Jump to content

Moto Zajednica

Pomozite oko izbora

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Nemam

Ajte iskusni bajkeri dajte pomoc oko izbora motora jos malo polazem za a2 , skupio sam pare , oko 1500 e je budzet . Ovako , mora da bude enduro/touring enduro/supermoto (a moze i neki kros sto moze da se registruje)

evo ih neki od kandidata pa vi dajte kritike i predloge

https://www.polovniautomobili.com/motori/11756514/honda-dominator-nx500

https://www.polovniautomobili.com/motori/12304911/cagiva-canyon-600

https://www.polovniautomobili.com/motori/12241926/kawasaki-kle-500

https://www.polovniautomobili.com/motori/11577227/kawasaki-klr

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Fine si motore odabrao. 

Nx500 fino izgleda.

Kle je odlican motor. Najuniverzalniji od svih. Ovaj sa linka je sumnjiv. Pazi se motora iz CH, zbog smanjenih KW po CH regulativama, nije retkost da gs u SRB ne mozes registrovati. Vodi racuna oko toga. 

A ovaj KLR izgleda fantasticno. To je motor jezivo dobar. 

Sa slika se tesko moze zakljuciti. Vodi majstora da ti pogleda odabrane primerke,ne kupuj napamet.

Cagivu kupi samo ako je dobijes bas bas jeftino.. Jako tesko se prodaje. Jako tesko.

Srecno!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2766 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Pozdrav!

Cagiva ti je od odabranih najsuperiornija. U smislu da je nova bila dosta skuplja i egzoticnija od konkurenata.

O NX 500 ne mogu da sudim jer niti sam vozio niti servisirao.

KLR bih stavio na poslednje mesto.

KLE je najprostiji, najlaksi za odrzavanje, prodaju i voznju.

Da sebi postavim ove motocikle za kriterijum kupio bih Canyon sigurno bez trunke razmisljanja. Ali ja godinama odrzavam motocikle a i volim egzotiku. Ona je zahteva i trazi paznje kao dete ali i pruza mnogo za uzvrat.

Kada sam savetovao druge koji su bili u takvoj nedoumici, 100% KLE. Motor je dovoljno agilan, moze malo u off, da se voziti na otvorenom do limita zakonskih ogranicenja brzine, a ne trazi mnogo za uzvrat. Nadji dobar primerak i ja cu da ti potpisem da se neces pokajati! Pazi se samo magneta, stari modeli imaju problem sa tim. Ciljaj '96. godiste i novije ili da je magnet vec promenjen. 

Nadam se da sam bar malo pomogao. 

Srecna kupovina!

Edit:

Nemoj gledati motocikle koji su preradjivani. Tu nesto ne stima kako god okrenes. 

Trazi primerke da su sto blize fabrickom stanju.

Ja sam izneo sud generalno, ne za ove linkove koje si postavio.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Transalp 650

Ako ces vise voziti asfalt nego off, onda kle definitivno, jeftin za odrzavanje, za razliku od konkurencije ima 2 cilindra, manje vibracija, brzi od ostalih, mala potrosnja, mala registracija, masina koja se 20 godina proizvodila i ugradjivala i u gpz500, er5, en500, tako da delova k'o za golfa 2. :takoje:

Mada za tu lovu koju imas razmisli o suzukiju freewind takodje razmotri i transalp ako mozes da nategnes jos stotinak - dvesta eura.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Nemam
On 5/4/2018 at 10:48 PM, Astral said:

Fine si motore odabrao. 

Nx500 fino izgleda.

Kle je odlican motor. Najuniverzalniji od svih. Ovaj sa linka je sumnjiv. Pazi se motora iz CH, zbog smanjenih KW po CH regulativama, nije retkost da gs u SRB ne mozes registrovati. Vodi racuna oko toga. 

A ovaj KLR izgleda fantasticno. To je motor jezivo dobar. 

Sa slika se tesko moze zakljuciti. Vodi majstora da ti pogleda odabrane primerke,ne kupuj napamet.

Cagivu kupi samo ako je dobijes bas bas jeftino.. Jako tesko se prodaje. Jako tesko.

Srecno!

posto si mi ti tako sve najlepse objasnio nasao sam u medjuvremenu jos jedan motor koji mi je savrsen po svim karakteristikama pa ako bi mogao da mi kazes dal je ovaj zardjali izduv i izbledeli kofer znak da treba da izbegnem kupovinu istog?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
12 minutes ago, Tongee Tongee said:

posto si mi ti tako sve najlepse objasnio nasao sam u medjuvremenu jos jedan motor koji mi je savrsen po svim karakteristikama pa ako bi mogao da mi kazes dal je ovaj zardjali izduv i izbledeli kofer znak da treba da izbegnem kupovinu istog?

Na kom linku? Nisam siguran da te pratim. 

 

Uglavnom, izduvne grane koje su malo obgorele pa izrdjale/matirale nisu bas razlog za neku zabrinutost. 

A kofer, pa kofer moze biti sa nekog starijeg motora samo prepakovan na drugi,mislim, kofer je nebitna stvar za izbor motora. Uvek ga mozes baciti i staviti nov. 

Nisam siguran da sam te razumeo, tacnije nisam siguran da me ne lozis nesto.. umem ja da se primim ko mlad majmun na glupa pitanja pa se posle sam sebi smejem. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Nemam
Just now, Astral said:

Na kom linku? Nisam siguran da te pratim. 

 

Uglavnom, izduvne grane koje su malo obgorele pa izrdjale/matirale nisu bas razlog za neku zabrinutost. 

A kofer, pa kofer moze biti sa nekog starijeg motora samo prepakovan na drugi,mislim, kofer je nebitna stvar za izbor motora. Uvek ga mozes baciti i staviti nov. 

Nisam siguran da sam te razumeo, tacnije nisam siguran da me ne lozis nesto.. umem ja da se primim ko mlad majmun na glupa pitanja pa se posle sam sebi smejem. :)

izvini bio sam ubedjen da sam stavio link

https://www.polovniautomobili.com/motori/12349553/yamaha-xtz660-tenere

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
8 hours ago, Tongee Tongee said:

Ove grane jesu cudno rdjave ali ja ne bih bio zabrinut previse. Skines osmirglas i ispoliras.

Ocigledno je farban ceo. Zazori izmedju plastika mu se bas i ne gadjaju,verovatno su lomljene pa krpljene. To je normalno ako je motor vozen po terenu (offroad) jer su padovi ucestali.

 

Ako ga i ti kupujes za teren,onda je sve ok. 

Ovaj zadnji disk je cudno trosen,ili ima dotrajale plocice ili su od pogresnog modela stavljene. (Sitno ulaganje)

Ostatak sto kaze da je menjao, ako zaista jeste tako,onda ova cena za ovaj motor u opste nije visoka.

 

Obavezno vodi sa sobom nekog ko se razume da zajedno pogledate motor.

Ovako sa slika mozes odraditi jedino selekciju, koje obici a koje preskociti. Ostatak mora uzivo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

@Astral

Izduvne grane  nagorile ( dubinska korozija ) i ne mogu se polirati vec samo ocistiti i prefarbati termo ( crnom ) bojom - sprejom za izduve. Zadnji disk je deformisan cim ima onako talasast otisak od disk plocice. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Evo info iskusnijeg kolege :)

mada ni disk za njega nije ne znam kakav trosak. Bitno je da je agregat zdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ova poslednja Yamaha mi deluje kao neopevani krš... Plastike popucale, nakaradno montirane i još grđe ofarbane. Pa sve i da je nova mašina, ostalo mi toliko odbojno izgleda da ga nikad ne bih kupio. Onaj KLR mi deluje skroz ok...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Nemam

iskreno za sad su mi nx500 i kle favoriti , jos jedna stvar koja me zanima gde da nadjem majstora ili coveka tako koji se razume i moze da mi pogleda motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-09 2018, Yamaha MT-07

Moj glas ide za KLE..to je bio moj prvi motor.. lako se vozi.. nije da koci bas najsjajnije, ali ni ne ide nesto preterano brzo tako da je taman za pocetnicki.. odrzavanje je skroz pristojno i sve sa njim je lagano :) dosta pouparan motor, kako kod nas tako i preko :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 908 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Africa Twin AS 2024

RAzmisli o nekom Transalpu, moze vec od 1500 pa na gore da se nadje pristojan.

 

Dok sam imao Transalpa bio sam u fazonu ma KLE je isto to samo jeftiniji i jeftinija registracija,

ali kad sam skoro probao KLE-a video sam koliko je Transalp bolji.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja