Jump to content

Moto Zajednica

AdventureRide.GS

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Posto u garazi stoji neregistrovana yamaha 2000 rr a isfrustriran mojim bivsim pasom Paukom koji je svetski putnik (i zavodnik  ;)) po vokaciji i opredeljenju, resih danas da se provozam sa vernom ljubom Ivanom na nasem voljenom Kimku zx50gs i obidjem bliske nam teritorije bliskog istoka. Posto nisam vican pisanju, navescu samo ukratko podatke bitne za ovaj putopis koji nisam mogao a da ne podelim sa vama. Vozilo kojim je put prevaljen (on road i off road) je Kymco ZX50GS. Jednocilindricni 49ccm dvotaktni agregat u bokser rasporedu, vazduhom hladjen (naravno) snage 5ks koju prenosi na ZADNJI tocak preko automatskog menjaca sa jednim ali beskonacnim stepenom prenosa.

Od dodatne opreme montiran je aftermarket bakelitni prekidac umesto kontakt brave koja se pokvarila na povratku sa proslogodisnjeg putovanja na Tibet. Jedina prepravka na ovom vozilu je skidanje blokade sa prenosnog sistema da bi umesto fabrickih 45km/h vozilo sada "razvijalo" 70km/h cirka na ravnom putu i samo tamo gde je to dozvoljeno saobracajnim znacima, zakonom o bezbednosti saobracaja i naravno ustavom republike Srbije (osim na teritorijama bliskog istoka  ;D) U ovoj bezazlenoj voznji koja je prerasla u avanturu a zatim u suludi poduhvat izdrzljivosti coveka i masine krenuli smo bez ideje i sa Jagodinom kao destinacijom koja je 30km udaljena od naseg tajnog skrovista  ::). Posle polucasovne voznje "carigradskim drumom" jezdeci kroz Brzan (drugo selo po velicini u Srbiji) nailazimo prolazeci kroz Bagrdan na brdo Lipar pod kojim se nalazi vrlo interesantno selo Racnik (koje je poznato po tome sto u njemu nema signala mobilne telefonije) pa vam je jasno da zalazimo u avanturu koja se svakog trenutka moze pretvoriti u horor  :o.

Kroz glavu mi prolaze slike zivota dok uzivam u prizoru koji se predamnom pruza dok mi grudi ispunjava miris borove sume na koju nailazimo na izlasku iz Racnika a penjuci se uz Lipar okupan prvomajskim suncem. Prolazi mi kroz glavu i Djura Jaksic i njegova pesma "Na Liparu" koja je posvecena bas ovom mestu. Asvalt je krpljen, izboran, negde sa dubokim procepima i uglavnom dosta grub i neravan, sto predstavlja izazov tockovima od deset cola koje nas GS nosi. Za trenutak pomisljam da sam trebao da se odlucim za GSA koji je po svemu isti osim sto ima tockove od 12 cola i automat za espreso ispod sedista pa je 30 kg tezi. No ta misao me brzo napusta jer se secam koliko je bio skuplji i da sam za te pare mogao kupiti grupu dece robova u nekoj zemlji treceg sveta i oslobodi ti ih na njihovu radost a spasenje moje duse. No necemo o dusi to nije aktuelna tema u 21. veku.

Jos jedan razlog zasto me misao o GSA napusta je put koji postaje prepun krivina i sada do izrazaja dolaze asvaltne gume i tockovi od 10 cola. Predeo je prelep. Krivina za krivinom, cist vazduh, zvuk masine, miris sume... zaboravio sam i na odsustvo signala mobilne telefonije i prepustam se zovu divljine. No sve sto je lepo ima kraj pa tako i ovaj deo puta koji se zavrsava nasim prilaskom Jagodini to jest prelaskom brda Lipar i spustanjem niz suprotnu stranu. Pogled puca pred nama i vidimo desno Crni vrh a levo u dolini pokraj Velike morave panoramu Jagodine. Zurno se spustamo i prolazimo kroz grad ali kuci ne nalazimo ujaka koga smo hteli da iznenadimo i zbog koga smo se delimicno i otisnuli u ovu avanturu. Brzo pravimo planove i odlucujemo da krenemo dalje i obidjemo juzne teritorije bliskog istoka iako nismo sigurni da li cemo imati dovoljnu kolicinu goriva jer ovaj nas GS ima za 25% cirka manji razervoar od GSA sto mu daje oko 30km cirka manji domet sa jednim punjenjem. Ali mi vec ludo hrabri sa uspehom postignutim u prethodnih sat vremena dobijamo novu snagu da krenemo juznije i juznije ma cak do Cuprije pa nek ide zivot. Taj deo puta jasemo u tisini jer se nad nas nadvio crni oblak koji preti da nas pokvasi. Licno se nisam za sebe zabrinuo jer sam obukao orginal LEGEND farmerke koje nebi propustile vodu ni kad bi Bog ponovo pustio potop ali Ivana je obukla neke farmerke meni nepoznatog kvaliteta i proizvodjaca. Sto se tog kvaliteta tice on mi i nije toliko bio bitan ali sam se zabrinuo jer mi proizvodjac nije bio poznat...  :( A sto nije fensi to nevrsi poso ko sto svi znamo.

Ali sreca nam se osmehnula i sunce probija kroz oblake a mi stizemo u Cupriju savladavsi jos jedan bitan komad puta. Stajemo u park na obali reke i ponovo razmisljamo sta dalje  ??? Previse smo daleko od kuce da bi smo tek tako krenuli nazad, previse smo blizu Paracinu da nebi obisli nase saborce i bracu po ganglijama prekaljene agente bliskog istoka u dijaspori Pauka i AcuPN. Odlucujemo se na ludo hrabar korak i krecemo ka Paracinu ostavljajuci za sobom reku, plazu i simpatican park koji mami svojim klupama u debeloj hladovini.

Masina prede zadovoljno jer nema uspona, pred nama je ravno pomoravlje i Paracin tamo negde u daljini iza horizonta. Volja i zelja nas ne napusta ali nas gorivo polako napusta i ja pocinjem da kalkulisem (na kalkulatoru u voznji naravno) da li ce se ova voznja pretvoriti u nocnu moru... Da li smo previse i predugo izazivali sudbinu? Da li smo licno, kao drustvo, kao civilizacija i kao zivotinjska vrsta postali previse smeli ili previse gordi...? Hm... odagnavam misli od sebe jer necu da ugrozim bezbednost saobracaja.

Odjednom ispred nas, neocekivano i nicim izazvan pocinje OFFroad (putari mestimicno uklonili asvalt sa puta u nepravilnim oblicima). Ja jace stezem korman naseg kimkaGS a verna ljuba jace steze mene i pocinje rodeo. Ubrzo pomisljam da ce tockovi izdrzati ali ram nece jer je cevast i cini mi se da tesko podnosi teski offroad. Posle kilometar ili dva agonije koju kimko primerno savladjuje nastavljamo i naziremo Paracin koji raste u nasim ocima. Ulazimo u civilizaciju sa skalom za gorivo koja pokazuje oko trecinu ukupne zapremine rezervoara od 5 litara benzina (ukljucujuci rezervu). Pada nam kamen sa srca a muci nas i IRON BUTT pa stajemo i parkiramo se u hladovini ispred hale sportova.

Tu konstatujemo da je djavo odneo salu posto na nasu srecu imamo prijem signala mobilne telefonije a nemamo GPS navigaciju jer nismo poneli Karmin Zumo 5500 iz opravdanog razloga (jer ga nismo ni kupili), bez oklevanja zovemo Pauka poznatog u blisko istocnim spijunskim krugovima i kao "krtica" i kao "spavac" i trazimo kontakt i sprovodjenje u tajni stab lokalne podruznice. Posle desetak minuta pojavljuje se Pauk naravno prerusen, na nekom transalpu sa kratkim pantalonama i u majici sakriven velom kacige. Mi ga prepoznajemo po tajnom pozdravu i krecemo u ludu voznju za njim ulicama grada Paracina, onda nastavljamo pogibeljnim tempom nekim sporednim ulicama i u jednom trenutku prolazimo kroz prizemni nivo STAMBENE ZGRADE  :o !!! Ko neveruje nek pita Pauka a moze sve i da se slika pa okaci ovde. Dalje detalje puta ovde nemogu opisati jer spadaju u najstroze cuvane tajne bliskog istoka.

U glavnom stabu lokalne podruznice nas docekuje prijateljsko lice AcePN koje nam nudi zastitu, skloniste i okrepljenje. o drugim detaljima druzenja nemogu da pricam javno jer su duhovnog i naucno obrazovnog karaktera po planu i programu bliskog istoka za leto gospodnje 2008.

Posto sam rekao da nisam vican pisanju i da necu da pisem puno, ostatak puta ce te propratiti ako citate ovaj tekst unazad pasus po pasus, sto nas vodi nazad na pocetak price i puta  ;)

 

P.S.

Evo malo slika. Slikano je DIGITALNOM CAMEROM 1.3 Mpix sa telefona Samsung SGH-Z 230 GS ali su slike umanjene za potrebe foruma i umrljane da se nebi neki profi fotografi uvredili. Bilo kako bilo sve slike ovde objavljene su zasticene autorskim pravom i smatraju se intelektualnom svojinom  :P

 

P.P.S.

Ukupna duzina predjenog puta je 102km a ukupna kolicina utrosenog goriva je 3l bezolovnog benzina, cirka  :D. Izgleda da ovaj Kimko ZX50GS ne trosi puno  ;)

 

post-929-12878996535594_thumb.gif

post-929-12878996536334_thumb.gif

post-929-12878996536992_thumb.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Ti si paso LUUUUUUUUUUD

P.S. moj kum,za neupucene sstruja,se naljutio sto i njega nisi zvao na voznju tj sastanak,kaze jos je bio dan,nisu mu bila potrebna svetla,a i voznja bi Vam bila steriln jer bi ti benzin sigurno nestao da je i on posao ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Kada procitah naslov teme a jos videh da ju je Vladamir postavio, pomislih: kakve li je sad ideje izrodio taj blistavi um? Ali nikada ne bih pomislio na ovakav sadrzaj.  ;D ;D ;D

Sto neko rece, uvod ti je bas sazet i kratak.  :D

Hvala na prijatnim trenucima. Bas se lepo nasmejah. A onda zbog Marka

Sve same njive i pasnjaci :o

Necu NIKAD da se zenim ;D ;)

me vilica zabolela od smejanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Najbolji putopis koji je forum ikad video!!  :)

Imate moj duboki naklon i ti i KimkoGS  :)

 

 

P.S. Ja sam za to da ide na naslovnu u najkracem roku! sstrujo, motoholic, nadam se da cete biti azhurni kao i uvek! Ako ni zbog chega drugog onda bar u chast napora coveka i mashine jer slazhete se da ovakav mukotrpan, tezhak put ne bi svaki motor i chovek prezhiveli!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Meni se putopis ne svidja... fali

 

fotka gdje Zummo objasnjava koliko je km predjeno, kolika je bila max. brzina, koliki uspun je savlada, kako je pokazo pogresni pravac u kljucnom trenutku, ...

 

 

fotka napakovanog GS-a

 

 

spisak izmjena na motocikli da bi bio u stanju da prevali takav put (ej, u zonu bez signala mobilne telefonije)

 

 

 

 

Molim za ispravke...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

:D :D :D :D :D

 

Skoro se nisam ovako nasmejao!

 

 

:D :D :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Neverovatna avantura,izlaganje riziku u zoni bez signala mobilne telefonije,ulaganje vanljudskih napora za savladjivanje oranica koje za sobom ostavljaju putari,potencijalna mogucnost kvasenja od strane kise iz crnog oblaka,a sve to bez Zuma,automata za espresso,i sa manjim rezervoarom...Ali,Kymco GS i dodatna oprema poznate marke Legend (ko nije za njih cuo,nije bajker,i neka odmah proda motor) su sve to junacki izdrzali!Ovakav podvig definitino zasluzuje naslovnu stranu...A ako gresim,neka me neko ispravi...

 

;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Meni se putopis ne svidja... fali

 

fotka gdje Zummo objasnjava koliko je km predjeno, kolika je bila max. brzina, koliki uspun je savlada, kako je pokazo pogresni pravac u kljucnom trenutku, ...

 

 

fotka napakovanog GS-a

 

 

spisak izmjena na motocikli da bi bio u stanju da prevali takav put (ej, u zonu bez signala mobilne telefonije)

 

 

 

 

Molim za ispravke...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D

 

 

 

 

 

Nema fotke sa zumom iz objektivnih razloga nemamo zumo. Evo sramota me ali priznajem javno da nemamo. Nemoj mi stajati na muku molim te.

 

 

 

 

 

Nema fotke napakovanog GS-a jer nismo planirali takvo epsko putovanje koje ce uci u anale motociklizma ili bar u reviju "dva tocka" a ni odlazak na kolace pa smo posli ovako skroz nespremni.

 

 

 

 

 

Spisak izmena na motociklu postoji, mozda si ga prevideo. Kontakt brava je zamenjena aftermarket BAKELITNIM prekidacem sa dva polozaja i TRI kontakta. I skinuta je blokada sa automatskog menjaca da bi imao duzi prenos za putovanja.

 

 

 

 

 

Tako da nema ispravki, a nadam se da ces u svom srcu naci razumevanja da mi oprostis.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

;)  ;)  ;)  ;D  ;D  ;D  :D  :D  :D  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

kakav si ti sampion  ;D ;D ;D

 

ja bih da platim da i mene vodis sledeci put...plizzzzzz

 

 

Hvala na komplimentu. Ima posebnu tezinu kad dolazi od uvazenog kolege. Cenim to zaista  8)!

Sto se ponovnog odlaska na voznju tice nema problema. Samo nedozvoljavam da platis! GSovci su kao braca! Ma sta kao braca, kao braca sa visokom temperaturom  ;D! Prema tome, vodicu te i to o mom trosku kad god zelis.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Posto vidim da je cenjeni auditorium odusevljen putopisom, Vladamire planirajte "AdventureRide.GS - Part II". Izgleda da Kymco u sebi krije zaista mnogo. A i rekao bih da ti voznja na njemu donosi osmeh na lice, mir u srce, i za nas najvaznije, zanimljive redove. ;D ;D Razmisli o tome da prodas FZR-a i R1 pa da prosiris vozni park sa: Kymco SM, Kymco Offroad, Kymco RR,...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

a vlado vlado,,nas svilajncane nisi zvao..... :P :P :P

sledeci put da me zoves da upalim makinu tomosakiautomatiki gs/r varijantu,,,pa da se pojurimo....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja