Jump to content

Moto Zajednica

Zamena ulja mala pomoc oko toga

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Peda X Road 2

Kupio sam motor pre godinu dana i prema prirucniku koji sam dobio uz motor (zato sto je motor nov) pise kada trebam promeniti ulje i ta promena sledi vrlo brzo na nekih 2000 km i prema tom prirucniku pise da treba sipati iskljucivo sinteticko ulje . Mene konkretno interesuju preporuke koje ulje da sipam.Motor je Peda X Road 2 i 4t masina  je u pitanju. Mali savet oko toga bi mi vrlo lepo dosao?Hvala unapred

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Peda X Road 2

motor jeste u garanciji lik koji je naime serviser se uopste ne odaziva na poruke/pozive ili ako se odazove on menja ulje po 2 dana.... To znam jer taj prvi besplatan servis mi je bio kada sam kuio motor na nekih 200 km ...To je razlog zbog koje hocu to sam da odradim.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

I najbolje je da sam zamjeniš jer je brže i jeftinije.

Zvanični servis sipa ko zna kakvo ulje i to puno naplati (osim prvog besplatnog servisa).

I kod mene je slična situacija sa kineskim skuterom, zadrže par dana bez ikakve potrebe i zato ga ja sada održavam.

Jedino što možeš izgubiti garanciju ako ne ideš u zvanični servis, ali je*eš garanciju ako 2000 km ide bez problema.

Valjda si dobio dokumentaciju uz motocikl u kojoj piše koje ulje ide?

Pošto je kineski brend u pitanju, ne moraš kupovati neko ultra fensi ulje.

Viskozitet 10W-40 do 15W-50 će biti okej, ali gledaj da je za motocikle, a ne za aute, jer treba imati aditive za mjenjač.

Ja bih ti preporučio Modriča Mototaktol 15W-50, ako ima kod vas u Srbiji da se kupi, nije skupo, a vrlo je dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Peda X Road 2

hvala na preporuci i evo bas u ovim trenucima gledam taj tehnicko servisni prirucnik i neznam da li meni se provlazi ali jedina bitna stvar koju navode jeste da ulje treba biti isljucivo sinteticko ne pise tip svejedno pogledacu za 15w-50 motaktol hvala jos jednom

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Po mom dosadašnjem iskustvu proizvodjač treba da preporuči isključivo viskozitet ulja koji ide u motor, a ne ''sintetiku'' ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Peda X Road 2

slazem se upravo sam pitao coveka koji je uvezao motor i dobio sam odgovor 10-40 je u itanju medjutim slazem se sa tim da je sve to trebalo da bude u prirucniku radi laksg snalazenja sva sreca te je covek skoro uvek aktivan inace bih i na odgovor cekao po nekoliko dana

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja