Jump to content

Moto Zajednica

Al. koferi ZERO CORD

Recommended Posts

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Oni se ogradjuju na vise nivoa,dal veza kofera sa plocom dal ploca sa repom motora. Al glupa situacija,neko se malo jace ledjima osloni na kofer otkida se i on prelece unazad. A ako se vec pravi motor za bespuca kako je prikazana nova Afrika kada je napravljena uz obrazlozenje da je i ram cak celicni da moze svugde da se zavari onda se javlja nelogicnost da napravis od plastike plocu za kofer



Ovo se meni dogodilo ima 7-8 godina.
Frend me zove idemo probati GSA, našo rabljeni kod bmw-a.

Vozi on ja na suvozačevom mjestu.
Na stopu stane, kad je polazio dobro ga potega, ja lijeno oslonjen na bmw alu topcase a on tras na asvalt i otkotrlja se. Ništa se nije slomilo samo se otkačio, kako zašto… wtf.

Vratili motor i hvala dovođenja.


Poslato priko Ténéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 218 postova
  • Lokacija: Ježevica - Požega
  • Motocikl: KTM 450 EXC-R, Honda Africa crf1000L

Za suvozača se valjda podrazumeva da se, dok je na motoru, drži za vozača ili za rukohvate sa strane. Mala je verovatnoća da se plastični nosač odjednom polomi i odleti kofer. Kvalitetna je plastika i kontrukcijski je dobro rešena. Pre će se desiti da neki deo napukne a tako nešto bi povećalo gibanje kofera i brzo bi se primetilo. Inače mogućnost da kofer spadne sa noseće aluminijumske ploče rešio sam tako što sam ga direktno fiksirao vijcima. Žrtvovao sam sporije skidanje za sigurnost i lakšu izradu. Na prošlom koferu sam imao dve bravice koje zaključavaju skidanje ali sam ga toliko retko skidao da sada nije bilo teško izbaciti tu mogućnost.

Ono što me sada po malo iritira je usporeno gibanje kofera usled elastičnosti plastičnog osnovnog nosača. Ne smeta ni u bržoj vožnji ali počeo sam da razmišljam o dodatnom osloncu zadnje strane aluminijumske ploče s obzirom da ona u drugoj polovini prelazi (visi) preko osnovnog nosača. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 218 postova
  • Lokacija: Ježevica - Požega
  • Motocikl: KTM 450 EXC-R, Honda Africa crf1000L

U paketu sa koferom rađen je i nosač za telefon. Mana je tačna mera za model telefona Note 9 sa zaštitnom maskom. Verovatno ne odgovara za bilo koji drugi model. Prednost, jednostavno i sigurno fiksiranje telefona u nosaču koji nema nezavisne vibracije u odnosu na ram.

IMG-c35f1309391466d3b8a882eb4ea91ec5-V_copy_600x800.thumb.jpg.5ee3332da278dd1b8ac5d0fcdc898b5f.jpg

 

Screenshot_20210618-200357_Gallery_copy_600x977.thumb.jpg.ecdd9c2c46ef04c824546198fa67bc5b.jpg

 

Screenshot_20210618-200310_Gallery_copy_800x716.jpg.b3a2ed962e0b1f4b833be374931ad154.jpg

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Fenomenalno izgleda. Što ne napraviš stelujuć nosač za telefon više komada, verujem da bi ih lako prodao. S obzirom da imaš alat i znanje možeš lako da ištancuješ recimo univerzalne alu ploče za kofere, to bi isto prodavao bez problema, a uz adekvatan alat kog već imaš nije muka da se napravi.

 

Šteta da ne unovcis malo to znanje i entuzijazam, a i tržište je gladno kvalitetnih domaćih proizvoda.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 218 postova
  • Lokacija: Ježevica - Požega
  • Motocikl: KTM 450 EXC-R, Honda Africa crf1000L

      Alu ploče nisu previše komplikovane za izradu ali teško bi se napravio univerzalni model. Na svakom motociklu fiksiranje za ram je drugačije. Na ovoj je urađena i manja korekcija ugla kofera.

      Moram priznati da je prvobitno ideja bila da napravim štelujući nosač za telefon ali ovako stabilan. Kada sam se umorio od traženja rešenja, prešao sam na fiksni. Nova rešenja obično deluju jednostavno dok ne kreneš u realizaciju. Pojavi se usput 1000 dilema, svaka pozitivna promena za sobom vuče i neke negativne efekte. Uz pomoć znanja, iskustva i neophodne inspiracije potrebno je prvo uraditi ozbiljnu projektnu analizu, sve nepristrasno ispravno oceniti, izvagati i na kraju se dobije rešenje, KOMPROMIS.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 628 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Da li bi pravio uslužno kofere za jednu Africu crf 1000

Pre par dana sam postao vlasnik jedne lepotice,i red je da je opremim

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 218 postova
  • Lokacija: Ježevica - Požega
  • Motocikl: KTM 450 EXC-R, Honda Africa crf1000L
On 31.10.2021. at 22:47, darko dav je napisao:

Da li bi pravio uslužno kofere za jednu Africu crf 1000

Pre par dana sam postao vlasnik jedne lepotice,i red je da je opremim

 

 

 

 

 

Pozdrav Darko. Čestitam na izboru motora i želim ti da dugo uživaš u vožnji na Africi.

Već sam pisao da ne mogu da izdvojim vreme za izradu novih kofera ali sam tu za svaku sugestiju ako se odlučite da kofere pravite sami ili uz pomoć nekog majstora. I za sebe sam jedva uspeo da napravim jedan, bočni još čekaju. Prosto, potrebno je puno vremena za izradu i ne isplati se sem u slučaju kada želja prevazilazi bilo koju cenu koštanja.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 628 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000
On 2.11.2021. at 12:37, ZERO CORD ADV je napisao:

Pozdrav Darko. Čestitam na izboru motora i želim ti da dugo uživaš u vožnji na Africi.

Već sam pisao da ne mogu da izdvojim vreme za izradu novih kofera ali sam tu za svaku sugestiju ako se odlučite da kofere pravite sami ili uz pomoć nekog majstora. I za sebe sam jedva uspeo da napravim jedan, bočni još čekaju. Prosto, potrebno je puno vremena za izradu i ne isplati se sem u slučaju kada želja prevazilazi bilo koju cenu koštanja.

Ipak sam resio da ih sam napravim

Previse para mi je da dajem za neke brendirane,a radim limariju i farbanje, tako da mislim da cu uspeti

Ako imas u programu vec mere za te tvoje,mozes mi pusti na mail, imam ovde jednog ko mi moze izrezati na CNC masini

E sad interesuje me gde nabaviti plastike za uglove

Sarke za otvaranje

I link ako imas sacuvan za bravice od kofera

Moj mail je dav8386@hotmail.com

Hvala unapred,i svako dobro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja