu "-" na ekranu. Kapiram da je još navikavanje, treba odlučnije malo da ubacujem u prvu. Evo sad i pročitah uputstvo, ta crtica je kao greška pri promeni brzine.


Sent from my 21051182G using Tapatalk





Ja sam uzeo Evotech crash pad

https://evotech-performance.com/products/ep-honda-cb650r-neo-sports-cafe-crash-protection-2021

Sto se tiče crtice na indikatoru brzina ti je znak da ti je prilikom promene brzine ista otišla u false. Meni se to baš baš retko desi, ne sećam se kada je bio slučaj.

Inače nadam se da znaš da prvih 1.000 km ne prelaziš 6K obrtaja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB650R, Yamaha XMax 300 Tech

@cikamike To je jedina tank torba koja mi se svidela, baš je diskretna. Mada video sam i neku na magnet, deluje top, isto Motech, pa nema zezanja za onim adapterom na rezervoaru.
Što se tiče crtice pri menjanju brzina, kapiram da je do tehnike i navike.

@SaniBG Inače mi ništa nisu rekli za ograničenje od 6k obrtaja ovi iz Delte, ali sam video negde na netu i držim se toga. Mada u uputstvu ne piše da se treba držati toga, pa ne znam šta su dezinformacije...svakako ne žurim nigde, vozim lagano za sad, nije i da imam skill za neku bržu vožnju :D

Sent from my 21051182G using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova

Piše i u uputstvu koliko se sećam da se držiš lagane vožnje. Pogledaj, znam da sam to pročitao.

Drži se tih 6k obrtaja prvih 1K km i onda ces ga formirati kako treba. Radis to zbog sebe.
Brzo se pređe 1k km, dok trepneš.
Posle si miran i znas da si sve dobro odradio.

Jel si uzeo štender za čišćenje lanca?

Inače da znaš Deltu zoves da zakažeš servis ne kad budeš na 1k km već minimum 2 nedelje ranije.

Budu opterećeni i bukvalno ti kazu sve je puno dođi za mesec dana.

Ima jos dosta stvari, mogao bi da ti pišem do sutra.

Kad budes ako budes hteo javi se pa cemo se provozati i ispricati.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB650R, Yamaha XMax 300 Tech
Pre sat vremena, SaniBG je napisao:

Jel si uzeo štender za čišćenje lanca?

Inače da znaš Deltu zoves da zakažeš servis ne kad budeš na 1k km već minimum 2 nedelje ranije.

Budu opterećeni i bukvalno ti kazu sve je puno dođi za mesec dana.

Uf dobro da si mi rekao za servis, to ću imati u vidu.

A za štender ću gledati ovih dana da nabavim i neko ulje. Je l mi trebaju neki držači za štender, koji si ti uzeo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: F850GS . Pre toga: CB1000R SC80,CBF500

Crtica pri promeni brzine je normalna stvar dok se ne naviknes  , desavalo se i meni u pocetku , vise se i ne secam kad se desilo poslednji put . Dosta zavisi i od obuce , to sam provalio . Doci ce sve na svoje za par dana . 

 

Ista stvar i za vetar , treba se navici .  Ja imam Puig Custom II vizir , dobra je stvar jer posle duze voznje nisi pun buba po grudima a  i  kad je hladnije vreme   komotnije je . 

Mada ja vise volim da vozim bez  vizira , cistiji je vetar  a i lepsi osecaj , realno to  i jeste fora kod  nejkeda . Ako neces vetar ne uzimas nejked :)
Iskreno mene mrzi stalno da ga stavljam  i skidam  pa je obicno samo  u hladnijim danima na motoru  . 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: F850GS . Pre toga: CB1000R SC80,CBF500
Pre 20 sati, milosevicmilos je napisao:


Takođe sam primetio da ponekad ne promenim dobro brzinu iz neutrala u prvu, pa dobijem neku crticu "-" na ekranu. Kapiram da je još navikavanje, treba odlučnije malo da ubacujem u prvu. Evo sad i pročitah uputstvo, ta crtica je kao greška pri promeni brzine.
 


Uvek mozes i ovo da instaliras , mada ja mislim da je preskupo za ono sto nudi . 
 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB650R, Yamaha XMax 300 Tech
pre 20 minuta, ziks je napisao:

Uvek mozes i ovo da instaliras , mada ja mislim da je preskupo za ono sto nudi .

 

E da, video sam za ovu foru pre nego što sam kupio motor. Ali mislim da je to drugi problem od crtice koja izlazi.
Generalno, ubeđen sam da je stvar navike i tehnike, msm, nije realno da iznosim utiske nakon 200km, tako da ću videti kad se slegne malo stvar, da li mi je ovako nešto neophodno. Pritom nisam skoro dve godine vozio manuelni, ima malo i toga. :D

Ali hvala svakako! :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova

Uvek mozes i ovo da instaliras , mada ja mislim da je preskupo za ono sto nudi . 
 
 

To je bila alternativa samo za prve modele, sa restajlingom od 2021 je taj “problem” fabrički rešen-otklonjen.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova

Moje prve slike dok sam čekao da mi stigne moj motor su bile na ovakvom plavom

Jesi zadovoljan sa quickshifter-om?
To mi je sledeća kupovina…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: TOPOLA, LIESTAL
  • Motocikl: Honda CB650R

Hteo sam bas plavi a malo sam i o crvenom razmisljao, ostale boje mi se nisu svidele iskreno. Zadovoljan sam a i prvi put vozim motor sa quickshifterom a i prvi put Hondu :). Manje vise u Hondi su mi rekli da ga sto vise saltujem i da vozim normalno. Desilo mi se dva puta da kao ima neku knedlu, kao da ima karburator, ne znam da li se to jos nekome desavalo ali samo na kratko, to je sve do 7-8 hiljada obrtaja. Nisam ga prvih 1000 km vozio preko toga. Generalno menjac je extra, bar meni.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: F850GS . Pre toga: CB1000R SC80,CBF500

Meni se to za knedlu desavalo , kao od 6-8 krene  slabije da vuce i onda preko 8k odjednom poleti . Lanac je bio prezategnut i sad je mnoogo bolje .  Doduse , mislim da ce je uvek biti zbog emisije gasova , jedino sto moses da uradis da je skroz ne bude je da stavis ful sistem i flesujes ECU .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja