Jump to content

Moto Zajednica

Problem Aprilia SR50 Di-Tech

Recommended Posts

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, Stara Bezanija
  • Motocikl: Gilera GP800

Kad je hladna jedva upali,znaci alnasujem je jedno 2 dana,onda kad upali,kao radi normalno nekih 5 minuta i to narawno moram da drzim gas da se ne  bi ugasila, a onda odjednom pochinju eksplozije iz auspuha i sama se ugasi, a onda ni bog ne moze da je upali.....promenio sam bezbroj svecica,dizna i onaj rasprashivach rade normalno,a kod koga god majstora da odem swi mi kazu da ne rade di-techa, pa vas molim ili da mi kazete shta josh mogu  ja da pokusham ili da mi preporuchite nekog majstora....Hvala u napred!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Smed.Palanka

Jel si probao da skines kabal sa svecice da vidis da li baca varnicu kada nece da upali?Moguce da tada ne baca varnicu i kad pocne da baca baca je lepo neko vreme dok se ne zagreje pa opet pocne da lose baca i zato te eksplozije iz auspuha...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, Stara Bezanija
  • Motocikl: Gilera GP800

Jel si probao da skines kabal sa svecice da vidis da li baca varnicu kada nece da upali?Moguce da tada ne baca varnicu i kad pocne da baca baca je lepo neko vreme dok se ne zagreje pa opet pocne da lose baca i zato te eksplozije iz auspuha...

nisam to probao....

 

 

koliko je presla ....

14500km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, Stara Bezanija
  • Motocikl: Gilera GP800

pa nisam siguran da li je otvarana zato shto sam drugi vlasnik... ja sam je kupio kad je bila preshla 9900km...predpostavljam da nije otwarana...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Mladenovac N44.26.967 E020.42.012

moja presla 25000 pa joj nista nije falilo, proveri, hoce da se iscupa kabal iz bobine, i jel znas da ocitas greske na njemu

 

zavrnes pun gas, das kontakt, lampica se upali, pa se ugasi, i kad se opet upali, pustis gas, onda pocinje da blinka, brojis koliko puta blinkne, pa stane, pa ponovo blinka, opet brojis, i tako redom dok se ne ponovi prva, spremi papir i olovku, ja sam imao jedno 6,7 gresaka :)

 

pa napisi ovde, i ja cu ti reci pod kojim brojem je koja greska

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Meni se to desavalo na jet force-u. Sve 100% kako si opisao. Svecice nisam mogao da nakupujem koliko je on uspeo da ih izgori. Do masine i kompresije nije bilo sigurno posto je na ovom mom bila zamenjena radilica, klip, karike...puna generalna. Vasic iz Uzica mi je rekao da su imali dosta ljudi koji su se zalili na taj problem sa pucanjem i svecicama. Kontaktirali su Francusku i dobili dopis da samo treba da zamene ulje i umesto sintetickog sipaju mineralno ili polusinteticko. Ja nisam to stigao da uradim posto sam ga prodao, ali mislim da su momci koji su ga kupili to sredili tako, cim me nisu zvali vise. Ima jos jedan problem kod dvotaktnih sa direktnim ubrizgavanjem, a to je gorivo. Nece los benzin tj. najvise bi im odgovarao od 100 oktana , ali mi taj nemamo. Zato preporucujem onaj oktan power ili kako se vec zove aditiv za povecavanje oktanske vrednosti benzina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, Stara Bezanija
  • Motocikl: Gilera GP800

moja presla 25000 pa joj nista nije falilo, proveri, hoce da se iscupa kabal iz bobine, i jel znas da ocitas greske na njemu

 

zavrnes pun gas, das kontakt, lampica se upali, pa se ugasi, i kad se opet upali, pustis gas, onda pocinje da blinka, brojis koliko puta blinkne, pa stane, pa ponovo blinka, opet brojis, i tako redom dok se ne ponovi prva, spremi papir i olovku, ja sam imao jedno 6,7 gresaka :)

 

pa napisi ovde, i ja cu ti reci pod kojim brojem je koja greska

heeh... ma radio sam to vec ko zna koliko puta.Imam mnoogoo greshaka ja mislim 14, ako ne i vishe

 

Meni se to desavalo na jet force-u. Sve 100% kako si opisao. Svecice nisam mogao da nakupujem koliko je on uspeo da ih izgori. Do masine i kompresije nije bilo sigurno posto je na ovom mom bila zamenjena radilica, klip, karike...puna generalna. Vasic iz Uzica mi je rekao da su imali dosta ljudi koji su se zalili na taj problem sa pucanjem i svecicama. Kontaktirali su Francusku i dobili dopis da samo treba da zamene ulje i umesto sintetickog sipaju mineralno ili polusinteticko. Ja nisam to stigao da uradim posto sam ga prodao, ali mislim da su momci koji su ga kupili to sredili tako, cim me nisu zvali vise. Ima jos jedan problem kod dvotaktnih sa direktnim ubrizgavanjem, a to je gorivo. Nece los benzin tj. najvise bi im odgovarao od 100 oktana , ali mi taj nemamo. Zato preporucujem onaj oktan power ili kako se vec zove aditiv za povecavanje oktanske vrednosti benzina

gledaj ja kad verglam neko vreme i skinem svecicu ona ne baca(verovatno zato shto je mokra,poshto kad je obrishem ona o5 baca normalno),i tako 2,3 puta skidam i brishem i na kraju kad konachno upali tako radi 5min i pochinje da puca i sama se ugasi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Isto je tako bilo meni. Dogodi se ponekad da sprzi svecicu kod prvog paljenja. Baca ona varnicu i posle kad se ocisti, ali baca i negde okolo. Ja sam ga nekad palio i drndao dok se ne zagreje sa starom svecicom, pa onda skinem i stavim novu i onda mi radi lepse

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, Stara Bezanija
  • Motocikl: Gilera GP800

Ma meni ce puci film ima da ga odnesem kod nekog majstora i kazem da ga napravi da radi i idmah u oglase...ali zao mi je ipak mi je prwi motor...tj moped  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, Stara Bezanija
  • Motocikl: Gilera GP800

E a jel znate mozda gde moze da se izmeri kompresija poshto pochinjem da mislim da je crkla skrooz..znachi sad sam se wozio mnogo slabije wuche a onaj kao shraf kod gasa shto sluzhi za nameshtanje ler gasa(waljda) je skroz odwrnut..znachi pre kad bi to odvio skroz ne bi ni morao da dajem gas ishao bi sam :P a sad se gasi... struja je dobra,goriwo baca lepo, chak sam i skidao glavu i namestio sve kako treba da widim kako zapaljuje gorivo i to je ok...a kad stawim prst tamo gde ide svecica i zaverglam neshto mi mnogo slabo ono, mislim ne znam kako treba da bude, ali u poredjenju  sa vanbrodskim tomos4 motorom skuret gotovo i da nema kompresiju (ako me razumete shta sam sad napisao svaka wam chast  ;D ;D ;D  ;) ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Postoji merac kompresije koji svaki automehanicar poseduje (bar bi trebalo). Zamoli nekog (u komsiluku ako imas) da ti izmeri, to je dva minuta posla i znaces na cemu si.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, Stara Bezanija
  • Motocikl: Gilera GP800

Pa znam da postoji to, ali ne znam da l' bi to mogao svako chuo sam da se to stavlja na svecicu, a ne verujem da bash svako ima to sa navojem za moju svecicu..znam ja jednog lika ali on meri to za Mercedese  :)  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Ne ide na navoj (bar ne svaki), uglavnom imaju gumeni konus koji se nabije u otvor za svecicu, a na drugom kraju je manometar. Zaverglas, a 'mutavi' ti kaze kakav si!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

moja presla 25000 pa joj nista nije falilo, proveri, hoce da se iscupa kabal iz bobine, i jel znas da ocitas greske na njemu

 

zavrnes pun gas, das kontakt, lampica se upali, pa se ugasi, i kad se opet upali, pustis gas, onda pocinje da blinka, brojis koliko puta blinkne, pa stane, pa ponovo blinka, opet brojis, i tako redom dok se ne ponovi prva, spremi papir i olovku, ja sam imao jedno 6,7 gresaka :)

 

pa napisi ovde, i ja cu ti reci pod kojim brojem je koja greska

 

ja jos nisam video neku da je presla 25000 bez promene klipa...

 

 

 

jel ti motor inace postepeno poceo sve losije da pali ili samo odjednom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 63

Danas je otvoren motor i videli smo da je zreo za generalnu. uskoro ce i slike klipa koji je UNISHTEN (2 cm od vrha ka dole mu je zagorelo, chadjavo, crno, a na jednom mestu i oshtecen, sto je dovelo i do ostecenja cilindra) i jos + izlizane karike toliko da bez suzhavanja moze da se vrati glava... glava je jako prljava isto. trebalo bi kupiti nov klip i karike. da li to da se uradi u markosu ili gde? preporucite mesto...hvala :)

 

-Nidzin ortak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

neso zaboravio si da kazes da je cilindar celom duzinom vertikalno izgreban, mislim ima krater.. a klip je iznad karika, na rubu ostecen, sto je i prouzrokovalo ostecenje..

 

2cm ispod vrha klipa je skroooz crn, cadjav, izgoreo, ali mi je cudno da je takav samo sa jedne strane..? ima li neko objasnjenje?

 

nas trojica smo bili zajedno kad ga je Nidza otvarao..

 

sutra ce nikola zvati markos pa cemo videti koliko ovo sve kosta..  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja predalzem kad ga je vec otvorio da mu pukne neki kit cilindar i jos par sitnica koje to prate. To ce da ga kosta malo vise nego u markosu originalni delovi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Katastrasno!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Pitaj i u motoitalija na zrenjaninskom putu. Znam da i oni uvoze Apriliju i imaju delove. Imam negde vizit kartu, pa ako nadjem nakacicu broj tel.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Mladenovac N44.26.967 E020.42.012

moja presla 25000 pa joj nista nije falilo, proveri, hoce da se iscupa kabal iz bobine, i jel znas da ocitas greske na njemu

 

zavrnes pun gas, das kontakt, lampica se upali, pa se ugasi, i kad se opet upali, pustis gas, onda pocinje da blinka, brojis koliko puta blinkne, pa stane, pa ponovo blinka, opet brojis, i tako redom dok se ne ponovi prva, spremi papir i olovku, ja sam imao jedno 6,7 gresaka :)

 

pa napisi ovde, i ja cu ti reci pod kojim brojem je koja greska

 

ja jos nisam video neku da je presla 25000 bez promene klipa...

 

 

 

jel ti motor inace postepeno poceo sve losije da pali ili samo odjednom

 

pa ja kazem nije piaggio, nego orig aprilia, 16 hiljada kad sam je uzeo, a prodao sa 26, za 3 god 10000, sve pun gas, i ovi klinci ga voze pun gas, e sad dali je menjan klip pre nego sto sam uzeo, to nemam pojma, ja je nisam otvarao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

juce i danas smo bili u Markosu i raspitali se malo..

 

radnja je tekla ovako..

 

juce drugar zove i kaze treba mi klip i cilindar za apriliju sr di tech 2002.. prodavac kaze to ce biti oko 5000..

uzmemo mi parice, odemo tamo sa namerom da kupimo i kaze on nama, to ce vas izaci od 7ooo do 14ooo..! mi kao, zasto, kako, juce ste nam rekli oko 5ooo i on ce na to, ja sam vam reko za klip i glavu, dodjite sutra sa izmerenim klipom.. mi mu kazemo da nam treba i klip i cilindar i da tu nema sta da se meri.. znamo za precnik klipa i mi mu to kazemo i on, proverite vi to jos jednom pa dodjite sutra.. to sutra bi danas.. (rekao je da za ovaj motor ima 3 velicine od kojih drugaru odgovara 40.8mm, ne on nama ne veruje)

 

odemo mi sa sve sublerom (da kretenu to izmerimo na oci), klipom, cilindrom.. on nam nije rekao da izmerimo vec je poceo da kopa po stolu.. izvadi jedan - nevalja, drugi - isto.. kaze on nama, ja to nemam u prodavnici, mozete da narucete.. ja tu pomalo puknem i kazem juce sam vam rekao i godiste i model i sve, on kaze, ne nisi (kreten).. zove on kikindu i kaze da mu treba to i to.. pitamo mi njega koliko ce to kostati 22ooo!!!!!!!!!!!

ja: kako to sad 22ooo on: pa ovo ti je original aprilijino ovo ono..

 

sve u svemu strasno..

 

 

e sad, drugar nema te pare pa htedoh da Vas pitam sta uraditi!!??

busiti klip?

 

 

 

 

 

 

 

th_76457_28042008952_123_553lo.jpg

 

th_77341_28042008953_123_1142lo.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja