Jump to content

Moto Zajednica

MAKSI Naked Divovi ... ZRX , XJR , GSX i CB svi preko 1000cm3

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R
Zaboravljate dva prelepa naked motora preko 1000ccm:
Suzuki Inazuma 1200 i Kawasaki Zephyr 1100
A BMW R1200R? Ima toga jos, ali nekako se uvijek gore navedena cetvorka navodi kad su u pitanju "Big bike". Zato me zanima sta je to sto definira velikog nakeda sa okruglom lampom kao "Big bike", a drugog takvog ne. Kuzim da recimo Z1000, FZ1 ili recimo Bking to nisu jer ne izgledaju retro, ali sta je sa ovima koje smo naveli? Dimenzije i snaga motora nisu. Vjerujem da nesto propustam al ne kuzim sta

Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow
pre 33 minuta, Disko Nindža je napisao:

Zaboravljate dva prelepa naked motora preko 1000ccm:

Suzuki Inazuma 1200 i Kawasaki Zephyr 1100

A Honda CBX 1000 nista, a? Ili je to egzotika pa ne spada ovde? 

Imao identicnu ovakvu, zamalo me ubila ali bih je rado opet posedovao...

 

800px-CBX-1000-arg.jpg

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Istu takvu, kao na slici, je imao moj komšija 90-tih. Ja sam u to vreme vozio MZ-a. Noge su mi se tresle kada mi je dao krug...  :moto3:

Kada mu zavrneš gas imao je zvuk kao F-1.  

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow
pre 7 minuta, bajker71 je napisao:

Istu takvu, kao na slici, je imao moj komšija 90-tih. Ja sam u to vreme vozio MZ-a. Noge su mi se tresle kada mi je dao krug...  :moto3:

Kada mu zavrneš gas imao je zvuk kao F-1.  

Mozda jeste najslabija od svih navedenih i sa najmanje ccm ali uopste ne izgleda tako, uzivo je cudoviste,

a o zvuku ne treba uopste raspravljati...Marving 6 u 1...ajoj...

Ja mlad, neiskusan, 17 godina, a ona starija gospodja tada, 79-to god,

tanke gumice, slabe kocnice, prednja viljuska ko dve slamcice...ma ko je to tada primecivao...

mislim da je to jedini motor koji sam vozio,

da sam sve vreme voznje na njemu imao erekciju...ili je to bilo zbog zvuka ili zbog mojih godina jbg...:jee:

 

zavrsila karijeru na Ibarskoj, u Rusnju, na metalnoj bankini sa nekih 160 km/h...ja pretekao.

 

Elem, moj glas za GSXF 1400, (iako sam zelena sekta)

nazalost je nisam posedovao ali sam je vozio vise puta,

cudoviste od motora, torki kao kamion, izuva iz cipela.

Promenio član BokyBoy
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

CBX ima brutalan agregat, ali izgled joj nije bas jaca strana, meni su najlepsi oni CBX-restomod radovi, kada joj stave masivnu prednju i zadnju viljusku, siroke tockove i ozbiljne

kocnice, e to je vec druga prica 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Nije ni ram na toj Hondi bio dorastao tom agregatu ali dobro. Imao je neku harizmu...

Ti veliki naked-i su svakako najatraktivniji motocikli koji postoje, onako brutalni moćni. Među njima, po meni, se izdvaja Kawasaki KZ 1300 kao najbrutalniji. Dizajn sav četvrtast, kao da si ga sekirom tesao. Agregat 120 ks ( dci 130 ks). Neverovatno lep i ružan u isto vreme.

Zadnja guma 130 širina... Takva su bila vremena.

 

Z1300_左斜め前_Diagonally_Left_Front.jpg

 

Z1300_左斜め後ろ_Diagonally_Left_Back.jpg

Promenio član bajker71
  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow
Upravo sada, Disko Nindža je napisao:

CBX ima brutalan agregat, ali izgled joj nije bas jaca strana, meni su najlepsi oni CBX-restomod radovi, kada joj stave masivnu prednju i zadnju viljusku, siroke tockove i ozbiljne

kocnice, e to je vec druga prica 

 

...Martin

 

 

Promenio član BokyBoy
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
3 hours ago, wragg said:

Pa bas zato i pitam. Em sto sam ih vidio uzivo em sto su bili parkirani jedan do drugog XJR1300 i Bandit 1250. Cak bih se usudio reci da Bandit izgleda nekako masivnije.
Evo i sluzbenih dimenzija:

WWW.MOTORCYCLESPECS.CO.ZA

"Motorcycle Specifications, reviews, road tests

 

WWW.MOTORCYCLESPECS.CO.ZA

"Motorcycle Specifications, reviews, road tests

 


Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk

 

 

 

 

Apsolutno obrnuto. Posle par godina na XJRu prosle godine provozao sam bandita 1250, motor je manji i uzi, i takav utisak sam i stekao. Cak je i ubrzanje nekako drugacije, kao da XJR "katapultira Jace" iako je kubikaza ista. Ali cini mi se da bandit 1250s lepse leze u krivinama. 

 

Sedi na XJR pa na Bandit pa ces videti. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R

Sjedio, vozio, xjr imao, bandita imam trenutno. Meni je bandit upravljiviji i sportskiji. Manji definitivno nije po gabaritima. Xjr ostavlja dojam veceg motora iskljucivo iz razloga losije upravljivosti. Pogledaj specifikacije na linkovima koje sam postavio pa ces vidjeti da je xjr minimalno duza, ali zato uza i niza od bandita.

Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
25 minutes ago, wragg said:

Sjedio, vozio, xjr imao, bandita imam trenutno. Meni je bandit upravljiviji i sportskiji. Manji definitivno nije po gabaritima. Xjr ostavlja dojam veceg motora iskljucivo iz razloga losije upravljivosti. Pogledaj specifikacije na linkovima koje sam postavio pa ces vidjeti da je xjr minimalno duza, ali zato uza i niza od bandita.

Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk
 

Nije tacno. Bandit ima uze sedlo, motor je manji bar za broj. Ne mozes gledati specifikacije sa neta, nije to isto I kad se sedne I kad se vozi. Rezervoar XJRa je siri, motor je duzi. Ok I tezi je.

 

Sve u svemu. Bandit 1250 je drugi tip motora I nema sta da trazi sa big 4 klasicima. To nismo ti I ja odredili, to je tako. Iako kazem, jako dobar motor.

 

XJR jeste za nijansu losije upravljiv al postavlja se pitanje na kojoj smo mi temi? 

 

Big 4 naked klasika ili udobnosti ili upravljivosti? 

 

Mislim da si pobrkao temu odnosno zna se sta su klasici, a sta velika fantasticna cetvorka u okviru svih retro klasik  naked-a. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R
pre 1 minut, Pingvin37 je napisao:

Nije tacno. Bandit ima uze sedlo, motor je manji bar za broj. Ne mozes gledati specifikacije sa neta, nije to isto I kad se sedne I kad se vozi. Rezervoar XJRa je siri, motor je duzi. Ok I tezi je.

 

Sve u svemu. Bandit 1250 je drugi tip motora I nema sta da trazi sa big 4 klasicima. To nismo ti I ja odredili, to je tako. Iako kazem, jako dobar motor.

 

XJR jeste za nijansu losije upravljiv al postavlja se pitanje na kojoj smo mi temi? 

 

Big 4 naked klasika ili udobnosti ili upravljivosti? 

 

Mislim da si pobrkao temu odnosno zna se sta su klasici, a sta velika fantasticna cetvorka u okviru svih retro klasik  naked-a. 

Nisam pobrkao temu nego sam dosao da pitam tu jer sam mislio da ce mi netko objasniti. Evo ti jesi donekle i hvala ti na tome, mada me ovo i nije bas uvjerilo. Najvise radi toga sto sam, kao sto sam vec i naveo imao XJR a sada imam Bandita. Da, nije isti tip motora, ali nije ni ZRX recimo pa je isto u velikoj cetvorki. To i jeste bilo moje pitanje: sta je to sto jedan motor svrstava u te big bike-ove?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
Just now, wragg said:

Nisam pobrkao temu nego sam dosao da pitam tu jer sam mislio da ce mi netko objasniti. Evo ti jesi donekle i hvala ti na tome, mada me ovo i nije bas uvjerilo. Najvise radi toga sto sam, kao sto sam vec i naveo imao XJR a sada imam Bandita. Da, nije isti tip motora, ali nije ni ZRX recimo pa je isto u velikoj cetvorki. To i jeste bilo moje pitanje: sta je to sto jedan motor svrstava u te big bike-ove?

Pa serija, model, stil, godine proizvodnje, fabricka klasifikacija i karakteristike. Istorija, fenomen, originalnost i jedinstvenost. To su ova gora 4 modela. 

 

U tom big 4 rangu. I ne uporedjuju se sa drugima. Kao sto se BMW GS i Suzuki intruder 1800 ne mogu uporedjivati. 

 

P.S. u agregat XJR-a stane ceo agregat Bandita 1250, jos mozes da spakujes domacu prsutu, kacigu, rukavice, I pola gajbe piva. 

 

Pozdrav :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: GS 1200 Adventure , XS 1100 , XJR 1300 , ZRX 1100, CB 1300 , CBR 1000F ...

Iz svake kompanije misleci na Yamahu, Hondu,Kawasaki i Suzuki po njihovim karakternim i tehnickim osobinama izdvojili su se upravo gore navedeni modeli kao najbolji maxi naked pretstavnici. 

Koji su kriterijumi bili za ocenjivanje pa Bandit 1250 nije prosao Gsx 1400 stvarno ne bih znao ali tako je. 

 

IMG_20220527_154423.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R

 

pre 5 minuta, Pingvin37 je napisao:

P.S. u agregat XJR-a stane ceo agregat Bandita 1250, jos mozes da spakujes domacu prsutu, kacigu, rukavice, I pola gajbe piva. 

Oprosti, ali malo si pristran, a ja volim kad mi se odgovara da mi se odgovara realnim cinjenicama a ne zeljama i pozdravima.
Yamaha XJR1300 ima agregat od 1251ccm, a Bandit 1250 ima agregat od 1255ccm. Provjeri ono o cemu pises prije nego sto komentiras.
Ima li tko da mi zna odgovoriti na pitanje bez SF-a i narodne predaje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
1 minute ago, wragg said:

 

Oprosti, ali malo si pristran, a ja volim kad mi se odgovara da mi se odgovara realnim cinjenicama a ne zeljama i pozdravima.
Yamaha XJR1300 ima agregat od 1251ccm, a Bandit 1250 ima agregat od 1255ccm. Provjeri ono o cemu pises prije nego sto komentiras.
Ima li tko da mi zna odgovoriti na pitanje bez SF-a i narodne predaje?

TKO si ti druze uopste? 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
9 hours ago, wragg said:

Sto si ljut majstore?

Nisam ljut nego nemam vremena objasnjavati nesto za sta I nema odgovora. Vrtimo se u krug. 

 

Ne mozes prosto Suzuki Intruder uvrstiti medju Enduro motore, kao sto ne mozes svaki sa okruglim farom bez oklopa uvrstiti u Big 4. Al tebi to nije jasno ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

@Pingvin37  Taj "Big 4" klub je realno glupost, ozbiljno ste pobrkali lončiće pa naravno da Intruder ne može biti enduro kad nemaju blage veze jedno s drugim sem što imaju 2 točka.

A Bandit je manje-više isti qrac što i gore navedena četvorka, i iz daljine kad ga vidiš nebi ga razlikovao od ostalih.

To što ga ti drugačije doživljavaš je TVOJ subjektivni osećaj i moraš se pomiriti s tim da ne doživljava svako motor isto kao i ti, a mišljenje je kao dupe, ima ga svako.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
13 minutes ago, Disko Nindža said:

@Pingvin37

A Bandit je manje-više isti qrac što i gore navedena četvorka, i iz daljine kad ga vidiš nebi ga razlikovao od ostalih.

 

I ja iz daljine kad vidim dobru ribicu pa pridjem malo blize, vidim cesto da nije to to sto mi se iz daljine ucinilo. 

 

Izmisljate toplu vodu. Stvari su jasne kao dan. 

 

Ne radi se tu o mom dozivljaju nego o serijskim modelima koji su nazvani big 4. Nekome je to glupost, neko bi tu uvrstio svasta nesto ali kao sto sam vec ponovio to je tako kako je. 

 

Sutra cu voziti npr bandit 1250 ali ga necu gurati na silu medju ovu koncepciju motora jer znam da je razlika ocigledna. 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6717 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

U osnovi to su čisto klasični naked motocikli. Sa razlikom što su modeli koji se pominju izdvojeni kao retro muscle naked. Imali su klasične kolor šeme, duple amortizere, analogne klasične instrumente, itd. Ti motocikli su bila sopstvena pod klasa u naked segmentu. Zato se oni nikada nisu poredili sa drugim motociklima. Kao što su Honda X11, Bking, Aprilia Tuono bili iz druge priče a opet su sve to nejkedi u svojoj formi. Možda bi tu mogli da uvrstimo i CB1000 Big one, mada je ona generacijski stariji motocikl. Po meni jedan od najkvalitetnijih motocikala ikada napravljenih.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R
Nisam ljut nego nemam vremena objasnjavati nesto za sta I nema odgovora. Vrtimo se u krug. 
 
Ne mozes prosto Suzuki Intruder uvrstiti medju Enduro motore, kao sto ne mozes svaki sa okruglim farom bez oklopa uvrstiti u Big 4. Al tebi to nije jasno 
Ma ti si nesto ljut sigurno.

Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
34 minutes ago, wragg said:

Ma ti si nesto ljut sigurno.

Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk
 

Ivice ti se juce registrovao na forum a vec provociras. Dobar si. Samo tako nastavi. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja