Jump to content

Moto Zajednica

xenon farovi da ili ne...

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Ajd da kazem i moje iskustvo sa tim, iako nisam nikakav expert. Pre mesec dana sam na VTR-a ugradio xenone. Kod mene su kratko i dugo svetlo u odvojenim farovima, sa H7 fasungom za sijalicu. Cena sa ugradnjom je bila 150e (znam da moze i povoljnije, al sta je tu je) i to ukljucuje 2 sijalice od 4500K i dve kutijice (trafo ili sta li). Koliko sam primetio, nije nesto pretesko za ugradnju.

 

Sto se tice osvetljavanja puta, moji laicki utisak je da je razlika ogromna. Generalno motori i tako nemaju dva fara (razdvojeni koliko toliko), pa je samim tim jako bitno da svetlo koje se koristi bude maximalno dobro. Cini mi se da me i u saobracaju vise primecuju sada... Nezgodno je blickanje zato sto je potrebno vreme da se sijalica zagreje i zasvetli kako treba, ali to mi ne deluje tako strasno, barem za ovih mesec dana voznje.

 

E sad, dal preporucujem - ne znam. Cinjenica je da je osvetljavanje drasticno bolje. Svako ce kad tad voziti i nocu, a tada uglavnom zavisimo od sopstvenog fara. Medjutim, kao sto su ostali rekli, pitanje je dal' Vas far podrzava xenon sijalicu i tehnologiju uopste. Takodje, nije ni svaki far isti. Ima farova koji sa klasicnom sijalicom sasvim kvalitetno osvetljavaju put... Zbog svega toga je nezgodno to preporucivati tek tako.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova

Sinoc pokusavam da skrenem levo na Bulevaru Djindjica oko 4 ujutro,nigde nikoga, samo jedan motor mi ide u susret, imao je xenon i toliko je ubijao njime da nisam uopste mogao da provalim kojm brzinom ide,cekao sam ga 10ak sek da prodje jer nisam smeo da skrenem, da ga kojim slucajem ne presecem.. Bio je neki zuti TDM i isao je lagano,bar kada je prolazio ispred mene. Ja njega jesam primetio na veeeeelikoj udaljenosti, ali od njegovog svetla nisam mogao da vidim osvetljenu ulicu!?!? Sad zamislite da vozite negde van grada tako i da totalno zaslepljujete sva nadolazeca vozila, npr. na Ibarskoj. Verujem da bi samo pitanje trnutka bilo kada bi neko zavrsio u tvojoj traci... Ova ugradnja xenona moze samo da steti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Meni pre deluje da mu far nije bio dobro podesen... ili da je imao ukljuceno dugo svetlo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Kada smo se vec raspricali...

Zna li neko dobrog elektricara da mi stavi releje jer sam kupio  osram ali posto su one 50/55 a moje sijalice 30/35 moraju isti da se stave?

Moj elekticar nece da pridje motorima.

Pozdrav i hvala.

Inace sam iz BDG - Cerak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Jel ima neko xenon ugradjen u far sa jednom sijalicom za kratko i dugo kao sto bi meni npr. trebalo? Pretpostavljam da mi treba bi-xenon sijalica sa preklapaljkom (ili sta vec)? Gde to moze da se kupi kod nas i koliko kosta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 448 postova
  • Lokacija: Beograd - PROFESORSKA KOLONIJA
  • Motocikl: Hornet - paklena pomorandza :)

Kada smo se vec raspricali...

Zna li neko dobrog elektricara da mi stavi releje jer sam kupio  osram ali posto su one 50/55 a moje sijalice 30/35 moraju isti da se stave?

Moj elekticar nece da pridje motorima.

Pozdrav i hvala.

Inace sam iz BDG - Cerak

 

Tebe mora da je neko zajebao ako ti je rekao da ce taj tvoj avion poleteti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Kada smo se vec raspricali...

Zna li neko dobrog elektricara da mi stavi releje jer sam kupio  osram ali posto su one 50/55 a moje sijalice 30/35 moraju isti da se stave?

Moj elekticar nece da pridje motorima.

Pozdrav i hvala.

Inace sam iz BDG - Cerak

 

Tebe mora da je neko zajebao ako ti je rekao da ce taj tvoj avion poleteti...

 

Vidim da se snalazis i za citate....

Naravno da me je zajebao neko, E Niggore, Niggore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Kada smo se vec raspricali...

Zna li neko dobrog elektricara da mi stavi releje jer sam kupio  osram ali posto su one 50/55 a moje sijalice 30/35 moraju isti da se stave?

Moj elekticar nece da pridje motorima.

Pozdrav i hvala.

Inace sam iz BDG - Cerak

 

Meni na skuteru od 50ccm funkcionise bez vecih problema H4, a fabrickeje bila 25/25. Nikakve releje nisam stavljao, jedino sto je razlika u grlu koje sam isekao, i stavio buksne na zice za H4.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Kada smo se vec raspricali...

Zna li neko dobrog elektricara da mi stavi releje jer sam kupio  osram ali posto su one 50/55 a moje sijalice 30/35 moraju isti da se stave?

Moj elekticar nece da pridje motorima.

Pozdrav i hvala.

Inace sam iz BDG - Cerak

 

Meni na skuteru od 50ccm funkcionise bez vecih problema H4, a fabrickeje bila 25/25. Nikakve releje nisam stavljao, jedino sto je razlika u grlu koje sam isekao, i stavio buksne na zice za H4.

 

Stavio sam ja 50/55 ali mi crkava osiguras kada su mi ukljucena oborena a ja hocu da blicam.

Ja sam releje kupio a to i tebi toplo savetujem. Moze ti otici prekidac za svetlo li ne daj boze da pogore neke zice. pu pu pu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: NS

preporucicu xenone u slucaju da ste vlasnik yamahe fz6N,za drugo ne mogu da garantujem,ali cu reci sledece:

bi-xenon sija kao lud,kada vozim sa kratkim svetlom niko mi ne ablenduje,lako sam uocljiv,o estetici da ne pricam...

tdm koji je zaslepeo momka na novom Beogradu verovatno je imao dugacko svetlo,ja ga koristim danju,opet zbog uocljivosti.

set sam sam ugradio,nije komplikovano.jedina zamerka je sto far ne "sece"  onako jasno kao sa halogenkom.

slazem se sa Drajverom da je nesto drugo kada to fabrika ugradi,ali nemaju svi para za pravu stvar.

pohvalio bih i Philipsove "optiblue" halogenke,kupio ih u Toyotinom servisu,cena je oko 30e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja