Jump to content

Moto Zajednica

Honda Integra 700/750

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC700D
10 hours ago, wragg said:

Ili jednostavno ako ti nije vazan taj Hiss previse, izvadis transponder iz ispravnog kljuca i zalijepis ga negdje kod brave pa neka je stalno aktivan. Kljuceve onda samo narezes i koristis sasvim normalno.

To bi znacilo da treba da rasturim jedini preostali kljuc koji mi je ostao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 519 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

Pa ako je izbor izmedju toga da ubijes ECU i da rasturis kljuc, ja bih ovo drugo napravio.
Uvijek ti ostaje i da narezes 2-3 kljuca, a da taj originalni sakrijes negdje ispod plastika kod brave da sluzi samo kao transponder za HISS. Problem je onda samo ako netko sazna da tu imas cijeli kljuc sto ti moze ukrasti motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC700D
1 hour ago, wragg said:

Pa ako je izbor izmedju toga da ubijes ECU i da rasturis kljuc, ja bih ovo drugo napravio.
Uvijek ti ostaje i da narezes 2-3 kljuca, a da taj originalni sakrijes negdje ispod plastika kod brave da sluzi samo kao transponder za HISS. Problem je onda samo ako netko sazna da tu imas cijeli kljuc sto ti moze ukrasti motor.

Sto bi ubio ECU ako je to standardna procedura/opcija  ?

 

HISS-immobilizer.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9227 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 5 sati, Nenad.M je napisao:

Ima li preporuka ko to radi  (za male pare) ?

Uglavnom je cena 1/4 uredjaja za kopiranje kodova.

 

Po mojim saznanjima procedura koja sam spomenuo je servisna procedura Honde (brisanje i dodavanje novih traspondera),

cudi me, da to ovde neko vec nije radio...

 

https://www.youtube.com/watch?v=Y2oX3NGlovI&t=3s

Jeste, tako se uče kljucevi kod Honde tj preko dzeka od senzora broja obrtaja na radilici.

Probao nisam, jednostavnije je ključ odneti Ristiću i za par minuta imati rešenu situaciju.

 

Mogu samo reći da je isto pre nekoliko godina pokusano u Eurosumaru na Burgmanu od drugara mi bas bas dobrog..... uspeli su da izbrišu sve ključeve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC700D
35 minutes ago, Satelis said:

Jeste, tako se uče kljucevi kod Honde tj preko dzeka od senzora broja obrtaja na radilici.

Probao nisam, jednostavnije je ključ odneti Ristiću i za par minuta imati rešenu situaciju.

 

Mogu samo reći da je isto pre nekoliko godina pokusano u Eurosumaru na Burgmanu od drugara mi bas bas dobrog..... uspeli su da izbrišu sve ključeve.

To bi trebalo daje ovaj crveni dzek iza baterije:

image.png.40a7aef4e55b123a0af80007b0fad590.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 519 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750
Pre 3 sati, Nenad.M je napisao:

Sto bi ubio ECU ako je to standardna procedura/opcija  ?

 

HISS-immobilizer.pdf 981.98 kB · 2 downloads

Da, standardna procedura, ali sam si napisao gore da nisi siguran koji kabel da spojis na plus. Ako spojis pogresan onda je velika sansa da ces generirati bijeli dim, zar ne?
Naravno, ako znas sta radis, onda nema nikakvih problema. Radi tvog pitanja sam predpostavio da radis prvi put i da ne znas kako se radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC700D
5 hours ago, wragg said:

Da, standardna procedura, ali sam si napisao gore da nisi siguran koji kabel da spojis na plus. Ako spojis pogresan onda je velika sansa da ces generirati bijeli dim, zar ne?
Naravno, ako znas sta radis, onda nema nikakvih problema. Radi tvog pitanja sam predpostavio da radis prvi put i da ne znas kako se radi.

Sanse su 50%-50%,a edukacijom moze da se % poveca..  javicu rezultate ma kakvi bili, za nauk/korist drugima, kada i ako se upustim u to :)

Cak je moguce da se nista ne bi desilo ako se obrnu polovi, nece biti dima, samo procedura nece moci da se odradi (zakljucak iz jednog od videa):

 

Just did this on my '04 900 Hornet and it worked. Little note here: if the cabling is wrong at any point the result will be that when turning on the initial key for the first programming the fuel pump turns on and HISS led is gone. It turned out that in my own made cable the fuse was off. I used a multimeter to determine which part of my cables is broken/cut. After replacing the fuse I finally got the solid HISS on and no prime, so I could start the HISS reprogramming. Thanks for this video again!

 

CBR 600 RR - Programming Extra Keys – HISS - omahoco

 

Zuta je definitivno +

 

 

 

 

 

 

 

Promenio član Nenad.M

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 461 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Jesi li probao kod Ristića da rešiš problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC700D
15 hours ago, SQTR said:

Jesi li probao kod Ristića da rešiš problem?

Kod Elezovica (bulevar) 35Eura kloniranje transpondera.

 

Sad me muci problem sa menjacem, na voznji preko 30min (temp preko 30C), desna strana motora se skoro usija, ne pali se svetlo za visoku tempereturu motora a menjac u nekom trenutku izbaci iz brzine,  i to u toku voznje (trepti -) 😬

 

Stanem, odmorim ga 5 minuta, upali normalno i radi do sledeceg 'pregrejavanja'. Samo jednom je upalio u toj situaciji 'engine' lampicu ali nakon gasenja-paljenja se ugasi. Pretpostavljam da ce diajgnostika pokazati sta nije ok ali verovatno vec postoji odgovor iskusnih  DCT 'glava'  sa foruma :)

 

Promenio član Nenad.M

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9227 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Desavanje nema veze sa temperaturom motora nit vanjskom, nit imas pregrevanje nit "pregrevanje".

 

Desavanje koje imaš može imati veze sa nekim senzorom, možda el. motor menjača, možda zalomljeni sraf u menjaču, možda je instalacija u problemu.

Dijagnostika ce sve to možda dovesti do tačnog problema i kasnije rešenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 519 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

@Satelis, vidio sam par puta da pises o tom zalomljenom srafu u mjenjacu. Mozes li napisati o kojem se srafu radi konkretno? Da li moze dovesti do vece havarije kad se polomi? Da li ga je pametno preventivno zamijeniti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9227 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Biće slika, biće texta, pojasnjenja pošto mi uskoro stiže baš ta rabota.

Dijagnoza uputi na tačan problem ili više njih.

Havariju ne može napraviti, jedino što menjač ne radi kako treba.

Sav problem je u lošem materijalu šrafa koji dovodi do pucanja, posle su ga zamenili većom tvrdocom.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9244 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Fabricki i napravljen od legiranog celika... (desno je pravljen), puca na mestu gde sam liniju crvenu povukao. 

Da ne kuckam posto Darko vec priprema materijal, problem je svojstven modelima od 700ccm, nisam cuo da se na 750 desavalo...

 

 

rr.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC700D
2 hours ago, Satelis said:

Desavanje nema veze sa temperaturom motora nit vanjskom, nit imas pregrevanje nit "pregrevanje".

 

Desavanje koje imaš može imati veze sa nekim senzorom, možda el. motor menjača, možda zalomljeni sraf u menjaču, možda je instalacija u problemu.

Dijagnostika ce sve to možda dovesti do tačnog problema i kasnije rešenja.

Hvala na pojasnjenju.

Moracu da proverim da li ventilator pali konstantno, cak i plastike se previse ugreju nakon 30 minuta voznje.

 

I definitivno se problem sa menjacem desava posle nekog vremena rada, nikad na kratkim voznjama ?

Promenio član Nenad.M

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 461 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)
On 6/30/2024 at 10:45 PM, Nenad.M said:

Kod Elezovica (bulevar) 35Eura kloniranje transpondera.

 

Sad me muci problem sa menjacem, na voznji preko 30min (temp preko 30C), desna strana motora se skoro usija, ne pali se svetlo za visoku tempereturu motora a menjac u nekom trenutku izbaci iz brzine,  i to u toku voznje (trepti -) 😬

 

Stanem, odmorim ga 5 minuta, upali normalno i radi do sledeceg 'pregrejavanja'. Samo jednom je upalio u toj situaciji 'engine' lampicu ali nakon gasenja-paljenja se ugasi. Pretpostavljam da ce diajgnostika pokazati sta nije ok ali verovatno vec postoji odgovor iskusnih  DCT 'glava'  sa foruma :)

 

Vidi da ocistis el motor i evantalno zamenis cetkice 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9227 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Evo je Integra sa predhodnih strana, ona sto je cica na svaki sraf i maticu stavio poklopac plasticni i jos nekih kerefeka bese.

Menjac zeza, pojavljuje crticu na tabli redje, u D hoce gotovo uvek za razliku iz D u N....tu je najcesi problem.

Nekad iz prve izbaci u N a nekad nece iz vise pokusaja. Zato prvo sta treba odraditi posle provere baterije je dijagnostika.

 

viber-slika-2024-05-27-10-47-05-381.jpg

 

viber-slika-2024-05-27-10-47-05-975.jpg

 

Oem dijagnoza navesce na pravu stranu, ne znam kako stoje stvari sa drugim dijagnozama te iz tog razloga savetujem da se sa njom odradi cesljanje racunara.

Ove greske sto se mogu videti ukazuju na problem sa pomenutim srafom tj pucanje istog.

 

IMG-20240705-181607.jpg

 

ulje vani

IMG-20240705-191736.jpg

 

plastike i sipku vani

IMG-20240705-192334.jpg

 

instalaciju maknuti

IMG-20240705-194249.jpg

 

nema dihtunga, ovde je mesto za razdvajanje dekle od agregata (siri ravni srafciger)

IMG-20240705-194315.jpg

 

paziti na redosled srafica, nisu iste duzine

iza manjeg alu poklopca nalaze se hid. ventili

IMG-20240705-194441.jpg

 

paziti na senzor da ne dodje do ostecenja

IMG-20240705-194455.jpg

 

i evo ga, duplo kvacilo

IMG-20240705-194519.jpg

 

IMG-20240705-194524.jpg

 

IMG-20240708-101647.jpg

 

IMG-20240708-101652.jpg

 

sta vam nisam rekao a trebalo bi da znate

IMG-20240708-101659.jpg

 

Ovaj mali zupcanik desno sto se moze videti gde je nakacen lanac bregaste ima primarni i sekundarni zupcanik.

Primarni je glavni siri, sekndarni je prvi i uzi.

Ako samo izvucete kvacilo, sekundarni zupcanik okrenuce se za 3 zuba u levu stranu.

 

ondak mozete imati ovako postavljeno koleno sto nije dobro

IMG-20240708-112515.jpg

 

takodje ni ovako nije dobro, jos jedan zub desno pridje tik do oprugice (x3)

sto znaci da mora ici za jos jedan zub desno, oprugice trebaju bit nategnute

IMG-20240708-112507.jpg

 

zatvoriti rupe ka karteru da ne bi upala neka podloska il distancer a vala ima ih

birac brzina treba rasclaniti deo po deo

IMG-20240708-102150.jpg

 

ovaj deo tj osovina ne dozvoljava da ispadne zalomljen deo srafa

fala mu, da njega nema pitanje je do kave bi stete doslo kad pin ode u karter

IMG-20240708-102426.jpg

 

IMG-20240708-102430.jpg

 

eto ga parce u srcu

IMG-20240708-103840.jpg

 

nastaviti sa skidanjem

IMG-20240708-103057.jpg

 

IMG-20240708-103741.jpg

 

iscaprkati lepak

IMG-20240708-104342.jpg

 

IMG-20240708-104353.jpg

 

IMG-20240708-104539.jpg

 

losa legura srafa, kasnije je greska ispravljena na novim modelima

IMG-20240708-104559.jpg

 

IMG-20240708-105501.jpg

 

pre nego sto se nabaci (jebeno pipavo u pm) kvacilo pripremiti dva M6 srafica

jedan odmah uhvatiti i samo privuci do predstezanje

IMG-20240708-111542.jpg

 

zarotirati sekundarni zupcanik u desno tako da se poklope reperi tj rupe

drugi M6 sraf mora lagano uci, ne srafi se a onaj prvi ide na stezanje

IMG-20240708-140546.jpg

 

capnuti kvacilo, paziti na pdloske koje su iza A i B poklopca kod lamela, paziti na oring gumice da se ne ostete

paziti na lezaj tj oznake moraju biti sa cela vdljive, izvaditi M6 srafove i tapnuti deklo koje je pre toga dobro ocisceno

diht masa se podrazumeva tanko u krug, sve sile stezanja moze se naci tj videti u serv. uputstvu

IMG-20240708-140656.jpg

 

sipati ulje novo i moze se paiti makina, potom i probati na kratko D mod

ako je sve Ok sa D i N ide se na test voznju od 1 do 6 brzine 

IMG-20240709-115517.jpg

 

sreća moja velika sto mi je vlasnik rekao da proverim lanac

IMG-20240709-120017.jpg

 

Pre nego sto sam uzeo da ga dotegnem, umalo ne omlatih glavu o auspuh kad sam hteo otustiti skroz otpusteni sraf osovine tocka.

Jeza me momentalno prosla i samo sam rekao u jbt, za koji minut trebao si biti na autobanu i testiranju.......

Pazite gde vam menjaju gume, proverite za svaki slucaj kad dodjete kuci dal je zategnuto, gde stoji koji reper spanera.... nije za zezanje!

Podesio lanac (tad videh da je i ukrivo tocak stajao), zategao sve i gassss vatra..... salta mala samo zvoni, sve je OK.

 

produzio do kolege/drugara da se preceslja jos jednom i to bi bilo to

IMG-20240709-132743.jpg

 

Makina spremna za nove kilometre :moto3:

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 7
  • Hvala 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra

Konacno sam nabavio zeljeni vizir, i nije me razocarao, mnogo joj lepse stoji od fabrickog.Videcu koliko ce mi smetati kad idem na neku dalju voznju jer sam ga vozio po gradu samo par dana.U svakom slucaju skida se i montira za 2 min.Mozda stavim i one sine za podseavanje visine, ne znam za koliko one podizu vizir.
c3aaf68ba973af9df68eb9ec4a139033.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC700D
1 hour ago, tanex said:

Konacno sam nabavio zeljeni vizir, i nije me razocarao, mnogo joj lepse stoji od fabrickog.Videcu koliko ce mi smetati kad idem na neku dalju voznju jer sam ga vozio po gradu samo par dana.U svakom slucaju skida se i montira za 2 min.Mozda stavim i one sine za podseavanje visine, ne znam za koliko one podizu vizir.
c3aaf68ba973af9df68eb9ec4a139033.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sine podizu 5-6 cm, juce sam montirao, ali sa sinama skidanje i montiranje vizira se malo komplikuje zbog setajucih matica.

https://www.aliexpress.com/item/1005005699378131.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.124.178d1802f5UkEk

Uz malo lepljive trake koja ih drzi dok se vizir ne ucvrsti, nije problem:

 

 

 

Promenio član Nenad.M

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra

Jel imas neku fotku kako izgleda kad se podigne skroz? Ne znam zasto kad udjem na link meni otvori pocetnu stranu aliexpresa a ne bas taj proizvod sa linka.Ovo na klipu dobro izgleda.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 519 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

Prije par dana mi zape za oko da mi upravljac ne stoji ravno kada vozim ravno, nego je malo vise u lijevo. Sa Integrom nije padano, pa ne mislim da je nesto iskrivljeno. Ima li neko stelovanje upravljaca ili kako da ovo vratim u normalu dok nisam sve rasturio, pa da tek onda skuzim da je bilo neko jednostavno rjesenje :D
@Satelis @N.F.S. vas dvojica bi mogli znati najprije :D

Promenio član wragg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9244 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da ne kucam po 1000-ti put :D 

Upredu se stapovi u trokutima, "zveknes" u neku rupu malo jace i odeee tocak u stranu!

 

Evo snimak kako se radi.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9244 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

... i kada se sve ispravi, sraf koji pokazujem (negde ih je dva) se zadnji priteze. Njime se stapovi dovedu u normalu izmedju sebe (da razmak izmedju stapova na donjem trokutu bude isti kao i na osovini tocka!)

gg.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja