Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE500: Farbanje, pre i posle

Recommended Posts

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Zemun, Obrenovac
  • Motocikl: Honda CB 500, onaj najbrzi plavi

Puno promena se desilo na mojoj KLEmentini, sto estetske sto tehnicke. Vi dajte zakljucak za estetiku a ja cu za tehniku.

 

 

 

post-1605-12878996460813_thumb.jpg

post-1605-12878996461051_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 528 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Dejane zamolio bih te da nam stavis slike i objasnjena kako si sta radio, posto je to tematika podforuma sam svoj majstor, ovako tema sa samo 2 slike pre i posle je za podforum Motori.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Zemun, Obrenovac
  • Motocikl: Honda CB 500, onaj najbrzi plavi

Sve smo radili moj drugar i ja. On je inace auto-limar ali nikada nije radio motore. Ovo mu je prvi i odlicno ga je odradio.

Ja sam radio pod njegovim vodjstvom (u njegovom resoru) a on pod mojim.

Na slikama sam ja u zelenom kombinezonu a on u plavom.

On bi bio odusevljen da vam sredi tako nesto na motoru ali i da vam da savete kako sta da uradite.

Meni je radio dzaba a ni ja sebi nisam naplatio.

Prvobitno je trebalo da sredimo izduvnu granu ali mi je rekao: 'OK, uradicu ti to ali pod uslovom da ti besplatno ofarbam motor'.

To nisam mogao da odbijem.

Dugo sam razmisljao o bojama i kombinacijama boja, o natpisu i sedistu. I na kraju su odluke pale o posao poceo.

 

Onda, to je islo ovako:

Prvo je trebalo zakrpiti rupe i pukotine koje je imao. Nesto od toga je moje a nesto sto sam nasledio kupovinom.

To sam radio dvokomponentnim setom sa nekom mrezicom. Natopi se mesto stavi mrezica i sve je ok (nemam pojma kako se to zove), kao nova plastika, naravno to se trebalo izbrusiti pa gitovati, pa ponovo gitovati i smirglati.

Nakon toga je dosao spric git. To je ovaj sivi. Pa drugi spric git. To je ovaj crni.

Nekoliko puta se trebao sklapati jer sam morao da napravim i drzace plastika za konstrukciju motora. Odlicno su ispali, a dobro smo se namucili.

 

Farbanje je posebna prica.

Kao sto vidite postojale su dve farbe. Srebrnasta sa krupnim kristalima i narandzasta sa krupnim kristalima.

E pa ova narandzasta se sastojala opet od dve, tj. dva sloja. Prvi sloj je srebrn sa krupnim kristalima (ali to je druga srebrna od one malocas). Drugi sloj je narandzast, transparentan. Tako da je nanosenje prvog narandzastog sloja dobilo svetlu nijansu a drugi sloj taman kako treba. Mogli smo jos jedan i to bi  zavrsilo sa jos tamnijim.

 

Super zar ne. Super, ako se pazi kako se vozi.

Nedostatak je taj da ako se motor ogrebe, ja ne mogu da to sredim tako sto samo ispricam preko toga. To bi izmenilo sve.  Morao bi citavu komponentu da farbam od pocetka, prvi sloj srebrni pa dva transparentna narandzasta. Nezgodno zar ne! Ali to je rizik koji nosi tako lep bike.

 

Nalepnice sam sam uradio na kompu i izradio kod firmopisca.

Sediste mi je presvukao jedan tapetar  iz Zemuna ali to moze svaki tapetar uz precizne instrukcije. Ako niste zapazili, deo sedista za suvozaca je podebljano. To je zato sto se ja uglavnom vozam sa svojom suprugom a na njenu udobnost sam voljan da ulazem.

 

Nakon lepljenja natpisa je doslo i lakiranje. To je zato sto ne zelim da u slucaju poliranja zakacim natpis.

 

Racun:

Farba: 3000 otprilike

Tapaciranje: 1000

Natpisi: 800

Ruke: 0

Zivci: neprocenjivo.

Srce: puno

 

Posebne price su ostale stvari, izduvna grana koja ne leze na cilindre, lonac koji se mnogo cuje, papucica za kocnicu...itd.

Za sav kontakt sa glavnim majstorem dovoljno vam je ovo: Zoltan 064/13 244 13.

Za sve predloge i ideje, kombinacije itd. Mozete i mene kontaktirati na navedeni mail.

 

Evo slika:

 

 

post-1605-12878996527139_thumb.jpg

post-1605-1287899652755_thumb.jpg

post-1605-12878996527658_thumb.jpg

post-1605-12878996527819_thumb.jpg

post-1605-12878996527979_thumb.jpg

post-1605-1287899652814_thumb.jpg

post-1605-12878996528302_thumb.jpg

post-1605-1287899652846_thumb.jpg

post-1605-12878996528618_thumb.jpg

post-1605-12878996528724_thumb.jpg

post-1605-12878996528882_thumb.jpg

post-1605-1287899652899_thumb.jpg

post-1605-12878996529099_thumb.jpg

post-1605-12878996529301_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Svaka cast i majstoru i tebi!  :o

Taj srebrni detalj na rezervoaru i na bocnim plastikama je podigao ovu narandzastu boju na jedan mnogo visi nivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: Honda CB600F Hornet PC36

Ovo je za respekt. Odma se u meni probudila zelja da i ja malo budzim masinu. Imam i ja druga autolimara koji takodje nikada nije radio motore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4729 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05
8) Ala ste opravili svaka vam cast.Problem je bio sto je limar probao krug i naravno Dzej,malo ogrebotine nije lose za pocetak.Pozdrav od vaseg drugara strucnjaka!!!!!! ;D :D;):P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Zemun, Obrenovac
  • Motocikl: Honda CB 500, onaj najbrzi plavi

Flala momci fala, znaci mi to! A evo za vasu i moju radost skorasnje slike sa off-road i on-rizla-road. Naravno slikanje uglavnom na proplancima, kao za wallpaper.

 

 

post-1605-12878996756409_thumb.jpg

post-1605-12878996756766_thumb.jpg

post-1605-12878996757104_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Flala momci fala, znaci mi to! A evo za vasu i moju radost skorasnje slike sa off-road i on-rizla-road. Naravno slikanje uglavnom na proplancima, kao za wallpaper.

 

da moj cale vidi ove slike..rekao bi:znas kako,ove slike ok,ali ipak....mos ih baciti.vidis,ovde imas senku,i samim tim slika ne valja...onda bi ti nabrojao jos milion gresaka na koje normalan covek ne misli,tj covek koji nije profo fotograf.mene iskreno bas briga da li ima senke ili ne i da li je slika malkice mutna ili ne...u svakom slucaju mojaocena slika je 10+.svaka cast!

edit cak sam i tu trecu sliku stavio kao wall ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Zemun, Obrenovac
  • Motocikl: Honda CB 500, onaj najbrzi plavi

Momci srce mi je puno sada kada znam da je moja KLEmentina posluzila nekome da ulepsa komp.

 

Prva slika je iznad Borskog jezera na pocetku nekog kozijeg puta.

Druge dve su blizu Strmostena, ne znam kako se zove mesto ali da, iznad vodopada.

 

Poz momci.

Ej pitanje, da li znate ko bi bio pravi majstor da napravi chrash bar za ovu lepoticu?

I koji migavci bi mogli da pasuju osim original a da se mogu kupiti ovde?

I kako da odvrnem slomljenu ureznicu na mestu tegica na ruckama.

 

Ako sredim ovo, KLEmentina je savrsena. Onda saljem slike bez senke itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja