Jump to content

Moto Zajednica

BMW Rallye Pro 2 - komplet

Recommended Posts

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Džabe moliti, tu samo motka izgleda pomaže... ;D ;D ;D

 

Nego, ja koliko sam danas pročitao na ADVRider-u (izbaci ga Google, pa rekoh da vidim šta kazuju drugi), odijela koja BMW prodaje se prave u Mađarskoj, Bosni, Kini i Indoneziji. Takođe, prema onome tamo, redoslijed kvaliteta ide Indonezija, Bosna, Mađarska, Kina...

 

Meni i treba multipraktik, iako nisam fan all-in-one uređaja, ali ovo mi baš treba multipraktik.

 

Što se Rukke tiče, jednostavno mi se ne sviđa, a takođe onaj model što je Dane ostavio sliku (Rukka SRO Anatomic komplet) postoji samo u crnoj boji. Ipak, je bilo koja druga boja "podnošljivija" na suncu od all-black varijante. Takođe, udijela u ovome ima i ona safety preporuka da je u saobraćaju sve vidljivije od crne varijante.

 

Ne bježim ja od činjenice da je Rukka možda i bolja od ovog kompleta koji ja planiram, ali je moj izbor sad ovakav. Kome se ne sviđa, neka ne gleda... :P :P :P ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Jaoooooo Djurno mojne si ljakse da se lozis na tu konfenkciju, slusaj ti mene, znas da na kraju uvek ispadnem u pravu ;)

Daj bre lepo 1 500 eur za ovu Rukku sa slike a ne tu bednu bizuteriju od 800 EUR za ceo komplet...

 

ma dzaba kad je znaru. Znam ja da se vi GSS-ovci razumete u ove materijale od kojih prave tiganje, ali nosio sam ovu jaknu i stvarno je fenomenalna. A to sto za 400km nije propustila kap vode (iako sam uglavnom ja vozio ispred Svabe i sa 4 tocka dodatno ga kupao vodom), me je dotuklo.

 

a i, nije li lepo kad Jelena i ja sednemo na GS-a? :)

 

404.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Da, vidio sam i Boulder i Streetguard 2. Ipak, Boulder ne bi uzimao, dok mi je Streetguard 2 već previše love... Mada, nikad se ne zna.

 

Vidim da je Streetguard 2 komplet sa GoreTex XCR, tako da je moguće da je bez obzira na boju, ipak i malo podnošljivija vrućina u njemu nego u Rallye Pro 2. Osobina XCR-a je da za 25% više diše od obične GoreTex membrane, a ipak ne propušta vodu unutra.

 

E, sad. Očigledna razlika između ova dva kompleta je odvajajuća GoreTex membrana u Rallye Pro 2 kompletu, odnosno integrisana GoreTex XCR membrana u Streetguard 2 kompletu... Još za Streetguard 2 kažu da (iako je crne boje), zahvaljujući toj XCR membrani se temperatura snižava za čak 10-15 stepeni (ne znam da li su u pitanju F ili C).

 

Evo uporednih slika Rallye Pro 2 i Streeguard 2 kompleta.

 

1. Rallye Pro 2

 

suit-ralley2.jpg

 

 

 

2. Streetguard 2

 

Suit-Streetguard.jpg

 

 

 

Teško je pored svega toga ostati pametan i napraviti pravi izbor. Ipak, za sada je prvi izbor Rallye Pro 2...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Ne miniram, samo kazem da ce mu isto biti vruce sa XCR ili obicnom membranom, tako da to ne uzima u obzir pri razmatranju koriscenja te jakne u toplim uslovima...

 

Kada je covek aktivan on se znoji i iz njega izbija znoj, i u njegovoj mikroklimi, izmedju tela i jakne, raste vlaznost. Sto je vazduh vlazniji on brze odvodi toplotu. Na taj nacin covek brze odaje svoju telesnu toplotu okolini i brze se pothladjuje. Membrana na jakni upravo omogucava da ta vlaznost izadje napolje, tj. da se izjednaci sa vlaznocu koja je napolju i time vas sacuva od pothladjivanja, a u isto vreme vas stiti od spoljnih uticaja (vetar, kisa). Najbolje je tu membranu nemati, i onda bi to izjednacavanje vlaznosti bilo DALEKO brze. E sad, tu dolazimo do drugog problema, a to je vetar, koji u velikoj meri utice na pothladjivanje windchill faktor (moguce je smrzavanje na jakom vetru i pri visim temperaturama). Bez membrane, vetar bi vas jako brzo ohladio. Tu sada dolazi do kompromisa. Treba vam nesto sto nece putiti vetar, a ipak ce da pusti vasa isparenja napolje tj. da nije najlonska kesa. I tu je najbolje resenje WINDSOPER. Medjutim, krene da roka kisa, a pore na Windstoper membrani su vece od vode i vi pokisnete i budete mokri, i ode sve u qrac ;) Tada na scenu stupa Gore Tex cije pore nece propustiti vodu, a i dalje ce pustati vasa isparenja napolje, naravno znatno sporije od Windstoper membrane.

Koncept vam je sada jasan, propustanje vase vlage napolje je u obrnutoj proporciji sa zastitom od spoljnih uticaja. XCR membrana je pobljsanja Gore Tex membrana koja stiti od kise a ispusta isparenja 25% brze od obicne Gore Tex membrane.

To je namena Gore Texa, da vas stiti od spoljnih uticaja, smanjuje vlaznost u vasoj mikro klimni i time vas cuva od pothladjivanja.

Tvrdnja da hladi kada je vrelo napolje je totalna glupost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Ja sam u međuvremenu dešavanja kontaktirao i BMW Radulović u vezi ovog odijela i dobio odgovor:

 

 

Poštovani,

 

Po podacima koje ste mi dostavili Vi nosite veličinu 50. Rallye 2 Pro odela (jakna i pantalone) koje nemamo na lageru. To se odelo jako dobro prodaje i vrlo je traženo iako je cena visoka ali moram da kažem i primerena jer je odelo vrhunske izrade i od vrhunskih materijala i za sva vremenska doba. Kao što znate odelo je dostupno u dve kombinacije boja: sivo-plavo i sivo-crno.

Kad smo već kod cena, da ih i navedemo:

Jakna = 46.687 din (584€) i

Pantalone = 36.093 din (450€)

Ovo odelo možete videti na: http://www.bmw-motorrad.com/com/en/index.html

 

Ako niste sigurni koja Vam je tačna veličina, u prilogu su Vam korisne strane za odredjivanje velicine.

 

Inače, rok isporuke je 15 - 20 dana od dana poručivanja. Avansna uplata 50%.

 

Pozdrav,

Saša Vučković

 

 

E, sad. Cijena u Njemačkoj je 595 za jaknu i 480 za hlače. Kao što se da vidjeti uz priloženom emajlu koji sam citirao, cijene su povoljnije nego ove u Njemačkoj, pa tako razlika ispadne 11+30=41€, ako se uzima kod Radulovića.

 

Ja bi oko 20.05. trebao da idem do Lugana (CH) i planiramo ići preko Mađarske i Austrije. Obzirom da mi je Đuro rekao kako se zove ona trgovina u kojoj su on i Čala bili kada su išli po Švabu, onda ću tamo da svratim (a najvjerovatnije i da uzem odijelo tamo), jer mi je to nekih 80 km (77, preciznije) od Graca, a tuda prolazim u svakom slučaju.

 

U povratku, odnosno na izlasku iz Austrije ću još da tražim i povrat poreza (MwSt) i tako ostvariti neki dinar popusta. ;D ;D ;D

 

U svakom slučaju, pisao sam i ovima u BLM, pa čekam još detaljan odgovor od njih.

 

Prije nekih sat vremena sam se vidio sa Švabom i društvom na Ušću, pa sam bacio pogled na jaknu, a čekam još Miku da se javi pa da se dogovorimo oko njegovog kompleta da probam sve zajedno. Ali, prešao sam kritičnu tačku definitivne odluke, tako da kupujem komplet, samo još da vidim gdje.

 

Informacija koju sam saznao, od ove godine, BMW daje 2 godine garancije na ovo odijelo.

 

Eto tako.

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Mikko, naravno da dolazim sutra ispred skupštine. Juče sam probao Švabinu jaknu, broj 50, i ok mi je. Ostalo mi je još da probam hlače, da vidim kako stojim sa mjerama i brojevima.

 

Vidimo se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Nije još. I Đuro se obukao prije mene... ;D ;D ;D

 

Krećem u subotu ujutro za Hrvatsku, a onda u utorak popodne se ide za CH. Obzirom da je plan puta promijenjen, pa se ne ide preko Mađarske i Austrije, onda ću svratiti u Trst i tamo najvjerovatnije obaviti kupovinu.

 

Javljam se kad se vratim sa rezultatima izbora... ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Nije još. I Đuro se obukao prije mene... ;D ;D ;D

 

Krećem u subotu ujutro za Hrvatsku, a onda u utorak popodne se ide za CH. Obzirom da je plan puta promijenjen, pa se ne ide preko Mađarske i Austrije, onda ću svratiti u Trst i tamo najvjerovatnije obaviti kupovinu.

 

Javljam se kad se vratim sa rezultatima izbora... ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Samo napred !!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

 

Javljam se kad se vratim sa rezultatima izbora... ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Pusti sad to!

Ubismo se ubedjivajuci te kako je dobro, a ti se sad vratis sa nekim cool odelom Rukka ili Streetguard 2.

A mi, ptici sarenici, sta cemo mi posle!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Pajz sad 'vako...

 

Rukku neću da uzmem zato što sam se za ovo već odlučio, a i sve mi djeluje nekako - "too rough", odnosno pregrubo. SG2 takođe neću da uzmem, jer iako volim (čitaj - obožavam) crnu boju, ne nosi mi se ista na +40 i kusur, a takođe namjeravam da kupim još ponešto a ne samo odijelo (čitaj Zumo 550, za koji skupljam lovu).

 

Tako da, ovo uzimam pa kud puklo. Možda će me zbog prve rečenice neko prokleti i reći - vidi fensera, ali jednostavno šta sam vidio od Rukka-e, jednostavno mi se nije svidjelo... Eto...

 

A vi, ptići šarenići, ... Neko ima R2P, neko nema. Bitno je da se vozi, putuje i uživa. (izaberite dva po slobodnom izboru). ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Vratih se ja u zemlju dembeliju sa odijelom. Misija je bila uspješna mada ne onoliko i onako kako sam planirao... U svakom slučaju - KUPIH GA... ;D ;D ;D ;D ;D

 

Mnogo je dobro... ;D ;D ;D ;D ;D

 

PS: Opis odijela, a i ostalih putešestvija i provoda slijede za koji dan kad sjednem malo da pregledam sve slike (881 slika + 7 filmova = 3.05 GB), sredim utiske do kraja i napišem jedan putopis... A biće bogami izgleda podugačak...

 

Pozdrav i hvala svima na informacijama, pomoći i dobroj volji... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja