Jump to content

Moto Zajednica

Problem Aprilia SR50 Di-Tech

Recommended Posts

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

" Da se ja pitam, ja bi ovde preterao autobus. Nije to bas tako trulo..."  ;D :D

 

E, pazi, ovako:

 

Varijanta 1:

 

Ubudzite karike od Huskvarnine testere (ima sve dimenzije 40, 40.5, 41...) kosta vas 500 din i radi. Kako i dokle, to ne garantujem.

 

Varijanta 2:

 

Onaj ris na cilindru ce vas ****, odmah da vam kazem. Postoji mogucnost za hilznujete cilindar i AKO su karike ravnomerno pojedene, onda odnesete kod istog majstora da vam upasuje klip-karike-cilindar da budu taman. Kosta oko 2000din i radi pos'o bar na dve sezone.

 

Varijanta 3:

 

Raspitajte se za 70ccm kit. U 99% slucajeva je jeftinije nego orginalna varijanta, i to mnogo!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, Stara Bezanija
  • Motocikl: Gilera GP800

Pa da ali 70ccm o5 valjda trebada se menja cilindar,klip.....a posle nekog vremena i radilica, a radilica je oko 250 eura, a jel moze neko neshto vishe da mi kaze o kitovanju?? shta sve treba da se menja, kako shta?????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Sve sto treba da se menja ces dobiti. Ide cilindar, klip, karike, glava, deklica (vodena), osovinice klipa, segeri, dihtunzi, bla, bla... Nemam sad vremena, ali preturicu po arhivi, imam u starom MotoMagazinu seriju textoza o budzenju Di-techa, bas su mu i 70ccm kit stavili uz detaljan opis. gledacu da ti skeniram to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

sad smo bili u KART MOTO.. ljuba nam je rekao da je najbolje da probusi cilindar i stavi novi klip.. 20e klip + 10e busenje..

 

Cilindar nemoz' se busi jel nije klasicna "mesnata" hilzna vec nikasil, debeo mozda 0.3-0.5mm. Mozes da se stavi nova hilzna i da se po njoj ostruze stari klip, naravno ako karike nisu negde sjbane, ali i to je neko budz resenje...  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Ajd da se uključim i ja.

To što ti je taj rekao da može da se nabudži , odnesi kod njega neka ti on budži.

Najbolja varijanta je sve novo.

Srednja varijanta je novi klip i karike i hilznovan cilindar 20+15+150 otprilike evra

Najgora varijanta naći polovne delove od poluživog diteka  (svrati do srdjana na kraju bulevara)

 

Voziš skup skuter, pa je sve skupo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 63

jedno pitanje, posto se busi cilinidar, onda moraju da se naprave klip (sto je manji problem), ali sta je sa karikama? (nisam pametan)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Dogodine opet...

sad smo bili u KART MOTO.. ljuba nam je rekao da je najbolje da probusi cilindar i stavi novi klip.. 20e klip + 10e busenje..

 

Cilindar nemoz' se busi jel nije klasicna "mesnata" hilzna vec nikasil, debeo mozda 0.3-0.5mm. Mozes da se stavi nova hilzna i da se po njoj ostruze stari klip, naravno ako karike nisu negde sjbane, ali i to je neko budz resenje...  :-\

nije toliko budz resenje mislim jeste ali ne u preteranoj meri tj odradice mu posao jer oce da ga se resi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

odradjen je posao, skuter ide ko nenormalan.. u pocetku je malko imao problema sa paljenjem..

 

Stronser, jevljam ti se ako bude jos nekih problema  ;):) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, Stara Bezanija
  • Motocikl: Gilera GP800

Ljudi o5 imam problem... Sad pali vrhunski, i sve je extra dok se ne zagreje, onda pochinje da explodira i da se gushi... znachi isecicu ga u delice mnogo me nerwira.. ne mogu da ga prodam u owakwom stanju. prvo nisam mogao zbog paljenja, a sad kad pali savrsheno nece lepo da radi... chak sam mu i sipao onaj aditiv za gorivo shto chisti sve i kao daje oktane gorivu i nishta i dalje je isto....pomozite ako boga znate :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, Stara Bezanija
  • Motocikl: Gilera GP800

Kako to mogu da kontrolishem?? Jel  to mogu ja uopshte??? sad sam bio promenio ulje i svecicu i radio je savrsheno prvih 200km... a evo sad nece ni da upali, a baca varnicu...mada nisam ni pokushavao da ga palim nekish 4-5 dana poshto ima obichaj da se popravi sam  :DD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, Stara Bezanija
  • Motocikl: Gilera GP800

igleda da sam mu sipao previshe oktanola....... sipao sam za pun rezervorar a ja sam imao mozda 2l u njemu.. sad je ok dosuo sam mu gorivo, paa videtju sha ce da kaze ujutru....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, Stara Bezanija
  • Motocikl: Gilera GP800

EE da ne bi otvarao novu temu nastavcu u ovoj... O5 mi je pukla karika....e sad poshto meni vishe ide na k**** ceo skuter, a ne mogu da ga prodam imam 2 opcije popravljanja...

1. da kupim Malossi kit za Di-TECH-a,Leo Vince ZX itd shta sve vec ide uz to

2. da joj stavim kit, ali da je prepravim na karburator

 

Shta utaditi?? ?? ??

 

u svakom sluchaju stavljam kit, a da li zadrzati dizne,komp i sva ta sr*nj* ili lepo skinuti sve to i staviti i voziti ko svi normalni ljudi karburator???

 

i koji cilindar i sve to mi preporuchujete a da me ne oderu bash po ushima, i gde to ima da se kupi??? nemojte samo da mi kazete zootech :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 416 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ja sam radio na Pežou Elystar TSDI... Stavio sam Athena kit od 70ccm, delorto karb i sve što ide uz to,malosijeve rolnice i leo vince auspuh... Mislim da je sve izašlo oko 300 do 350 jura.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, Stara Bezanija
  • Motocikl: Gilera GP800

a jel si trebao da menjash instalaciju i komp?? i shta ja da radim sa onim kao kompresorom shto daje pritisak da se gorivo bolje rasprsne????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Novi Sad

jbt!napisao sam ovde Gorski vijenac i nista se nije poslalo >:(

ukratko....

uznes kit stage 6 pro 70ccm;auspuh stage 6 pro rep.;variator malossi i to bi bilo to..znaci ide kao da stavis vinchija samo sto jeftinije prodjes....

sto se tice karburatora...moze i on..19mm arreche i ko bog....

a da..zaboravih rolne..kod njih ti je svejedno...teg ko teg ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, Stara Bezanija
  • Motocikl: Gilera GP800

ja sam sad dobio nowe malossijeve rolnice tako da ne motram da ih menjam :D a jel variator obavezan??? ee nisam pitao samo gde ja to sve mogu da nabavim???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja