Jump to content

Moto Zajednica

MZ ES 175/2 TROPHY (TV is born)

Recommended Posts

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Za sada mi ona osvetljava put,dok ne nadjem jaci magnet da bi sijalica u faru mogla dovoljno da sija.Znaci ostaje tu do daljnjeg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Jeste najruzniji motor svih vremena ali bas u tome je i fora.Sto rece Vuja nismo optereceni IN-ovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Odlično, nema šta!

 

Prijatno sam iznenađen jer nisam imao ideju kako će na kraju da izgleda. Impuls mi je pričao da njegovi iz MC-a imaju NOVOG televizora, kupili su ga svi zajedno i pošto je muzejski primerak čuvaju ga kao bebu. :-*

 

No, to je novo a ovo je nešto što se pravi od ničega iz gepeka.  :o

 

Da li je motor ružan ili lep neznam ali sam siguran da bi ga danas mnogi imali samo da se prodaje. Ustvari, danas na ulici viđam strašan nedostatak identiteta, nikada se vlasnici nisu toliko trudili da budu različiti a ustvari nikada toliko nisu bili isti. Za svakodnevnih 10 do 12 sati vožnje po gradu stvarno viđam svašta samo pažnju prolaznika više ne privlače skupi motori već unikatni (šta je ovo, vidi kakav je, gde si kupio, koliko košta...).

 

Ovde smo bogati za prave unikate: TS Chopper, Picasoo, Zverinjak je stavio izuzetnog čopera od prijatelja a sada se i Duki upisao na listu strelaca.

 

Čestitam!  :)

 

I moram da priznam da i mene nervira to malo svetlance (šta li je već) na braniku. Sem toga nešto mi dugačko izgleda auspuh, možda grešim ali...  ???

 

Nema ni brenda pa plavuše ne znaju šta je u pitanju.  ;D :P

 

Treba da dođeš za Bgd, siguran sam u veliku pažnju na ulici.

 

Možda bi bio brži ili jači ako bi stavio spoljni filter vazduha i po njemu naštelovao smešu?

 

Pre neki dan stajao sam na Trgu negde oko sat vremena. Nailazi tip na Harley-u, nemam poima koji je model ali vidim da ima jedno sedište. Ja van auta i slušam komentare ljudi: ''Ovaj je jako bogat jer vozi motor sa jednim sedištem''.

 

Hm, on je bogat jer vozi motor sa jednim sedištem a ne zato što vozi Harley!  ???

 

Takva je svest našeg naroda koji sve meri po autobusima, pa i motore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Duki svaka cast braleeeee.....Uzivao sam citajuci. S' obzirom da sam ljubitelj old timera ovo je za mene cista fantastika. Sto se tice zadnjeg dela, kada nabacis jos jedno sediste bice to druga prica. Kada sredis struju da pokrece glavni far skidaj ono malo svetlance jer nije to ES!!Sve ostalo je EKSTRA.Bravo majstoreeeeee.... ;D ;D ;D ;D

 

P.S.Kako si pravio "white wall" gume?Jesi farbao obicnom farbom ili...?

Kod mene farba puca tako da na svakih 20-tak dana moram da je prefarbavam nanovo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Pricao sam sa nekim ljudima ovde u Svilajncu koji se bave gumama. Kazu, postoji takva farba za gume ali se uglavnom prodaje u malim pakovanjima (postoje i kao olovke za farbanje slova na gumama).Prema njihovim recima najbolje je resenje kupiti original White wall gumu, ali...j**bi ga brale gde to da nadjes kod nas jos da se uklapa na MZ i da se uklapa u nas novcanik...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

da imaju olovke za slova na gumi,u louisu,i ima u MOTIP programu koji je dosta jeftiniji od louisa mislim da je olovka bila oko 400 din

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

da imaju olovke za slova na gumi,u louisu,i ima u MOTIP programu koji je dosta jeftiniji od louisa mislim da je olovka bila oko 400 din

 

 

Pa to mi i kazu...Koliko olovki treba da se ofarba citava guma ??? ???A tek kod Dukija obe gume...400 din x j**m li ga koliko komada, pa ti vidi!?Nema nam druge nego da se snalazimo kako znamo i umemo i da sprovodimo ovakve ideje kao Dukijeve u delo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Silnoooo! Jbt sad sidjem dole da posecem ETZ!!!

Nego drugo nesto da reknem, dobro ti ono pojacalo u vitrini!! A sto se tice jaceg magneta, koliko sam upoznat uglavnom stavljaju paljenja od automatika, ne znam zasto, video sam BMW-ove  i NSU-a sa tim paljenjima i odlicno osvetljavaju, normalno dok idu jerbo onako samo skilje, mali obrt. A umesto onog filtera najbolje i najlepse je staviti tz.Difuzo filter, to je onaj kupasti mrezasti filter ako si video, ima ga onaj Paracinac, sada na skupu u Jagodini vidi cenu.

Eto toliko!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Super je ispalo, svaka cast Duki. Nadam se da cu doci za vikend u Jagodinu pa cu provozati malo ovu lepoticu. Cudno ali rezervoar se bas lepo uklopio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Dodje mi da se zatrpam jos sa jednim ne zavrsenim projektom.

Smatram da je najgora stvar nekome sugerisati po njegovom projektu ali ja bi crk`o da stavim ovakav gepek:

th_05940_BMWSingl_tif_122_791lo.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

2 MZ

Ma dobar mu je i ovaj filter,za sada posto je badava.

Sta ti je profesionalna deformacija,covek odmah spazio pojacalo od 10 kg koje je made in Japan a kutije su mojih ruku delo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Originalne gume za starovremenska vozila koje imaju belu "kamasnu", nisu farbane vec je to nalepljen jos jedan sloj bele gume. Farbanjem se tesko postize vremenski  imalo duzi period trajanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Secam se da su nekada poni motorici imali bele,fabricke, gume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Uvek mi je zanimljivo,kada se ožive neki otpisani motori.

Lepo urađeno,nema šta!

Samo jedna stvar me zanima:

GFdMW_teleuw7.th.jpgthpix.gifdVG2C_tele2wt8.th.jpgthpix.gif

U vezi prednjeg točka,čini mi se kao da je otišao mnogo nazad,nekako mi ovaj prednji blatobran "visi" napred.

Da li je to tako kod svih televizora ne znam,ali mi  deluje kao da je nešto omašeno,tj,da treba prednji točak da ide još napred !???

Mislim da bi tako"izduženiji" i spušteniji samo još dobio na estetici,da ne kažem "lepoti" :)

 

p.s Mnogo mi se svideo ovaj NSU iz NS-a :)motor sa skupa u Ča 07`,možda bi i MZTV mogao da se napravi da liči na njega:

SOUjx_dscn8783rk7.th.jpgthpix.gif

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Zato sto prednji tocak "visi" jer motor stoji na nogarima!!

Kada se spusti sa nogara tocak dolazi u osu, a jos je bolje kada vozac "zajasi" Malu Zver!!

 

 

post-2435-12879007625067_thumb.jpg

post-2435-12879007625606_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Ha,ha istog minuta sam dobio odgovor :) :)

To već nisam znao,o.k, na drugoj fotki je već i druga priča!

I,još da dodam,što ga više gledam,sve mi se više sviđa ovaj motor!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ha,ha istog minuta sam dobio odgovor :) :)

To već nisam znao,o.k, na drugoj fotki je već i druga priča!

I,još da dodam,što ga više gledam,sve mi se više sviđa ovaj motor!

  Ako pod onim  " drugoj fotki " mislis na ovu drugu na kojoj se ovo dvoje voze - To je stariji model ES 175/1 . Ako malo bolje zagledas ima okrugli far i jajast rezervoar ( imam dva takva ).  Sto se tice onog NSU-a iz N.S.  u pitanju je masina od NSU-a 250, ubacena na preradjen ram oid BMW-a. Nisam siguran da znam vlasnika. I MZ se moze prepraviti da izgleda tako, samo treba pustiti masti na volju, imati relativno dobro opremljenu radionicu, il bar dobre prijatelje spremne da pomognu - onda sve lako ide !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja