Jump to content

Moto Zajednica

Problem Aprilia SR50 Di-Tech

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 416 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Jbg, procunjaj malo...  Ja pretpostavljam da znam ko bi ti u NS to uradio... Mada je to sve rizik... Kod mene npr. sve radi mnogo bolje nego pre, doduše više troši, ali jbg, to je cena kit-a ;) Ja sam morao da pravim 2 u 1 sajlu za gas, pošto sam ostavio stari leptir gasa prikačen na komp od motora , pa je sajla od gasa bila prikačena i na njega i na karb... To je jedini budž, ali sve ostalo radi extra... Razmisli o svemu, ja nisam ovo radio zbog povećanja performansi, već zato što mi je dva puta bio crkao taj jbni leptir gasa od 180 jura ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, Stara Bezanija
  • Motocikl: Gilera GP800

Ma znam ja ko bi mi to ovde uradio ali mi se ne daje 40392480 eura za ruke(ali kad bi mi uradio uradio bi mi poshteno da ne bi imao shta da brinem vishe) poshto to mogu i ja, svaka budala zna da skine cilindar,klip i zameni :D , nego ne znam shta da radim sa onim kao kompresorom za vazduh... ono sranje shto se jedno crevo kachi na dizne..jbt na kraju cu uzeti neki polovan samo agregat sa karburatoro, i cao.. stavim kit i teraj... a koliko bi to  koshtalo jel zna neko??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, Stara Bezanija
  • Motocikl: Gilera GP800

 

 

kako je moguce staviti samo glavu i karburator na di techa i da on radii??? chovek je samo to uradio i radi mu odlichno... chak je i cilindar od di-techa??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125

imam isto di-tech 2003god. presla 25000. i iste probleme kao nidzaaa. prvo je bilo paljene pali iz 376 puta tu sam zamenio cevi za gorivo i ulje jel su bile probusene,  skinuo blokadu na nekom delu tamo koji je umesto karburatora  i to je sve iznelo oko 1000din. sad pali iz prve i kad stoji po 3-4 dana samo malo prvi put kilavo kao da je oslabljen akumulator. trenutno imam problema sa gusenjem u toku voznje i to mi jako smeta jer me secka.

      jel bi mogao neko molim vas da mi kaze da li mogu i kako da ga preradim na karburator, i kad bih ga preradio da li bi isto radio kao karburator?

takodje da li bi to otklonilo moje probleme?

i ako mozete da mi kazete gde mogu da ga preradim na karburator i koliko to sve kosta i dali ce i dalje stalno da se kvari?

    bio bih zahvalan kad bi mi neko odgovorio jer mi dodje da bacim skuter u ladnu moravu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Da može da se prepravi na karburator, sve uglavnom ostaje isto osim:

1. glava od običnog karb. modela

2. karb sa elektro sauhom

3. by-pas posle benzinske pumpe kako nebi nalivao karburator

4. klještima zdrobiti i izvaditi proletu lampicu iz instument table.

 

Nije bitan model, di-tech pravi ista sranja i na apriliji sr, i na runneru, i na jet-forceu, i razlog je jedan jedini, glupava dizna za rasprskavanje goriva. Nova je preskupa, polovna slabo radi, očišćena kratko radi, uvek ili zaliva svećicu ili ne daje dovoljno goriva na gasu. Uglavnom za izbegavanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, Stara Bezanija
  • Motocikl: Gilera GP800

@revolution          reci mi samo gde da ubodem taj dzek od elektro sauha? :)  i o kakvom by-pass-u prichas

ja sam bio stawio karburator, ali nikako nisam mogao da ga ushtelujem tj palio je bio savsheno, ali kad mu dam gas on se ugushi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

@revolution          reci mi samo gde da ubodem taj dzek od elektro sauha? :)  i o kakvom by-pass-u prichas

ja sam bio stawio karburator, ali nikako nisam mogao da ga ushtelujem tj palio je bio savsheno, ali kad mu dam gas on se ugushi

džek od elektro sauha se vezuje na struju od kontakta, tako da svaki put kada daš kontakt, struja greje termodiletacioni uložak i onda on zatvara sauh. Ako ti nije bio vezan motor ti je radio non stop pod sauhom i to može biti razlog gušenja. Ako nisi glavu promenio i ona može biti uzrok tvog problema. Baj pas je jedna račvica od mesinga koja služi kao povratni vod kada se karburator napuni, odn iglica zatvori dovod goriva u lonče.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, Stara Bezanija
  • Motocikl: Gilera GP800

 

Ako ti nije bio vezan, motor ti je radio non stop pod sauhom i to može biti razlog gušenja. Ako nisi glavu promenio i ona može biti uzrok tvog problema. Baj pas je jedna račvica od mesinga koja služi kao povratni vod kada se karburator napuni, odn iglica zatvori dovod goriva u lonče.

 

 

 

ee gle sad.. ja imam carb sa meganichkim sauhom... tj onaj na sajlu.. a ni glawu nisam promenio.. meni je jedan hrwat rekao shto je to uradio da TPS stawim na pola.. znachi ni na skroz otworeni ni na skroz zatworeno.. jel ima mozda neke veze sa tim? a i rekao mi je da iskljuchim pumpu sa gorivo.. ali onda ne znam kako da sprovedem gorivo do karburatora. i josh ima jedno crevo na karburatoru za "vakum" koje ne znam gde da ubodem.. ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

 

Ako ti nije bio vezan, motor ti je radio non stop pod sauhom i to može biti razlog gušenja. Ako nisi glavu promenio i ona može biti uzrok tvog problema. Baj pas je jedna račvica od mesinga koja služi kao povratni vod kada se karburator napuni, odn iglica zatvori dovod goriva u lonče.

 

 

 

ee gle sad.. ja imam carb sa meganichkim sauhom... tj onaj na sajlu.. a ni glawu nisam promenio.. meni je jedan hrwat rekao shto je to uradio da TPS stawim na pola.. znachi ni na skroz otworeni ni na skroz zatworeno.. jel ima mozda neke veze sa tim? a i rekao mi je da iskljuchim pumpu sa gorivo.. ali onda ne znam kako da sprovedem gorivo do karburatora. i josh ima jedno crevo na karburatoru za "vakum" koje ne znam gde da ubodem.. ???

Onda je sauh ok. A zašto tps na pola, slobodno ga ukini, a bez pumpe za gorivo moraće rezervor da ti bude uvek pun puncijat. Malo crevo sa karburatora samo začepi, to je vakum za slavinu koju nemaš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, Stara Bezanija
  • Motocikl: Gilera GP800

aha.. ok.. a reci mi onaj teflon na dizni koja raprashuje gorivo, jel on moze da se menja, i ako moze jel mogu to ja da uradim ili treba neki poseban alat?? poshto treba da nosim tu diznu na chishtjenje.. pa taman onda i teflon da zamenim ako mogu  ??? ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

aha.. ok.. a reci mi onaj teflon na dizni koja raprashuje gorivo, jel on moze da se menja, i ako moze jel mogu to ja da uradim ili treba neki poseban alat?? poshto treba da nosim tu diznu na chishtjenje.. pa taman onda i teflon da zamenim ako mogu  ??? ??? ???

Može da se menja ali neznam gde možeš da nadješ ??? ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja