Jump to content

Moto Zajednica

RIEJU Super Moto

Recommended Posts

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Varadero XL125

Kako vam se čini novi Rieju SMX 125 street?!  Meni izgleda odlično :)  Planira se i verzija od 250cc. U obe verziju su Yamahini agregati i to najverovatnije YBR sudeći po slici. Što će reći i pouzdani i provereni sa ne baš nekim performansama. Takođe imaju i Marzocchi prednje vile. Visina sedišta 900mm. Disk napred 300, natrag 200mm.

Kolko znam kod nas ih još nema. Ako im cena bude povoljna imaju dobre šanse za uspeh. Čini mi se da bi 250tka mogla biti pun pogodak jer je u toj kubikaži u supermoto kategoriji prava rupa, tj nema ih.

 

 

post-2812-12878997346293_thumb.jpg

post-2812-12878997346616_thumb.jpg

post-2812-12878997370806_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Varadero XL125

Postoji i verzija SMX125 bez onog "street". Razlika je izgleda u žićanim felnama,vile su kod ovog modela Paioli a i disk kočnice su drugačije.

 

post-2812-1287899737271_thumb.jpg

post-2812-12878997372947_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Kinezi koji se sklapaju u spaniji.

Čini mi se da bi 250tka mogla biti pun pogodak jer je u toj kubikaži u supermoto kategoriji prava rupa, tj nema ih.

Slazem se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Cija je to firma Rieju? Iz koje zemlje?

 

Btw. Dobro izgleda ovaj supermoto.

to je spanska firma...imas ih u milanu (kimkovoj) radnji u Novom Sadu....kazu da nisu losi....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Motori jesu Yamahini, koliko vidim sa karburatorom. Ti motori se ugradjuju u YBR, XT125r XT125X... Motori su stvarno dobri, imao sam YBR doduse sa direknim ubrizgavanjem i imao je 10ks i 10Nm obrtnog momenta... Ovi sa karburatorima su jos jaci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

po mojoj proceni negde od 3500 pa navise....jbmlg

Nije valjda toliko skup!? :o Iskreno, nebi dao za Rieju 3500 eura ni lud! Za te pare imas lepog japaneza. 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 63

po mojoj proceni negde od 3500 pa navise....jbmlg

Nije valjda toliko skup!? :o Iskreno, nebi dao za Rieju 3500 eura ni lud! Za te pare imas lepog japaneza. 8)

 

Za te pare mozes da kupis sta god hoces...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Novi Sad

pa ako su im skoro neke bas jadne kroske bile 2500 mislim da bi ovaj dosta pristojniji motor bio od prilike toliko...mislim da bi rio ako nista tu oko 3000,pa navise.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1675 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

U kYMCO-vom predstavnistvu na NBG-u su prosle sezone su bili u prodaji, ali ove ih nema, e sad dal su im lose isli ili sta je vec u pitanju ne znam.Znam samo da su ih zamenili nekim TAURIS motorima "austrijske" marke koji su upola jeftiniji od KYMCOvih modela u svim segmentima, a men ilice na klasicne kineske motorice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

)@saxi

Ma ima tih evropskih kineza koliko hoces, narocito skutera. Brenduju se za odredjeno trziste i prodaju pod fensi imenima da bi bili pimamljiviji kupcima i eventualno se sklapaju na tom trzistu, da bi na njima pisalo MADE IN (neka drzava).

Npr Keeway je napravio evropski brend pod tim imenom, dok je ime neko Jinchengxi uaogyqsio(tako nesto skrnavo :P)

Qingqi recimo u americi postoji i prodaje se pod imenom VERUCCI, veoma zanimljivo ime malo nekog italijanskog egzoticnog smeka. i sve to uz prikladan logo. Svi bi pre vozili VERUCCI -ja nego qingqi-ja. A jos da je i MADE IN ITALY (with every possible compontent made in china - ako smem da dodam ;D)

gde bi mu bio kraj. Uostalom sad se setih da peugeot v-click pravi upravo qingqi. Naravno kosta dvostruko, ali zato imas znackicu sa lavicem napred. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Pronasao sam nedavno Rieju oficialni site i bas se nalozio na ovaj motor. Zvao tu firmu iz NS koja je uvoznik i dobio objasnjenje da ne uvoze nista osim skutera i 50ccm motora, kazu nema potraznje. Na pitanje da li moze da se naruci neki od modela sam dobio odrican odgovor - kazu velika komplikacija, radjenje atesta za svaki model... a i, ako se dobro secam, rekose da moze navodno da se naruci samo na kontejner a ne na komad.

 

Za razliku od Rieju postoji druga spanska marka, mislim da je dosta poznatija - DERBI. Takodje uvoznik u NS, ali kod njih sve moze. Isto ne uvoze nista osim skutera ali moze da se naruci sta god. Ja pitao za njihov supermoto 125ccm i covek mi rece 3100e, garancija 2 god. A izgleda mnogo bolje od ovog Rieju, nisam bas ulazio u detalje oko agregata. Jedini problem je sto se ceka izmedju 45 i 60 dana zbog onih atesta itd... a i sto ne moze da se vidi uzivo ili proba. Bio sam skoro u Hrvatskoj u Rijeci u DERBI salonu, motori izgledaju perfektno.

 

http://www.derbi.com/int/index.php?option=com_content&task=view&id=38&Itemid=206

 

derbi-senda-baja-sm-125-ld.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Da li si mozda razmisljao o Tomos SM 125, on ti je 2600e,ima masinu od Yamahe YBR,meni se taj Tomos i svidja vise,a ima i skuplja verzija sa Akrapovicem.Takodje ima i za 2500e Enduro verzija.

Tomos_SM_125_F_Supermotard_st3pz.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Novi Sad

jel ima neko ko moze da mi kaze koju dobru rec o tomosu da bi mi popravio utisak :)

ja nesto sumnjam u "nas" kvalitet.......sta mi ostali mogu reci na ovo.......izvinjenje za off....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Da li si mozda razmisljao o Tomos SM 125, on ti je 2600e,ima masinu od Yamahe YBR,meni se taj Tomos i svidja vise,a ima i skuplja verzija sa Akrapovicem.Takodje ima i za 2500e Enduro verzija.

 

Ja gledao site uvoznika - pise 3500 za osnovnu verziju. Gde to ima za 2600?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Ovo je predstavnistvo u Novom Sadu.

http://www.peras.co.yu/tomos.html

Tu trenutno nemaju SM verziju.

 

U Somboru je Enduro verzija 215000, a SM je cini mi se 225000din.Oni nemaju onaj model sa Akrapovicem.

 

Ako si gledao cenu na Moto Berzi,ta im cena nije dobra.

I cuo sam da se pravi i verzija 50ccm,sa Minarelli masinom,ali nju nisam video u Srbiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ovo je predstavnistvo u Novom Sadu.

http://www.peras.co.yu/tomos.html

Tu trenutno nemaju SM verziju.

 

U Somboru je Enduro verzija 215000, a SM je cini mi se 225000din.Oni nemaju onaj model sa Akrapovicem.

 

Ako si gledao cenu na Moto Berzi,ta im cena nije dobra.

I cuo sam da se pravi i verzija 50ccm,sa Minarelli masinom,ali nju nisam video u Srbiji.

[/quotesamo vi mene palite...cale ce me u turke oterati :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja